Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

16 Pages123>»
Tex Willer izdanja
Dado R.
#1 Posted : 18. srpnja 2011. 22:03:53(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
E ovdje bih volio malo pricati o nasim Texovim izdanjima, redovnim brojevima, almanasima i kolor biblioteci.
Krecem s otvaranjem topica o najdrazem junaku... ili najdrazoj cetvorki...Cowboy2 CowboyIndian
Zanima me od onih koji citaju Texa koje su vam najbolje epizode, zasto, koje su vam najbolje naslovnice, do kud ste stigli s nasim knjigama,
kako vam se cini ova nova knjiga iz "malo" novijeg Texova razdoblja, kakve su vam price iz Tex kolora... i tako redom.
Naravno, komentirati mogu svi, i oni koji ne vole Texa...Smile
Kit Carson
#2 Posted : 19. srpnja 2011. 9:03:13(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 570
Man
Location: Nis Srbija
Dado R. wrote:
E ovdje bih volio malo pricati o nasim Texovim izdanjima, redovnim brojevima, almanasima i kolor biblioteci.

Zanima medo kud ste stigli s nasim knjigama...
Smile

Ja imam sve sto je izaslo.Cool Flapper ThumbsUp
Cekam specijalce Mister Noa i Marti Misterije.
kico
#3 Posted : 19. srpnja 2011. 9:49:03(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 807
Location: planet Zemlja
Kit Carson wrote:
Dado R. wrote:
E ovdje bih volio malo pricati o nasim Texovim izdanjima, redovnim brojevima, almanasima i kolor biblioteci.

Zanima medo kud ste stigli s nasim knjigama...
Smile

Ja imam sve sto je izaslo.Cool Flapper ThumbsUp

Također!!!!!!!!!!!BigGrin
kico
#4 Posted : 19. srpnja 2011. 9:55:34(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 807
Location: planet Zemlja
Ugl, najviše se veselim deeeeebelim Texovima.
Ali ne onim koje je radio prokleti Letteri.
Njega ne mogu ni vidit ni čut.

Kolorci su mi super, ne zbog kvalitete stripa nego zbog kvalitete izdanja.
76
#5 Posted : 19. srpnja 2011. 10:55:44(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 319
Location: Zagreb
Quote:
kico wrote:
Kit Carson wrote:
Dado R. wrote:
E ovdje bih volio malo pricati o nasim Texovim izdanjima, redovnim brojevima, almanasima i kolor biblioteci.

Zanima medo kud ste stigli s nasim knjigama...
Smile

Ja imam sve sto je izaslo.Cool Flapper ThumbsUp

Također!!!!!!!!!!!BigGrin



Još jedan!ThumpUp
Sidin i radin.
76
#6 Posted : 19. srpnja 2011. 11:03:38(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 319
Location: Zagreb
Slažem se s kićom, što je priča duža - meni draža! Možda mi baš zato almanasi najmanje "leže", priče su prebrzo gotove. Ali, kad je Tex u pitanju - nema loših.
Što se tiče koloraca, Texove avanture su od početka izuzetno kvalitetno pisane, ali osjeti se da je format izlaženja bio drugačiji, prvenstveno po tome što ima previše didaskalija u kojima se objašnjava radnja.
Što se scenarista tiče, moj favorit je Gian Luigi Bonelli.
Crtači: Od starih majstora najbolji je Ticci, a u novije vrijeme na našem omiljenom rendžeru rade samo vrhunske klase.
Sidin i radin.
bardho
#7 Posted : 19. srpnja 2011. 15:16:27(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 22
Location: VG

Imam Texove do Urote. Urotu i Granicu u plamenu namjeravam kupiti za desetak dana jer se ide na godišnji, a kako ću na godišnji bez bar dvije Texove knjige.BigGrin
Imam prvih šest almanaha i prva tri kolorca.
Do sada su mi favoriti El Muerto, Lov na čovjeka, Bijeli indijanac itd...
Od crtača najviše volim Fusca. Nemojte me pitati zašto al jednostavno volim njegov osebujni crtež.
Naravno Villa je neprikosnoveni kralj naslovnica i sve su mi naslovnice odlične.
Dok Lester
#8 Posted : 19. srpnja 2011. 15:23:16(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Da, Villu definitivno ne treba niti spominjati jer on je (što se naslovnica tiče), van svake konkurencije.

A kod Texa mi je najzanimljivije to što nema crtača za kojeg mogu reći da mi je loš ili da mi se ne sviđa kao što mnogi od nas okreću očima kad vide Chiarollina, Cassarova ili Rubinijeva Zagora.

Najdraži side-kick: Tiger Jack.

Najdraža epizoda: sve BigGrin BigGrin BigGrin
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
split85
#9 Posted : 19. srpnja 2011. 16:13:55(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
Definitivno Tex i Zagor su kod mene na prvom mistu.

Od Libellusa san ima prvih 30 knjiga Texa koje san zaminija za isto toliko knjiga Mister NO-a prije godinu dana. Flapper
Glavni razlog je taj, što Mister NO ide kronološki.
Tako da za sada kupujem samo almanahe, koji su po meni jako dobro izdanje, priče su odlične ako čemo ih uspoređivat s almanasima drugih Bonelli izdanja, pogotovo u odnosu na almanahe Martin Mysterya LOL .

Moram priznat da san još na "vagi" Confused , da li da kupujem kolor texa , pa da mi unuci kompletiraju kolekciju ili za koju godinu nabavit talijanska kolor izdanja, a največa vjerojatnost je ovo drugo. Drool
matex
#10 Posted : 19. srpnja 2011. 19:02:59(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.7.2011.(UTC)
Posts: 126
Location: Makarska
Možda je grijeh,ali Fontov Tex mi kida živce.Da mu bar Ticci crta noge..
Dok Lester
#11 Posted : 19. srpnja 2011. 19:11:25(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Grijeh je BigGrin BigGrin

Font je majstor stvaranja atmosfere. Vidjet ćeš ovaj ''Tornado'' kad dođe na red. Strava.
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
zosko
#12 Posted : 19. srpnja 2011. 21:07:27(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 9
tex mi je jedan od omiljenih bonellija i rijetki ciji noviji crtez volim. stari broj jedan: galepini i letteri
od novijih ortiz. villa mi nije nista posebno. mozda je vrhunski crtac, ali to me ne zanima. bitne su druge stvari, slikovito, recimo, donatelli vjerojatno ne vrijedi puno, ali njegov prikaz cikine mimike je jedinstven. sad, je li crta pozadinu ili ne, bas me briga.
ne mogu smisliti jednog cijeg imena nikako da se sjetim, znam samo da je crtao i mister no-a, "djecak santjago" ili "zlato", e pa onda iste likove rabi i u svom texu. neki bradati itd.

imam dosta zs-a, sve sd i lu, vc te redovno kupujem i njihovo meko debelo izdanje. bonelli u boji mi ne lezi, kao ni tvrdokoriceni. nemaju dusu i nakaradni su mi, previse bijeli, previse sterilni.
Dok Lester
#13 Posted : 19. srpnja 2011. 22:13:23(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Definitvno se slažem za ovo s evolucijom crteža, iako nikad nisam previše razmišljao o tome. Svima su nam ''zakon'' stari Zagori i Mister Noi, a ove nove prežvakavamo (naročito Mister Noe), ali jedino Tex ima stalnu uzlaznu putanju. Iako poštujem stare majstore poput Galepa, Letterija, Ticcija i Fusca, jednostavno treba stati i pogledati tko danas crta Texa: Frisenda, Civitelli (to je ovaj kojeg si spomenuo kod ''Dječaka Santiaga'' Smile ), Filippucci, Font, Ortiz, Brindisi, Venturi, Cestaro Bros., Nespolino, Ginosatis... Najjači crtački staff bilo kojeg junaka ikada.

A ni ja nisam prevelik obožavatelj Ville kao crtača stripova (iako kao papagaj ponavljam da je moj najdraži ''naslovničar''), budući da me tjera da potrošim po 5 minuta buljeći u jednu jedinu stranicu i onda sasvim izgubim tok radnje BigGrin BigGrin No, svakako čekam da vidim njegov Texone.
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
dcopic
#14 Posted : 20. srpnja 2011. 7:48:58(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 142
Man
Location: Šoštanj i Zagreb
Imam i ja sve Texove, zapravo sve što je izašlo od Texa u našim krajevima od ZS 1 pa ovamo.
Teško mi je reći koje su mi najbolje epizode. Svako razdoblje ima svoje favorite. Eto npr u prvih 100 brojeva ima za moj ukus stvarno vrhunskih epizoda,
pa jedva čekam da kolor biblioteka dođe tamo negdje do brojeva 30-40.

Trenutno čitam knjigu Trgovci smrću koju je crtao Nicolo i odlična je! Onda mi ostaje samo Buffalo Soldiers.
kasper
#15 Posted : 20. srpnja 2011. 8:20:06(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 587
Od Libellusa najdraze su mi Nolitine neNicolo epizode. Takav stil mi odgovara, moj citateljski razum je svikao na njegov nacin pripovedanja. Matori Boneli me, pa iskreno receno, nervira u epizodama koje nisu bas debele. Uglavnom vrti jednu te istu radnju, mnogo bespotrebnog dijaloga, odugovlacenje, kraj zbrzan i nikakav. Opet u debelim LL epizodama jos se vidi ta njegova majstorija gradjenja koplexne bande sa zanimljivim glavonjama, al opet i tu je kraj losnjikav. Njegove najbolje epizode su mi Nesutrasivi ljudi i Gvozdena maska. Bufala jos nisam procitao, zadnje nedelje su mi pretrpane.
zkne
#16 Posted : 20. srpnja 2011. 8:51:07(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 3
Man
Location: Zadar
Veliki sam fan Texa, uzivam u starim i novim epizodama, od starih su mi među najboljima okršaji sa Mefistom i Proteusom, te prošlost Texa, od ovih koje su iz srednjeg neobjavljenog perioda El Muerto, Lov na čovjeka,Kanadski pobunjenici, Željezna maska i Heroji đavoljeg prolaza, almanasi su bolji od ostalih bonelli junaka, tu mi je najdraza Zakon pustinje, kolorci su lijepo izdanje ali ih ne kupujem, nove epizode su dobre do odlicne (uz nekoliko koje je pisao Nizzi koje su vrlo lose, poput zadnjeg okrsaja sa Crnim tigrom sa sjanim Venturijevim crtezom) a crtaci su sjajni od brace Cestaro, Mastantuona, Fonta, Bianchini & Santuccija, Ortiza, majstor Ticci u 600 (sjajan hommage 13 ratnika), Texa ceka sjajna buducnost kao sto i zasluzuje!
kit teller
#17 Posted : 20. srpnja 2011. 11:25:42(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.7.2011.(UTC)
Posts: 147
Man
Location: Slovenija
Ja volim sve Tex epizode...za mene nema loših, samo dobre,odlične i fantastične..čak su mi prve priče iako naivne jako drage,imaju neki šmek
Texa neusmiljenog,kasnije se Tex uz matorog Carsona puno smekša,pa radije nego pištolj upotrebljava šake...kolor biblioteka mi je biser Bonelli izdanja i radujem se svakoj novoj knjigi...Tex nove epizode(Bufalo Soldat)mi odgovaraju jako jer na dušak pročitam epizodu koju bi
kod VČ ili Ludensa čitao pola godine...i to još u kakvoj izvedbi...uz Zagora meni najdraži junak starijeg kova....od novijeg Magični i Skriveno lice su nenadmašljivi...Villa je car, ako je priča dobra može spasit i pokoji lošiji crtež...a Tex ima najbolji crtački staff,to je bar jasno.
Garfield
#18 Posted : 20. srpnja 2011. 11:32:05(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Malo kasnim sa izdanjima, ali stici ce se i to.Imam prvij 28 knjiga, 3 allmanaha i prvog kolorca.U zadnje vrijeme se malo slabije uzimalo, ali nadoknadit ce se to.Kao i vecina volim sve od Tex,a, mozda za nijansu losiji su allmanah, ali iskreno ne svidja mi se kolor (ali ne prica, nego to sto je kolor).Nekako mi puno bolje stoji crno-bijelo.
kasper
#19 Posted : 20. srpnja 2011. 12:06:32(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 587
Skorija epizoda“I guerrieri venuti dal nord” ima sledece moguce naslovnice:


http://texwillerblog.com...P%C3%B3ster-TNR-153.jpg
http://texwillerblog.com...P%C3%B3ster-TNR-154.jpg
http://texwillerblog.com...P%C3%B3ster-TNR-155.jpg
http://texwillerblog.com...P%C3%B3ster-TNR-156.jpg
http://texwillerblog.com...P%C3%B3ster-TNR-157.jpg


Da se ja pitam turio bih ovu 155!
Zasto LL ne bi uzeo ove postercice/naslovnice za kolorce i dve tri knjigice lepo preslagao? Dosta postercica ce ostati neobljavljeno, pa da se ispravi ta nepravda.
Tex Willer
#20 Posted : 20. srpnja 2011. 15:01:18(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
76 wrote:
Quote:
kico wrote:
Kit Carson wrote:

Ja imam sve sto je izaslo.Cool Flapper ThumbsUp

Također!!!!!!!!!!!BigGrin



Još jedan!ThumpUp


I jos jedanCool
Voleo bih da se knjige sa novim epizodama ubrzaju bar da to obuhvata nekih 18 brojeva kod zabara godisnje.
I da konacno krene i best of.
Ove neobjavljene ce se ionako ispucati, sad malo brze ili sporije...
I da, Tex kolorca obecaste nekih 6 godisnje, mora to brzeSmile
Users browsing this topic
Guest
16 Pages123>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,164 seconds.