Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

5 Pages<12345>
IZBOR NAJBOLJE EPIZODE TEX VILERA ( Diskusije, razgovori i ostalo )!!!
profesor-inz
#41 Posted : 26. lipnja 2012. 19:07:40(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 24.8.2011.(UTC)
Posts: 167
Location: POZAREVAC
Confused
Dok Lester wrote:
profesor-inz wrote:

Pa i nema nekakav pakleni ritam crtanja, mada ok ima već tri maksija i čini mi se 5-6 redovnih priča.
Šteta što se sa Magičnog povukao vrlo rano.


Teško da može imati brži ritam kad uskoro puni 80. godina. Wink

Confused Mislio sam da je mlađi, šteta što je i on na kraju karijere, odličan crtač !
Dok Lester
#42 Posted : 26. lipnja 2012. 19:26:21(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
@Kinže Vorijore: mogu ti reći samo OhMyGod OhMyGod OhMyGod
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
King Warrior
#43 Posted : 26. lipnja 2012. 19:43:54(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 269
Location: He-lve-ti-la
Nisam mislio nista negativno, ima i Chiarolla svoje fanove samo, eto, meni se nijedan od njih dvojice ne svidja. Mada, kao sto rekoh, taj njihov stil ide nekako uz Texa.
Moje subjektivno misljenje. Smile
Dok Lester
#44 Posted : 26. lipnja 2012. 20:03:46(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Ma slažem se definitvno da ide uz Texa, ali staviti u istu rečenicu njih dvojicu OhMyGod Ortiz je majstor, a Chiarola Scared

Znam da je to vama Švicarcima neobično, al kod nas na brdovitom Balkanu se kaže: poserem ti se na mišljenje LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Dado R.
#45 Posted : 26. lipnja 2012. 21:11:08(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Dok Lester wrote:
Ma slažem se definitvno da ide uz Texa, ali staviti u istu rečenicu njih dvojicu OhMyGod Ortiz je majstor, a Chiarola Scared

Znam da je to vama Švicarcima neobično, al kod nas na brdovitom Balkanu se kaže: poserem ti se na mišljenje LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL

Pa kad su balkanci poput tebe nepristojni, mi pravi svicarci takve zovemo hure jugos...LOL LOL LOL I pricamo viceve o njima.
U kombiju sjede Hrvat, Bosanac, Srbin, Albanac i Turcni, tko vozi? Pa policija...
profesor-inz
#46 Posted : 26. lipnja 2012. 21:12:02(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 24.8.2011.(UTC)
Posts: 167
Location: POZAREVAC
Confused Ortiz je genijalac za Chiarolu !Baseball
Dado R.
#47 Posted : 26. lipnja 2012. 21:12:17(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
I nije toliko Chiarolla los koliko si ti stavio ovih smajlica s otvorenim ustima.
Naravno, Ortiz je majstor, pa se to ne moze porediti, ali ima Zagor i gorih crtaca od Chiarolle, nazalost.Smile
Dok Lester
#48 Posted : 26. lipnja 2012. 21:15:38(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
da, da, sad ćeš još početi: kako se ono kod vas kaže...? BigGrin BigGrin BigGrin

a za ovo da ima i gorih od njega, nažalost, moram se složiti, jer mi padne mrak na oči kad se sjetim Rubinija Cursing Cursing
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Dado R.
#49 Posted : 26. lipnja 2012. 21:16:54(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Ne, kako se ono kod vas kaze, vec kako se kod vas kazala... moram malo mijenjati rodove, padeze i zavlaciti kad pricam, sto bi reko Edo M.
King Warrior
#50 Posted : 26. lipnja 2012. 22:18:41(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 269
Location: He-lve-ti-la
Dok Lester wrote:


a za ovo da ima i gorih od njega, nažalost, moram se složiti, jer mi padne mrak na oči kad se sjetim Rubinija Cursing Cursing

Doh joj, pa Rubini je uz Nuccija najbolji crtac u ekipi. Gori od Chairolle su defintivno Cassarovi i Laurenti. Ovaj drugi je cak dobar crtac, ali voli vise da fuseri nego da se hljeba najedeBigGrin
Ipak mislim da bi se Chiarolla mnogo bolje uklopio u Texovu ekipu, pa i na MM nije bio los. Smile
King Warrior
#51 Posted : 26. lipnja 2012. 22:24:13(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 269
Location: He-lve-ti-la
Dado R. wrote:

Pa kad su balkanci poput tebe nepristojni, mi pravi svicarci takve zovemo hure jugos...LOL LOL LOL

he he, da zovu nas iza ledja hure ili scheiss yugos, medjutim kada se nadjes licem u lice sa njima onda nas zovu bruderLOL
Dado R.
#52 Posted : 26. lipnja 2012. 22:27:11(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
King Warrior wrote:
Dado R. wrote:

Pa kad su balkanci poput tebe nepristojni, mi pravi svicarci takve zovemo hure jugos...LOL LOL LOL

he he, da zovu nas iza ledja hure ili scheiss yugos, medjutim kada se nadjes licem u lice sa njima onda nas zovu bruderLOL

Eto vidis, opet balkanac, on bi se odmah nasao licem u lice, da se malo dohvate...BigGrin
Pa znas kako se svicarci tuku, dobacuju jedan drugome, hajde slobodno udari me prvi pa ces platiti odstetu...Smile
Dok Lester
#53 Posted : 26. lipnja 2012. 22:37:54(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
King Warrior wrote:
Dado R. wrote:

Pa kad su balkanci poput tebe nepristojni, mi pravi svicarci takve zovemo hure jugos...LOL LOL LOL

he he, da zovu nas iza ledja hure ili scheiss yugos, medjutim kada se nadjes licem u lice sa njima onda nas zovu bruderLOL


LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Dok Lester
#54 Posted : 26. lipnja 2012. 22:49:55(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
King Warrior wrote:
Dok Lester wrote:


a za ovo da ima i gorih od njega, nažalost, moram se složiti, jer mi padne mrak na oči kad se sjetim Rubinija Cursing Cursing

Doh joj, pa Rubini je uz Nuccija najbolji crtac u ekipi. Gori od Chairolle su defintivno Cassarovi i Laurenti. Ovaj drugi je cak dobar crtac, ali voli vise da fuseri nego da se hljeba najedeBigGrin
Ipak mislim da bi se Chiarolla mnogo bolje uklopio u Texovu ekipu, pa i na MM nije bio los. Smile


Brate mili, znam da se ukusi razlikuju, ali nećeš mi valjda reći da je Rubini bolji od npr. Toricellija, Della Monice ili Vernija? Pa, meni osobno, i Andreucci i Dotti (iako se Dotti više iskazao na Dampyru) bolji su od njega, a čak bih prožvakao i Mangiantinija (iako kod ove trojice, kao i kod Laurentija, već možemo diskutirati o ukusima). Ne volim ni Chiarollu ni Cassarove ni Rubinija, a i Sedioli umjesto uzlazne ima silaznu putanju. Osim toga, nisam toliko oduševljen Priscom kao neki s kojima sam razgovarao. Neka se Chiarolla ne približava Texu, a u vezi MM možemo reći da je bio podnošljiv. Haug! Smile Wink Wink Wink
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
King Warrior
#55 Posted : 27. lipnja 2012. 10:20:18(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 269
Location: He-lve-ti-la
Pa da pogledamo malo trenutnu crtacku ekipu Duha Sa Sjekirom:

Rubini – Mozda najbolji covjek u ekipi. Procitao sam „Tin-Hinanu“, zaista je fenomenalan. Crta Zagora na svoj nacin, ali izgleda jednostavno odlicno. 
Crtez mu prsti od dinamike. 
On je najbolji dokaz da crtez moze imati dinamiku ali i zadrzati vizuelnu ljepotu, a ne kao kod Laurentija. 
Kadriranje originalno, upotrebljava uglove scena koji se ne mogu vidjeti kod drugih crtaca. 

Mangiantini - Ovo je odlican crtac koji crta sve dobro osim Zagora. Cuo sam da ce uskoro crtati Dampyra, pa mislim da mu je tu i mjesto. 

Di Vittovi - Oni su upravo ljudi koji su dobili posao na osnovu prijateljstva sa Sergiom. Radili na serijalu kojeg vise nema, sada su bukvalno utrpani u ekipu da bi imali posao. Solidni, nista vise.

Torricelli - Jedan je od ljudi sa najduzim stazom u Zagorovoj ekipi. Svijet fantazije je njegovo podrucje i tu mu rijetko ko iz SBE moze da konkurise. Njegovi prvi radovi prije vise od dvadeset godina bili su jako slicni Ferrijevim, srecom on je sa vremenom evoluirao i nasao sopstveni prepoznatljivi stil, ili možda bolje reći stilove. U toku vremena nekoliko puta je mijenjao stil, tako da imamo različite verzije crtanja kod stripova koje je uradio. Pogledajte samo kako je skinuo majstora Galepa u jednoj Texovoj epizodi, napravio je omaz i cak nadmasio pokojnog majstora. Mnogo mi se dopao njegov crtacki eksperiment u epizodi “Na putu ubica", steta sto je tim stilom crtao samo tu jednu epizodu. Po mom misljenju on je uz Nuccija najveci kandidat koji ce jednog dana nasljediti Ferrija na naslovnicama.

Prisco - Majstor svog zanata! Meni mozda cak i najdrazi. Kao i u slucaju Rubinija, tako i on ne kopira Ferrija, crta nesto drugacijeg Zagora, ali oni su najbolji primjer da se ne mora Ferri kopirati da bi crtez bio efikasan. Njegov stil je nesto izmedju Andreuccija i Rubinija, u nekim momentima toliko slican, sa druge strane i totalno drugaciji. Najviše mi se sviđa dinamika crteza, po tome je jedan od jacih crtaca u SBE ekipi. Kadriranje je zaista odlicno, pojedine scene vidimo originalno po prvi put u njegovim stripovima, tako dokazuje da već od samog pocetka slijedi svoj sopstveni stil i da nikoga ne kopira. Od svih likova najbolje crta Indijance, izgledaju zaista fenomenalno.

Ferri - Maestro!

Laurenti - Sta reci...Nista vise u njegovom crtezu ne stima. Dobar slikar koji sa svakim novim radom u STRIPOVIMA postaje sve gori i gori. Naglasio sam u „stripovima“, jer cesto prezentuje neke svoje privatne radove koji zaista odlicno izgledaju, sasvim drugi svijet od ovoga sto vidimo u stripovima koje je nacrtao.
Neka mu Rubini posluzi kao primjer kako dinamika i lijep crtez mogu da idu zajedno. 

Della Monica - O njemu isto ne treba trositi rijeci. Odlican crtac u svakom pogledu. Jedino sto bih zelio kod njega je da crta malo vise krupnije kadrove.

Bisi - Jedan od perfekcionista. Ima taj cisti Villin stil koji bi trebao mnogima da se svidi. Sve je ok, ali defintivno mora jos da poradi na emocijama likova. Jedan je od onih crtaca ciji likovi imaju uvijek isti izraz lica. 
Ali, pretpostavljam da je siroj masi dopadljiv, slicno kao i Piccinelli malo previse obraca paznju na okolinu, na crtezu mu se vidi svaki list na drvetu, svaki kamen na kuci, ali zato je prisutan taj problem sa emocijama na licu. U svakom slucaju talenotavan covjek koji moze jos da napreduje.

Verni - Covjek koji je nevjerovatno napredovao sa svakom epizodom koju je nacrtao.
Njegov stil vjeran Ferrijevom se dopada mnogim nostalgicarima. Ima tu jos jedna stvar: Ferri vise nije kao nekad, to nikada vise nece ni biti. Verni u punom zamahu, sa svakom epizodom sve bolji. Vec neko vrijeme nema vise one pocetnicke krutosti i staticnosti, crtez mu je postao itekako dinamican. Njegov crtez je vec sada skoro pa blizi Ferrijevom zlatnom dobu nego sto je to trenutni Ferrijev crtez.

Sedioli - On zna da bude solidan kada se potrudi, stvar i jeste u tome da ponekad toliko zbrza da napravi parodiju od svog crteza. Njega i Laurentija treba malo vise pritisnuti da se potrude, u svakom slucaju obojica mogu bolje od onoga sto nam trenutno pruzaju.

Gramaccioni – Ima talenat da docara mracnu atmosferu, ali tu se zaustavlja svako daljnje odusevljenje za ovog crtaca. Prosjek, barem za sada.

Cassarovi – Najgori u cijeloj ekipi! Jedino im je preminuli Segna konkurent po losem crtezu. Ne znam kako da objasnim, kada vidim da je on potpisao strip ja automatski dobijem neku alergiju. Ovdje u crtezu apsolutno nista ne stima, ocigledno da su dobili posao samo na osnovu prijateljstva sa Sergiom. Vidjet cemo kako ce sa njima dalje ici, pogotovo sada kada Sergio vise nije medju nama.

Nuccio – Fantastican crtac! Ima svoj stil i stvorio je sopstvenu atmosferu, koja je efikasna , ali drugacija od Ferrijeve.
Ljudi zbog onog postera za CRS cesto misle da kopira Ferrija, medjutim, u stripu se odlucio za totalno drugi pravac.
Ima svoj stil, dao je Zagiju sopstvenu notu, ali ipak je ispostovao originalnog Zagora.
Crtez jednostavno puca od dinamike, to je nesto gdje je vec sada odlican. Kadriranje je fenomenalno, takodje drugacije od Ferrijevog, ali upravo mozda cak i bolje. Tesko ga je vec sada porediti sa maestrom, radi se ipak o dva razlicita stila, ali, ko zna za koju godinu, mozda predje Ferrija u svakom pogledu. Ima jos sitnica na kojima treba da poradi, nadajmo se da ce i to prefekcionisati za koju godinu.

D’Arcangelo - On izgleda vise ne crta Zagora. Medju nasom publikom poprilicno neomiljen. Meni je bio ok, sasvim solidan.

Barison - Naprosto je odusevio probnim radovima. Cekamo na njegov prvi Zagorov strip.

Pesce – Crta dobro zene i cudovista, lose kadrira i crta likovima skiljave oci, sto me kod njega najvise smeta. Najsretniji bih bio da se odmakne od Zagora.

Chiarolla – Covjek koji nikad nije trebao da crta Zagora! Ne kazem da je on los umjetnik, ali mu Zagor jednostavno ne lezi. Likovi mu hodaju sa raspadnutim udovima, crtez skoro pa karikaturan. Jedan od nervoznih tipova, poput Laurentija, gledaju sto prije da sfusere crtez. Moze bolje, ali ocigledno da nece. On je inace covjek koji je pri samom vrhu po nacrtanom broju stranica, nije ni cudo, sa ovakvim stilom moze komotno da uradi dvadeset stranica na dan, i to izmedju dorucka i rucka.

Espositovci – Naprosto su odusevili svojim prvim radovima na Zagoru. Odlicni crtaci, skoro bez mane. Lica glavnih junaka su im prepoznatljiva, ali ipak se drze sopstvenog stila kadriranja i sjencenja.
matex
#56 Posted : 27. lipnja 2012. 12:20:28(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.7.2011.(UTC)
Posts: 126
Location: Makarska
Može li se promjeniti naslov ovog topika?...ili da pravi texovac otvori drugi na temu the best of ...
Dok Lester
#57 Posted : 27. lipnja 2012. 13:02:23(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
@kinže:

koliko vidim, slažemo se maltene u svemu, osim za Rubinija i Prisca

ovo ostalo skoro kao da sam i sâm napisao, naročito za ove koje jučer nisam spomenuo: Espositovci (upravo od njih dvojice očekujem najveći napredak u budućnosti), Di Vittovi (bljak), Bisi (i njega sam jučer zaboravio pohvaliti), D'Arcangelo (bljak)
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Dado R.
#58 Posted : 27. lipnja 2012. 14:21:40(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
matex wrote:
Može li se promjeniti naslov ovog topika?...ili da pravi texovac otvori drugi na temu the best of ...

U pravu si! Od ovih zagorovaca ne mozes maknuti...BigGrin
magični vjetar
#59 Posted : 27. lipnja 2012. 15:02:01(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.2.2012.(UTC)
Posts: 333
Man
Location: Zagreb
Dado R. wrote:
matex wrote:
Može li se promjeniti naslov ovog topika?...ili da pravi texovac otvori drugi na temu the best of ...

U pravu si! Od ovih zagorovaca ne mozes maknuti...BigGrin


Ma tko još čita Zagora...Razz RazzRazz
matex
#60 Posted : 28. lipnja 2012. 0:15:52(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.7.2011.(UTC)
Posts: 126
Location: Makarska
Dado R. wrote:
matex wrote:
Može li se promjeniti naslov ovog topika?...ili da pravi texovac otvori drugi na temu the best of ...

U pravu si! Od ovih zagorovaca ne mozes maknuti...BigGrin

Ma popizdio sam BigGrin ,taman htio nabrojati neke Texove crtače,a ono tamo Laurenti na svakom korakuLOL .
Users browsing this topic
Guest
5 Pages<12345>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,160 seconds.