Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Martin Mystere 60
Dado A.
#1 Posted : 16. rujna 2013. 23:54:28(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.695
Location: Makarska
U ovoj turi i ljubitelji Martina Mysterea imat ce dosta razloga za zadovoljstvo jer uskoro u njihove ruke stizu MM 60 i Zona X 7!

U “Paladinu Rolandu” (Castelli & Esposito Bros.) bit ce poprilicno referenci na prethodna izdanja (MM 10 - “Mac kralja Arthura”; MM 15 - “Putovanje u buducnost”; MM 56 - “Tajna templara” & MM gigant 1 - “Tajna svetoga Nikole”) tako da prije svega savjetujem odradjivanje domaceg rada, tj. citanje (ili barem listanje) svega navedenog (a oni napredni mogu se pozabaviti i “Foucaultovim klatnom” Umberta Eca, nece im skoditi).

MM 60 ima 210+ stranica, a cijena knjige tijekom prva dva mjeseca bit će 132, a potom 165 kuna.

A evo i kako to izgleda:



prozirna senka
#2 Posted : 17. rujna 2013. 3:00:33(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 45
Location: Njujork
E, falim ti se Boze...
split85
#3 Posted : 17. rujna 2013. 7:02:09(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
Ovoga san se zaželija.
Misty
#4 Posted : 17. rujna 2013. 8:45:30(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 147
Man
Location: Stuttgart
uzimam :=)
Tex Willer
#5 Posted : 17. rujna 2013. 13:22:16(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Konacno jedan na vise stranicaSmile
Kit Carson
#6 Posted : 17. rujna 2013. 19:08:47(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 570
Man
Location: Nis Srbija
Jes!Smile
Cekam specijalce Mister Noa i Marti Misterije.
76
#7 Posted : 19. rujna 2013. 10:40:21(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 320
Location: Zagreb
Dakle, pobijedio je Dok, pa je vitez Roland, a Orlando...
Sidin i radin.
Dado A.
#8 Posted : 19. rujna 2013. 13:04:02(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.695
Location: Makarska
76 wrote:
Dakle, pobijedio je Dok, pa je vitez Roland, a Orlando...


Nisam bas siguran da sam skuzio sto si ovim htio reci...Smile
76
#9 Posted : 19. rujna 2013. 13:35:50(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 320
Location: Zagreb
Ma pričao mi je jednom Dok kako je on bio za to da se vitez zove Roland, kako ga nazivaju Francuzi, a ti za Orlando, kako ga zovu u Italiji, a i u Dalmaciji.
S obzirom na naslov - izgleda da je Dok imao jake argumente.
Sidin i radin.
Dok Lester
#10 Posted : 19. rujna 2013. 20:41:50(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
ne širi dezinformacije BigGrin BigGrin

pitao si me kako će se zvati Roland ili Orlando, a ja rekoh da sam ja za Rolanda, ali da je Dadina ipak zadnja budući da ima argumenata i za Orlanda, pa čekamo da on odluči Wink Wink Wink
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Dado A.
#11 Posted : 21. rujna 2013. 1:05:56(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.695
Location: Makarska
76 wrote:
Ma pričao mi je jednom Dok kako je on bio za to da se vitez zove Roland, kako ga nazivaju Francuzi, a ti za Orlando, kako ga zovu u Italiji, a i u Dalmaciji.
S obzirom na naslov - izgleda da je Dok imao jake argumente.


Aha, to... Zato ja nisam skuzio o cemu pricas.Smile Cuj, i nije bas tako jer vec smo mi imali izdanja (a koja su objavljena puuuno prije MM 60) u kojima je isao “Roland”, a ne “Orlando” tako da ne stoji da sam ja iskljucivo za Orlanda jer da je tako onda Rolanda nigdje ne bi bilo ni u tragovima.Smile Uglavnom, i Dok i ja smo se (nakon dosta vremena utrosenog na istrazivanje) slozili u tome da je najbolje koristiti ime Roland ali pritom i jasno naglasiti da je Roland = Orlando, cisto da ne bude zabune... I nije bas tocno da se u Italiji i kod nas u Dalmaciji Roland iskljucivo naziva Orlandom. Naime, vjerovao ili ne, i u Italiji imas arheoloskih ostataka koji se pripisuju - Rolandu, a ne Orlandu.Cool
Tex Willer
#12 Posted : 21. rujna 2013. 3:40:38(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Dado A. wrote:
76 wrote:
Ma pričao mi je jednom Dok kako je on bio za to da se vitez zove Roland, kako ga nazivaju Francuzi, a ti za Orlando, kako ga zovu u Italiji, a i u Dalmaciji.
S obzirom na naslov - izgleda da je Dok imao jake argumente.


Aha, to... Zato ja nisam skuzio o cemu pricas.Smile Cuj, i nije bas tako jer vec smo mi imali izdanja (a koja su objavljena puuuno prije MM 60) u kojima je isao “Roland”, a ne “Orlando” tako da ne stoji da sam ja iskljucivo za Orlanda jer da je tako onda Rolanda nigdje ne bi bilo ni u tragovima.Smile Uglavnom, i Dok i ja smo se (nakon dosta vremena utrosenog na istrazivanje) slozili u tome da je najbolje koristiti ime Roland ali pritom i jasno naglasiti da je Roland = Orlando, cisto da ne bude zabune... I nije bas tocno da se u Italiji i kod nas u Dalmaciji Roland iskljucivo naziva Orlandom. Naime, vjerovao ili ne, i u Italiji imas arheoloskih ostataka koji se pripisuju - Rolandu, a ne Orlandu.Cool


Zajebala se neka budala pod dejstvom alkohola i na "arheoloskom ostatku" obrnula R i O, a vi tu glumite strika Martije i istrazujeteLOL LOL LOL

Edit : Da vas ne znam pomislio bih da nemate mozak, kako vas znam - siguran sam u toLOL LOL LOL
Tex Willer
#13 Posted : 21. rujna 2013. 4:00:31(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Inace, ima jos slicnih primera kroz istoriju.
Naime, na nadgrobnom spomeniku jednog uglednog Nishlije koji je ziveo a zatim i umro krajem 19.veka, na nadgrobnom spomeniku pise :"Ovde legam i mirisim korenje na cvece i travke, zato sto sam jebao tu"
Iz ovoga moze da se zakljuci da je preminuli bio nekrofil. U stvarnosti se desilo to da nije stigo za zivota da doplati za celu recenicu, jer ga uvatise i utepase kad ga zatekose u jebacinu.

Edit: Space pritisnut zbog dramski zaplet.

Kompletan epitaf je trebao da glasi : "Ovde legam i mirisim korenje na cvece i travke, zato sto sam jebao tudju zenu, pa me muz utepa". Toj je izdiktirao na samrt da se napise, ali ne stize da doplati i eto...
Dado A.
#14 Posted : 21. rujna 2013. 10:19:32(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.695
Location: Makarska
Tex Willer wrote:
Inace, ima jos slicnih primera kroz istoriju.
Naime, na nadgrobnom spomeniku jednog uglednog Nishlije koji je ziveo a zatim i umro krajem 19.veka, na nadgrobnom spomeniku pise :"Ovde legam i mirisim korenje na cvece i travke, zato sto sam jebao tu"
Iz ovoga moze da se zakljuci da je preminuli bio nekrofil. U stvarnosti se desilo to da nije stigo za zivota da doplati za celu recenicu, jer ga uvatise i utepase kad ga zatekose u jebacinu.

Edit: Space pritisnut zbog dramski zaplet.

Kompletan epitaf je trebao da glasi : "Ovde legam i mirisim korenje na cvece i travke, zato sto sam jebao tudju zenu, pa me muz utepa". Toj je izdiktirao na samrt da se napise, ali ne stize da doplati i eto...


LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL
Dado R.
#15 Posted : 27. rujna 2013. 18:15:26(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
U prodaji!...Smile
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,068 seconds.