Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

6 Pages<12345>»
Sljedece tri ture...
Dado R.
#41 Posted : 5. studenog 2013. 15:06:22(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Samsuilunov otac wrote:
Kakva je situacija s pravima? Jel Ludens monopolist na izdanja koja izdaje, pa ih vi ne možete izdavati ili možete, ali u nekom drugom obliku? Ili se smije paralelno izdavati isto izdanje u istoj državi u istom obliku? Bi li, recimo mogli izdavati specijalna izdanja Zagora ili Dylana paralelno s ovima koja već izdaje Ludens ili se radi o čisto financijskim razlozima zbog kojih ih Libellus ne izdaje? Ili to namjeravate učiniti naknadno? Ili ne namjeravate uopće? Ili patka kaže kva-kva? Ili sam ja naporan? Smile

Bojim se da nisam skuzio pitanja...Smile
Captain Jack Sparrow
#42 Posted : 5. studenog 2013. 16:31:40(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 5.3.2013.(UTC)
Posts: 201
Man
Location: Tortuga
Dado R. wrote:
Samsuilunov otac wrote:
Kakva je situacija s pravima? Jel Ludens monopolist na izdanja koja izdaje, pa ih vi ne možete izdavati ili možete, ali u nekom drugom obliku? Ili se smije paralelno izdavati isto izdanje u istoj državi u istom obliku? Bi li, recimo mogli izdavati specijalna izdanja Zagora ili Dylana paralelno s ovima koja već izdaje Ludens ili se radi o čisto financijskim razlozima zbog kojih ih Libellus ne izdaje? Ili to namjeravate učiniti naknadno? Ili ne namjeravate uopće? Ili patka kaže kva-kva? Ili sam ja naporan? Smile

Bojim se da nisam skuzio pitanja...Smile

Mislim da ga zanima da li postoji mogućost da vi izdate DD specijalce. Odnosno da li ih na prostoru RH može izdati samo LU.
Dado R.
#43 Posted : 5. studenog 2013. 20:00:06(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Captain Jack Sparrow wrote:
Dado R. wrote:
Samsuilunov otac wrote:
Kakva je situacija s pravima? Jel Ludens monopolist na izdanja koja izdaje, pa ih vi ne možete izdavati ili možete, ali u nekom drugom obliku? Ili se smije paralelno izdavati isto izdanje u istoj državi u istom obliku? Bi li, recimo mogli izdavati specijalna izdanja Zagora ili Dylana paralelno s ovima koja već izdaje Ludens ili se radi o čisto financijskim razlozima zbog kojih ih Libellus ne izdaje? Ili to namjeravate učiniti naknadno? Ili ne namjeravate uopće? Ili patka kaže kva-kva? Ili sam ja naporan? Smile

Bojim se da nisam skuzio pitanja...Smile

Mislim da ga zanima da li postoji mogućost da vi izdate DD specijalce. Odnosno da li ih na prostoru RH može izdati samo LU.

Mi mozemo objaviti sve sto pozelimo od bilo kojeg izdanja bilo kojeg izdavaca. Mi smo Libellus! Smile
Samo je pitanje koliko nesto cvrsto nesto zelimo...BigGrin BigGrin
Za Dylana smo, kao i za druge junake vec o tome pisali. Imamo zelju jednom objaviti sve od nasih junaka sto bude dostupno,
pa tako i specijalce ali kad ce sto doci na red, na koji nacin i kako to je tesko prognozirati.
Tex Willer
#44 Posted : 5. studenog 2013. 23:16:51(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Dado R. wrote:

Mi mozemo objaviti sve sto pozelimo od bilo kojeg izdanja bilo kojeg izdavaca. Mi smo Libellus! Smile



Osim sto ne mozete da dobijete prava na Demian specijalce i na Texa Kolor 13. hronoloski pa morate preko redaFlapper
Dokazi da nisam u pravu, pa sibnite to u narednih 2-3 meseca. Ako ne, znaci da sam u pravuFlapper BigGrin
King Warrior
#45 Posted : 6. studenog 2013. 10:38:46(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 269
Location: He-lve-ti-la
Znaci Zagorov kolor-fest vi objavljujete?
IgorT
#46 Posted : 6. studenog 2013. 12:51:40(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 15.7.2011.(UTC)
Posts: 52
Man
Location: Split, Hrvatska
King Warrior wrote:
Znaci Zagorov kolor-fest vi objavljujete?


Pitanje bi trebalo glasiti "žele li to dovoljno"Smile
Nadam se da želja postojiSmile
bubo
#47 Posted : 6. studenog 2013. 13:36:19(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
IgorT wrote:
King Warrior wrote:
Znaci Zagorov kolor-fest vi objavljujete?


Pitanje bi trebalo glasiti "žele li to dovoljno"Smile
Nadam se da želja postojiSmile
Woot Woot Woot Woot Woot Woot Woot
Tex Willer
#48 Posted : 6. studenog 2013. 15:02:13(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
King Warrior wrote:
Znaci Zagorov kolor-fest vi objavljujete?


Ako ga ne objavi LL, bolje i da ne ide uopste.
Lu je sve gori i gori, i kvalitetom, i milion tipfelera, ne znam citaju li uopste nesto kad odrade strip ili ga pustaju bez ikakve provere. U jednom DD specijalcu mi je to toliko ubilo volju da sam zajebo da citam strip uopste. Mislim da sam ulovio bar 1-2 tipfelera na prvih desetak stranica i bas smeta pri citanju.Zao mi je i za gigante da nisu kod LL, jedino neka nada da i njih sibnu u koloru.

Edit: Mislio sam na 1-2 tipfelera po stranici.
Dado R.
#49 Posted : 6. studenog 2013. 17:45:34(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Tex Willer wrote:
Dado R. wrote:

Mi mozemo objaviti sve sto pozelimo od bilo kojeg izdanja bilo kojeg izdavaca. Mi smo Libellus! Smile



Osim sto ne mozete da dobijete prava na Demian specijalce i na Texa Kolor 13. hronoloski pa morate preko redaFlapper
Dokazi da nisam u pravu, pa sibnite to u narednih 2-3 meseca. Ako ne, znaci da sam u pravuFlapper BigGrin

U pravu si, ja sam se samo salio...BigGrin
Tex Willer
#50 Posted : 6. studenog 2013. 22:25:55(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Dado R. wrote:
Tex Willer wrote:
Dado R. wrote:

Mi mozemo objaviti sve sto pozelimo od bilo kojeg izdanja bilo kojeg izdavaca. Mi smo Libellus! Smile



Osim sto ne mozete da dobijete prava na Demian specijalce i na Texa Kolor 13. hronoloski pa morate preko redaFlapper
Dokazi da nisam u pravu, pa sibnite to u narednih 2-3 meseca. Ako ne, znaci da sam u pravuFlapper BigGrin

U pravu si, ja sam se samo salio...BigGrin


Nikad od tebe Srbin, nema cuvenog srpskog inata, pa da u inat meni odradite to sto pre da mi dokazete da gresimBigGrin LOL
Edit : Da si Srbin uradili bi to, pa taman otisla firma u bankrotLOL Nego, ne smem da pokusavam da te preobratim, inace ostadosmo bez gomile odlicnih izdanjaBigGrin
thekide
#51 Posted : 7. studenog 2013. 19:56:06(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.9.2013.(UTC)
Posts: 96
Man
Location: Serbia
Pozdrav svima, imam jedno pitanje za Texa ili bilo
kog iz Srbije ko ima iskustva sa narucivanjem
Libellus paketa: koliko ste platili paket, mislim na
deo u Srbiji (carina, PDV...)? I dal ima razlike u ceni
paketa sa par knjiga i sa 30 knjiga?

Unapred hvala na informacijama
Tex Willer
#52 Posted : 7. studenog 2013. 23:07:17(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
thekide wrote:
Pozdrav svima, imam jedno pitanje za Texa ili bilo
kog iz Srbije ko ima iskustva sa narucivanjem
Libellus paketa: koliko ste platili paket, mislim na
deo u Srbiji (carina, PDV...)? I dal ima razlike u ceni
paketa sa par knjiga i sa 30 knjiga?

Unapred hvala na informacijama


Rado bih ti pomogao, ali nazalost nemam, nikad mi se nije nakupilo toliko izdanja da probam, a i imam izvrsnu saradnju sa Markom iz AF striparnice (Miroslav iz AF ih pakuje kao cigle, bacis s treceg sprata i paket ostaje citav, to mogu sa sigurnoscu da tvrdim).
Ali koliko pratim forum i citam iskustva ljudi, Dade to rade savrseno, kazu da su paketi majstorski upakovani i da ce Dade kad porastu da budu MiroslavBigGrin Doduse, to su komentari ljudi iz Hrvatske, tako da je pitanje koliko im treba verovati na recLOL Mnogo miran forum, pa da malo raspalimo vatruBigGrin
A na ostala pitanja valjda moze neko od Dada da da odgovorSmile
Zao mi je sto ne mogu vise da budem od pomoci, ali nikad od uvoza do uvoza 30 izdanja, pa nikad nisam imao strpljenja da cekam i probamBlushing
thekide
#53 Posted : 7. studenog 2013. 23:28:27(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.9.2013.(UTC)
Posts: 96
Man
Location: Serbia
Hvala Tex na brzom odgovoru. Upoznao sam dvojicu
Dada na sajmu u Beogradu pre 2 nedelje pa me
Dado A. ubedio da krenem u skupljanje Nathana e sad
posto nemam nista od NN, to jest procitao sam samo
dve Arkonine knjige i svideo mi se, hteo sam da
iskoristim ovaj popust na Interliberu pa da odjednom
kupim 43 knjige kolko imaju na stanju pa da onda jurim
preostale po aukcijama. Doduse nisam pitao ni Dade
dal je popust samo ako se dodje na Interliber ili moze i
paket varijanta. Trebao sam ova pitanja da prebacim u
forum za sajamski popust al sta da se radi, mozda ga nadju i ovde.
Tex Willer
#54 Posted : 8. studenog 2013. 0:41:21(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
thekide wrote:
Hvala Tex na brzom odgovoru. Upoznao sam dvojicu
Dada na sajmu u Beogradu pre 2 nedelje pa me
Dado A. ubedio da krenem u skupljanje Nathana e sad
posto nemam nista od NN, to jest procitao sam samo
dve Arkonine knjige i svideo mi se, hteo sam da
iskoristim ovaj popust na Interliberu pa da odjednom
kupim 43 knjige kolko imaju na stanju pa da onda jurim
preostale po aukcijama. Doduse nisam pitao ni Dade
dal je popust samo ako se dodje na Interliber ili moze i
paket varijanta. Trebao sam ova pitanja da prebacim u
forum za sajamski popust al sta da se radi, mozda ga nadju i ovde.


Nema na cemu, ionako nisam bio od pomoci.
Ja sam Nathana isto planirao da preskocim, jedinog od SBE i onda me prevarise kad su krenuli s onim knjigama gde se pojavljuje i Marti, ostalo je istorija.
Ako ti se svidjaju pocetne knjige (meni ne nesto posebno, nisam ljubitelj SF i samo mi je drzala paznju jaka pozadinska prica - delovi vezani za porodicu, to sto je i sam kolekcionarBigGrin , ostali clanovi agencije i njihove price i slicno). Ali serijal se vremenom drasticno podize kvalitetom prica i ima jak kontinuitet (otprilike kao Magicni ili Ken, s tim sto Nathan ima jos jednu dobru stranu, dosta jakih likova koji nisu mnogo manje bitni od samog Nathana). Naravno, postujem i misljenje onih kojma je serijal od pocetka dobar, ali kad je serijal "kupio" nekog nezainteresovanog poput mene, onda stvarno vredi.

Samo jedna opaska koju mozda ne bih ni trebao da iznosim, ali to radim iz najbolje namere, pa cu i ja da pomenem Arkonu. I ja sam uzeo te dve knjige jer sam hteo da imam sve naslovnice koje mogu (LL - De Angelis, Arkona - Castellini, Bertolini). Imaj u vidu da se na broju 63.po originalnoj numeraciji, mozda sam i pogresio broj, ispravice me vec Dado A.) knjige LL i Arkone razmimoilaze, jer LL je u reprintu zbog uklapanja sa ostatkom kolekcije koja se nastavila na SD i LU u prvoj knjizi objavio nultu i prva dva broja). Samo da pomenem to, da znas. Dakle, ako ne dupliras i ne uzmes i LL reprint, ostajes bez De Angelisovih naslovnica, ako dupliras - imaces jednu pricu duplu. Ostalo znas i sam, ko je dokle stigo, kako koja izdanja izgledaju, vredi li ti Nathan dupliranja, necu da dajem nikakve sugestije. Ja licno dupliram samo Texa i NN jer su mi vrh, tako da jedva cekam npr. i LL Tex gigante u koloru iako ih imam sve u SA izdanju u c/b varijanti.
Ako si slucaj za posmatranje kao ja uzeces i LL reprint, ako ne drago mi je da ima i normalnih kolekcionaraBigGrin

A Dade ce ti sigurno odgovoriti na bilo kom topicu cim budu pri netuCool
Kit Carson
#55 Posted : 8. studenog 2013. 0:44:08(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 570
Man
Location: Nis Srbija
thekide wrote:
Hvala Tex na brzom odgovoru. Upoznao sam dvojicu
Dada na sajmu u Beogradu pre 2 nedelje pa me
Dado A. ubedio da krenem u skupljanje Nathana e sad
posto nemam nista od NN, to jest procitao sam samo
dve Arkonine knjige i svideo mi se, hteo sam da
iskoristim ovaj popust na Interliberu pa da odjednom
kupim 43 knjige kolko imaju na stanju pa da onda jurim
preostale po aukcijama.

Pogresnog BigGrin Dadu si slusao. Trebao si da slusas ovog elegantnije popunjenog Smile i sad bi skupljao Texa.Wink

Doduse prava je sreca da nisi pricao s Mladenom inace bi sad vec jurio Malog rendžera.Laugh
Cekam specijalce Mister Noa i Marti Misterije.
Tex Willer
#56 Posted : 8. studenog 2013. 0:57:41(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Kit Carson wrote:

Pogresnog BigGrin Dadu si slusao. Trebao si da slusas ovog elegantnije popunjenog Smile i sad bi skupljao Texa.Wink

Doduse prava je sreca da nisi pricao s Mladenom inace bi sad vec jurio Malog rendžera.Laugh


Pa gde je covek pomenuo da ne sakuplja Texa, to je obavezno stivoCowboy2
A znas li jos nekog da sakuplja Malog RendzeraFlapper LOL
thekide
#57 Posted : 8. studenog 2013. 1:34:31(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.9.2013.(UTC)
Posts: 96
Man
Location: Serbia
Dao si mi jos par dobrih informacija Tex, ali nisam ni mislio da skupljam Arkonu, posto imam osecaj da to nece potrajati a cak i da gresim ipak vise verujem i u usporeni ritam Libellusa (za prvu 21.knjigu) nego u ovaj ubrzani domaci ritam. E sad kad si spomenuo i Texa, moram da ti objasnim svoj kratki istorijat, znaci poceo sam sa Zagorom 1980.(imao sam 4 godine) i onda do 92' sam citao sve zivo sto sam mogao nabaviti, naravno i Texa a i malog rendzera, ali onda dodje kraj Dnevnikovih izdanja i u 16. batalim stripove a i western filmove koje sam obozavao. Posle jedne decenije se vratim prvo filmovima nabacim kolekciju od 1000 kaubojaca (veci deo i dalje cuvam na VHSu). Prodje jos jedna decenija i ovog leta krenem na moru ponovo sa Zagorom, prvo zlatni period da popunim rupe u glavi i onda u Darkwoodu ugledam kolorca, kupim ih sve a posle toga i redovne od pocetka SD do VC. Iako mi je ostalo jos bar 200 neprocitanih Zagora cim sam i zadnji broj nabavio (sad na sajmu) uvati me stara kolekcionarska boljka Sta dalje? Onda kupim Libellus kolekciju 4 knjige da probam nove junake i svide mi se dve NN price al me odusevi jedna druga prica Magicni Vetar i sad naravno moram i to da skupim, teo sam i to odmah od Libellusa al imaju samo 31.knjigu (bez prvih 13) i onda reko da krenem od NN jer on i dalje pici pa moram da se ukljucim na vreme, sto zbog popusta u prva 2 m, sto da se ne bi i to novo rasprodalo. A reko sto se tice Texa ne moram da zurim bar ce on potrajati vecno pa dogodine ako bude para bice i Texa, mada si me zainteresovao sa skorasnjom pricom o Tex kolor gigantima, mozda od toga krenem. Slab sam na boju, sta cu.
Uh al sam se ja rasprdeo, izvini sto te ugnjavih al od mojih beogradjana ja sam jedini strip-film zaludjenik i nemam s kim na tu temu da popricam.
Tex Willer
#58 Posted : 8. studenog 2013. 4:23:01(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
thekide wrote:
Dao si mi jos par dobrih informacija Tex, ali nisam ni mislio da skupljam Arkonu, posto imam osecaj da to nece potrajati a cak i da gresim ipak vise verujem i u usporeni ritam Libellusa (za prvu 21.knjigu) nego u ovaj ubrzani domaci ritam. E sad kad si spomenuo i Texa, moram da ti objasnim svoj kratki istorijat, znaci poceo sam sa Zagorom 1980.(imao sam 4 godine) i onda do 92' sam citao sve zivo sto sam mogao nabaviti, naravno i Texa a i malog rendzera, ali onda dodje kraj Dnevnikovih izdanja i u 16. batalim stripove a i western filmove koje sam obozavao. Posle jedne decenije se vratim prvo filmovima nabacim kolekciju od 1000 kaubojaca (veci deo i dalje cuvam na VHSu). Prodje jos jedna decenija i ovog leta krenem na moru ponovo sa Zagorom, prvo zlatni period da popunim rupe u glavi i onda u Darkwoodu ugledam kolorca, kupim ih sve a posle toga i redovne od pocetka SD do VC. Iako mi je ostalo jos bar 200 neprocitanih Zagora cim sam i zadnji broj nabavio (sad na sajmu) uvati me stara kolekcionarska boljka Sta dalje? Onda kupim Libellus kolekciju 4 knjige da probam nove junake i svide mi se dve NN price al me odusevi jedna druga prica Magicni Vetar i sad naravno moram i to da skupim, teo sam i to odmah od Libellusa al imaju samo 31.knjigu (bez prvih 13) i onda reko da krenem od NN jer on i dalje pici pa moram da se ukljucim na vreme, sto zbog popusta u prva 2 m, sto da se ne bi i to novo rasprodalo. A reko sto se tice Texa ne moram da zurim bar ce on potrajati vecno pa dogodine ako bude para bice i Texa, mada si me zainteresovao sa skorasnjom pricom o Tex kolor gigantima, mozda od toga krenem. Slab sam na boju, sta cu.
Uh al sam se ja rasprdeo, izvini sto te ugnjavih al od mojih beogradjana ja sam jedini strip-film zaludjenik i nemam s kim na tu temu da popricam.


Ma ne gnjavis me uopste, vezan sam celu noc za komp., pa malo ucim, malo pauziram i onda odmah na forumSmile
Magicni je ludilo od serijala, i moj kum je hteo da ih sakuplja kad je procitao par Agarthijevih i odusevio se. Oni su ga utupili nacisto a LL je tesko sakupiti. Jedino aukcije u kombinaciji sa paralelnom kupovinom brojeva koji se smanjuju na lageru. Ali sve se nadje kad tad, samo strpljenja, ovo i treba da bude takav hobi. Za ljubitelja vesterna je MV definitivno bolji izbor od NN (sad ce jedan Dado da me psuje a drugi da se sloziBigGrin ).

A LL se dokazao, traju vec skoro 10 godina i kod mene uzivaju ogromno poverenje, tako da je svaka druga opcija rezervna, pa dok traje, ionako samo par junaka dupliram. A nikad nisam prezalio SD/Lu NN, samo zbog Castelinijevih naslovnica, pa sam morao i to da uzmem da me ne jede muka viseBigGrin Ionako GR ide samo do 26. broja, ugasila se, a Castelinijeve naslovnice do 20. knjige. Izbor za nove epizode ionako nemas i bezveze je ne uvezati reprint sa novim epizodama ako se resis za NN. Ne znam tacan broj izdanja, pa ne znam da li imas nameru da pratis i izdanja koja prate glavni serijal?
Ako planiras, sve, prvo kriticne. Ako planiras samo glavni serijal, imaj u vidu da su ti NN giganti neophodni za kontinuitet, cak i vise nego kod MM giganata gde se pojasnjavaju neki dogadjaji. NN ne moze bez giganata, ostalo nije neophodno za pracenje serijala. Ako gresim opet su tu Dade da me isprave.

A sto se tice Texa, tu sam jos gori. Da ga izbacuje 100 izdavackih kuca uz neke i najsitnije razlike (npr. nuova ristampa - Galep + Villina ilustracija) i to bih uzimao. Jedino ne varim one telefonske imenike VC, ono je nemoguce citati a jos teze gledati (bar meni, da ne preteram s kritikama, svaka roba ima svog kupca i to postujem, ovo je samo moje skromno misljenje).

Samo polako sta god odlucis, sve dodje na svoje. A obzirom da su pripreme za Interliber mozda je bolje da ih kontaktiras direktno na mail, rezervises, pa ako je moguce da ti to posalju za Srbiju sa sledecim uvozom.
A da li sam ti pomogo ili odmogo ovim dodatnim komentarima, ne znam ni samBigGrin

Evo ti link sa mailom za slucaj da ti je promakoCool
http://www.libellus.hr/f....aspx?g=posts&t=552

thekide
#59 Posted : 8. studenog 2013. 5:13:41(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.9.2013.(UTC)
Posts: 96
Man
Location: Serbia
Eto ti bar ucis nocu, ja samo blejim, malo filmovi, malo stripovi, malo internet, trenutno sam na bolovanju i onda divljam do 6, 7 ujutru.
Nisam se nikad ukljucivao na druge forume al sam uzivao u tvojoj raspravi sa likovima koji su te optuzivali da pljujes domace izdavace, inace apsolutno se slazem s tobom ko je izdavac broj 1 na Balkanu.
Sto se tice propratnih izdanja NN, naravno da bih sve uzimo al upravo mi je najveci problem sto nema prvih par Giganata koje si pomenuo, tako da se jos lomim sta da radim. Dal da narucim pakete onog sto ima pa da polako skupljam il da skoknem na Interliber posto sam besposlen jos sledece nedelje, a i nasao sam nekog lika u Zagrebu na aukciji nudi komplet NN bez novijih izdanja iz 2013, mada trazi vise kinte nego sto trenutno imam.
A s druge strane lakse mi je skupiti skoro ceo MV, sa 31.knjigom Libellusa plus u BGu ima jos 10tak, falile bi mi samo 3 ( 1,2 i 10). A opet i ako skoknem do Zagreba ne mogu poneti 70 knjiga sa sobom posto su teske ko ja sa sve krevetom (60 kila), ne znam, moram da smislim do utorka sta i kako.
Sto bi mi kolekcionari rekli slatke muke.
Tex Willer
#60 Posted : 8. studenog 2013. 8:11:57(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
thekide wrote:
Eto ti bar ucis nocu.


Moram, gledam da pobegnem sto pre odavde i da 2014. bude moja godina, da iscupam decu u prvom redu, da me ne psuju zbog propustene prilike da ih odvedem u civilizovanu zemlju gde se zna red, gde ... znas sve, da ne idem dalje u politiku.

thekide wrote:

Nisam se nikad ukljucivao na druge forume al sam uzivao u tvojoj raspravi sa likovima koji su te optuzivali da pljujes domace izdavace, inace apsolutno se slazem s tobom ko je izdavac broj 1 na Balkanu.


Znaci, ne mrze me bas svi Srbi sa forumaBigGrin A i nisam bas sve popljuvao, drag mi je Lavirint, mali ali drag, Padora sve draza, System zbog nekih izdanja(Calvin, Konstantinovo raskrsce, obzirom da sam iz Nisha a Dexa je nas) ali je cinjenica da jos nisu napravili nista bas krupno da bih mogo da ih svrstam u red najboljih izdavaca. I jos mnogo moraju da se dokazuju ovi nasi "manji" izdavaci jer je bilo dosta Horusa, Mavericka i slicnih.U pasosu mi stoji nacionalnost, ali u novcaniku ne i onda se odlucujem za kvalitet. Da je na strani srpskih izdavaca popljuvao bih hrvatske istog trenutka, a neke i jesam, samo to Srbi ne citaju. I samo sam se trudio da budem realan, a na kraju sam bio i iznenadjen koliko se malo rodoljuba javilo da stane u odbranu srpstva i srpskih izdavaca. Verovatno jer nemaju argumente a dobili su slike crno na belo, pogresan autor na naslovnoj??? Savrsena izdanja, ma daj. Jedino mi je zao sto su poterali Djoleta na branik otadzbine, al mi po pravilu zrtvujemo najbolje. Ako nesto naprave ok, ako poginu jos bolje, vise prostora za idiote koji ostanu. S Markosom jedva da imam korektne odnose, nikad se nismo kapirali, ali izdanja su odlicna, a ja nemam obicaj da zbog nekog Nikole koji mi bas i nije simpatican mrzim i Sv. Nikolu. Zato sto smo takvi, zato nam i jeste tako kako nam je. Izdavastvo nam je najmanji problem, nazalost.[/quote]

thekide wrote:

Sto se tice propratnih izdanja NN, naravno da bih sve uzimo al upravo mi je najveci problem sto nema prvih par Giganata koje si pomenuo, tako da se jos lomim sta da radim. Dal da narucim pakete onog sto ima pa da polako skupljam il da skoknem na Interliber posto sam besposlen jos sledece nedelje, a i nasao sam nekog lika u Zagrebu na aukciji nudi komplet NN bez novijih izdanja iz 2013, mada trazi vise kinte nego sto trenutno imam.


Zajeban je Nathan, mozda i najtezi za pracenje bas zbog brda propratnih izdanja, ali vredi i stalno ide uzlaznom linijom. I neces da pogresis ako se odlucis za njega.

thekide wrote:

A s druge strane lakse mi je skupiti skoro ceo MV, sa 31.knjigom Libellusa plus u BGu ima jos 10tak, falile bi mi samo 3 ( 1,2 i 10). A opet i ako skoknem do Zagreba ne mogu poneti 70 knjiga sa sobom posto su teske ko ja sa sve krevetom (60 kila), ne znam, moram da smislim do utorka sta i kako.
Sto bi mi kolekcionari rekli slatke muke.


MV mi je bolji jer vise volim taj zanr i od starta krece silovito, a od prve dvodelne (brojevi 6,7) je genijalan. I opet, stvar ukusa, odlicni serijali. Najbolje da probas da sakupis u startu sve sto je na popustu, kad se smanji broj stripova koje nemas posle ti i ne bude zao da puknes i malo vecu kintu na aukcijama, a neretko naidjes i na nekog kome hitno treba lova pa prodjes cak i odlicno a i on ne bude na gubitku, samo ne zaradi masno vec vrati ulozeno. Udari temelj pa ce posle da legne sve na svoje mestoSmile
Users browsing this topic
Guest (2)
6 Pages<12345>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,189 seconds.