Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Putovanja na strip događanja
emir
#1 Posted : 29. srpnja 2011. 10:26:25(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 23
Man
Ono što svake godine zavidim Dadama, a u posljednje vrijeme posebno Aci, jesu odlasci na europske festivale. Svake godine sebi obećam da ću sljedeće to ispraviti i svaki put slažem.
E pa, evo topic da čujemo šta se sljedeće planira i kako bi se mi zainteresirani mogli uključiti - šta je potrebno, odnosno koliko obično potrošite para (na putovanje, smještaj i hranu; za stripove svi znamo da para nikad dosta BigGrin )? Koliko unaprijed uopće razmišljate o ne znam, Angoulemu ili Milanu i kada je dobro rezervirati smještaj, putne karte itd.?
The trouble with having an open mind, of course, is that people will insist on coming along and trying to put things in it.
Dado R.
#2 Posted : 29. srpnja 2011. 16:45:15(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Potrebno je prije svega puno volje i nesto malo vremena. Smile
Koliko novaca treba ovisi o tome gdje se ide, na koji nacin (auto, bus, avion) i gdje se smjestiti.
Ali u globalu nije tu rijec o prevelikim novcima, ako postoji jako puno volje i zelje, i pronadje se malo vremena.

Angouleme moze biti nezgodan za smjestaj, i treba se unaprijed rezervirati no ako se maknes iz grada 20-30 km moze se naci
dobar smjestaj za ne prevelike novce. Sam festival je zanimljiv i kao sto volim reci da i oni koji ne vole pivo trebaju jednom
u zivotu doci na Oktoberfest, tako i oni koji nisu stripofili trebaju jednom doci u Angouleme na festival stripa.
A tek stripofili, ili oni kojima je francusko-belgijski strip najdrazi, to trebaju barem jednom dozivjeti.
Oni koji zele potpis nekog svog autora moraju se naoruzati strpljenjem, sendvicima, vodom i mozda vrecom za spavanje.BigGrin
A tko zeli i crtez, e taj ce se dobro pomuciti. Srecom, meni i ekipi s kojom sam bio to nista nije bilo napeto, pa smo vise
istrazivali sto sve ima okolo. Tako smo otkrili da postoji i neki grad Madagaskar na Jadranskoj obali...BigGrin BigGrin
A s najzanimljivijim crtacem koji je potpisivao i crtao na Angoulemu ionako smo se zapili. Dvaput. BigGrin Smile
Kao sto je vec poznato mnogim Francuzima je svaki drugi jezik - stran. Posve. Pa i u restoranima.
Ako ti Francuz kaze da prica "a little" engleski, onda to u prijevodu znaci da kad ga pitas jos malo kruha - on te upiti u WC na katu...
Uglavnom, zabavno je...BigGrin BigGrin BigGrin
emir
#3 Posted : 29. srpnja 2011. 22:46:20(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 23
Man
Hehehehe francusko nepoznavanje jezika i ja dobro - poznajem, mada sam upoznao par primjeraka koji su bili više međunarodnog kalibra.

Koliko je dobra lokalna autobuska uvezanost oko Angoulema ili ste na 20-30 kilometara bili s renta-carom? Jer to je onda još jedan trošak koji se mora uračunati...

Pošto mi je sada Milano (ili možda Lucca?) realniji, imali neko planova da tamo ide ove, odnosno dogodine u Milano?
The trouble with having an open mind, of course, is that people will insist on coming along and trying to put things in it.
Dado R.
#4 Posted : 31. srpnja 2011. 22:00:48(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Iskreno, koristitli smo se iznajmljenim autom tako da nemam pojma kakva je povezanost s busom, mada to se vjerojatno moze naci na internetu...
Dado R.
#5 Posted : 31. srpnja 2011. 22:02:42(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
A sto se tice Milana, taj sajam je oduvijek bio i sajam igrica i slicno, a ne samo stripa. No zadnjih godina jos se i smanjio u odnosu na prije.
Kad se sjetim prije 6-7 godina kako je to bilo i s kojim su se zarom kupovala talijanska izdanja (koja vecina nije ni razumjela)...
Eh ta mladost...BigGrin
emir
#6 Posted : 1. kolovoza 2011. 8:57:00(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 23
Man
Hehehe, cool, hvala.
The trouble with having an open mind, of course, is that people will insist on coming along and trying to put things in it.
Dok Lester
#7 Posted : 1. kolovoza 2011. 20:43:18(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Evo kad smo već kod festivala, (trenutačni) popis gostiju ovogodišnjega u Lucci:

Poslije Makarske, David Lloyd (''V for Vendetta'') stiže i u Luccu.

Jiro Taniguchi: japanski crtač našem čitateljstvu najpoznatiji po svom stripu "Vrh bogova".

Jeff Smith: dovoljno je reći ''Bone''.

Što se Italije tiče, njezine boje brane dva crtača ''grafičkih novela'' Davide Reviati i Manuele Fior.
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
emir
#8 Posted : 2. kolovoza 2011. 19:50:09(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 23
Man
Uh, to bi se definitivno trebalo otići posjetiti. Meni je Jeff Smith glavni razlog, ko je vama?
The trouble with having an open mind, of course, is that people will insist on coming along and trying to put things in it.
Dok Lester
#9 Posted : 2. kolovoza 2011. 20:19:31(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Pa i meni bi bio. Japanac me ne zanima, ova dva Talijana su mi nepoznati, a Lloyda smo ionako nedavno vidjeli.
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
emir
#10 Posted : 3. kolovoza 2011. 12:59:05(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 23
Man
Dok Lester wrote:
Pa i meni bi bio. Japanac me ne zanima, ova dva Talijana su mi nepoznati, a Lloyda smo ionako nedavno vidjeli.

Hehehe, pa mislio sam da više uključim druge posjetioce foruma ali izgleda da ne ide. Laugh
The trouble with having an open mind, of course, is that people will insist on coming along and trying to put things in it.
Dok Lester
#11 Posted : 3. kolovoza 2011. 13:03:23(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
LOL LOL LOL
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Dado A.
#12 Posted : 13. kolovoza 2011. 6:15:08(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
emir wrote:
Ono što svake godine zavidim Dadama, a u posljednje vrijeme posebno Aci, jesu odlasci na europske festivale. Svake godine sebi obećam da ću sljedeće to ispraviti i svaki put slažem.
E pa, evo topic da čujemo šta se sljedeće planira i kako bi se mi zainteresirani mogli uključiti - šta je potrebno, odnosno koliko obično potrošite para (na putovanje, smještaj i hranu; za stripove svi znamo da para nikad dosta BigGrin )? Koliko unaprijed uopće razmišljate o ne znam, Angoulemu ili Milanu i kada je dobro rezervirati smještaj, putne karte itd.?


Uglavnom, minimalno 6 mjeseci prije neke interesantne manifestacije pocinjemo slagati plan. Uz ekstremne obaveze sve drugo bilo bi neozbiljno i u krajnju ruku i neizvedivo. Premda, ponekad se dogodi i da impulsivno odlucimo negdje otici npr. za dva dana. To su situacije kad nam se sve poklopi ili kad se naprosto moramo negdje pojaviti.Cool
emir
#13 Posted : 13. kolovoza 2011. 22:31:16(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 23
Man
Super, hvala i na ovoj informaciji. ;)
The trouble with having an open mind, of course, is that people will insist on coming along and trying to put things in it.
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,141 seconds.