Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Nekoliko pitanja u vezi NN-a
marin57
#1 Posted : 1. listopada 2012. 13:38:22(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 1.10.2012.(UTC)
Posts: 5
Location: Split
Pozdrav svima,kako sam relativno novi u svijetu stripa a kao dijete sam citao Dylan Doga i Nathan Nevera zanimaju me neke stvari u vezi NN-a.
1.Da li su ove knjige NN-a koje objavljuje Libellus identicne kao i stripovi koji su izlazili na kioscima ili je drukcija prica?
2.Koliko je uopce izaslo nastavaka stripova i da li ih je i kako moguce nabaviti vise(nekakvi reprintovi ili slicno)?
3.Zasto knjige o NN-u koje izdaje Libellus idu redoslijedom 1,2,3,22..itd.?
4.Hoce li epizode knjiga koje nisu dostupne za naruciti preko Libellusa eventualno biti dostupne?
Hvala na odgovorima
vs
#2 Posted : 1. listopada 2012. 14:29:16(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
nathana je prvo izbacivala slobodna, pa ludens i nakon sta ga ludens prestaje izbacivat, nastavlja libellus... jedna knjiga sadrzi tri stripa, prva libellus knjiga sadrzi brojeve 63-65, pa tako redom... nesto kasnije su odlucili izbacit i ove epizode koje su ranije izasle u SD i ludens izdanju... zato knjiga koja je prva izasla postaje knjiga 22, a knjiga koja sadrzi epizode 0-2 postaje knjiga 1... rupa izmedju tih knjiga ce se s vremenom popunit, ubrzo izlazi knjiga 4...

nathan je on-going serijal i libellus ce ga izbacivat dok bude isa, trenutno su na epizodi 128.. a u italiji je negdi oko broja 255..

sd i ludens epizode (1-62)mozes nabavit na aukcijama ili se strpit neko vrime dok ih libellus sve ne izbaci

neke nathanove libellus knjige su rasprodane, a oni vise ne rade reprinte svojih izdanja, tako da ces i njih morat trazit na aukcijama
split85
#3 Posted : 1. listopada 2012. 14:38:18(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
Nemoj se sad pripast, te knjige koje su rasprodane možeš na aukcijama nać za 10-15% veću cijenu od one prvobitne.
Jedino su rasprodani Giganti i Superbookovi jako skupi.

Samo šta ti je svijet Nathan Neveran dosta širok i priče iz raznih edicija su povezane.
Imaš Agenciu Alfa, Nathan Never Gigante, Asteroid Argo, SperBook 1 i 2, Specijali, Almanah i sve ti to čini jedan svijet.

Kod ovih prvih knjiga 1,2,3 epizode konačno idu kronološki i nisu izmišane kao kod Slobodne Dalmacije i Ludensa.

Uvik imaš ostale Bonelli serijale kod Libellusa kojima se nisu još rasprodali prvi brojevi. Wink
marin57
#4 Posted : 1. listopada 2012. 15:53:20(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 1.10.2012.(UTC)
Posts: 5
Location: Split
Dakle ako sam dobro skuzio,knjiga 22 je ustvari nastavak od 63.stripa gdje je zastala slobodna i ludens a knjige 1,2,3..do 22. koje ce se eventualno popunit su stripovi 1-62 koje je izdavala slobodna i ludens?
split85
#5 Posted : 1. listopada 2012. 15:55:31(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
marin57 wrote:
Dakle ako sam dobro skuzio,knjiga 22 je ustvari nastavak od 63.stripa gdje je zastala slobodna i ludens a knjige 1,2,3..do 22. koje ce se eventualno popunit su stripovi 1-62 koje je izdavala slobodna i ludens?

Tako je , samo će prratit kronološki slijed. Baš kao i u Italiji.
marin57
#6 Posted : 1. listopada 2012. 15:59:57(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 1.10.2012.(UTC)
Posts: 5
Location: Split
split85 wrote:
marin57 wrote:
Dakle ako sam dobro skuzio,knjiga 22 je ustvari nastavak od 63.stripa gdje je zastala slobodna i ludens a knjige 1,2,3..do 22. koje ce se eventualno popunit su stripovi 1-62 koje je izdavala slobodna i ludens?

Tako je , samo će prratit kronološki slijed. Baš kao i u Italiji.

E pa super,znaci moc ce se nabavit cijela kolekcija preko libellusa.Samo me cudi zasto nece reprintat ova izdanja kojih je nestalo Confused
Isti princip je i sa Dylan Dogom,vidim da su samo 4 knjige izasle?
vs
#7 Posted : 1. listopada 2012. 16:20:14(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
ne isplati in se radit reprinte jer ih se proda premalo da bi pokrili troskove... prije par godina su objavili da vise nece reprintat svoja izdanja..

dylana su poceli tek nedavno objavljivat, na cetvrtoj su knjizi, ide kronoloski, oko 12 knjiga godisnje bi treblo izlazit...
marin57
#8 Posted : 1. listopada 2012. 16:25:15(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 1.10.2012.(UTC)
Posts: 5
Location: Split
vs wrote:
ne isplati in se radit reprinte jer ih se proda premalo da bi pokrili troskove... prije par godina su objavili da vise nece reprintat svoja izdanja..

dylana su poceli tek nedavno objavljivat, na cetvrtoj su knjizi, ide kronoloski, oko 12 knjiga godisnje bi treblo izlazit...

E fala puno na odgovorima,bas me razveselilo ovo u vezi ova 2 stripa,sad lagano u nabavu.. Laugh
Nathan
#9 Posted : 1. listopada 2012. 17:53:50(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 224
Man
Location: Zagreb
marin57 wrote:
vs wrote:
ne isplati in se radit reprinte jer ih se proda premalo da bi pokrili troskove... prije par godina su objavili da vise nece reprintat svoja izdanja..

dylana su poceli tek nedavno objavljivat, na cetvrtoj su knjizi, ide kronoloski, oko 12 knjiga godisnje bi treblo izlazit...

E fala puno na odgovorima,bas me razveselilo ovo u vezi ova 2 stripa,sad lagano u nabavu.. Laugh


Evo još jednog Nathanovca (da, velikim slovom)! Smile Pozdrav!

Budući da ti vjerojatno fali jako puno Nathanovih knjiga, preporučam ti jednu stvar! Dobar stari Libellus ti ima običaj za Interliber (datum je mislim 13.-18. 11. 2012.) ponuditi od svakog junaka po nekoliko paketa sa "starim" brojevima, ajmo reći za one koji žele kupiti jako puno epizoda! Laugh Pritom je u svakom kompletu po nekoliko knjiga dostupnih po principu npr. komplet od 6 knjiga platiš kao da si kupio 4 knjige...

Uglavnom, izuzev brojeva koji su izašli zadnjih godinu dana i onih koji su već rasprodani, više-manje sve ostalo ćeš moći kupiti na Libellusovom štandu na Interliberu za minimalno 30% manju cijenu nego u slobodnoj prodaji, pa sad ti razmisli... Wink
split85
#10 Posted : 1. listopada 2012. 19:06:05(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
marin57 wrote:
vs wrote:
ne isplati in se radit reprinte jer ih se proda premalo da bi pokrili troskove... prije par godina su objavili da vise nece reprintat svoja izdanja..

dylana su poceli tek nedavno objavljivat, na cetvrtoj su knjizi, ide kronoloski, oko 12 knjiga godisnje bi treblo izlazit...

E fala puno na odgovorima,bas me razveselilo ovo u vezi ova 2 stripa,sad lagano u nabavu.. Laugh


Za početak nabavi Dylana jer su prve dvi knjige blizu rasprodaje , stoga uvati da kasnije ne bi bilo plača. BigGrin
marin57
#11 Posted : 1. listopada 2012. 23:52:33(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 1.10.2012.(UTC)
Posts: 5
Location: Split
split85 wrote:
marin57 wrote:
vs wrote:
ne isplati in se radit reprinte jer ih se proda premalo da bi pokrili troskove... prije par godina su objavili da vise nece reprintat svoja izdanja..

dylana su poceli tek nedavno objavljivat, na cetvrtoj su knjizi, ide kronoloski, oko 12 knjiga godisnje bi treblo izlazit...

E fala puno na odgovorima,bas me razveselilo ovo u vezi ova 2 stripa,sad lagano u nabavu.. Laugh


Za početak nabavi Dylana jer su prve dvi knjige blizu rasprodaje , stoga uvati da kasnije ne bi bilo plača. BigGrin

Ee tako san i planira,pa posli Nathana a to ce bit vec malo zajebanije BigGrin
Odoakar
#12 Posted : 3. srpnja 2015. 11:37:13(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 19.3.2013.(UTC)
Posts: 52
Location: Zagreb
Evo da ozivim ovu staru temu, zna li tko gdje bi mi bilo najlakse nabaviti NN Gigant Na granicama uma? Taj se tiskao u 250 komada, za razliku od prijašnjih koji su išli u 500, i naravno da se rasprodao. Jel ima smisla na stripovi.hr pratiti aukcije?

Popunio sam napokon NN standard kolekciju (ove prve brojeve evo po drugi put, jel postoji kakva potraznja za izdanjima Slobodne i Ludensa, ako ništa drugo, barem su Castellinijeve naslovnice jedinstvene. Mozda bi se tu dalo što zaraditi, iako bih se nerado razdvojio od njih zbog sentimentalne vrijednosti), popunio Almanahe, od Specijalaca mi fali još jedan broj, a Alfu imam par brojeva, to se nadam ubosti na idućem Interliberu.

Usput, zahvale na Libellusu na vjernom izdavanju Nathana, evo stigli smo do reizdanja kultnog Ponora sjećanja, a zadnja dva broja sa ratom Zemlje i orbitalnih postaja su fenomenalni stripovi. Onaj kadar kad Nathan sjedi s Legs na klupi u park i kaže 'Legs, srce mi puca', tu ko ne zaplače, nije ljudsko biće. Kakvi Zagori, texovi i čudesa, nema do Nathana.
Oki
#13 Posted : 4. srpnja 2015. 7:57:50(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 212
Man
Location: DUGA RESA
Odoakar wrote:
Evo da ozivim ovu staru temu, zna li tko gdje bi mi bilo najlakse nabaviti NN Gigant Na granicama uma? Taj se tiskao u 250 komada, za razliku od prijašnjih koji su išli u 500, i naravno da se rasprodao. Jel ima smisla na stripovi.hr pratiti aukcije?

Popunio sam napokon NN standard kolekciju (ove prve brojeve evo po drugi put, jel postoji kakva potraznja za izdanjima Slobodne i Ludensa, ako ništa drugo, barem su Castellinijeve naslovnice jedinstvene. Mozda bi se tu dalo što zaraditi, iako bih se nerado razdvojio od njih zbog sentimentalne vrijednosti), popunio Almanahe, od Specijalaca mi fali još jedan broj, a Alfu imam par brojeva, to se nadam ubosti na idućem Interliberu.

Usput, zahvale na Libellusu na vjernom izdavanju Nathana, evo stigli smo do reizdanja kultnog Ponora sjećanja, a zadnja dva broja sa ratom Zemlje i orbitalnih postaja su fenomenalni stripovi. Onaj kadar kad Nathan sjedi s Legs na klupi u park i kaže 'Legs, srce mi puca', tu ko ne zaplače, nije ljudsko biće. Kakvi Zagori, texovi i čudesa, nema do Nathana.


Ipak ovdje ne spominješ prva dva giganta,pa nemaš baš neki veliki problem pošto je ovaj broj bez obzira na njegovu rasprodanost relativno lako nabaviti kod svakog poštenog (pre)prodavača BigGrin i to po cijeni koja nije veća od one sa korica...kako? ...samo trebaš izabrati od koga...
Nije mi jasno ovo stripovi.hr aukcije, pošto je stripovi.hr internet domena striparnice "stripovi na kvadrat".
Ovaj SD/Ludens komplet ti se po meni ne isplati prodavati, pošto mu je tržišna vrijednost jednostavno premala (teško ili čak i nemoguće je dobiti više od 500kn za komplet)

Mene sada zanima kako to da libellus već par godina nije izdao niti jedan novi broj Nathan Never giganta?
Pa ne može valjda neki sljedeći broj kvalitetom priče i kvalitetom crteža biti loš poput ovog 13.-og "Na granicama uma"?
Odoakar
#14 Posted : 8. srpnja 2015. 14:47:54(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 19.3.2013.(UTC)
Posts: 52
Location: Zagreb
Aha, onda sam mislio na stripovi.com, uglavnom onu hr stranicu gdje je nekad znalo biti dosta aukcija, ali koju već duže vrijeme nisam pratio. prva dva giganta imam, tako da mi je drago čuti da ovaj zadnji ne bi trebao biti problem nabaviti.

Giganti su mi više manje nakon četvrtog svi bili lošije kvalitete, možda zato? Iako obzirom da su se rasprodali, očito postoji interes.

U svakom slučaju, hvala na odgovoru.
Renky
#15 Posted : 8. srpnja 2015. 15:10:09(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Oki wrote:

Mene sada zanima kako to da libellus već par godina nije izdao niti jedan novi broj Nathan Never giganta?
Pa ne može valjda neki sljedeći broj kvalitetom priče i kvalitetom crteža biti loš poput ovog 13.-og "Na granicama uma"?


Možda zato što po kronologiji priče nije još doša na red za objavljivanje? Odakle ideja da bi (ne)kvaliteta priče ili crteža mogla utjecati?Confused
Oki
#16 Posted : 9. srpnja 2015. 8:59:35(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 212
Man
Location: DUGA RESA
Renky wrote:


Možda zato što po kronologiji priče nije još doša na red za objavljivanje? Odakle ideja da bi (ne)kvaliteta priče ili crteža mogla utjecati?Confused

Ah...kronologijaGlare
Pa je, realno...da se Libellus oslanja na kvalitetu priča, onda Asteroid Argo nikada nebi ugledao svjetlo danaBigGrin
Nego, ja Nathana čitam na način kao recimo da bi djetetu dao da jede tortu rukama (malo otkinem komad s jedne strane, malo s druge, malo ubodem prst u sredinuBlushing ...
E sada, volio bih da hrpa tih ispodprosječnih epizoda koje su zasebna priča za sebe nikada nije ni izašla jer su me godinama odbijale od Nathana,a onda su me upravo prva tri giganta vratila Nathanu, pa sam zbrda zdola nabavio veliku većinu Libellusovih knjiga i tu nastaje problem zbog manjka vremena za čitanje i čitanje istih bez poštivanja kronologije.
Da budem iskren, zbog oduševljenosti ova prva tri giganta, ja većinom prebirem epizode koje ću čitati, pa ako negdje načujem ili pročitam da je u nekoj epizodi neki tehnodroid samo prdnuo, ta mi je prva na redu za čitanjeBigGrin
E onda kada čovjek pogleda koje su sve epizode u vezi s tehnodroidima, uvidi da sve treba kronološki poredati i čitati od prvog pojavljivanja Skotosa pa na desetke i desetke drugih epizoda koje su sljedile, a tu se može lako dogoditi da nešto propustite ako se nešto ne čita po redu, pa više ni sam ne znam što bi i kako bi i kako uopće financijski ispratiti kupovinu stripova koje obuhvaćaju taj Nathanov svijet jer toga ima stvarno previše.
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,132 seconds.