Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages<12
Mister No 50 & 51
Curumo
#21 Posted : 30. kolovoza 2011. 19:25:43(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 237
Location: Angrenost (blizu Splita sela)
pa zato i pitam. naravno da je 99 posto tako, no nikad ne znas. mozda je mislio da je to ipak zajednicka epizoda. sjecam se kad sam ih prvi put citao, i ja sam mislio da ima jos nesto o ovoj prici, i cekao kad ce se pojaviti nesto iz Tuđinca, a ono nikako pa nikakoBigGrin
Nice view from hell.
Dado R.
#22 Posted : 30. kolovoza 2011. 20:05:24(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Curumo wrote:
manhunter wrote:
Dok Lester wrote:
Ima jedan ''belosvetski'' film na kojem smo svi odrasli i u originalu se zove ''Stagecoach'' kod nas doslovno preveden kao ''Poštanska kočija'' u kojem John Wayne tamani Indijance s krova diližanse svojom Winchesterkom jednako kao i Mister No na početku ove knjige (a da ne spominjem neke ''preslikane'' likove i scene). A naši dragi susjedi Talijani imaju čudnu sklonost prevođenja naslova filmova nimalo u skladu s originalnim naslovom kako bi bili što zvučniji (nešto poput prijevoda naslova u ZS i LMS) pa su tako i ovaj film preveli kao ''Crvene sjene'' (Ombre rosse). Znam da su vam svima ''Crvene senke'' prirasle srcu, ali s obzirom na to da ova knjiga pršti referencama na ''Poštansku kočiju'' stvarno nisam vidio smisla da se držim Talijana ''k'o pijan plota''.Smile




Ovo je sad već objašnjavanje uzroka posledicom.Blink BigGrin BigGrin

I znao sam da je to razlog, ali svejedno...briga me za film, Ombre rosse su Crvene senke e basta!Mad


RollEyes


zanimljivo. a kad je dnevnik stavio hodnik, onda ste svi (opravdano) vapili za tako promijenjenim naslovom.

crvene senke su goli kurac, i kao takve su ponisteneFlapper

i Hodnik za pakao je imalo smisla staviti jer se nekoliko puta spominje u samom stripu, dok ovdje nitko ne spominje crvene sjene,
ali svi znamo da se film ne zove tako ni izvorno a ni kod nas. Smile
bubo
#23 Posted : 30. kolovoza 2011. 22:39:08(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
ma bitno je da pilot leti a kako se zove epizoda ostavljam onima koji su zaduženi za te stvari............Cool Cool Cool
Tex Willer
#24 Posted : 30. kolovoza 2011. 23:29:47(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Boli me uvo za film, al' se lepo slaze naslov uz naslovnuBigGrin
kasper
#25 Posted : 31. kolovoza 2011. 9:15:51(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 587
Dve vrhunska MN, tu nema price. Za ovo oko naslova, Tudjinac je odlican. Postanska kocija........ pa sta znam, za mene je ovo Vestern Dzona Trevora, a ostalima po volji. Tako je i sa ostalim MN Libellusima koje imam, sva imena u glavi su mi ona iz doba LMS-a, sto je valjda i normalno.O samom naslovu Postanska kocija, verujem da Master Dok nije pogresio.
kico
#26 Posted : 31. kolovoza 2011. 12:52:09(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 807
Location: planet Zemlja
UFO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kit Carson
#27 Posted : 2. rujna 2011. 2:26:44(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 570
Man
Location: Nis Srbija
ThumbsUp ThumbsUp ThumbsUp

Puna podrska Docu! Smile
Cekam specijalce Mister Noa i Marti Misterije.
Dado R.
#28 Posted : 5. rujna 2011. 15:25:42(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Odgovor jednom forumasu (BigGrin ) koga zanima kad ce ova izdanja biti u Babilonu...
Ako sve bude po planu, izdanja ce izaci u srijedu, a onda ovisno kad dodju, ako ne dodju prekasno
mozemo ih slati u Babilon isti dan ili sutradan, no vjerujem da bi do petka trebali biti tamo.
Ako ih naruce, naravno, jer ne saljemo automatski, je li tako Zlatko?Smile BigGrin
Users browsing this topic
Guest
2 Pages<12
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,064 seconds.