Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

8 Pages123>»
ZAGOR
Keziah
#1 Posted : 28. listopada 2018. 3:10:20(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side


Što uopće reći,napisati a da nije već tisuću puta rečeno i ispričano o legendarnom tridesetogodišnjem Ircu Patricku Wildingu, svima nama poznatijeg kao Za-gor Te-ney odnosno Duh sa sjekirom.
Borac za pravdu proizišao iz mašte velikog Sergia Bonellia ( pod pseudonimom Guido Nolitta ) i iz pera legende Galliena Ferria, odgajao je većinu nas u nježnoj dobi našega života,zapravo uvodio nas je u malu školu pod nazivom "kako biti čovjek".
I sami ste prošli kroz tisuće Zagorovih svjetova, bez da vam ja išta ovdje posebno pišem, sami znate kako je naš junak rješavao usputne zadatke s trgovcima vatrenom vodom, rješavao malo teže zadatke s pobunjenim plemenima, kako su završile nevjerojatne i nestvarne pustolovine s profesorom Hellingenom...naš junak je uvijek na granici borbe između Kikia Manitua i Wendiga koji predstavljaju dobro i zlo, i to sve danas nakon 57 godina!
Naš junak nas uvodi i danas u svoje nezaboravne avanture.
Da više ne duljim, donosim u nastavku tekst koji nam predstavlja Libellus na poleđini svake svoje kolekcionarske knjige Zagora u boji.





Zagor je glavni junak istoimenog serijala kojeg su 1961. godine stvorili scenarist Sergio Bonelli (pod pseudonimom Guido Nolitta) i crtač Gallieno Ferri. Radnju su smjestili u prvu polovinu 19. stoljeća kombinirajući najrazličitije pustolovne, kriminalističke i znanstveno-fantastične elemente u vestern okruženju.

Zagorovo pravo ime je Patrick Wilding, a čuveni nadimak duguje svome karakterističnom oružju, neobičnoj sjekiri, zbog čega su ga Indijanci prozvali Za-Gor-Te-Nay, odnosno Duh Sa Sjekirom. Zajedno sa svojim nerazdvojnim prijateljem, Meksikancem Chicom, Zagor živi u Darkwoodu, izmišljenoj šumi smještenoj jugoistočno od Velikih jezera. Neumorni je borac za pravdu i zaštitnik Indijanaca, a kako zlo i nepravda nikad ne miruju i nisu samo na jednom mjestu, s njime ćemo obići i upoznati gotovo cijeli svijet, uživajući u njegovim fantastičnim i uzbudljivim pustolovinama.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#2 Posted : 28. listopada 2018. 19:03:15(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
UBOJICE INDIJANACA

SCENARIJ
Moreno Burattini

CRTEŽ
Giuseppe Prisco

NASLOVNICA
Gallieno Ferri

ORIGINALNI BROJ
28




PRIČA: 8
SCENARIJ: 8
CRTEŽ: 8
NASLOVNICA: 8

80%


Ovo je treći nastavak iz priče o Indijancima Cherokee,kako znamo prvi dio je u redovnoj ediciji,Indijanska zemlja a drugi u istoj ediciji kao i ova zadnja,maxi,dugo putovanje.Ova priča je najmanje posvećena problemu Indijanaca Cherokeea.
Priča prati dvije radnje.Prvi dio prati zagora,chica i dva naša stara poznanika.Drugi dio prati malu grupu Indijanca Cherokee i četiri razbojnika.Prvi dio ima dosta diskusije,dijaloga a drugi dio je dosta " nabijen " akcijom.Osobno puno bolja mi je druga polovica nego prva.Nisam neki ljubitelj ovako klasične teksovske priče ali ovo je Burattini dobro odradio sve do zadnjih par stranica.Dobro je osmišljen razlog spajanja zagora i ekipe s Indijancima i razbojnicima,pogađate kraj je po tko zna koji puta odrađen na brzinu i naravno da to nije ispalo tako dobro kao što je ispalo 95% priče.Kraj ostavlja prostora za još jedan nastavak gdje bi se trebalo saznati što se na kraju dogodilo s Cherokeejima koji su ostali u planinama a i sudbina izgnanih Cherokeeja nije potpuno jasna.
Ima jako dobrih scena, prva scena koju pamtim je poprilično brutalna,Zagor ispituje nekog tipa i na ovoga bude izvršen atentat,pogođen je iz puške u glavu,Zagor je ostao u šoku a lice mu je bilo poprskano krvlju.Također dobra je i nesvakidašnja scena gdje Zagor ima vrlo bliske odnose s pripadnicom ljepšeg spola.Jako upečatljive i tužne su scene gdje Indijanac pronalazi ubijenu sestru i scene iz prologa.
Rad Prisca je jako dobar,nije najbolji ali je vrlo zadovoljavajući,ne mogu se oteti dojmu da je ovdje namjerno crtao " chiarollovski " koji je crtao dvije spomenute priče,Indijanska zemlja i dugo putovanje.Jako dobro je dočarao Apalačko gorje,kao i sam grad,mjesto radnje gdje se odvijao prvi dio radnje.
Naslovnica,zadnja maestrova, vrlo dobra,boje su upečatljive.
Jako dobar rad Burattinija koji je po ne pamtim više koji puta uprskao kraj,crtež detaljan i jako dobar na mjestima gdje se vidi da je uloženo truda iako ima i vinjeta gdje nema nikakve pozadine.Svakako među boljim stripovima u maxi ediciji.
Važno je napomenuti da nikada prije Ludens nije imao ovoliko tipfelera.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
ReemCP
#3 Posted : 28. listopada 2018. 21:02:09(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Ja sam stigao kronološki sa čitanjem do:



Orginali 203, 204, 205

Ova priča mi se jako dopala, Bignotti je meni ovdje bio sjajan. Saznao sam od Spocka da mu je zaštitni znak "sova", voli ih crtati, i stvarno na početku u jednom kadru vidimo sovu (u onom naselju drvosječa). Imamo i uvod sa Trumpyem i Čikom, a poslije toga kad Čiko napusti Zagora, počnu se događati neobjašnjive stvari, Čiko postao pljačkaš! Ono što mi se dopalo, nakon što se Zagor sam bacio u potragu, pridruživanje onog starog trapera koji je bio odličan lik u ovoj priči, pravo osvježenje, nekako je zamijenio Čika kao partnera Zagoru u ovoj avanturi.

Bilo je naravno i živcirajućih trenutaka, ono taman kad ih je Zagor uhvatio, pa oni građani navale na njega i ovi opet pobjegnu Angry BigGrin ali baš dobra avantura, a i saznali na kraju da se radi o zločincu koji nam je poznat otprije Cool

-
-

edit: mislim da ćemo uskoro ovo dobiti i u Libellusu ThumbsUp
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Spock
#4 Posted : 28. listopada 2018. 21:14:15(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
ReemCP & Keziah ThumbsUp

Još ćete me i natjerati da i Zagora ponovno krenem čitati.
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
ReemCP
#5 Posted : 28. listopada 2018. 21:23:19(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Ja sam prošle godine krenuo kronološki od prvog broja (SD 31) i lagano sam došao do orginala #205, odnosno kod nas Extra 212 Smile Lagano doziram čitanje sa dr. junacima, jer bi volio da se spoji extra sa redovnom pa da samo nastavim čitat kronološki po redu. A neki plan je kad dođem sa čitanjem kiosk izdanja do negdje orginala #500, krenut čitat ispočetka Zagora ponovno, ali ovaj put u LL knjigama ThumbsUp uspio sam ove godine kompletirat sve knjige Sherlock
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Spock
#6 Posted : 28. listopada 2018. 21:29:13(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
ReemCP wrote:
Ja sam prošle godine krenuo kronološki od prvog broja (SD 31) i lagano sam došao do orginala #205, odnosno kod nas Extra 212 Smile Lagano doziram čitanje sa dr. junacima, jer bi volio da se spoji extra sa redovnom pa da samo nastavim čitat kronološki po redu. A neki plan je kad dođem sa čitanjem kiosk izdanja do negdje orginala #500, krenut čitat ispočetka Zagora ponovno, ali ovaj put u LL knjigama ThumbsUp uspio sam ove godine kompletirat sve knjige Sherlock


E onda ti se i ja pridružim.
Ja sam Zagora davno kronološki odradio, a trebat će obnovit znanje. Cool
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
ReemCP
#7 Posted : 28. listopada 2018. 21:36:46(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Možemo se isto dogovoriti pa pročitat koji Maxi, Specijal ili slično, pa komentirati. Oni su mi manje poznati, možda sam svega par Maxija i Specijala pročitao, te onih Kolor izdanja BigGrin nekako sam se više kod Zagora koncentrirao na tu redovnu seriju, odnosno extru..
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Spock
#8 Posted : 28. listopada 2018. 21:39:56(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
ReemCP wrote:
Možemo se isto dogovoriti pa pročitat koji Maxi, Specijal ili slično, pa komentirati. Oni su mi manje poznati, možda sam svega par Maxija i Specijala pročitao, te onih Kolor izdanja BigGrin nekako sam se više kod Zagora koncentrirao na tu redovnu seriju, odnosno extru..


Maxija sam se riješio, s od specijala zadržao samo prvih deset. Što je previše, previše je. Većinom su to loše priče.
Od Maxija vrijedi samo "Dugo putovanje".
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
ReemCP
#9 Posted : 28. listopada 2018. 21:57:02(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Ne znam jesi čitao ovaj Maxi koji je izašao početkom 2018. "Ulice New Yorka"? Meni se baš dopao Cowboy2
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Spock
#10 Posted : 28. listopada 2018. 22:13:49(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
ReemCP wrote:
Ne znam jesi čitao ovaj Maxi koji je izašao početkom 2018. "Ulice New Yorka"? Meni se baš dopao Cowboy2


Nisam, odustao sam od Maxija, Specijala i Almanaha, a još da uzmem broj 600, pa zbogom i redovnoj seriji.
Imam toliko stripova u kolekciji koje uopće nisam nikad pročitao, da mi je glupo trošiti vrijeme na milijun puta prožvakane priče. Vidjet ćeš i ti na šta mislim, kad ga odradiš kronološki kako planiraš. Bored
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
Keziah
#11 Posted : 28. listopada 2018. 23:25:21(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Reem
Ova priča koju si komentirao, ne pojavljuje li se Bimbo tu?
Sjećam se Bignottija da mi je ovdje bio dobar.
Ova priča mi je baš teška reminiscencija,to dovoljno govori o kvaliteti na žalost.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#12 Posted : 28. listopada 2018. 23:26:08(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Spock wrote:
ReemCP & Keziah ThumbsUp

Još ćete me i natjerati da i Zagora ponovno krenem čitati.

I Dylana još Flapper
Neka, što više to bolje ThumbsUp
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#13 Posted : 28. listopada 2018. 23:30:43(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
ReemCP wrote:
Ja sam prošle godine krenuo kronološki od prvog broja (SD 31) i lagano sam došao do orginala #205, odnosno kod nas Extra 212 Smile Lagano doziram čitanje sa dr. junacima, jer bi volio da se spoji extra sa redovnom pa da samo nastavim čitat kronološki po redu. A neki plan je kad dođem sa čitanjem kiosk izdanja do negdje orginala #500, krenut čitat ispočetka Zagora ponovno, ali ovaj put u LL knjigama ThumbsUp uspio sam ove godine kompletirat sve knjige Sherlock

To je i moj plan, no prije ću pročitati Južno Američku sagu zato što je to jedino što imam ovdje kod sebe.
Mislim da bi mogli zajedno krenuti s LL knjigama to bi bilo super.
Moje čestitke na knjigama, ja sam zakrpao rupu s 12 oštećenih komada,iako su oštećeni ja zadovoljan,ako mi baš-baš budu smetali, mogu ih polako mijenjati.
Jedva čekam vidjeti tvoje komentare tamo od Divova dobar i zla!Baseball
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#14 Posted : 28. listopada 2018. 23:31:43(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Spock wrote:
ReemCP wrote:
Ja sam prošle godine krenuo kronološki od prvog broja (SD 31) i lagano sam došao do orginala #205, odnosno kod nas Extra 212 Smile Lagano doziram čitanje sa dr. junacima, jer bi volio da se spoji extra sa redovnom pa da samo nastavim čitat kronološki po redu. A neki plan je kad dođem sa čitanjem kiosk izdanja do negdje orginala #500, krenut čitat ispočetka Zagora ponovno, ali ovaj put u LL knjigama ThumbsUp uspio sam ove godine kompletirat sve knjige Sherlock


E onda ti se i ja pridružim.
Ja sam Zagora davno kronološki odradio, a trebat će obnovit znanje. Cool

Sve?!Do kojeg broja?
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#15 Posted : 28. listopada 2018. 23:33:51(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
ReemCP wrote:
Možemo se isto dogovoriti pa pročitat koji Maxi, Specijal ili slično, pa komentirati. Oni su mi manje poznati, možda sam svega par Maxija i Specijala pročitao, te onih Kolor izdanja BigGrin nekako sam se više kod Zagora koncentrirao na tu redovnu seriju, odnosno extru..

Mogao bi se i ja pridružiti, ono što nemam a prije sam pročitao čitao bih skenirano.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#16 Posted : 28. listopada 2018. 23:37:26(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Spock wrote:
ReemCP wrote:
Možemo se isto dogovoriti pa pročitat koji Maxi, Specijal ili slično, pa komentirati. Oni su mi manje poznati, možda sam svega par Maxija i Specijala pročitao, te onih Kolor izdanja BigGrin nekako sam se više kod Zagora koncentrirao na tu redovnu seriju, odnosno extru..


Maxija sam se riješio, s od specijala zadržao samo prvih deset. Što je previše, previše je. Većinom su to loše priče.
Od Maxija vrijedi samo "Dugo putovanje".

Pa i ne bih se s tobom složio,priče koje su meni dobre:
-Noćna mora na moru
-Ratnici-uvjerljivo najbolja maxi priča.
-Tajanstveni otok
-Spasilačka ekspedicija
-Ulice New Yorka
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#17 Posted : 28. listopada 2018. 23:39:13(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
ReemCP wrote:
Ne znam jesi čitao ovaj Maxi koji je izašao početkom 2018. "Ulice New Yorka"? Meni se baš dopao Cowboy2

Pročitao, ali ću opet pa ću i komentar ostaviti.Meni je odlična priča iako malo neuobičajena okolina za Patricka.
Pročitao sam nedavno uvodnu priču JA sage, ponekad se vraćaju i to ostavim komentar, ali već sada mogu reći kako je to meni genijalna priča.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#18 Posted : 28. listopada 2018. 23:40:45(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Spock wrote:
ReemCP wrote:
Ne znam jesi čitao ovaj Maxi koji je izašao početkom 2018. "Ulice New Yorka"? Meni se baš dopao Cowboy2


Nisam, odustao sam od Maxija, Specijala i Almanaha, a još da uzmem broj 600, pa zbogom i redovnoj seriji.
Imam toliko stripova u kolekciji koje uopće nisam nikad pročitao, da mi je glupo trošiti vrijeme na milijun puta prožvakane priče. Vidjet ćeš i ti na šta mislim, kad ga odradiš kronološki kako planiraš. Bored

Ti očito voliš period zlatne serije odnosno Nollitu?
Kakve su ti priče Slobodne Dalmacije odnosno Bosellia?
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Spock
#19 Posted : 29. listopada 2018. 7:53:11(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
Keziah wrote:
Spock wrote:
ReemCP wrote:
Ja sam prošle godine krenuo kronološki od prvog broja (SD 31) i lagano sam došao do orginala #205, odnosno kod nas Extra 212 Smile Lagano doziram čitanje sa dr. junacima, jer bi volio da se spoji extra sa redovnom pa da samo nastavim čitat kronološki po redu. A neki plan je kad dođem sa čitanjem kiosk izdanja do negdje orginala #500, krenut čitat ispočetka Zagora ponovno, ali ovaj put u LL knjigama ThumbsUp uspio sam ove godine kompletirat sve knjige Sherlock


E onda ti se i ja pridružim.
Ja sam Zagora davno kronološki odradio, a trebat će obnovit znanje. Cool

Sve?!Do kojeg broja?



Do regularnog broja 490. Nakon katastrofalne epizode "LU 171 - 172: Traperi iz utvrde Arrow", nisam više mogao, pa sam prekinuo s čitanjem Zagora. Onda me zainteresirala južnoamerička saga, pa sam opet se navukao. Sada čekam da izađe broj 600 na kioske, pa da nakon njega opet prestanem, barem do europske sage. Blink
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
Spock
#20 Posted : 29. listopada 2018. 8:04:45(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
Keziah wrote:
Spock wrote:
ReemCP & Keziah ThumbsUp

Još ćete me i natjerati da i Zagora ponovno krenem čitati.

I Dylana još Flapper
Neka, što više to bolje ThumbsUp



Dylana sam isto odradio kronološki do broja 226 i prestao s skupljanjem. Više mi to nije imalo smisla. Onda si me ti navukao svojim komentarom za Kalvariju, pa sam je kupio u paketu Extra serije. Sada čeka na čitanje, zajedno s još dvije iz tog paketa. Smile

Inače, često ponavljam gradivo i čitam priče koje me iz nekog razloga zainteresiraju.
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
Users browsing this topic
Guest (2)
8 Pages123>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,150 seconds.