Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages<12
SVIJET FILMA
ReemCP
#21 Posted : 5. studenog 2018. 18:08:55(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
john_constantine wrote:
Nikad nisam gledao original, mislim na verziju iz 1951. godine. A ipak su to 50 - te, tada je to bilo blaže. Tipa filmovi sf horora s mozgovima s pipcima koji se naravno hrane mozgovima. Tek u Star treku, originalnoj verziji 60 - tih su imali jezovite kostime izvanzemaljaca.

Capernterov Thing mi je i danas jedan od omiljenih horora + Kurt Russel. A tek ona najezovitija scena ispitivanja krvi. Scene metarmofoze su i danas odlične, tako da film uopće nije zastario. A prequel istoga, isto sam uživao iako ima nekih rupa u scenariju. CGI je bio prilično loš što se vidjelo u filmu, ali usprkos tome, prilično sam se dobro zabavio.

Od nastavka je jedino izašla danas slabo poznata igra Thing. Igrala se u trećem licu gdje je ekipa došla na isto mjesto gdje je završio originalni film. I naravno, stvor je ostao tamo. Nisam previše igrao, ne sjećam se zašto. Znam da je bilo mogućnosti testiranja kolege i napetosti oko toga da li je stvor ili nije, akcije i slično. Danas je već zastarjela igra, makar ću probati odigrati. Vidim da je bio najavljen i nastavak, ali je otkazan.


To ispitivanje krvi je stvarno napeto bilo, ono, dok gledaš scenu, gotovo da i ne dišeš BigGrin samo gledaš čija je krv biti ona "u kojoj je Stvor". Nisam znao za igricu, ja sam igrao jednu koja se zvala "Half life", bila je scary i mislim da je više vezana za Alien film, bio je onaj alien koji ti se zaljepi na facu, sjećam se da sam se znao prestrašit BigGrin
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
john_constantine
#22 Posted : 5. studenog 2018. 21:02:02(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.10.2018.(UTC)
Posts: 45
Location: varaždin
Je, još sam tu scenu gledao kao klinac. Ono, moji su gledali film ujutro snimljen na vhs direkt s televizije. Ono, zajebavao sam ih dok nisu rekli da šutim. A nije mi jasno, neki bradonja i likovi svezani za stolac. E onda je počeo horor. :D Kasnije sam na miru sam uživao u filmu. :D

Je, Half life je klasik. Da. smislim se tih stvorova makar mi se niti jedan nije zalijepio na lice. Ali oni stvorovi čije su pipke visile, oni su me najviše prestrašili. Samo idem i odjednom me nešto zarobi. Ali Blood 2: the chosen je imao one parazite u obliku pijavica koje bi se zalijepile za lice. Nije bila ništa bolja igra u ono vrijeme, a danas krvavi klasik. BigGrin



Kroz život nećemo proći živi i neoštećeni. Kako onda shvatiti život ozbiljno?
Keziah
#23 Posted : 9. studenog 2018. 20:48:32(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
I spit on your grave2



Dobar film, drži kvalitetu prvog dijela.
Dio gdje se radnja odvija u NY je lošiji , čim je to otišlo u Bugarsku odmah kvaliteta filma raste,to je taj misteriji, nepoznato što nas ljude tako privlači.
Odlična ideja cijele jedne familije koja je sadistički nastrojena, ima tu svega od incesta do psihičke bolesti,ipak,mogli su tu obitelj i strašnije napraviti, ovako imaš dojam da je riječ o nekakvim klincima.
Ono što je meni ovdje bolje od prvog djela je ostavljen prostor za iživljavanje nad sadistima,iako u prvom djelu to izgleda brutalnije,ovdje nije toliko zbrzano.
Pohvalio bi scene gdje se radnja odvija " pod zemljom " i prebrutalna scena stiskanja genitalija u škrip, ono boli i gledati.
Ono što me malo "pecnulo" u toku filma,i dalo za razmišljanje, to je obraćanje žrtve Bogu u doslovno nemogućoj situaciji i ovaj je izvlači, mislim da to ne može biti slučajno.
I stanje vjere te osobe je odlično prikazano, nakon što joj je taj isti Bog priuštio takvu sudbinu ona se sjeti Njega i doziva ga u 100% bezizlaznoj situaciji.
Na kraju za pola ocjene bolji mi je prvi dio.


Ocjena 4/5

https://www.imdb.com/title/tt2537176/

https://www.youtube.com/watch?v=Vcp1kTOGwl4

https://mojtv.hr/film/31...pit-on-your-grave-2.aspx
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#24 Posted : 12. studenog 2018. 16:29:43(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Solomon Kane


Zmijenio sam film s filmom lov na vještice, zbog skoro pa iste radnje tek na pola sam skužio da se ne radi o filmu na kojeg imam dobru reminiscenciju.
Za ovaj film mogu reći da je dobar sve do sredine radnje,koliko toliko dobar.
Nakon toga, radnja kreće strmoglavim padom i odlazi u totalno nešto bez glave i repa,nabacano čisto da se završi film.
Glavni glumac nije dobro odradio posao, po meni nedovoljno dobra gluma,osim toga, u dosta scena glas glavnog glumca toliko odzvanja da se na filmu osjeti po zvuku da se radi o velikome studiju, izrazito loše odrađeno.


Trebam li pisati o scenarijima silaženja s križa sam, bez ičije pomoći...o završnim scenama gigantskog demona i malo igre skrivača da ne govorim, još manje o rješavanju istoga tako da ubije čarobnjaka, zar nije čarobnjak zbog demona a ne obratno?
Također porobljeni ljudi s crnim očima i još uvijek svojom voljom, pre loše.
Ne preporučujem nikome da gleda ovaj film,zaobilazite u širokom luku.


Ocjena 3/10

https://www.imdb.com/title/tt0970452/

https://www.youtube.com/watch?v=MR0Uo6YNb4E

https://mojtv.hr/film/13097/solomon-kane.aspx
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
john_constantine
#25 Posted : 12. studenog 2018. 16:57:20(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.10.2018.(UTC)
Posts: 45
Location: varaždin
Meni se dopao film iako su ga pretjerali na kraju. Knjiga je bila idlična, s dobrim pričama. Šteta jedino što je stalo samo na ovom filmu.
Kroz život nećemo proći živi i neoštećeni. Kako onda shvatiti život ozbiljno?
Keziah
#26 Posted : 12. studenog 2018. 18:45:03(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
john_constantine wrote:
Meni se dopao film iako su ga pretjerali na kraju. Knjiga je bila idlična, s dobrim pričama. Šteta jedino što je stalo samo na ovom filmu.

Ne mogu podnijeti previše fantazije, ako je ima toliko mora nekako držati doticaj sa stvarnim-realnim, recimo Bosselijev Hellingen, meni je to ideal-savršenstvo.
Ovdje je priča išla dobro, međutim od one Crkve srušene i prokletih koji su zatočeni u onom podrumu kao poluzombiji, kad je Solomon to riješio od tog trenutka radnja pada naglo i meni je to otišlo u loš smjer.
Knjigu nisam čitao ali sam zato čitao Bosellijeveg Krakena ili Andrew Caina, još jedna fenomenalna priča, e to mi je savršeno!
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
john_constantine
#27 Posted : 12. studenog 2018. 20:20:29(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.10.2018.(UTC)
Posts: 45
Location: varaždin
Da, film je krenuo u krivom smjeru. Imam izdanje knjige koje su kod nas izdali. Kao džepna verzija. Ionako je od autora Conana. I sigurno bi ti bilo u tvom guštu. Puritanac, mačevaoc i osvetnik. Bilo je realnije od filma. Moram si opet pročitati. Zbirka kratkih priča. Pa bacim recenziju kad pročitam opet.
Kroz život nećemo proći živi i neoštećeni. Kako onda shvatiti život ozbiljno?
Keziah
#28 Posted : 12. studenog 2018. 22:40:19(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
john_constantine wrote:
Da, film je krenuo u krivom smjeru. Imam izdanje knjige koje su kod nas izdali. Kao džepna verzija. Ionako je od autora Conana. I sigurno bi ti bilo u tvom guštu. Puritanac, mačevaoc i osvetnik. Bilo je realnije od filma. Moram si opet pročitati. Zbirka kratkih priča. Pa bacim recenziju kad pročitam opet.

Može.Ma ideja filma mi je odlična ali kako sam napisao,otišlo je u krivom smjeru.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#29 Posted : 15. studenog 2018. 17:20:08(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
I spit on your grave3


Uvjerljivo najlošiji od tri dijela,sasvim očekivano.
Donekle je uvod dobar, možda sam očekivao malo više s obzirom na to da je direktni nastavak na prvi dio koji je možda najbolji.
Kaže uvod u redu ali kako je film odmicao sve lošiji je bio.
Preusiljeno prikazana korupcija u zakonu,sustavu...također i osvetoljubivost kod glavne glumice, kao opravdanje traume uz blagu šizofreniju, na trenutke sam mislio da je skroz otišla na psihu.
Ni scene osvete nisu kao u prva dva djela, osim središnje ubojstvo Rona.
Kraj isto loš, bez razloga poubija sve oko sebe i onda je to opet kao njezina šizofrenija i odlazi iz zatvora,nastavlja se...bolje da ne rade nastavak.
Ako gledate franšizu od naprijed prema nazad, hajde može se pogledati jer prva dva djela su odlična, ali od nazad prema naprijed...teško razočarenje.

Ocjena 1.5/5

https://www.imdb.com/tit...530884/?ref_=tt_rec_tti

https://www.youtube.com/watch?v=qPp9y0koBY4

Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
john_constantine
#30 Posted : 16. studenog 2018. 18:44:09(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.10.2018.(UTC)
Posts: 45
Location: varaždin


https://www.imdb.com/tit...tt0057449/?ref_=nv_sr_2


Nevjerojatno kako naša televizija zna iznenaditi. Skoro mi je promaknuo film, zato bar nekakve koristi od Max tv i opcije da se ože gledati program od jučer. Još se veselim sutra Bucket of blood filmu.

Roger Corman, kralj jeftinih horor filmova. Vincent Price kao smotani čarobnjak vegetarijanac. Peter Lorre kao podmuki amaterski čarobnjak koji postane gavran, Boris Karloff kao meštar i glavni negativac. I još Jack Nicholson u manjoj ulozi kao sin od gavrana s prepoznatljivim smiješkom. A gledam i nekako mi poznati, tako da je to bilo ugodno iznenađenje za koje nisam znao.

S obzirom da je priča Gavran Edgara Alana Poea kratka priča, Roger Corman je uspio napraviti simpatičnu i zabavnu fantastičnu komediju (ne, jednostavno nema nikakvih horor elemenata... Da su 60 tih gledali Thing, izgleda da bi cijela kinodvorana crkla od straha ;D). Smotani čarobnjak kojemu je umrla druga žena u ispijanju čaše toplog mlijeka. Intimu mu kvari posjet gavrana koji govori i potakne ga da otkrije čarobnjaštvo koje je naučio od svog mrtvog oca. S time nastane kaos, a i konačni sukob protiv zla.

Simpatični lagani humor (pretvorba Gavrana u čovjeka, ali s premalo sastojaka), scena s sjekirom i opsjednutim slugom. I ta atmosfera starih dvoraca, nevrijeme i magija. Ali najjači dio filma je ipak završnica, dvoboj magijom. Najurnebesniji dio filma s karizmatičnim Vincentom Priceom. Specijalni efekti, ipak su to 60 - te, ali zabavno izvedene u stilu crtića. Ali scena ispaljivanja zelenih lasera iz prstiju je vrhunac.

Prilično naivan, ali dobar i zabavan film za jedno poslijepodne.

Kroz život nećemo proći živi i neoštećeni. Kako onda shvatiti život ozbiljno?
john_constantine
#31 Posted : 16. studenog 2018. 18:48:50(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.10.2018.(UTC)
Posts: 45
Location: varaždin



https://www.imdb.com/title/tt5715874/


Danas sam baš raspoložen za pisanje. Tako da SPOILER ALERT...

Nisam preveliki ljubitelj art filmova, ali ovaj film me interesirao jer sam čuo sto mišljenja od toga da je smeće od toga da je fenomalan i sve to. Slučajno naletim na televiziji i moram pogledati.

Radnja se bavi kirurgom koji se brine za mladića kojem je operirao oca (grižnja savjesti s obzirom da je krivac za njegovu smrt. Ironija u razgovoru, kirurg krivi anesteziologa, a anesteziolog kirurga). I odluči ga upoznati s svojom obitelji. Na početku sin ne osjeća noge. Ne zna se što mu je, dok Martin, sin pokojnog oca ne postavi ultimatum da mora žrtvovati nekoga u obitelji ili će svi umrijeti.

Jednostavna priča čiji je uzor bile grčke tragedije. A poslije pogledanog filma, išao sam pročitati više o tome. Iskreno, nikad nisam volio grčke tragedije, samo grčku mitologiju. Nije teško skužiti da je riječ o disfukcionalnoj hladnoj obitelji. Muž i žena nemaju nikakav odnos, sin je opsjednut ocem, a opet u strahu od njega i diktature oko savršenstva (njegova kosa, pa scena u bolnici kad misli da glumi). A kćer je svjesna svoje uloge i želi se žrtvovati uz gađenje prema majki.

Kirurg koji se igrao Boga dok nije došao pravi Bog i kažnjava ga za smrt. On je uzeo njegovog oca, on za kaznu mora oduzeti život članu obitelji. Ili vrag, kako god. A scena s ruskim ruletom... Isprva sam mislio da će žrtvovati cijelu obitelj i onda sebe, ali na kraju ispadne bizarno. Nesposoban donijeti odluku, odluči odigrati rulet s obitelji. Psihološki... Otac se igra boga kao kirurg (u stvarnosti puno kompleksnija tema, ali da ima toga, ima...), karizmatičan vani i sve to, a u obitelji kada im je najteže, nesposoban za bilo što. S grižnjom savjesti koja ga izjeda unutra, zato se financijski brine za mladića. A kada mu obitelj pati, onda pokazuje svoju pravu narav. A žena više kao promatrač, brine se za svoju obitelj, ali nesposobna išta poduzeti. Kćer koja je toliko nabrijala u glavi da se spremna žrtvovati. Jedino je uznemirujuća izjava da su roditelji gospodari njezinog tijela i slično. A ima istine u tome kada pogledamo ljudsko društvo. I sin kao nevina figura u svemu tome.

A kao art film.... Težak film koji treba gledati u miru i tišini bez ometanja. Kod mene nemoguća misija, pa sam primijetio da je moje gledatelje film naživcirao. A drugome koji nije niti gledao film, strašno je nervirala muzika. Meni ništa, jednostavno me ne smetaju takve stvari, samo mi je bilo glupo kao i poanta da bi to trebalo kao gledatelja izbaciti iz takta ili živcirati. A ostalo, ubacivanje razgovora o dlakama ispod pazuha, ejakulacija i to... Zar to stvarno još danas nekoga šokira? Ionako sam bio svjestan da je to art film, pa sam ignorirao te amaterske provokacije.

Ne mogu reći da sam nešto oduševljen filmom što je šteta zbog dobre ideje od kojih se mogao napraviti kvalitetni psihološki horor, o posljedicama kada se ljudi igraju Boga. O raspadu obitelji. Ovako likovi ispadaju kao roboti bez emocija, koji razgovaraju o površnim stvarima. A svejedno mi je glupa scena kada kirurg ubacuje razgovor o klaviru i da je dobila prvu menstruaciju. Skužio bi poantu licemjerja društva, ali to već znam. Ovako mi je ipak na kraju ispao ono provokativni film o grčkoj tragediji, kojemu je cilj da gledatelj osjeća tjeskobu, licemjerje, težinu i to. Ali za mene previše površno i amaterski napravljeno. Jednostavno nije film za mene, šteta potencijala. Je da potakne na razmišljanje, ali ipak sam previše zahtjevan gledatelj.

I čitajući komentare o filmu, cijenim one komentare u kojima komentatori objašnjavaju viđenje svog filma. Pa se može nešto naučiti iz toga. A ovo ostalo smeće, glupost... Time su sigurno sve objasnili. Ovako sam pogledao, i kada budem našao nekakve članke o tome kako vide svoj film, biti će mi gušt pročitati. To je bitno
Kroz život nećemo proći živi i neoštećeni. Kako onda shvatiti život ozbiljno?
Keziah
#32 Posted : 16. studenog 2018. 20:54:39(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Danas si baš nabrijan na pisanje,na svim temama(skoro) opširni komentari, meni je danas dan za to kontra.
Sutra bude bolje.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
john_constantine
#33 Posted : 16. studenog 2018. 21:40:45(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.10.2018.(UTC)
Posts: 45
Location: varaždin
Tako ti je to kada radim na poslu s (ne)ljudima. Svaki put dobijem inspiraciju za pisanje. LOL
Kroz život nećemo proći živi i neoštećeni. Kako onda shvatiti život ozbiljno?
Keziah
#34 Posted : 8. prosinca 2018. 21:44:58(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side



Nakon dužeg vremena ponovo pogledao lov na vještice,film koji sam zamijenio s Solomunom Kaneom.
Za razliku od spomenutog ovo je jako,jako dobar film.
Izvrstan uvod vještice,križarski rat,odlično kroz cijelu radnju prikazana pošast kuge.
Odlično prikazan kompletni put i neizvjesnost radi li se o vještici ili ipak o nevinom biću,redatelj nas navodi malo na jedno malo na drugo aludirajući na redovnika u kontekstu grešnosti Crkve po pitanju inkvizicije i spaljivanje nevinih ljudi na lomači.
Kraj malo zbrzan i sam demon prikazan neuvjerljivo.
Ono što želim istaknuti je scena na jednom djelu puta gdje se kočijom treba proći truli most, znači toliko sam filmova odgledao i mogu reći da je ova scena spada u top tri scene koje sam ikada gledao po pitanju napetosti, znači baš te "prikuje" za monitor da vidiš kako će se završiti.


Ocjena 8/10

https://www.imdb.com/title/tt0479997/
https://www.youtube.com/watch?v=uSbWTgIoz4g
https://mojtv.hr/film/12665/lov-na-vjestice.aspx
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
srna
#35 Posted : 19. ožujka 2019. 16:15:47(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 19.3.2019.(UTC)
Posts: 4
Nedavno sam pogledala filmove Captain Fantastic, Into the Wild i Pirate Radio koji su me totalno oduševili:

https://www.youtube.com/watch?v=DHJuC8U8CHU
https://www.youtube.com/watch?v=cl4cLEToPfc
https://www.youtube.com/watch?v=qX1SSiFWF-s
Users browsing this topic
Guest
2 Pages<12
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,141 seconds.