Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

3 Pages123>
Zagor 282: Hellingenovo nasljeđe
Keziah
#1 Posted : 5. prosinca 2018. 18:29:02(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
DinkoJ
#2 Posted : 5. prosinca 2018. 20:30:08(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.11.2018.(UTC)
Posts: 66
Location: Osijek
Hellingen je najbolji.ThumbsUp
Keziah
#3 Posted : 5. prosinca 2018. 21:07:58(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Da, i meni su njegove priče vrh, nisam čitao ovu ali očekujem dosta dobru priču.
Uzeo sam onaj maxi u kojemu je kompletna priča o zadnjem Hellingenu ali budem uzeo i ovu.
Jesi čitao Hellingen je živ/Sjene nad Darkwoodom?
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
DinkoJ
#4 Posted : 5. prosinca 2018. 21:24:37(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.11.2018.(UTC)
Posts: 66
Location: Osijek
Jesam, ali mi je najbolji u Hellingenovom povratku.
DinkoJ
#5 Posted : 5. prosinca 2018. 21:27:10(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.11.2018.(UTC)
Posts: 66
Location: Osijek
A koliko mi je zanimljiv možeš vidjeti po tome što sam ga duplirao, isto to ću učiniti i sa Demonima.
Spock
#6 Posted : 5. prosinca 2018. 21:28:39(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
Keziah wrote:
Da, i meni su njegove priče vrh, nisam čitao ovu ali očekujem dosta dobru priču.
Uzeo sam onaj maxi u kojemu je kompletna priča o zadnjem Hellingenu ali budem uzeo i ovu.
Jesi čitao Hellingen je živ/Sjene nad Darkwoodom?


Meni jedna od najgorih Zagorovih epizoda, a uvjerljivo najgora od razvikanijih.
Ovo ljeto sam pokušao još jednom pročitati i vidjeti u čemu griješim, ali nije bilo greške.
Smeće na kubik i strahovito razočaranje zbog toga što je scenarist Boselli.
Jedina pozitivna stvar je Edgar Allan Poe!
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
DinkoJ
#7 Posted : 5. prosinca 2018. 21:35:25(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.11.2018.(UTC)
Posts: 66
Location: Osijek
Spock da li pričaš o Hellingenovom nasljeđu. Inače ja ču definitivno nabaviti s obzirom da skupljam jedino extra i redovne (normalno u paketičima od 25kn) tako da ću imati priliku ga čitati tek za kojih pet mjeseci.
Spock
#8 Posted : 5. prosinca 2018. 21:42:15(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
DinkoJ wrote:
Spock da li pričaš o Hellingenovom nasljeđu. Inače ja ču definitivno nabaviti s obzirom da skupljam jedino extra i redovne (normalno u paketičima od 25kn) tako da ću imati priliku ga čitati tek za kojih pet mjeseci.


Ne, nego o Bosellijevom "Hellingen je živ".
Još nisam čitao ovaj Burattinijev. Uskoro ću, ali strah me je. Huh
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
Spock
#9 Posted : 5. prosinca 2018. 21:47:56(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
Evo i moj komentar da potkrijepim svoje tvrdnje:

"Hellingen je živ"

Svaka čast Hellingenu i Boselliju, ali ovo je katastrofa. Pogotovo što dolazi nakon cijelog niza genijalnih epizoda u tzv. "sjevernoameričkoj odiseji". Inače sam ljubitelj fantastike, a i Boselli mi je odličan scenarist, ali ovdje ništa ne štima. Čak i ako stavimo sa strane fantastične i magične nebuloze, scenarističkih nelogičnosti ima toliko da ih je nemoguće sve nabrojati. Ferri dosta neprecizan i lošiji nego inače.

Jedina pozitivna stvar u ovoj velikoj katastrofi je pojavljivanje meni omiljenog pisca E. A. Poa i dosta situacija iz njegovih pripovijedaka. Posebno je impresivno njihalo "strave" iz pripovijetke "Jama i njihalo" i izmišljanje razloga zašto priča "Doživljaji Arthura Gordona Pyma" završava onako kako završava - bez pravog završetka.

EDIT: 18.08.2018.

Nakon ponovnog čitanja dva vrhunska prethodna obračuna s Hellingenom, skupio sam hrabrosti da ponovno pročitam ovaj nastavak, a prije upuštanja u čitanje Burattinijevog zadnjeg nastavka. Sada su dojmovi mrvicu bolji, ali i dalje sam šokiran suludim Bosellijevim idejama i crnim rupama u scenariju. Jako cijenim Bosellija i njegov rad na Zagoru, pa je samim tim razočaranje još i veće.

Pozitivne stvari, uz genijalno ubacivanje mog omiljenog pisca E. A. Poa i baze Drugdje su i pojavljivanje plejade pozitivnih likova iz serijala, a posebno drugo pojavljivanje Heyoke (nakon specijala "Crni plamen") - najzanimljivijeg Bosellijevog pozitivnog lika. Sviđa mi se i najava, meni možda i najbolje Zagorove priče: "Morske strave" pri kraju epizode.

Osobno mi je drugi dio s "Puppet masterom" najmanje loš, začinjen jezovitom atmosferom u stilu legendarnog "Hagota". Naravno, tu je Ferri odigrao svoju ulogu. Prvi dio, a posebno završnica iritiraju kvazi znanstveno-fantastičnim elementima kakvih nema ni u Zvjezdanim stazama. Magični elementi mi toliko ne smetaju, ali što je previše, previše je! To je još i scenarij s ogromnim propustima, slučajnostima i razrješenjima nemogućih situacija, a postojanje matičnog akronijanskog broda u orbiti baca sjenu i na prethodne dvije antologijske epizode.

Ferriju povećajem ocjenu na maksimalnih deset, jer je to zaslužio i ništa nije kriv za nelogičnosti. Naslovnice također zaslužuju desetku - efektne su i izazovne. Još jedan razlog za razočaranje nakon čitanja!

Ostaje mi još da vidim šta je Burattini izveo u novom nastavku u strahu od najgoreg.

(priča: 3, scenarij: 3, crtež: 10, naslovnice: 10) - 58%
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
Keziah
#10 Posted : 5. prosinca 2018. 22:06:59(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
DinkoJ wrote:
Jesam, ali mi je najbolji u Hellingenovom povratku.

Kažem nisam čitao još, nadam se da budem cijelu kolekciju ponio a onda da mi se pošalje kad izađe sve u extra seriji...ipak mi je logičnije da ponesem kolekciju pilota.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#11 Posted : 5. prosinca 2018. 22:08:57(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
DinkoJ wrote:
A koliko mi je zanimljiv možeš vidjeti po tome što sam ga duplirao, isto to ću učiniti i sa Demonima.

ThumbsUp ThumpUp
To je to, meni priča ne bi bila toliko dobra da se Wendigo nije umiješao.
Jesi čitao specijal crna duša?
Ovo s dupliranjem ja sam demone duplirao i Antarktiku.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
DinkoJ
#12 Posted : 5. prosinca 2018. 22:12:03(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.11.2018.(UTC)
Posts: 66
Location: Osijek
Nisam čitao niti jedan specijal niti maxi. Mislio sam da če oni izači u redovnoj seriji ali izgleda da se to neče dogoditi pa pretpostavljam kada kompletiram extra i redovne da me očekuje još koja crna rupa.
Keziah
#13 Posted : 5. prosinca 2018. 22:14:21(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Spock wrote:
Evo i moj komentar da potkrijepim svoje tvrdnje:

"Hellingen je živ"

Svaka čast Hellingenu i Boselliju, ali ovo je katastrofa. Pogotovo što dolazi nakon cijelog niza genijalnih epizoda u tzv. "sjevernoameričkoj odiseji". Inače sam ljubitelj fantastike, a i Boselli mi je odličan scenarist, ali ovdje ništa ne štima. Čak i ako stavimo sa strane fantastične i magične nebuloze, scenarističkih nelogičnosti ima toliko da ih je nemoguće sve nabrojati. Ferri dosta neprecizan i lošiji nego inače.

Jedina pozitivna stvar u ovoj velikoj katastrofi je pojavljivanje meni omiljenog pisca E. A. Poa i dosta situacija iz njegovih pripovijedaka. Posebno je impresivno njihalo "strave" iz pripovijetke "Jama i njihalo" i izmišljanje razloga zašto priča "Doživljaji Arthura Gordona Pyma" završava onako kako završava - bez pravog završetka.

EDIT: 18.08.2018.

Nakon ponovnog čitanja dva vrhunska prethodna obračuna s Hellingenom, skupio sam hrabrosti da ponovno pročitam ovaj nastavak, a prije upuštanja u čitanje Burattinijevog zadnjeg nastavka. Sada su dojmovi mrvicu bolji, ali i dalje sam šokiran suludim Bosellijevim idejama i crnim rupama u scenariju. Jako cijenim Bosellija i njegov rad na Zagoru, pa je samim tim razočaranje još i veće.

Pozitivne stvari, uz genijalno ubacivanje mog omiljenog pisca E. A. Poa i baze Drugdje su i pojavljivanje plejade pozitivnih likova iz serijala, a posebno drugo pojavljivanje Heyoke (nakon specijala "Crni plamen") - najzanimljivijeg Bosellijevog pozitivnog lika. Sviđa mi se i najava, meni možda i najbolje Zagorove priče: "Morske strave" pri kraju epizode.

Osobno mi je drugi dio s "Puppet masterom" najmanje loš, začinjen jezovitom atmosferom u stilu legendarnog "Hagota". Naravno, tu je Ferri odigrao svoju ulogu. Prvi dio, a posebno završnica iritiraju kvazi znanstveno-fantastičnim elementima kakvih nema ni u Zvjezdanim stazama. Magični elementi mi toliko ne smetaju, ali što je previše, previše je! To je još i scenarij s ogromnim propustima, slučajnostima i razrješenjima nemogućih situacija, a postojanje matičnog akronijanskog broda u orbiti baca sjenu i na prethodne dvije antologijske epizode.

Ferriju povećajem ocjenu na maksimalnih deset, jer je to zaslužio i ništa nije kriv za nelogičnosti. Naslovnice također zaslužuju desetku - efektne su i izazovne. Još jedan razlog za razočaranje nakon čitanja!

Ostaje mi još da vidim šta je Burattini izveo u novom nastavku u strahu od najgoreg.

(priča: 3, scenarij: 3, crtež: 10, naslovnice: 10) - 58%

Ne znam stvarno što da ti kažem, vjerojatno ti smeta Wendigo i demoni a meni je to uz kentaure i povratka kralja orlova najbolji dio,zapravo cijela priča mi je perfektna-za komentar sličan tvome, unatoč što sam čitao bezbroj puta...ipak bi trebao pročitati opet pa "svjež" komentirati.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#14 Posted : 5. prosinca 2018. 22:17:02(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
DinkoJ wrote:
Nisam čitao niti jedan specijal niti maxi. Mislio sam da če oni izači u redovnoj seriji ali izgleda da se to neče dogoditi pa pretpostavljam kada kompletiram extra i redovne da me očekuje još koja crna rupa.

Sadašnji prvi redovni tj. za ovaj mjesec ti je izdano u maksiju, iako je to redovna serija.Imaš na aukcijama jeftino za nabaviti specijale i maksije.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
john_constantine
#15 Posted : 5. prosinca 2018. 22:36:03(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.10.2018.(UTC)
Posts: 45
Location: varaždin
Razumijem spocka kad govori o onoj završnici dvoboj u svemiru. Sclavi je odlično spojio magiju i sf, ali ovdje je malo nespretno ispalo. Naročito ta činjenica sa posebnim gumbom i da su završili u alternativnoj dimenziji. A zapravo u wendigovom svijetu. Nespretno napravljeno, ali nikad se nisam zamarao time. Ipak je prilično cool ispalo
Kroz život nećemo proći živi i neoštećeni. Kako onda shvatiti život ozbiljno?
Keziah
#16 Posted : 5. prosinca 2018. 22:45:17(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
john_constantine wrote:
Razumijem spocka kad govori o onoj završnici dvoboj u svemiru. Sclavi je odlično spojio magiju i sf, ali ovdje je malo nespretno ispalo. Naročito ta činjenica sa posebnim gumbom i da su završili u alternativnoj dimenziji. A zapravo u wendigovom svijetu. Nespretno napravljeno, ali nikad se nisam zamarao time. Ipak je prilično cool ispalo

Kako bi ti to izveo?
Ja bi stavrno trebao pročitati pa uzeti vremenaza razmisliti da pronađem neku dostojnu alternativu.
Čak mi je i odlično ispalo, "probili" su galaksiju i završili u Wendigovoj dimenziji tj i dimenziji zla, možda autor šalje nekakvu poruku kao svoju ideju...
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Spock
#17 Posted : 5. prosinca 2018. 22:54:59(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
Keziah wrote:
Spock wrote:
Evo i moj komentar da potkrijepim svoje tvrdnje:

"Hellingen je živ"

Svaka čast Hellingenu i Boselliju, ali ovo je katastrofa. Pogotovo što dolazi nakon cijelog niza genijalnih epizoda u tzv. "sjevernoameričkoj odiseji". Inače sam ljubitelj fantastike, a i Boselli mi je odličan scenarist, ali ovdje ništa ne štima. Čak i ako stavimo sa strane fantastične i magične nebuloze, scenarističkih nelogičnosti ima toliko da ih je nemoguće sve nabrojati. Ferri dosta neprecizan i lošiji nego inače.

Jedina pozitivna stvar u ovoj velikoj katastrofi je pojavljivanje meni omiljenog pisca E. A. Poa i dosta situacija iz njegovih pripovijedaka. Posebno je impresivno njihalo "strave" iz pripovijetke "Jama i njihalo" i izmišljanje razloga zašto priča "Doživljaji Arthura Gordona Pyma" završava onako kako završava - bez pravog završetka.

EDIT: 18.08.2018.

Nakon ponovnog čitanja dva vrhunska prethodna obračuna s Hellingenom, skupio sam hrabrosti da ponovno pročitam ovaj nastavak, a prije upuštanja u čitanje Burattinijevog zadnjeg nastavka. Sada su dojmovi mrvicu bolji, ali i dalje sam šokiran suludim Bosellijevim idejama i crnim rupama u scenariju. Jako cijenim Bosellija i njegov rad na Zagoru, pa je samim tim razočaranje još i veće.

Pozitivne stvari, uz genijalno ubacivanje mog omiljenog pisca E. A. Poa i baze Drugdje su i pojavljivanje plejade pozitivnih likova iz serijala, a posebno drugo pojavljivanje Heyoke (nakon specijala "Crni plamen") - najzanimljivijeg Bosellijevog pozitivnog lika. Sviđa mi se i najava, meni možda i najbolje Zagorove priče: "Morske strave" pri kraju epizode.

Osobno mi je drugi dio s "Puppet masterom" najmanje loš, začinjen jezovitom atmosferom u stilu legendarnog "Hagota". Naravno, tu je Ferri odigrao svoju ulogu. Prvi dio, a posebno završnica iritiraju kvazi znanstveno-fantastičnim elementima kakvih nema ni u Zvjezdanim stazama. Magični elementi mi toliko ne smetaju, ali što je previše, previše je! To je još i scenarij s ogromnim propustima, slučajnostima i razrješenjima nemogućih situacija, a postojanje matičnog akronijanskog broda u orbiti baca sjenu i na prethodne dvije antologijske epizode.

Ferriju povećajem ocjenu na maksimalnih deset, jer je to zaslužio i ništa nije kriv za nelogičnosti. Naslovnice također zaslužuju desetku - efektne su i izazovne. Još jedan razlog za razočaranje nakon čitanja!

Ostaje mi još da vidim šta je Burattini izveo u novom nastavku u strahu od najgoreg.

(priča: 3, scenarij: 3, crtež: 10, naslovnice: 10) - 58%

Ne znam stvarno što da ti kažem, vjerojatno ti smeta Wendigo i demoni a meni je to uz kentaure i povratka kralja orlova najbolji dio,zapravo cijela priča mi je perfektna-za komentar sličan tvome, unatoč što sam čitao bezbroj puta...ipak bi trebao pročitati opet pa "svjež" komentirati.


Ma ne smeta mi Windigo niti malo. Odličan lik.
Najveći problem su nelogično scenaristički propusti pri raspletu, kao npr. gumb u brodu, samo postojanje broda, Zagorova znanje kako koristiti komande na brodu, Poova magična moć hipnoze, a posebno reakcije likova u prvom dijelu s kentaurima.
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
Keziah
#18 Posted : 5. prosinca 2018. 23:20:13(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
-Postojanje broda,zar nisu došli akronijani ili je brod ostao pokvaren/zaglavljen na brdu naatan, prilikom zadnjeg bijega Akronijana?
-Zagorovo znanje komanda, zar mu nije Poe prenio to znanje ili je možda gledao kako Hellingen upravlja komandama, imao je i ranije neka iskustva oko toga zar ne?
-Koliko znam Poe je samo iskoristio pamet i tako zarobio Hellingena,nigdje se ne spominje magija.
-Kentauri su tvorevina Ben Stevensa koji ima iskustva s time,to je jasno.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Spock
#19 Posted : 5. prosinca 2018. 23:28:31(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
Keziah wrote:
-Postojanje broda,zar nisu došli akronijani ili je brod ostao pokvaren/zaglavljen na brdu naatan, prilikom zadnjeg bijega Akronijana?
-Zagorovo znanje komanda, zar mu nije Poe prenio to znanje ili je možda gledao kako Hellingen upravlja komandama, imao je i ranije neka iskustva oko toga zar ne?
-Koliko znam Poe je samo iskoristio pamet i tako zarobio Hellingena,nigdje se ne spominje magija.
-Kentauri su tvorevina Ben Stevensa koji ima iskustva s time,to je jasno.


1. Da, ali su oni pobjegli brodom. Kako su se vratili bez matičnog broda + nigdje se u "Demonu ludila" ne spominje matični brod. Ovaj matični brod se, po Boselliju, nalazio u mječevoj orbiti.
2. Odakle Pou to znanje i mogućnosti prenošenja istog.
3. Idiotski način hipnotiziranja Hellingena može biti samo magija, a nervira katastrofalan način scenarističke realizacije
4. Sve ima granice, a Boselli se ovdje vodi mišlju više je bolje, što skoro nikad nije tako. Ben Stevens je bio obični kriminalac s maskom, ne znanstvenik. Još mu je i Wendigo podario pamet.
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
Spock
#20 Posted : 5. prosinca 2018. 23:32:56(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
Sama rečenica da je Wenigo oživljavao mrtve skupljajući njihove atome diljem svemira pokazuje svu besmisao ove priče. OK za Hellingena, ali kako su atomi ovih ostalih umrlih proletera završila u svemiru?
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
Users browsing this topic
Guest
3 Pages123>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,173 seconds.