Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

4 Pages123>»
Zagor kolor biblioteka
shizma
#1 Posted : 5. veljače 2020. 15:13:32(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.2.2020.(UTC)
Posts: 26
Location: Rijeka
Prije svega lijep pozdrav svim članovima foruma.

Nekoliko mojih poznanika i ja, ljubitelji stripa, nedavno smo razgovarali o Zagorovoj kolor biblioteci. Uglavnom, da ne duljim, zanima nas slijedeće:

Dali Libellus planira ponovno izdavati biblioteku od samog početka jer je sve rasprodano osim zadnjih nekoliko brojeva?

Odlučio sam se registrirati i postaviti ovo pitanje jer bi nas nekoliko sigurno redovito kupovalo ta izdanja a onda smo razmišljali, pa ako je nas tu već 4, sigurno postoji interes i drugih te samim time opravdanost financijske računice.

Možda se varam, ne znam.

Dall ste Vi u Libellusu "ispitali" tržište po tom pitanju i dali ima šanse za reprint?

Ja sam svojevrsni kolekcionar i ljubitelj Zagor stripa a nisam kupovao ovu biblioteku jer nisam nikako mogao doći do prvih brojeva. Ima nas još takvih.

Hvala na odgovoru unaprijed.
cladis
#2 Posted : 5. veljače 2020. 18:15:53(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
shizma wrote:
Prije svega lijep pozdrav svim članovima foruma.

Nekoliko mojih poznanika i ja, ljubitelji stripa, nedavno smo razgovarali o Zagorovoj kolor biblioteci. Uglavnom, da ne duljim, zanima nas slijedeće:

Dali Libellus planira ponovno izdavati biblioteku od samog početka jer je sve rasprodano osim zadnjih nekoliko brojeva?

Odlučio sam se registrirati i postaviti ovo pitanje jer bi nas nekoliko sigurno redovito kupovalo ta izdanja a onda smo razmišljali, pa ako je nas tu već 4, sigurno postoji interes i drugih te samim time opravdanost financijske računice.

Možda se varam, ne znam.

Dall ste Vi u Libellusu "ispitali" tržište po tom pitanju i dali ima šanse za reprint?

Ja sam svojevrsni kolekcionar i ljubitelj Zagor stripa a nisam kupovao ovu biblioteku jer nisam nikako mogao doći do prvih brojeva. Ima nas još takvih.

Hvala na odgovoru unaprijed.

Pozdrav tebi i tvojim kolegama .Prve brojeve još nije problem nabaviti , koliko je meni poznato tamo negdje do broja 10 ostale, heh tako, tako ,ali pripremi dosta love za ove od 12-30, ja na primjer još nemam samo Zagor priča i koliko sam pratio aukcije, ako ga želim moram dati minimalno 600 i više kn. Dado i društvo iz Libellusa su odavno dali do znanja da od reprinta na žalost nema ništa, mada sam i sam zainteresiran za barem one najtraženije.Crying
laura10
#3 Posted : 6. veljače 2020. 2:37:16(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.4.2013.(UTC)
Posts: 229
Location: Darkwood
Nemo od reprintanja nista (mislim da su i rekli vec oho ho puta) ali imaš na raznim aukcijama
Npr ova https://www.njuskalo.hr/...blioteka-oglas-25262221
Po meni previse (svaka knjiga 217kn) na ovoliku kolicinu bi dao max 150kn po knjizi
Ili ovaj nepotpuni https://www.njuskalo.hr/...-komplet-oglas-30681936
Takoder malo skuplji(173kn po knjizi),ali uz malo truda lako nabavis ove brojeve ostale koji na aukcijama cesto i budu ispod akcijske cijene od 172kn

Jedino se Zagor prica.... drzi tako visoko i par brojeve izmedju 13-22,ali nista strasno(200-250kn)
Naravno tvoj izbor kako zelis popuniti kolekciju ali vjeruj mi da je kolekcija mrak kad je imas na polici
Diskach
#4 Posted : 6. veljače 2020. 5:51:40(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 8.12.2018.(UTC)
Posts: 192
Najgore je kad netko ovako tek krene skupljat nekog junaka pa mu niš nije jasno.
Otkuda te bezobrazne cijene sa aukcija i slično.

Sretno u skupljanju, ako se odlučiš, Zagor je tražena roba i ako ga želiš cijelog, morat ćeš ga dosta platit.
Evo ja sam uspio skupit Nathan Nevera po relativno pristojnim cijenama, samo moraš biti spreman iskrcat odjednom masu love jer za veće lotove možeš spustit cijenu.
Doduše Zagor je ovdje ultrapopulran....pa ne znam, ali probaš pa ćeš znat. :)
mmihoci
#5 Posted : 6. veljače 2020. 8:37:24(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
Po meni najsigurnije i najbolje mjeste za nabavku stripova je ipak: https://www.stripovi.com/.
mmihoci
#6 Posted : 6. veljače 2020. 8:43:31(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
I možda u striparnicama. Meni je recimo https://babilon-strip.com/ najbolji pa su tu onda:
http://stripovicolumbo.com/
https://www.stripovi.hr/
http://skab612.com/

U striparnicama se vrlo vjerojatno traženiji naslovi neće naći ali se nađe neki stariji brojevi koje možda Libellus nema.
U svakom slučaju na "https://www.stripovi.com/" uz strpljenje naleti se na ono što se traži.
shizma
#7 Posted : 6. veljače 2020. 12:39:03(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.2.2020.(UTC)
Posts: 26
Location: Rijeka
Hvala Vam na odgovorima.

Znači očito je postojao interes i prije za reizdanjem koliko razabirem iz pročitanog.

Hvala za linkove sa oglasa ali to nije to, samo skupiti kolekciju da ona pak skuplja prašinu na polici. Gušt je postepeno kupovati od početka kako izlazi i čitati. Budući da nisam to učinio sa ovom kolekcijom ne mislim počinjati od nekog broja nego od početka (mislio sam da neće biti kvalitetan u boji no svidilo mi se).

Čista računica, potrošio bih novce, dajte mi da potrošim novce a nisam jedini, niti blizu. Siguran sam da bi prodaja ponovnih izdanja išla odlično, ipak je to Zagor, kojeg, uz Alan Forda možeš na ovim prostorima izdavati bilo kad bez bojazni o prodaji. :)

No, bilo kako bilo, čekati. Ako izađe, izađe. Do tada biblioteke u gradu te elektronička izdanja.

U američkom stilu, a ipak su oni majstori u tome, dobro je često ispipati tržište a pogotovo to vrijedi za uskospecificirane stvari i ne tako općepopularnu umjetnost kao što je, u ovom slučaju, strip.

Do čitanja.
Dado R.
#8 Posted : 6. veljače 2020. 16:04:38(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
shizma wrote:

Čista računica, potrošio bih novce, dajte mi da potrošim novce a nisam jedini, niti blizu. Siguran sam da bi prodaja ponovnih izdanja išla odlično, ipak je to Zagor, kojeg, uz Alan Forda možeš na ovim prostorima izdavati bilo kad bez bojazni o prodaji. :)

Na čemu temeljite tu sigurnost?

Mi smo probali s reprintima i to u vrijeme puno slabije ponude stripova i znatno vece potraznje pa na nekoliko tih reprinta jos nismo pokrili ni troskove a proslo je 10-11 godina.
I jos uvijek se vecina tih reprinta moze naci po knjizarama. No, evo dat cu vam jednu "racunicu" za Zagora pa jos jednom razmislite koliko je doista sigurno sto navodite.
Prvih 6 Zagora tiskali smo u 1200 primjeraka i po cijeni od 145 kn po knjizi. S tim da su se prvih mjeseci objave te knjige mogle naci i oko 120-125 kn po knjizi.
No vec s knjigom 7 smo bili primorani smanjiti nakladu a samim time povecati cijenu. Vec i ptice na granama znaju da je pojedinacna cijena najvecim dijelom ovisna o nakladi.
Dakle nismo mi povecali cijene i smanjili naklade pa su neki citatelji odustali vec obrnuto, nije bilo ni blizu toliko citatelja u odnosu na nakladu.
Samim time vasa recenica "ipak je to Zagor, kojeg, uz Alan Forda možeš na ovim prostorima izdavati bilo kad bez bojazni o prodaji" pada u vodu. No nastavit cu...

Uzmimo primjer Zagora 8 koji je prije 7 (sedam!) godina tiskan u nakladi od 800 primjeraka. Mi ih u ovom trenutku na stanju imamo jos mislim 130 komada.
Najmanje jos toliko ima ih po svim striparnicama i brojnim knjizarama s kojima smo suradjivali i s kojima suradjujemo. Dakle vec smo na nekih 260 komada koji jos postoje.
Potom cu spomenuti jos i knjiznice. U to vrijeme (2013. godina) je ponuda stripova bila znatno manja a potraznja od knjiznica za stripom velika pa je Zagor kao jedan od najpopularnijih
junaka bio jako trazen i primjerice broja 8 otislo je oko 150 kom u knjiznice. U to se lako mozete uvjeriti odete li u vecinu knjiznica gdje cete pronaci prvih 8-10 Zagora i nista nakon toga.
Danas Zagora u knjiznice uz jako puno truda moze otici maksimalno desetak komada. Ponuda stripa je postala veca a knjiznice vecinom stripove dobiju iz otkupa, a opce je poznato da
nama ministarstvo kulture ne otkupljuje nista. Pa knjiznice smatraju (cast izuzetcima) da su sve potrebe citatelja za stripom zadovoljene iz tih otkupa, te nemaju novaca itd...
Ovo navodim cisto da dodjem do racunice za primjerice broj 8 koja glasi 130 kom na stanju, najmanje 130 kom jos u prodaji po knjizarama te oko 140 kom razlike kod knjiznica.
Dodjemo do brojke 400 knjiga koje su prije imale svoje kupce a sada nemaju. 800-400 = 400 komada koliko je danas nasa naklada Zagora.

Mozda vas ove cinjenice nece u potpunosti uvjeriti ali vjerujem da cete (kao i drugi istomisljenici) barem malo razmisliti o svemu navedenome.
Razumijemo mi da se s vremena na vrijeme pojavi neki novi citatelj koji tek otkrije nasa izdanja i bude razocaran da nema svih brojeva i ako ih ima onda su dosta skupi po aukcijama.
No na temelju nasih iskustava i istrazivanja koja smo prije provodili ja sam poprilicno siguran da brojka tih novih citatelja nije ni blizu brojke koja je potrebna za minimalnu kolicinu
potrebnu za reprinte. A i ta minimalna kolicina zbog same male naklade dignula bi cijenu troska izrade u nebo, pa na kraju prodajna cijena vjerojatno nebi bila drukcija od aukcijskih cijena.




Dado A.
#9 Posted : 6. veljače 2020. 18:16:27(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Dado R. wrote:

S tim da su se prvih mjeseci objave te knjige mogle naci i oko 120-125 kn po knjizi.


Samo da te nadopunim da su se mogle službeno kupiti i za manje, jer prve su se četiri knjige premijerno pojavile na MaFestu 2012. i zajedno su koštale 400 kn, tj. 100 kuna po knjizi. Ali i to je očito bilo preskupo.Cool
Dado R.
#10 Posted : 6. veljače 2020. 19:41:03(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Bravo! Ja sam i zaboravio na tu akcijsku cijenu... Mislim da me hvata benigna staracka zaboravljivost...BigGrin
cladis
#11 Posted : 6. veljače 2020. 20:01:44(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Dado A. wrote:
Dado R. wrote:

S tim da su se prvih mjeseci objave te knjige mogle naci i oko 120-125 kn po knjizi.


Samo da te nadopunim da su se mogle službeno kupiti i za manje, jer prve su se četiri knjige premijerno pojavile na MaFestu 2012. i zajedno su koštale 400 kn, tj. 100 kuna po knjizi. Ali i to je očito bilo preskupo.Cool

Jako poštujam vaš rad na svim izdanjima i siguran sam da vi u LL kao i ostale izdavačke kuće najbolje znate šta i kako. Ono što ja znam je da sam tek 2014 stupio u dodir sa vašim izdanjima, te godine sam se preselio sa obitelji u Austriju i tek tad sam saznao da postoje vaša izdanja , što svakako ne znači da nisam strašan obožavatelj devete umjetnosti još od 7-8 god. I pored toga što mi je Zagor broj jedan , te prve priče koje su u vašim prvim knjigama su kao i tex-ove iz ranih dana .sa jako lošim pričama, mnoštvo teksta i lošim crtežom ,stoga vjerujem da je tu odgovor na pitanje zašto su te knjige još u prodaji.Ja sam u ovih evo 5-6 godina od vaših izdanja nabavio
-komplet Texa sve što je izašlo, osim onih tankih albuma
-Zagor sve osim Zagor priča 23
-Skriveno lice komple
-Shanghai Devil komplet
-Thorgal još malo pa komplet
-Dragonero to ne propuštam
-nešto malo DD i Mister no-a
-Magični komplet fali br. 1 i 4
-ponešto pojedinačnih izdanja. Ja sam se takođe prije nekih 6-7 mjeseci raspitivao o reprintima barem onih traženijih brojeva, ali sam odmah pronašao temu gdje je dat odgovor na moju žalost negativan ,ali sam ipak evo pri kraju sa Zagorovom bibliotekom znači još taj jedan koji luduje sa cijenom.A ove nove je sada lako pratiti.Hoću reći ono što je dobro , to će naći put do kupca/aca .Dok sam nabavljao texa kojeg nisam mogao smisliti do 90-tih god.a sad mi je rame uz rame sa Zagorom. Znači trebalo je nabaviti 70-80 knjiga + kupovati nove brojeve.Za to vrijeme su pojedine Zagorove knjige dobijele na cijeni.To je tako kod nas koji skupljamo pojedina izdanja i kad nam fali jedan skloni smo misliti evo vidiš da taj broj stave po 300kn u 100 primjeraka to bi planulo samo tako ali iz perspektive vas izdavača je ona a što ako od tih 100 prodamo 20-30kom zato je ovo i zanimljivo,bolno i primamljivo mislim na SVIJET STRIPA
shizma
#12 Posted : 6. veljače 2020. 20:56:33(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.2.2020.(UTC)
Posts: 26
Location: Rijeka
Dado R.

Temeljim na činjenjici da je Zagor vrlo popularan strip ako ne i najpopularniji kod nas.

Što se tiče računice, naveli ste za primjer knjigu osam koja je tiskana u dvostruko više primjeraka nego knjige kasnije. Išao sam gledati na vašim stranicama, sve te knjige čija je tiraža bila dvostruko ili trostruko veća nego daljnjih mogu se kupiti osim knjige jedan, i to je ostalo stotinjak ili puno manje primjeraka a ne po 300, 400 dok npr. sve daljnje brojeve je nemoguće kupiti od nakladnika što mi se, oprostite, uopće ne sviđa niti stimulira kupca, moj osobni stav.

Ne znam kako idu pravila nakladništva jer njie moj fah pa ni neću "soliti pamet" nekome tko se time bavi.

Možda se varam za prodaju eventualnih reprinta ali sumnjam. Ponavljam, da su dostupmi svi brojevi za kupiti sigurno bi se našlo kroz vrijeme ljudi koji ih žele kupovati, postepeno, od početka, te čitati tako a ne paziti dali će slučajno jedan, dva, tri broja nestati sa tržišta i onda moliti boga da na aukciji nađu novu knjigu. Evo govorim za sebe, jedini razlog zašto ne kupujem i neću kupovati buduća izdanja ove biblioteke je taj što su raniji brojevi nedostupni.

Vi ćete znati, dali je moguć reprint samo izdanja koja su rasprodana? (a opet to su praktički sve knjige osim prvih nekoliko sa većom tiražom pa tako dolazimo do istog).

Uglavnom, žao mi je što neće biti reprinta no što je tu je. Da nebi ispalo da samo kritiziram, pohvala za Libellus jer mislim da ste repopularizirali strip zbilja pa ako bude većeg interesa možda i naklade u budućnosti budu veće (da se sve ne svede samo na nekoliko entuzijasta koji po aukcijama pretprodaju, skupljaju, razmjenjuju). Ima u tome čari, ne sporim, ali je loše za popularizaciju stripa u globalu.
Dado R.
#13 Posted : 6. veljače 2020. 22:51:30(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
shizma wrote:
Dado R.

Temeljim na činjenjici da je Zagor vrlo popularan strip ako ne i najpopularniji kod nas.

Što se tiče računice, naveli ste za primjer knjigu osam koja je tiskana u dvostruko više primjeraka nego knjige kasnije. Išao sam gledati na vašim stranicama, sve te knjige čija je tiraža bila dvostruko ili trostruko veća nego daljnjih mogu se kupiti osim knjige jedan, i to je ostalo stotinjak ili puno manje primjeraka a ne po 300, 400 dok npr. sve daljnje brojeve je nemoguće kupiti od nakladnika što mi se, oprostite, uopće ne sviđa niti stimulira kupca, moj osobni stav.

Ne znam kako idu pravila nakladništva jer njie moj fah pa ni neću "soliti pamet" nekome tko se time bavi.

Možda se varam za prodaju eventualnih reprinta ali sumnjam. Ponavljam, da su dostupmi svi brojevi za kupiti sigurno bi se našlo kroz vrijeme ljudi koji ih žele kupovati, postepeno, od početka, te čitati tako a ne paziti dali će slučajno jedan, dva, tri broja nestati sa tržišta i onda moliti boga da na aukciji nađu novu knjigu. Evo govorim za sebe, jedini razlog zašto ne kupujem i neću kupovati buduća izdanja ove biblioteke je taj što su raniji brojevi nedostupni.

Vi ćete znati, dali je moguć reprint samo izdanja koja su rasprodana? (a opet to su praktički sve knjige osim prvih nekoliko sa većom tiražom pa tako dolazimo do istog).

Uglavnom, žao mi je što neće biti reprinta no što je tu je. Da nebi ispalo da samo kritiziram, pohvala za Libellus jer mislim da ste repopularizirali strip zbilja pa ako bude većeg interesa možda i naklade u budućnosti budu veće (da se sve ne svede samo na nekoliko entuzijasta koji po aukcijama pretprodaju, skupljaju, razmjenjuju). Ima u tome čari, ne sporim, ali je loše za popularizaciju stripa u globalu.


Očito niste pozorno procitali moj post u kojem sam precizno pojasnio gdje je ta razlika od 400 primjeraka. Broj 8 je samo primjer a za svaki od naslova mogli bi navesti precizne a identicne brojke.
Vi imate pretpostavke temeljene na cinjenici da je Zagor vrlo popularan strip. Mi imamo cinjenice temeljene na realnim informacijama o prodaji, istrazivanju trzista, iskustvu itd.
No, dobro, sto se mene tice slobodno ostanite u uvjerenju da ste vi u pravu.

Nije prvi put da izgleda kao da smo mi (valjda jedini izdavac na svijetu) koji ne zeli tiskati izdanja onoliko koliko ih moze prodati.
A mnogi ocito bolje znaju od nas sto se tocno moze, kako i koliko prodati. Pri tome ne mislim na vas ovdje vec opcenito na sve komentare oko naklada, cijena i slicno.
Da smo mi radili izdanja u nakladama koje su drugi procjenjivali kao "sigurne" i da smo radili "sigurne" reprinte jedino sigurno bi bilo da bismo odavno propali.
Bilo je i onih koji su u svojoj uvjerenosti i sami krenuli u izdavacke vode, izdali su i po nekoliko izdanja i gdje su danas?

Zahvaljujem se i na svim pohvalama. I nemojte misliti da vam nesto zamjeram, naprotiv, vjerujem da razumijem to razocarenje kad otkrijete izdanja (ili serijal) koji zelite imati i citati a shvatite
da nema svih brojeva ili su tesko nabavljivi. I vjerujem da vasi komentari proizilaze najvecim dijelom iz tog razocarenja. Iskreno mi je zao sto nas niste prije otkrili i pratili Zagora od pocetka.


mmihoci
#14 Posted : 7. veljače 2020. 9:28:35(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
Ne znam kog vraga komplicirate/gnjavite/žugate LL-ovce. Ekpa radi vrhunska strip izdanja i već su tu više od 15 godina i znaju svoj posao.
Na nama je da ih podržimo da i dalje nas usrećuju sa svojim izdanjma koja su po kvaliteti vrh ne samo tu na Balkanu već vjerujem i šire (mnogo šire možda i u sunčevom sustavu).
Izdanja koja više nemaju u prodaji treba tražiti u oglasima i aukcijama i točka. Uvjek se može naći ono što nekome fali.
Meni je trebalo oko dvije godine da komplentiram njihove Bonellijevce (osim Tex Gigant koji imam od drugog izdavača) te Thorgala (redovna, mladost, Vučica i Kriss) pa je tu još Škorpion, I.R.$, Sherlock Holmes...
Ovaj Zagor u boji da nije u boji vjerojatno ne bi bio interesantan pogotovo prvi brojevi.
Osim toga neka izdanja LL-a drugih junaka su još skuplja na aukcijama (primjerice Mr. No, pogotovo od broja 60 do 70 ili 80 čak). Prvi broj Magičnog, prvi brojevi Tex-a, prvi brojevi NN Giganta i itd..

Osim toga za zaljubljenike Zagora imate druge izdavače koji ga pakiraju u lošijim izvedbama i c/b (neki bi rekli čak i na WC papiru) pa eto još jedne "ideje" da se nabave početne epizode i/ili traženije.

I preporučio bih vam da sad dok je još vrijeme da se osim Zagora primite drugih junaka koji su po meni puno bolji (Nathan Never, Dragonero, Deadwood Dick pa recimo ovaj novi serijal u boji Sirčad pa i Teksić u njihovoj izvedbi pogotovo ove novije epizode te kolor specijalci, albumi u boji A4 i "mladost" u boji A4 )

I ako LL-ovce želite gnjaviti/žugat onda zaboravite reprinte nego gnjavite/žugajte oko broja izdanja po turi (vidim već jednog i drugog Dadu kako imaju moju sliku na zidu i igraju pikado zbog ovog Cursing jer su mi već X puta objasnili kako i zašto je tako) ili da revitaliziraju neka izdanja koja su na čekanju duže vrijeme.

Na kraju savijet za one kojima stripovi "skupljaju prašinu": lijepo ih stavite u najlon (recimo ja imam vrećice za smrzavanje mesa od 3,4,5,6 [u šesticu lijepo stane Zagor i Teksić kolor izdanja] ,10 i 12 kila) i stavite na policu i nema brige oko prašine.Cool

Haj fajf.
Orko
#15 Posted : 7. veljače 2020. 21:11:00(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.12.2014.(UTC)
Posts: 32
Man
Location: Gradec
ja ću sam nešto vezano za ovaj broj 23, tj njegovu kakti tržišnu cijenu od 500, 600, 700, dogodine će valjda i 800


2015. gospodin S kupuje br 23 za 501kn
2017. gospodin S kupuje opet kupuje isti br 23 ovaj put za 421kn jer mu je gospodin Z tu podignuo cijenu na taj iznos
2015. gospodin Z je kupio br 23 za 395kn
možda začarani krug podizanja cijene da se stvori privid, a možda je i sve po ps-u... aha... baš LOL


2016 gospodin Ž kupio br 23 za 450kn
2019 gospodin Ž prodaje br 23, malo nadbidavanja i nekak doguralo do 500kn... i onda upravo registrirani korisnik daje ponudu od 700kn i naravno kupuje.. nakon toga nije kupio nikad ništa više, valjda čovjek vidio da je neko dao ponudu pa se odmah, baš tad, požurio registrirat jer ga eto baš tad ulovila želja za tim Zagorom, srećom ovaj koji je dao 500 valjda skužio kam to ide...
možda spašavanje da ne ode prejeftino, a možda je i sve po ps-u... aha... baš LOL


sve ovo lako pogledati i istražit na aukcijama... i sam sam već doživio takvih podizanja cijene od strane ljudi koji žele održati privid cijene svojih primjeraka na zalihi... sve vrijedi samo onoliko kolko je netko spreman platiti to... to što se taj Zagor kakti prodaje za 700kn mačku o rep... stoji ta cijena al niko ne da ponudu osim kad daju ovakvi koji se regaju i kupe samo jednu aukciju ili kad jedni drugima podižu cijene i čekaju trećeg naivca da da više.... tamo gdje je bio samo jedan ponuđač cijena je ispala do 400kn u pravilu... i to je puno novaca, al evo ovaj novi tex kolor će bit 370 redovna cijena ( btw vatajte ga na akciji LOL ) u usporedbi s tim nije ni 400kn za Zagora tak puno... mada Tex je bolji Flapper

da nisam odustao od ove Zagor biblioteke ja osobno bih stavio oglas na forum da kupujem tog Zagora, primam ponude, nakon otkantavanja ovih koji traže 700, naišao bi i neko ko ga daje za 400 a to je plafon cijena

naravno i ja bi rado reprinte, Mister Noa 3 i 4... Dade kad izdate sve ikad izašle Mister No-e dajte onda reprint, bolje izdavat nešto što još nije bilo izdano, reprinte tek kad ponestane neizdanih
cladis
#16 Posted : 7. veljače 2020. 21:51:50(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Orko wrote:
ja ću sam nešto vezano za ovaj broj 23, tj njegovu kakti tržišnu cijenu od 500, 600, 700, dogodine će valjda i 800


2015. gospodin S kupuje br 23 za 501kn
2017. gospodin S kupuje opet kupuje isti br 23 ovaj put za 421kn jer mu je gospodin Z tu podignuo cijenu na taj iznos
2015. gospodin Z je kupio br 23 za 395kn
možda začarani krug podizanja cijene da se stvori privid, a možda je i sve po ps-u... aha... baš LOL


2016 gospodin Ž kupio br 23 za 450kn
2019 gospodin Ž prodaje br 23, malo nadbidavanja i nekak doguralo do 500kn... i onda upravo registrirani korisnik daje ponudu od 700kn i naravno kupuje.. nakon toga nije kupio nikad ništa više, valjda čovjek vidio da je neko dao ponudu pa se odmah, baš tad, požurio registrirat jer ga eto baš tad ulovila želja za tim Zagorom, srećom ovaj koji je dao 500 valjda skužio kam to ide...
možda spašavanje da ne ode prejeftino, a možda je i sve po ps-u... aha... baš LOL


sve ovo lako pogledati i istražit na aukcijama... i sam sam već doživio takvih podizanja cijene od strane ljudi koji žele održati privid cijene svojih primjeraka na zalihi... sve vrijedi samo onoliko kolko je netko spreman platiti to... to što se taj Zagor kakti prodaje za 700kn mačku o rep... stoji ta cijena al niko ne da ponudu osim kad daju ovakvi koji se regaju i kupe samo jednu aukciju ili kad jedni drugima podižu cijene i čekaju trećeg naivca da da više.... tamo gdje je bio samo jedan ponuđač cijena je ispala do 400kn u pravilu... i to je puno novaca, al evo ovaj novi tex kolor će bit 370 redovna cijena ( btw vatajte ga na akciji LOL ) u usporedbi s tim nije ni 400kn za Zagora tak puno... mada Tex je bolji Flapper

da nisam odustao od ove Zagor biblioteke ja osobno bih stavio oglas na forum da kupujem tog Zagora, primam ponude, nakon otkantavanja ovih koji traže 700, naišao bi i neko ko ga daje za 400 a to je plafon cijena

naravno i ja bi rado reprinte, Mister Noa 3 i 4... Dade kad izdate sve ikad izašle Mister No-e dajte onda reprint, bolje izdavat nešto što još nije bilo izdano, reprinte tek kad ponestane neizdanih

Na žalost na aukcijama ima svega i svačega ali da mu cijena raste bogme raste.Prije 2-3 god. Bio sam na Interliberu i na štandu kod Colomba bio je jedan primjerak br.23 sa istaknutom cijenom od 6oo kn. Ja sam se samo u sebi nasmijao i pomislio, nećeš to prodati po toj cijeni a sad bih trebao biti sretan da ga pronađem po istoj.Zadnja dva na aukcijama otišla za 650 i 700 kn stim da je ovaj od 650 kn bio oštećen.Problem je što zbog onih koji ga kupe sa fiksnom cijenom , što je bio slučaj sa ovih 700 kn. i drugi prodavači sve češće stavljaju nemoralne cijene koje su najčešće 700 , 750 kn a u zadnjih 1-2 mjeseca nije se pojavio ni jedan slično kao kod prva dva Texova broja.
Orko
#17 Posted : 8. veljače 2020. 0:07:43(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.12.2014.(UTC)
Posts: 32
Man
Location: Gradec
to da cijena ide gore stoji, ali broj prodanih primjeraka mislim baš i ne ide... ne računam tu one aukcije koje kupi član s 0 ocjena ili ove koje kupuju a već su kupili prije koju godinu pa će tak ukrug... ja lovim ta 2 Texa, tj zasad samo gledam aukcije... eno one po 100e komad stoje već ohoho i stajat će...

dok se izredaju ovi još malobrojni koji imaju para da daju po 500kn, i kad ovima što ukrug preprodaju sami sebi tog Zagora i skuže da bi zapravo i morali prodat nekom te zalihe, da ljudi više neće grist te mamce, onda će i cijena past...

reprinti bi srušili cijenu ziher... ko s onim Tex gigantom... no kak znaju da nema reprinta nisu u strahu... al đabe ti poso ak imaš u izlogu nešt što nikad nećeš prodat


na kraju ovo što je neko već spomenuo, najbolje kupit komplet, a onda svoje prodat... ja da se odlučim skupljat ovu kolekciju to bi napravio... kupio komplet i kasnije frknul svojih 30-ak kom što imam na aukcije
Dado A.
#18 Posted : 8. veljače 2020. 1:19:28(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
cladis wrote:
I pored toga što mi je Zagor broj jedan , te prve priče koje su u vašim prvim knjigama su kao i tex-ove iz ranih dana .sa jako lošim pričama, mnoštvo teksta i lošim crtežom ,stoga vjerujem da je tu odgovor na pitanje zašto su te knjige još u prodaji.


Premda su prve Zagorove priče takve kakve jesu, ipak je tu riječ o prvim brojevima koji su uvijek svima zanimljivi tako da to nije razlog zašto se nije uspjela održati naklada od 1200, 800 ili 500 primjeraka.

Osnovni razlog zašto se to dogodilo je činjenica da su dva druga izdavača u regiji dotad već bila objavila svoje HC knjige (jedan izdavač manje, drugi puno više brojeva) te je dosta stripofila odlučilo preskočiti naše izdanje ne želeći duplirati takvu kolekciju Zagora zato što:

a) su htjeli uštedjeti novac
b) su preferirali njihovo c/b izdanje u odnosu na naše koje je bilo u boji
c) su smatrali su da će ti izdavači objaviti cjelokupni Zagorov opus u HC-u brže od nas
d) im je naše izdanje bilo preskupo
e) nas vole k'o mater ludu 'ćer
f) whatever

Takve procjene dovele su do toga da se naša početna naklada od 1200 primjeraka relativno brzo (za nešto više od dvije godine) srušila na 400 primjeraka te se otad pa dosad više-manje stabilno zadržala na tim razinama. Paradoksalno, nakon 6-7 godina našeg izdavanja Zagora dogodilo se povećanje potražnje za njime (sudeći po broju dodatnih narudžbi koje smo tada bili počeli dobivati), a osnovni razlog za to (po podacima iz tih istih mailova) bilo je nezadovoljstvo stripofila ritmom objavljivanja izdanja drugih dviju izdavačkih kuća. Oni koji su se prebacili na vrijeme, među prvima, relativno jednostavno su kompletirali našu kolekciju, dok su oni sporiji došli u probleme jer su određeni brojevi sa svakim novim danom postajali sve teži za nabaviti (a isto se događa i svim novim kupcima koji bi sada/odmah/u jednom danu htjeli kompletirati našega Zagora).

Premda bi se čitajući postove na forumima dalo zaključiti da bi se Zagora moglo prodati u puno više od 400 primjeraka kolika je naša naklada, stvarnost je - nažalost - dosta drukčija, te je realno za očekivati da će tiraža našega Zagora u mjesecima/godinama koji/e slijede još pasti, baš kao što će zasigurno pasti i naklade svih ostalih dugotrajnih serijala koje mi objavljujemo jer je naprosto riječ o - dugim serijalima (iako, jasno, neki od tih serijala imaju snažnije, a neki slabije “noge”).

Naravno, bilo bi mi drago da griješim u ovoj svojoj procjeni, ali unatoč činjenici što se paralelno s odustajanjem nekih starih kupaca stalno pojavljuju neki novi, konstantan pad prodaje (koliko god spor ili brz bio) naprosto je neumoljiv jer broj ljudi koji svoju podršku iskazuju kupovinom izdanja neusporedivo je manji od broja kolekcionara postova na raznoraznim forumima. Jasno, takav pad naklade vuče za sobom i ono najnepopularnije - poskupljenje - a naravno da će se nakon toga svi ponovno obrušiti na nas, premda mi ne određujemo trend (u ovom slučaju pad prodaje) nego samo reagiramo na ono što se događa.

Ono što je dobro za sve vjerne kupce naših izdanja je činjenica - nije naodmet ponoviti još jednom - da ćemo mi sve serijale koje smo započeli i privesti kraju... I to možemo jamčiti. Nažalost, mi ne možemo utjecati na to kolika će biti naklada završnih knjiga Zagorova serijala (ili Texova, Mister Noova, Martinova, Nathanova itd.) te koliko će one posljedično koštati, ali da ćemo ih definitivno objaviti - to nije upitno.

Kad sam se već ovako raspisao, iskoristit ću ovaj post i kako bih se od srca zahvalio - i u svoje ime i u ime drugoga Dade - svim stripofilima koji svoj teško zarađeni/ušteđeni novac troše na naša izdanja. Upravo ta vaša podrška motivira nas na predan rad i daje nam snagu da iz dana u dan guramo dalje, pa čak i onda kad zbilja nije lako i kad bismo najradije dignuli ruke od svega. Nadam se da ćemo završne knjige svakog od prije spomenutih serijala (a i svih ostalih koje nisam spomenuo) dočekati zajedno u što većem broju (čitaj: s većom nakladom), ali ako nas i ne bude puno ipak će biti riječ o pravoj, dragoj ekipici.

I ne brinite, za razliku od nekih drugih, mi nećemo ni kukati, ni jaukati niti moljakati... Znate da to nije naš stil.
Dado A.
#19 Posted : 8. veljače 2020. 1:26:03(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
mmihoci wrote:
I ako LL-ovce želite gnjaviti/žugat onda zaboravite reprinte nego gnjavite/žugajte oko broja izdanja po turi (vidim već jednog i drugog Dadu kako imaju moju sliku na zidu i igraju pikado zbog ovog Cursing jer su mi već X puta objasnili kako i zašto je tako) ili da revitaliziraju neka izdanja koja su na čekanju duže vrijeme.


Nismo, ne brini. Nestrpljivost potpuno razumijemo (jer smo i sami nestrpljivi) i samo nam je žao što ne možemo biti još brži.


Dado A.
#20 Posted : 8. veljače 2020. 1:30:16(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Orko wrote:
to da cijena ide gore stoji, ali broj prodanih primjeraka mislim baš i ne ide... ne računam tu one aukcije koje kupi član s 0 ocjena ili ove koje kupuju a već su kupili prije koju godinu pa će tak ukrug... ja lovim ta 2 Texa, tj zasad samo gledam aukcije... eno one po 100e komad stoje već ohoho i stajat će...

dok se izredaju ovi još malobrojni koji imaju para da daju po 500kn, i kad ovima što ukrug preprodaju sami sebi tog Zagora i skuže da bi zapravo i morali prodat nekom te zalihe, da ljudi više neće grist te mamce, onda će i cijena past...

reprinti bi srušili cijenu ziher... ko s onim Tex gigantom... no kak znaju da nema reprinta nisu u strahu... al đabe ti poso ak imaš u izlogu nešt što nikad nećeš prodat


na kraju ovo što je neko već spomenuo, najbolje kupit komplet, a onda svoje prodat... ja da se odlučim skupljat ovu kolekciju to bi napravio... kupio komplet i kasnije frknul svojih 30-ak kom što imam na aukcije


Čuj, znaš kako je... Realna cijena svega je ona koju je netko spreman platiti i - to je to. Naravno da na aukcijama ima svega - i umjetnog (lažnog) i pravog (istinitog) nabidavanja - ali u konačnici je, baš kao što si i sam rekao, na svakom stripofilu da sam procijeni hoće li za nešto dati xy kuna ili neće.

Ono što je s naše strane 100% sigurno je to da reprinte nećemo raditi već ćemo sve svoje vrijeme i dalje usmjeravati isključivo na produkciju novih izdanja.
Users browsing this topic
Guest
4 Pages123>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,261 seconds.