Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

5 Pages«<2345>
Mister No Almanah - ORIGINALI vs pirati!!!
shizma
#61 Posted : 8. srpnja 2020. 22:45:13(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.2.2020.(UTC)
Posts: 26
Location: Rijeka
Smile pusa
Diskach
#62 Posted : 10. srpnja 2020. 9:18:15(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 8.12.2018.(UTC)
Posts: 192
Čovjek nam došao obznanit da smo ograničeni jer kupujemo stripove. LOL
Naše pare, naš problem na što ćemo ih paliti. Smile
mmihoci
#63 Posted : 10. srpnja 2020. 9:59:27(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
Ma Shizma ima svoja uvjerenja/stavove/razmišljanja s kojima se većim dijelom ne slažem, a mislim da i dijelom nemaju uporišta u realnosti.
Nadam se da i dalje će kad netko naleti na sumnjive oglase stripova to "pljucnut" u ovu temu da znamo koje portale zaobilaziti.
Ne bih htio biti prevaren niti od "nepoštenih" i niti od ovih "poštenih" pirata.
cladis
#64 Posted : 10. srpnja 2020. 17:07:22(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Smile Poštenim i nepoštenim , pošteno platiti krivotvorenim novčanicam. Svima jednako , i kupcu i prodavaču.Smile Ja sam prije 4-5 god. u Sl.Brodu na pijaci/buvljaku pronašao dva LMS oba ispod broja 20 ne znam sad točno.Oba u vrećicama ,glanc i pitam ja tipa koliko traži i jesu to orginali ili? A on će ti iz prve da orginali su iz njegove kolekcije i 160 kn po primjerku.Sve bi još i prošlo da im hrbati nisu malo čudni i takve nikada nisam vidio, mada moram priznati da se ne mogu pohvaliti da sam posjedovao previše starih stripova.Uglavnom kako ih nisam nikada čitao kupio sam ih ali na kraju po 30 kn. jer nas se u kratkom vremenu okupilo nekoliko ljubitelja stripa kojima je na kraju priznao da je nabavio preko njuškala.Sve izgleda super, kažem osim tog hrbata koji je mrvicu preširok u odnosu na debljinu stripa.Sada se držim Aukcija na stripovi.com , tamo to Markos ne dopušta.I ja sam tamo negdje 2003-2005 nabavio u Bos.Brodu 30-40 divix stripova.Nekih 20 kom po disku.Pročitao sam nakon godina i godina traženja brojeve o kojima sam samo sanjao kao klinjo .Ali kada su kiosk izdanja ojačala pa SA,Ludens,Fibra i Libellus ponešto dakako iz Darkwooda,Čarobne,PP,Veseli ma nema te šanse da me netko natjera da sjednem pred kompjutor i da piljim u monitor 2-3 h. Ma zavalim se na kauč, na deku ispod oraha itd. i uživam u ljepoti mirisa i boja he he ovaj da se ja vratim na zemlju.Uglavnom ne tjeram druge da prate moja uvjerenja ali brate, isto tako ne zanima me ni da mi uvale pirate po masnoj cijeni i da ovdje javno kažem da sam zadovoljan.Što bi Šoić rekao --E PA NEĆE DA MOŽE--Flapper
JamX
#65 Posted : 11. srpnja 2020. 21:46:12(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 9.2.2019.(UTC)
Posts: 31
@shizma

Talijani će imati nešto nižu cijenu zbog puno veće naklade. Ovdje u HR se probalo s većom nakladom pa nikako nije išlo. Nema puno filozofije. Strip Scena je takva kakva je. Mislim da je čudo što i izlazi na ovakav način već godinama, tako da...

Pozdrav
aeronauticar
#66 Posted : 20. srpnja 2020. 8:25:54(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 143
Location: Manaus, Brazil
@svima - štogod netko pisao ovdje, svatko će raditi onako kako misli da je najbolje
@dado r. - ti ne smiješ puno ovdje pisati, ti radi strip Smile Smile
@logo111 - postoji jedna nova hrvatska riječ - susramlje. Imenica, neologizam. Osjećaj srama zbog tuđeg sramotnog ili neprimjerenog ponašanja; ne svojom krivicom već samom prisutnošću ili promatranjem.

Zdravi i veseli bili.
Dado R.
#67 Posted : 20. srpnja 2020. 21:22:32(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
aeronauticar wrote:
@svima - štogod netko pisao ovdje, svatko će raditi onako kako misli da je najbolje
@dado r. - ti ne smiješ puno ovdje pisati, ti radi strip Smile Smile
@logo111 - postoji jedna nova hrvatska riječ - susramlje. Imenica, neologizam. Osjećaj srama zbog tuđeg sramotnog ili neprimjerenog ponašanja; ne svojom krivicom već samom prisutnošću ili promatranjem.

Zdravi i veseli bili.

Ja bih malo i pilotirao i nakon toga popio zasluzenu caipirinhu...BigGrin
Edi B
#68 Posted : 7. svibnja 2022. 15:16:41(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.9.2020.(UTC)
Posts: 78
Location: Split
https://www.njuskalo.hr/...libellus-oglas-36641725

Nisam zna da Libač izdaje i pilota u mekom uvezu😄
aeronauticar
#69 Posted : 7. svibnja 2022. 16:25:12(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 143
Location: Manaus, Brazil
To sad otkad je nestašica papira okinu poneki i u mekom LOL LOL
Edi B
#70 Posted : 7. svibnja 2022. 17:11:52(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.9.2020.(UTC)
Posts: 78
Location: Split
Nek se nađe
danant
#71 Posted : 23. travnja 2023. 16:14:05(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.10.2011.(UTC)
Posts: 201
Man
Location: Novi Sad
Pozdrav. Da li imate info da li su se pojavili jos neki pirati regularnih Libellus izdanja, osim Mr.No Almanah 1 i 2?
Paulo Adolfo
#72 Posted : 23. travnja 2023. 18:15:54(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 407
Location: Bar
danant wrote:
Pozdrav. Da li imate info da li su se pojavili jos neki pirati regularnih Libellus izdanja, osim Mr.No Almanah 1 i 2?

Pozdrav. Koliko ja znam, bas svaki broj pilota LL c/b odradjen je u SC varijanti, s tim sto se odmah prepoznaje da je u pitanju piratsko izdanje, buduci da dizajn nije isti kao kod LL. Osim toga, svima je jasno da ne postoji takvo LL SC izdanje. Sto se ostalog tice, znam da su oni rjedji brojevi (60-70) odradjeni s namjerom da se zavara kupac, buduci da su falsifikatori bas u svemu pokusali kopirati LL...
Za ostalo ne znam, nije mi poznato. Pricam samo o onome sto sam vidio na Beogradskom sajmu...
Paulo Adolfo
#73 Posted : 23. travnja 2023. 18:22:35(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 407
Location: Bar
Naravno, jos treba napomenuti da je cijela redovna serija Teksa odradjena u piratskom izdanju, broj po broj, po italijanskoj numeraciji. Za one brojeve koje je izdao LL uzet je prevod upravo od njih, to znam jer i ja imam par takvih "bisera". Bas se vidi da je prekopirano od LL. Za ostale brojeve (mislim na one koje LL nije izdao), vjerovatno je koriscen onaj jedini prevod sto je bio dostupan, recimo od ZS/LMS/SD izdanja...
danant
#74 Posted : 23. travnja 2023. 18:50:36(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.10.2011.(UTC)
Posts: 201
Man
Location: Novi Sad
Jasno sve za SC. To nisam ni pitao, niti imam nedoumicu. Mene interesuju one "identicne" HC kopije koje mozes teze prepoznati. Da znam za sta treba da budem obazriv. Do sada su to bili MrNo Almanasi koje znam da prepoznam. Skoro sam nabavio original keca.
Jesi siguran za Mr.No od 60-70? Da su ih piratwrizovali da budu identicni Libellusu?
Paulo Adolfo
#75 Posted : 23. travnja 2023. 19:57:01(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 407
Location: Bar
danant wrote:
Jasno sve za SC. To nisam ni pitao, niti imam nedoumicu. Mene interesuju one "identicne" HC kopije koje mozes teze prepoznati. Da znam za sta treba da budem obazriv. Do sada su to bili MrNo Almanasi koje znam da prepoznam. Skoro sam nabavio original keca.
Jesi siguran za Mr.No od 60-70? Da su ih piratwrizovali da budu identicni Libellusu?

Licno sam ih vidio na sajmu, a prodavac mi je sam rekao da su pirati jer se poznajemo. Mada, kada ih vidis mozes i sam prepoznati o cemu se radi. Medjutim, ako nabavljas preko aukcija, tesko da mozes prepoznati. Pretpostavljam da je uradjeno u nekom manjem tirazu upravo s ciljem da se prevare kolekcionari, a svi znamo da su te knjige najteze nabavljive. E sad... ne znam kakva je situacija s ostalim brojevima, buduci da sam samo te vidio. Moguce je da su uradjeni i ostali brojevi, ili eventualno oni rjedji, kao sto su recimo 43, 44, 45, 46, 56. Ovo je vec samo pretpostavka, buduci da je ove price samo Libellus objavio na nasim prostorima. Sad su i oni gotovo nemoguci za naci. Vec duze vrijeme trazim 44 i 45, ali nista. Crying
Medjutim, ono sto znam je da su cijene i vise nego bezobrazno visoke cak i kad prepoznas da je pirat u pitanju. Pogledaj samo na Kupindu cijene za piratska SC izdanja. Ako ono nije bezobrazluk, zaista ne znam sto je... Cursing Cursing Angry Angry
cladis
#76 Posted : 23. travnja 2023. 20:10:39(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Ja se nadam da će Talijeni sve to kolorisati pa će samim tim i Libellus izdati , a upustiti se u tu avanturu, neću pa kad ih nikada ni ne bih pronašao.Mislim na te tražene brojeve
Marko R
#77 Posted : 27. travnja 2023. 0:49:35(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
Paulo Adolfo wrote:
danant wrote:
Jasno sve za SC. To nisam ni pitao, niti imam nedoumicu. Mene interesuju one "identicne" HC kopije koje mozes teze prepoznati. Da znam za sta treba da budem obazriv. Do sada su to bili MrNo Almanasi koje znam da prepoznam. Skoro sam nabavio original keca.
Jesi siguran za Mr.No od 60-70? Da su ih piratwrizovali da budu identicni Libellusu?

Licno sam ih vidio na sajmu, a prodavac mi je sam rekao da su pirati jer se poznajemo. Mada, kada ih vidis mozes i sam prepoznati o cemu se radi. Medjutim, ako nabavljas preko aukcija, tesko da mozes prepoznati. Pretpostavljam da je uradjeno u nekom manjem tirazu upravo s ciljem da se prevare kolekcionari, a svi znamo da su te knjige najteze nabavljive. E sad... ne znam kakva je situacija s ostalim brojevima, buduci da sam samo te vidio. Moguce je da su uradjeni i ostali brojevi, ili eventualno oni rjedji, kao sto su recimo 43, 44, 45, 46, 56. Ovo je vec samo pretpostavka, buduci da je ove price samo Libellus objavio na nasim prostorima. Sad su i oni gotovo nemoguci za naci. Vec duze vrijeme trazim 44 i 45, ali nista. Crying
Medjutim, ono sto znam je da su cijene i vise nego bezobrazno visoke cak i kad prepoznas da je pirat u pitanju. Pogledaj samo na Kupindu cijene za piratska SC izdanja. Ako ono nije bezobrazluk, zaista ne znam sto je... Cursing Cursing Angry Angry

Na osnovu čega može da se vidi da su to pirati? Nikad nisam čuo za tvrdokoričene Mr. No Lib kopije od 60-70. Da li ih je još neko video / čuo za takav slučaj ili ima sliku tih kopija? Na aukcijama odavno nema tih brojeva, ili se pojavljuju baš BAŠ retko (a i tad isključivo u okviru celog kompleta). Ja sam moje nabavio pre 3 godine, pa zato pitam, deluju mi potpuno identično kao i ostali brojevi koje imam. Hvala.
Paulo Adolfo
#78 Posted : 27. travnja 2023. 6:09:37(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 407
Location: Bar
Ako je tako, onda imas originale. Bez problema se oni mogu prepoznati kada ih imas u rukama, papir je znatno drugaciji, tj. losiji. Medjutim, problem je kada se nabavljaju preko aukcija, tada je bas tesko primijetiti. Tako se zna desiti da platis Libellus (ili bar tako mislis), a kad ti strip stigne vidis da si dobio piratsko izdanje...
Marko R
#79 Posted : 27. travnja 2023. 9:46:07(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
Paulo Adolfo wrote:
Ako je tako, onda imas originale. Bez problema se oni mogu prepoznati kada ih imas u rukama, papir je znatno drugaciji, tj. losiji. Medjutim, problem je kada se nabavljaju preko aukcija, tada je bas tesko primijetiti. Tako se zna desiti da platis Libellus (ili bar tako mislis), a kad ti strip stigne vidis da si dobio piratsko izdanje...

Ok, kako ti onda npr. izgledaju ovi? Evo, lik prodaje brojeve 59-68. Meni deluju kao originali, ali opet, na slikama se vide samo korice, a ja nikad nisam video te pirate koje pominješ, pa ne bih imao sa čime da poredim.
Paulo Adolfo
#80 Posted : 27. travnja 2023. 10:32:44(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 407
Location: Bar
Marko R wrote:
Paulo Adolfo wrote:
Ako je tako, onda imas originale. Bez problema se oni mogu prepoznati kada ih imas u rukama, papir je znatno drugaciji, tj. losiji. Medjutim, problem je kada se nabavljaju preko aukcija, tada je bas tesko primijetiti. Tako se zna desiti da platis Libellus (ili bar tako mislis), a kad ti strip stigne vidis da si dobio piratsko izdanje...

Ok, kako ti onda npr. izgledaju ovi? Evo, lik prodaje brojeve 59-68. Meni deluju kao originali, ali opet, na slikama se vide samo korice, a ja nikad nisam video te pirate koje pominješ, pa ne bih imao sa čime da poredim.

Rekao bih da su ovo sve originali, tj. nadam se. 🙂 Evo, bas bih htio da ga kontaktiram za broj 58 posto ni taj nemam.
No, sto se tih tvojih tice, ne bi trebalo da imas bilo kakvu dilemu ako je vec sve isto kao kod ostalih LL izdanja, mislim na korice, papir...
Pirati imaju znatno losiji papir, nesto poput roto papira, dok su im korice skoro kao Libellsuove. Kada vidis samo fotografiju onda su potpuno identicni. Zaista bih volio da znam u koliko je primjeraka to radjeno, buduci da sam ih samo jednom vidio. Confused
Users browsing this topic
Guest (15)
5 Pages«<2345>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,133 seconds.