Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

34 Pages«<1011121314>»
Pitanja za LL
DRAŽEN
#221 Posted : 25. srpnja 2020. 18:24:12(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 28.2.2018.(UTC)
Posts: 89
Nikako da nabavim NATHANA 44 pa se nadam da bi možda bio među oštećenima na akciji. . A trebam i skoro sve brojeve od 51 do 69 pa bi konačno imao komplet svih do sada izdanih Nathana.
Diskach
#222 Posted : 26. srpnja 2020. 7:13:02(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 8.12.2018.(UTC)
Posts: 192
DRAŽEN wrote:
Nikako da nabavim NATHANA 44 pa se nadam da bi možda bio među oštećenima na akciji. . A trebam i skoro sve brojeve od 51 do 69 pa bi konačno imao komplet svih do sada izdanih Nathana.


Sretno, baci oko i na aukcije. Ja sam svog tako kupio u većem lotu.
Dado A.
#223 Posted : 26. srpnja 2020. 12:43:19(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Diskach wrote:
DRAŽEN wrote:
Da li ćete uskoro imati novu corona akciju!


Moja pretpostavka je da bi slj akcija možda mogla biti za CRŠ koji je najvljen za 25-27. 9. trenutno, ako ga opet nešte ne spriječi i poremeti.
Ali neka se i Dade slobodno oglase. Smile


@DRAŽEN
@Diskach

Već je netko bio postavio pitanje vezano za novu korona akciju pa sam odgovorio da nismo uopće razmišljali o tome.Smile

Uglavnom, u međuvremenu smo malo razmišljali i postoji mogućnost da odradimo nešto ako vidimo da ima interesa (a sudeći po mailovima s upitima koji nam pristižu te ovim upitima na forumu interesa očito - ima).Smile

Sve u svemu, još uvijek nismo donijeli nikakvu preciznu odluku, ali postoji velika mogućnost da ćemo uskoro odraditi još jednu takvu akciju.

Što se termina akcije tiče, mi ćemo se voditi isključivo razdobljem koje nama - sukladno ostalim obvezama - najviše odgovara, a zasad pouzdano možemo reći da ona sigurno neće biti krajem 9. mjeseca. Ako je bude - bit će ranije.Smile

Konačnu (pozitivnu/negativnu) informaciju o (eventualnoj) novoj akciji možete očekivati tijekom kolovoza.Smile
Dado A.
#224 Posted : 26. srpnja 2020. 12:46:02(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
cladis wrote:
Pitanje za eventualne buduće projekte .Zanima me da li u budućnosti planirate izdavati Brendona. Strip koji jako sporo kaska u nakladi jedne izdavačke kuće iz Srbije čini mi se.Dogurali su do nekih 30-tak brojeva.U Italiji su na 100 brojeva i 20 -tak specijalnih izdanja.Priče ništa lošije od mnogo drugih junaka koji su već tu.Smile


Zasad smo fokusirani na tekuće dugoročne projekte, a što će biti u budućnosti - tko zna.Smile Davno je James Bond rekao “nikad ne reci nikad”...Smile

A ima tu i još projekata koji su nam zanimljivi tako da... Ali opet - ajmo mi prvo privesti kraju ove neke tekuće pa ćemo onda razmišljati o novima.Cool
mmihoci
#225 Posted : 25. kolovoza 2020. 10:23:31(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
Čini mi se da u redovnoj seriji Mister Noa dolazi ovaj dio "natezanja" s onim Japancem "prijateljem" Pilota za vrijeme rata i putovanju prema New Yorku na "konačni" obračun.
Nekih 19 epizoda cca 1850 do 1900 stranica.
Pitam se (a i Vas) ne bi li bilo cool to stavit u jednu "knjigetinu" pa makar svezat tih "pišljivih" 1900 stranica sa sajlom ili lancima.Cool
laura10
#226 Posted : 10. rujna 2020. 19:27:54(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.4.2013.(UTC)
Posts: 229
Location: Darkwood
pozz
imam jedan malo veci problem pa bih zelio podijeliti tu ,mozda netko ima ili je imao slican problem
inace kako zivim van HR tako mi i paketi stripova putuju kroz razne zemlje

konkretno poslan mi je paket prije mjesec dana i danas je dosao sav mokar(tj.kao da je stajao na kisi,unutra je bilo vode)
stripovi su bili odlicno zasticeni(striropol,najlonska folija + kesice s mjehuricima u kojima su dodatno bili zasticeni stripovi)
no nazalost paket je lezao u nekom skladistu u vodi ili na kisi gdje prokisnjava
isti takav slucaj sam imao prosli Bozis u 12 mjesecu kada je ista situacija bila s time da su unutra biti i pokloni za djecu
buduci da HP nedaje vise da se naznaci vrijednost paketa(max je bio 3000kn) pa me zanima koja je daljnja procedura s ovakvim situacijama
netrebam ni reci da su unutra bile 2 zadnje LL ture plus kiosk zadnjih 5mjeseci(zasigurno puno vise novca potoseno nego nekadasnje osiguranje)

tko mi sad treba platiti odstetu,posta ili prodavac??
i pitanje na koju mogu odgovoriti DADE da je recimo ovo njihov slucaj da znam kako ide to kod njih
hvala svima unaprijed
Diskach
#227 Posted : 11. rujna 2020. 4:03:15(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 8.12.2018.(UTC)
Posts: 192
laura10 wrote:
pozz
imam jedan malo veci problem pa bih zelio podijeliti tu ,mozda netko ima ili je imao slican problem
inace kako zivim van HR tako mi i paketi stripova putuju kroz razne zemlje

konkretno poslan mi je paket prije mjesec dana i danas je dosao sav mokar(tj.kao da je stajao na kisi,unutra je bilo vode)
stripovi su bili odlicno zasticeni(striropol,najlonska folija + kesice s mjehuricima u kojima su dodatno bili zasticeni stripovi)
no nazalost paket je lezao u nekom skladistu u vodi ili na kisi gdje prokisnjava
isti takav slucaj sam imao prosli Bozis u 12 mjesecu kada je ista situacija bila s time da su unutra biti i pokloni za djecu
buduci da HP nedaje vise da se naznaci vrijednost paketa(max je bio 3000kn) pa me zanima koja je daljnja procedura s ovakvim situacijama
netrebam ni reci da su unutra bile 2 zadnje LL ture plus kiosk zadnjih 5mjeseci(zasigurno puno vise novca potoseno nego nekadasnje osiguranje)

tko mi sad treba platiti odstetu,posta ili prodavac??
i pitanje na koju mogu odgovoriti DADE da je recimo ovo njihov slucaj da znam kako ide to kod njih
hvala svima unaprijed


A ovo si im mogao poslat na mail zajedno sa slikama.
Što se mene tiče, Dade (kao i ostali izdavači/preprodavači/striparnice) su se pokazali i više nego u redu kod riješavanja problema. Smile
Dado R.
#228 Posted : 11. rujna 2020. 10:01:22(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
laura10 wrote:
pozz
imam jedan malo veci problem pa bih zelio podijeliti tu ,mozda netko ima ili je imao slican problem
inace kako zivim van HR tako mi i paketi stripova putuju kroz razne zemlje

konkretno poslan mi je paket prije mjesec dana i danas je dosao sav mokar(tj.kao da je stajao na kisi,unutra je bilo vode)
stripovi su bili odlicno zasticeni(striropol,najlonska folija + kesice s mjehuricima u kojima su dodatno bili zasticeni stripovi)
no nazalost paket je lezao u nekom skladistu u vodi ili na kisi gdje prokisnjava
isti takav slucaj sam imao prosli Bozis u 12 mjesecu kada je ista situacija bila s time da su unutra biti i pokloni za djecu
buduci da HP nedaje vise da se naznaci vrijednost paketa(max je bio 3000kn) pa me zanima koja je daljnja procedura s ovakvim situacijama
netrebam ni reci da su unutra bile 2 zadnje LL ture plus kiosk zadnjih 5mjeseci(zasigurno puno vise novca potoseno nego nekadasnje osiguranje)

tko mi sad treba platiti odstetu,posta ili prodavac??
i pitanje na koju mogu odgovoriti DADE da je recimo ovo njihov slucaj da znam kako ide to kod njih
hvala svima unaprijed


Uff... uvijek me prodje jeza kad procitam nesto ovakvo. Crying Crying
Imali smo i mi losa iskustva s dostavljacima, srecom ne precesto ali to je uvijek mucna tema, kako za kupca tako i za prodavaca, jedino dostavljaca uglavnom zaboli ona stvar.
Po zakonu a i po logici odstetu ti treba nadoknaditi posta odnosno dostavljac. Prodavac nema nista s tim ako je on odradio svoj dio kako treba kod pakiranja.
A koliko vidim kod tebe je to prodavac uradio sve kako treba i sva njegova odgovornost prestaje u trenutku kada preda paket na postu ili dostavljacu.
Ostetu treba traziti od poste u tvom slucaju a to zna, nazalost, biti dugotrajan i mucan proces. Nama su jednom platili odstetu (dostavljac) 76 kn za stripove vrijedne 2500 kn.
To je procijenila njihova komisija i ima li smo mogucnost zaliti se blabla i ujeo vuk magare, tako da se nekad nismo ni zalili jer srecom nije to tako cesto.
Sto se tice tih nasih iskustava uvijek smo nasi zajednicki jezik s kupcima, nesto bi oni naknadno narucili nesto bi mi rijesili ali nama je to barem mrvicu lakse jer je rijec
samo o nasim knjigama. Prodavacu je puno teze jer bi prakticno on svojim novcima morao ponovo nabaviti izdanja od svih izdavaca ako su uopce dostupna.
Zato ja svima sugeriram da ne skupljaju previse izdanja pa se salju, znam ustedi se na postarini ali iskreno jedan ovakav slucaj u dvije godine unisti svu ustedu.
No iskreno se nadam da ces uspjeti rjesiti tu odstetu od poste a od prodavaca se zbilja nebi trebalo ocekivati da nadoknadi stetu jer po svemu opisanom nije ni zasto kriv.
To je moje osobno misljenje.
laura10
#229 Posted : 11. rujna 2020. 13:27:33(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.4.2013.(UTC)
Posts: 229
Location: Darkwood
nazalost izgleda da cu i ja izgubiti spor jer nema vise onog osiguranja od 3000kn
poslati cu slike ostecenja pa cemo vidjeti(u HR postu i svoju)
sto se tice prodavaca tu se nema sto reci,profesionalno kao i uvijek je slao,nazalost ovo je stajalo u nekom skladistu gje ima vode
inace zadnji puta paket se potopio u Njemackoj(nevjerojatno)
ipak hvala za savjet oko svega

mmihoci
#230 Posted : 11. rujna 2020. 14:01:25(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
laura10 wrote:
nazalost izgleda da cu i ja izgubiti spor jer nema vise onog osiguranja od 3000kn
poslati cu slike ostecenja pa cemo vidjeti(u HR postu i svoju)
sto se tice prodavaca tu se nema sto reci,profesionalno kao i uvijek je slao,nazalost ovo je stajalo u nekom skladistu gje ima vode
inace zadnji puta paket se potopio u Njemackoj(nevjerojatno)
ipak hvala za savjet oko svega



Paket "preplivao" Rajnu ili "plivao" rutom Jadransko->Sredozemni->Gibraltar-> La Manche -> Sjeverno more pa Hamburg? Malo se zajebavam ali da je grozno, fakat je.
Gubitak love je uvjek neugodan ali što se stripova tiče i mene osobno, teže bi mi palo da nema neki primjerak ponovno za kupit koji je potonu na dno Rajne ili Jadranskog mora (a možda i Atlantika) nego gubitak love.
U svakom slučaju sretno s dostavljačima/poštarima.
ZoranC
#231 Posted : 11. rujna 2020. 20:38:31(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 21.9.2013.(UTC)
Posts: 293
Location: Uelzen, Njemacka
Oooo, ima i u Njemackoj teladi u dostavnim sluzbama. Dvaput mi se dogodilo da mi Hermesov dostavljac ostavi paket na terasi u vrtu, iako u ugovoru stoji brvnara u vrtu. Jednom pala kisa i smocila sve. Treci slucaj, nasao paket nakon 14 dana jer ga je ostavio u zadnjem kutu iza kuce ispod ruze.
Prije dva tjedna dolazim doma i sjedim u autu, dovrsavam telefonat uz otvorena vrata. Ide postar njemacke poste i pruza mi cedulju u ruku. Ja telefoniram dalje, kazem hvala i on ode. Ja mislio on bio u vrtu i ostavio paket pa mi daje onu cedulju na kojoj stoji da je paket na ostavnom mjestu.
Idem u vrt, nista. obidjem dvaput oko kuce, nista. Pogledam cedulju, a na njoj zaokruzeno "nema nikog doma" i odnio paket. Svasta.
cladis
#232 Posted : 12. rujna 2020. 17:38:56(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
ZoranC wrote:
Oooo, ima i u Njemackoj teladi u dostavnim sluzbama. Dvaput mi se dogodilo da mi Hermesov dostavljac ostavi paket na terasi u vrtu, iako u ugovoru stoji brvnara u vrtu. Jednom pala kisa i smocila sve. Treci slucaj, nasao paket nakon 14 dana jer ga je ostavio u zadnjem kutu iza kuce ispod ruze.
Prije dva tjedna dolazim doma i sjedim u autu, dovrsavam telefonat uz otvorena vrata. Ide postar njemacke poste i pruza mi cedulju u ruku. Ja telefoniram dalje, kazem hvala i on ode. Ja mislio on bio u vrtu i ostavio paket pa mi daje onu cedulju na kojoj stoji da je paket na ostavnom mjestu.
Idem u vrt, nista. obidjem dvaput oko kuce, nista. Pogledam cedulju, a na njoj zaokruzeno "nema nikog doma" i odnio paket. Svasta.

E ti su mi najjači što kao nisu nikoga našli kući.Ovi što meni dovoze kući , niti ne izlaze iz kombija, ako se nisi nacrtao vani oni odoše.Moji su ljeti najčešće u dvorišnoj zgradi i ne mogu vidjeti kad dostava dođe tako da često završi priča na taj način da treba dogovoriti drugi termin.Srećom stari zna gdje im je baza u Brodu pa ode tamo pokupiti.Ali nije mi jasno plaćen si da dostaviš i to je tako teško a da i ne spominjem oštećenja.Srećom ja sam doživio samo jednom i tada nije bio problem sa izdavačem.Bilo je tu dovoljno stiropora i kartona ali je neki šu..k svejedno uspio sve to probiti i oštetiti hrbat na Dragoneru.
Sawitch
#233 Posted : 9. listopada 2020. 12:35:08(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 68
Man
Location: Zitiste
Kako bih jako voleo da isprintam na platbu jednu veliku Teksovu naslovnicu i bacim je na blint ram za kancelariju, da li biste bili drugari da mi je posaljete bez teksta i icega u velikoj rezoluciji? Radi se o naslovnoj redovne Teks epizode Vatreno koplje.

I da vam stvarno kazem da kidate. Pogubio sam zivce sa svim ostalim izdavacima Bonelija osim sa vama. Dobro, nekad sa Dokom malo :)
Dok Lester
#234 Posted : 9. listopada 2020. 14:03:02(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Brate, spao ti je lanac LOL LOL LOL
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Sawitch
#235 Posted : 9. listopada 2020. 14:25:36(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 68
Man
Location: Zitiste
Dok Lester wrote:
Brate, spao ti je lanac LOL LOL LOL


Maznjavas mi terminologiju :)
Dok Lester
#236 Posted : 9. listopada 2020. 14:51:08(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Već mi je ušla u naviku LOL LOL LOL LOL
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
DRAŽEN
#237 Posted : 11. listopada 2020. 10:38:22(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 28.2.2018.(UTC)
Posts: 89
Da li planirate objaviti crossovere Dylan Doga i Morgana Losta da ne kupujem od VČ?
Sawitch
#238 Posted : 17. listopada 2020. 22:39:56(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 68
Man
Location: Zitiste
Sad skontao da mi ne odgovoriste za naslovnicu. :)
Lukeruk
#239 Posted : 17. listopada 2020. 22:46:36(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 7.2.2018.(UTC)
Posts: 24
Location: Srbija
Pa ne verujem da je original radjen u nekom velikom formatu, tako da verovatno i ne postoji u visokoj rezoluciji.
Dado R.
#240 Posted : 18. listopada 2020. 10:28:03(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Sawitch wrote:
Sad skontao da mi ne odgovoriste za naslovnicu. :)


Ne mozemo dati na koristenje nesto sto nije nase vlasnistvo.
Ta naslovnica pripada Bonelliju i samo oni mogu odobriti prava na to pa makar se radilo i o jednom primjerku.
Znam da se kod nas svasta radi pa se tiskaju i majice bez prava ili slicno ali mi se ne bavimo time.
Mozda u dogledno vrijeme bude slicnih sluzbenih postera pa ako budes strpljiv doci ces na svoje... no mi ti u ovom trenutku nazalost ne mozemo pomoci.
Users browsing this topic
Guest (280)
34 Pages«<1011121314>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,144 seconds.