Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages<12
Mister No 112 – “CRVENI VJETAR”
Marko R
#21 Posted : 13. listopada 2020. 10:36:35(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
Ako Zagor i Dilan mogu da idu 3-u-1, zašto ne bi i Mister No i Marti (pod uslovom da su 3 zasebne epizode koje idu jedna za drugom, svaka oko 100 strana)? Praktičnije je i isplativije. Gomila izdanja ima i preko 400 strana, 300+ je sasvim ok. Nije kao da je u pitanju neki tabu presedan, Marti 3 i 16 sadrže po 2 epizode.
Dado A.
#22 Posted : 13. listopada 2020. 10:44:46(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.651
Location: Makarska
Marko R wrote:
Ako Zagor i Dilan mogu da idu 3-u-1, zašto ne bi i Mister No i Marti (pod uslovom da su 3 zasebne epizode koje idu jedna za drugom, svaka oko 100 strana)? Praktičnije je i isplativije. Gomila izdanja ima i preko 400 strana, 300+ je sasvim ok. Nije kao da je u pitanju neki tabu presedan, Marti 16 sadrži 2 epizode.


Razlika je u tome kako se išlo od početka.
Marko R
#23 Posted : 13. listopada 2020. 10:48:40(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
Quote:
Razlika je u tome kako se išlo od početka.


Pa dobro. Stvari se menjaju, život je fleksibilan, prilagođava se. I tiraži su na početku bili mnogo veći, pa ste ih srezali, bez mogućnosti reprinta pojedinih epizoda. Flapper
mmihoci
#24 Posted : 13. listopada 2020. 11:22:00(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 523
Location: Koprivnica
Gledam sad ova vaša izdanja 3u1 (Nick, Zagor, Nathan, Siročad, Dylan i pogotovo Dragonero) i sve sam više uvjeren da je prava prilika i da Pilot osvane u tom konceptu.
Jer ipak i u "orginalu" je došlo do promjene koncepta.

Prilika za Strica Martina će doći kad dođete do epizoda od 160 strana. U tom trenutku 2u1 je će biti po meni pravi izbor.

Dado R.
#25 Posted : 13. listopada 2020. 11:27:07(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
Marko R wrote:
Quote:
Razlika je u tome kako se išlo od početka.


Pa dobro. Stvari se menjaju, život je fleksibilan, prilagođava se. I tiraži su na početku bili mnogo veći, pa ste ih srezali, bez mogućnosti reprinta pojedinih epizoda. Flapper


Kupci su odlucili da ih srezemo, i da ne radimo reprinte, nije bilo do nas. Flapper Smile
I bas kroz to smo i pokazali da smo fleksibilni, zar ne? Drugi izdavaci bi jednostavno ugasili sve sto im ne ide.
Nikad ne radimo nista strucnom metodom "ofrlje" vec pomno i dugo razmisljamo o svemu. Nismo se bezveze odlucili na takav nacin objavljivanja MNOa i bilo kojeg drugog serijala.
Naravno kad dodje do specificnosti kao sada kod MNOa onda razmisljamo i o drugim opcijama, i to iskomuniciramo sa svojim citateljima. Jos jedan dokaz fleksibilnosti.Smile
Jasno mi je da ce svi imati neko svoje misljenje sto je i kako najbolje i mi ga svakako zelimo cuti i uvazavamo ga. A na nama je da na kraju odaberemo opciju koju cemo procijeniti da je najbolja.
Jer na kraju krajeva kakva god nasa odluka bila mi moramo stati iza nje i izgurati to sve do kraja. Smile

No da ne trosimo previse vremena na ovu temu, ponovit cu sto je i drugi Dado rekao, o ovoj temi cemo jos razgovarati kad za to dodje vrijeme.


Dado R.
#26 Posted : 13. listopada 2020. 11:31:50(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
mmihoci wrote:
Gledam sad ova vaša izdanja 3u1 (Nick, Zagor, Nathan, Siročad, Dylan i pogotovo Dragonero) i sve sam više uvjeren da je prava prilika i da Pilot osvane u tom konceptu.
Jer ipak i u "orginalu" je došlo do promjene koncepta.

Prilika za Strica Martina će doći kad dođete do epizoda od 160 strana. U tom trenutku 2u1 je će biti po meni pravi izbor.


Nije sve usporedivo. Izuzev Zagora. A on je s jedne strane bio uvjetovan izvornim kolornim izdanjem pa smo se izborili da budem barem 3 u 1 a ne kao kod izdanja Repubblice.
Svi ostali nabrojani junaci imaju uglavom sistem jedna prica jedna epizoda uz poneke dvodjelne price.

Kao sto rekoh, o tome drugom prilikom.
aeronauticar
#27 Posted : 13. listopada 2020. 15:55:53(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 143
Location: Manaus, Brazil
Uh, tek sad sam primijetio ovu temu i pažljivo sve pročitao.

Slažem se da se tempo objave može ubrzati koliko god to tehnički zahtjevi budu dozvoljavali.

Što se načina objave priča tiče tu nemam nikakve dileme. Treba nastaviti kako je bilo otpočetka:

Jedna priča - jedna knjiga.

Ako je dosad objavljen već niz knjiga s kratkim pričama, tako treba i nastaviti do kraja.

Lijep pozdrav svima!
vladop
#28 Posted : 14. listopada 2020. 8:22:09(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 26.6.2018.(UTC)
Posts: 9
Location: Beograd
iskreno nisam za promenu koncepta 1 knjiga 1 prica ali je ovo zaista specifican deo serijala, sa dosta kratkih prica i filera unutar tih prica, ukoliko može da se izvede da se bar neke kraće price spoje, koje imaju istu nit, u 2-1, 3-1 pa i 4-1 kombinaciju, ako je izvodljivo ne bih se bunio. Naravno kasnije standardno nastaviti kao i do sada.
dr. westax
#29 Posted : 10. prosinca 2020. 22:20:01(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 166
Man
Location: Rijeka, Hrvatska
mmihoci wrote:
Gledam sad ova vaša izdanja 3u1 (Nick, Zagor, Nathan, Siročad, Dylan i pogotovo Dragonero) i sve sam više uvjeren da je prava prilika i da Pilot osvane u tom konceptu.
Jer ipak i u "orginalu" je došlo do promjene koncepta.

Prilika za Strica Martina će doći kad dođete do epizoda od 160 strana. U tom trenutku 2u1 je će biti po meni pravi izbor.



U potpunosti se slažem.
Izdanje 3u1 mi je najbolja opcija, eventualno 2u1 (nikako preko 350 stranica).
Veći broj pojedinačnih epizoda od 96 stranica u tvrdom uvezu mi gubi smisao.
Razliku u cijeni po epizodi bolje da i ne spominjem.
ZoranC
#30 Posted : 23. siječnja 2021. 17:50:02(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 21.9.2013.(UTC)
Posts: 293
Location: Uelzen, Njemacka


U ovoj sagi neke priče imaju zajedničku nit, ali svaka ima i logičan kraj tako da ako hoćemo ići precizno kao i dosad onda treba ići s velikim brojem pojedinačnih knjiga i nama je to najjednostavnije. Također, u sklopu nje ima i totalno nevezanih priča gdje Mister No putuje i pritom mu se događa određena pustolovina tako da bi to svakako trebalo ići u pojedinačnim knjigama.[/quote]

Auweia, joooj, autsch...Upravo procitao ovo izdanje, Crveni vjetar, na 96 (devedest sest) strana i sto me snadje na kraju: "PUSTOLOVINA SE NASTAVLJA"!!!
Ja nema izdanja drugih izdavaca niti sam obratio paznju na to da su narednih 30-ak epizoda sve jedna saga (o Japancima). Sad vidim, bilo je rijeci o tome.
Pa ako ovo nije razhebalo dosadasnji koncept cjelovitih epizoda, onda ne znam sto nije i nece. Prekid u pola recenice... Pustolovina se nastavlja... Nakon 96 strana stripa!
Sto ne spojiste 2-3 epizode bar na onom mjestu gdje, kako se vidi u gornjem citatu jednog od vas Dada, "u sklopu nje (sage) ima i totalno nevezanih prica gdje Mister No putuje..." Bar do tako nekakvog mjesta gdje prekid nije u po rijeci!
Ovo je sve drugo od koncepta koji sam prizeljkivao. Sorry!
Dado R.
#31 Posted : 24. siječnja 2021. 11:25:11(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
ZoranC wrote:


Auweia, joooj, autsch...Upravo procitao ovo izdanje, Crveni vjetar, na 96 (devedest sest) strana i sto me snadje na kraju: "PUSTOLOVINA SE NASTAVLJA"!!!
Ja nema izdanja drugih izdavaca niti sam obratio paznju na to da su narednih 30-ak epizoda sve jedna saga (o Japancima). Sad vidim, bilo je rijeci o tome.
Pa ako ovo nije razhebalo dosadasnji koncept cjelovitih epizoda, onda ne znam sto nije i nece. Prekid u pola recenice... Pustolovina se nastavlja... Nakon 96 strana stripa!
Sto ne spojiste 2-3 epizode bar na onom mjestu gdje, kako se vidi u gornjem citatu jednog od vas Dada, "u sklopu nje (sage) ima i totalno nevezanih prica gdje Mister No putuje..." Bar do tako nekakvog mjesta gdje prekid nije u po rijeci!
Ovo je sve drugo od koncepta koji sam prizeljkivao. Sorry!

Pustolovina se nastavlja ce pisati sve tamo do kraja te sage... i varas se nije razjebalo koncept cjelovitih epizoda.
Ne pise samo "Pustolovina se nastavlja" vec pise i "Svrsetak" sto znaci svrsetak te epizode. Primjerice iduce dvije epizode idu u jednoj knjizi jer je to jedna cjelovita epizoda a dio kompletne sage.
Poneke epizode zapravo nemaju nista sa sagom o Japancima, zapravo je jedina poveznica to sto znamo da je MNO zbog Japanaca pobjegao iz Manausa i ide prema New Yorku.
I onda dozivljava tu neku epizodu koja, kao sto rekoh, nije nikakav pravi nastavak. Samo se sve te price gledaju kao saga jer se te pustolovine dogadjaju nakon bijega iz Manausa
i u putovanju prema New Yorku gdje se odigrava finalna borba s Japancima. Ne zelim spoilati previse ali bit ce puno jasnije kad to malo krene...
Paulo Adolfo
#32 Posted : 24. siječnja 2021. 17:27:14(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 412
Location: Bar
U redu je koncept izdavanja pojedinačno, a Mister No vam je svakako jedan od najjačih projekata. Nadamo se da ćete izdati i Maxije, pošto ih je samo 2 Smile
Ja sam nažalost kasno počeo da sakupljam Mister Noa od Libellusa, tako da su mi neki brojevi vremenom postali nenabavljivi. Može li se znati koje brojeve Mister Noa imate s onim minimalnim oštećenjima? Pretpostavljam da ih ima, ali vidim da je dostupan samo broj 54 u nekoliko primjeraka, pa me to malo zbunjuje...
Takođe me zanima ima li ikakve šanse da počnete s izdavanjem Mister Noa u koloru? Smile
Marko R
#33 Posted : 24. siječnja 2021. 21:00:47(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
Paulo Adolfo wrote:
U redu je koncept izdavanja pojedinačno, a Mister No vam je svakako jedan od najjačih projekata. Nadamo se da ćete izdati i Maxije, pošto ih je samo 2 Smile
Ja sam nažalost kasno počeo da sakupljam Mister Noa od Libellusa, tako da su mi neki brojevi vremenom postali nenabavljivi. Može li se znati koje brojeve Mister Noa imate s onim minimalnim oštećenjima? Pretpostavljam da ih ima, ali vidim da je dostupan samo broj 54 u nekoliko primjeraka, pa me to malo zbunjuje...
Takođe me zanima ima li ikakve šanse da počnete s izdavanjem Mister Noa u koloru? Smile


Ti Mr. No-ovi u boji koji su krenuli su limitirani zaključno sa brojem 60. I to ne Libellus brojem 60, nego regularnim brojem 60, dakle Libellus Mr. No br. 30. Čisto da znaš, jer ako ti fale Libellus brojevi od 50 pa naviše, to nije ni u Italiji planirano da ide u boji (makar ne još uvek).

https://store.gazzetta.i...mCDDC&refresh_ce-cp

Edit: takođe, format im je maltene ko Gigant, ako me oči ne varaju: https://youtu.be/1hMMQdc7Ibo?t=148
Paulo Adolfo
#34 Posted : 24. siječnja 2021. 21:55:53(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 412
Location: Bar
Marko R wrote:
Paulo Adolfo wrote:
U redu je koncept izdavanja pojedinačno, a Mister No vam je svakako jedan od najjačih projekata. Nadamo se da ćete izdati i Maxije, pošto ih je samo 2 Smile
Ja sam nažalost kasno počeo da sakupljam Mister Noa od Libellusa, tako da su mi neki brojevi vremenom postali nenabavljivi. Može li se znati koje brojeve Mister Noa imate s onim minimalnim oštećenjima? Pretpostavljam da ih ima, ali vidim da je dostupan samo broj 54 u nekoliko primjeraka, pa me to malo zbunjuje...
Takođe me zanima ima li ikakve šanse da počnete s izdavanjem Mister Noa u koloru? Smile


Ti Mr. No-ovi u boji koji su krenuli su limitirani zaključno sa brojem 60. I to ne Libellus brojem 60, nego regularnim brojem 60, dakle Libellus Mr. No br. 30. Čisto da znaš, jer ako ti fale Libellus brojevi od 50 pa naviše, to nije ni u Italiji planirano da ide u boji (makar ne još uvek).

https://store.gazzetta.i...mCDDC&refresh_ce-cp

Edit: takođe, format im je maltene ko Gigant, ako me oči ne varaju: https://youtu.be/1hMMQdc7Ibo?t=148

Nažalost, to je tačno da je rađeno u tom formatu. A za ograničenje do regularnog broja 60 nisam znao. Šteta Cursing
U svakom slučaju, hvala, druže! Smile
Marko R
#35 Posted : 24. siječnja 2021. 23:08:40(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
Paulo Adolfo wrote:
Nažalost, to je tačno da je rađeno u tom formatu. A za ograničenje do regularnog broja 60 nisam znao. Šteta Cursing

Možda će jednom i da nastave, ko zna... Nadam se da ćeš pronaći to što ti fali na aukcijama, znam da ja jesam. Generalno, najproblematičniji su brojevi od 60 do 74.
Paulo Adolfo wrote:
U svakom slučaju, hvala, druže! Smile

Nema na čemu BigGrin !
Dado R.
#36 Posted : 25. siječnja 2021. 10:52:52(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
Paulo Adolfo wrote:
U redu je koncept izdavanja pojedinačno, a Mister No vam je svakako jedan od najjačih projekata. Nadamo se da ćete izdati i Maxije, pošto ih je samo 2 Smile
Ja sam nažalost kasno počeo da sakupljam Mister Noa od Libellusa, tako da su mi neki brojevi vremenom postali nenabavljivi. Može li se znati koje brojeve Mister Noa imate s onim minimalnim oštećenjima? Pretpostavljam da ih ima, ali vidim da je dostupan samo broj 54 u nekoliko primjeraka, pa me to malo zbunjuje...
Takođe me zanima ima li ikakve šanse da počnete s izdavanjem Mister Noa u koloru? Smile

Almanahe odavno odradili, specijalne brojeve radimo pa ce vjerujem jednom i maxi doci na red.
Nemamo popis ostecenih izdanja, to spremamo samo nekad kad bude kakva akcija. Puno vremena uzme pregledavanje tih izdanja jer nam ih ponekad vrate bez naznake gdje je ostecenje,
ili kad nam iz knjizara vrate izdanja kao "normalna" a u biti s ostecenjima da se nikako ne mogu vratiti u normalnu prodaju. Tako da popise samo tada pripremamo...
No nazalost dosta izdanja nema ni pod osteceno, jer ih jednostavno vise nema ni po knjizarama, nigdje. Broja 54 ima jos regularno u prodaji desetak komada koliko znam.
MNO u boji? Nikad ne reci nikad...Smile
Paulo Adolfo
#37 Posted : 25. siječnja 2021. 15:43:36(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 412
Location: Bar
Dado R. wrote:
Paulo Adolfo wrote:
U redu je koncept izdavanja pojedinačno, a Mister No vam je svakako jedan od najjačih projekata. Nadamo se da ćete izdati i Maxije, pošto ih je samo 2 Smile
Ja sam nažalost kasno počeo da sakupljam Mister Noa od Libellusa, tako da su mi neki brojevi vremenom postali nenabavljivi. Može li se znati koje brojeve Mister Noa imate s onim minimalnim oštećenjima? Pretpostavljam da ih ima, ali vidim da je dostupan samo broj 54 u nekoliko primjeraka, pa me to malo zbunjuje...
Takođe me zanima ima li ikakve šanse da počnete s izdavanjem Mister Noa u koloru? Smile

Almanahe odavno odradili, specijalne brojeve radimo pa ce vjerujem jednom i maxi doci na red.
Nemamo popis ostecenih izdanja, to spremamo samo nekad kad bude kakva akcija. Puno vremena uzme pregledavanje tih izdanja jer nam ih ponekad vrate bez naznake gdje je ostecenje,
ili kad nam iz knjizara vrate izdanja kao "normalna" a u biti s ostecenjima da se nikako ne mogu vratiti u normalnu prodaju. Tako da popise samo tada pripremamo...
No nazalost dosta izdanja nema ni pod osteceno, jer ih jednostavno vise nema ni po knjizarama, nigdje. Broja 54 ima jos regularno u prodaji desetak komada koliko znam.
MNO u boji? Nikad ne reci nikad...Smile

To sto nije odbijeno znaci da bar ima nade, tako da nama citaocima ostaje da se nadamo, jer se kad je izdavanje pilota u pitanju moze vjerovati samo vama, kod drugih izdavaca ili ne izlazi nikako ili ga dobijamo na kapaljku. Crying
Steta je sto je tako izvanredan serijal toliko zapostavljen kako od strane izdavaca tako i od citalaca.
A nadam se i da cete izdavati nove pilote koji ce izlaziti u Italiji (bar sam ja tako procitao negdje), kao sto je to vec bio slucaj Novim pustolovinama. Smile
Users browsing this topic
Guest (2)
2 Pages<12
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,135 seconds.