Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

3 Pages123>
Interliber (virtualni) 2020. - BEZDUŠNI 1-5
Dado A.
#1 Posted : 2. studenog 2020. 13:16:13(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
S jučerašnjom najavom Zagorovih “Darkwoodskih novela” 1-5 pukla je prva petardaBigGrin povodom ovogodišnjega virtualnog Interlibera, a danas slijedi i drugaBigGrin, i to ona koja se odnosi na mladost našega Iana Arànilla! Naravno, riječ je o “Bezdušnima” 1-5!Smile

Premda vjerujemo da svi istinski ljubitelji Dragonera već znaju o čemu je riječ, evo ipak i nekoliko rečenica za one koji su eventualno propustili vijesti o ovoj fenomenalnoj popratnoj sagi koju u Italiji od studenoga 2017. godine SBE objavljuje u sklopu svoje podetikete Audace koja označava ozbiljnije, kompleksnije štivo za odraslu publiku, s eksplicitnim tekstom i scenama nasilja i seksa.Smile

Ukratko, kao što svi znamo, puno je nepoznatih razdoblja iz života Iana Arànilla, viteza Varliedàrta, iz loze Zmajoubojica, koji je poznat i kao “Rômevarlo”, odnosno Dragonero. Jedno od njih tiče se njegove mladosti i vjerojatno je riječ o najdramatičnijem dijelu njegova života kada se, kao buntovni mladić koji je pobjegao od kuće, pridružio zloglasnoj plaćeničkoj družini Bezdušnih tijekom nasilnog razdoblja Previranja.

Kreativni genijalci koji stoje iza Bezdušnih (kao uostalom i iza cijelog Dragonera) su Luca Enoch i Stefano Vietti, a po riječima potonjeg cijeli taj projekt nastao je iz potrebe koju su oni odavno osjećali, da postave određene likove unutar vrlo “zloga” pripovjedačkog konteksta.Smile

Svaki album Bezdušnih ima 80 stranica, od čega ih čak 16 otpada na tekstualne dodatke koji će nam pojasniti brojne detalje iz svijeta Dragonera, a naročito one koji se odnose na povijest cijelog područja.

Evo podataka o albumima i autorima:

Bezdušni 1: “Bezdušni” (Luca Enoch & Stefano Vietti / Mario Alberti)
Bezdušni 2: “Glad” (Stefano Vietti & Ivan Calcaterra)
Bezdušni 3: “Tama” (Luca Enoch & Alfio Buscaglia)
Bezdušni 4: “Džungla” (Luca Enoch & Manolo Morrone)
Bezdušni 5: “Iskupljenje” (Stefano Vietti & Francesco Rizzato)


Što se boje tiče, Andres Mossa sjajno je kolorirao prva tri albuma, a četvrti i peti na istoj kvalitativnoj razini potpisao je Paolo Francescutto. Sve naslovnice su djelo briljantnog Marija Albertija!Smile

Navedeni albumi u Italiji su izvorno objavljeni u studenome 2017. (Bezdušni), studenome 2018. (Glad), lipnju 2019. (Tama), studenome 2019. (Džungla) i rujnu ove godine (Iskupljenje).

Naklada “Bezdušnih” bit će 300 primjeraka, a mi ćemo ih objaviti u velikom, albumskom formatu (tvrde korice, naravno).

Regularna pojedinačna cijena svih albuma “Bezdušnih” bit će 195 kuna, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete ih kupiti za promotivnih 156 kuna.

Na kraju još samo informacija da će svi kupci tijekom ovogodišnjega virtualnog Interlibera komplet u kojemu se nalaze svi albumi “Bezdušnih” umjesto za prije spomenutih promotivnih 780 moći dobiti za ultrapromotivnih 700 kuna (više informacija o svim ostalim ponudama i popustima za ovogodišnji virtualni Interliber moći ćete pronaći u posebnom topicu koji ćemo uskoro postaviti, a bit će tu i još iznenađenja).

Na kraju, ovom prilikom ponovno zahvaljujemo svim suradnicima na predanom radu kako bi ovo izdanje bilo tip-top u svim mogućim detaljima.Smile

Bacite pogled:

Bezdušni 1:




Bezdušni 2:




Bezdušni 3:




Bezdušni 4:




Bezdušni 5:


Yggdrassil
#2 Posted : 2. studenog 2020. 13:48:21(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 22.7.2015.(UTC)
Posts: 59
Izvrsno:)
I odmah svih 5 komada:)
Svaka čast

ovo i Darkwoodske novele, svaki po 5 komada, i "Interliber" tura je praktički zaokružena








chibi
#3 Posted : 2. studenog 2020. 14:06:34(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.2.2020.(UTC)
Posts: 59
Uffff. Pripremam se za ovaj Interliber već neko vrijeme i mislim si Fibra će me izut iz cipela, i sad vi uletite s ovim Dragom. Uff, dok odem ovaj tjedan po auto kod mehaničara mogu slobodno ić kupit par kila riže i parizera da imam do kraja mjeseca.BigGrin

I još jedno pitanje: S obzirom da je ova tura koja ide danas/sutra tjedan dana razlike od ture s Interlibera je li moguće da pošaljete sve u istom paketu? Konkretno, ja iz ove ture uzimam samo Dragonera (samo jedna knjiga), a iz ove za Interliber isto Dragonera (osim ako ne daj bože nesšto još izađe), pa da to spakirate u isti paket i pošaljete?
Dado A.
#4 Posted : 2. studenog 2020. 14:17:21(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
chibi wrote:
Uffff. Pripremam se za ovaj Interliber već neko vrijeme i mislim si Fibra će me izut iz cipela, i sad vi uletite s ovim Dragom. Uff, dok odem ovaj tjedan po auto kod mehaničara mogu slobodno ić kupit par kila riže i parizera da imam do kraja mjeseca.BigGrin

I još jedno pitanje: S obzirom da je ova tura koja ide danas/sutra tjedan dana razlike od ture s Interlibera je li moguće da pošaljete sve u istom paketu? Konkretno, ja iz ove ture uzimam samo Dragonera (samo jedna knjiga), a iz ove za Interliber isto Dragonera (osim ako ne daj bože nesšto još izađe), pa da to spakirate u isti paket i pošaljete?


BigGrin BigGrin BigGrin

Generalno - ništa nije problem.Cool Samo se javi na info@libellus.hr sa svojim željama i to je - to.Smile
Marko5
#5 Posted : 2. studenog 2020. 15:46:02(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 13.10.2015.(UTC)
Posts: 29
Bravo, svaka čast za ovaj potez!
Saruman
#6 Posted : 2. studenog 2020. 16:50:12(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 19.4.2019.(UTC)
Posts: 70
Fenomenalno...LOL BigGrin Drool
Dado A.
#7 Posted : 2. studenog 2020. 16:54:04(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Yggdrassil wrote:
Izvrsno:)
I odmah svih 5 komada:)
Svaka čast

ovo i Darkwoodske novele, svaki po 5 komada, i "Interliber" tura je praktički zaokružena


Love
Dado A.
#8 Posted : 2. studenog 2020. 16:54:12(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Marko5 wrote:
Bravo, svaka čast za ovaj potez!


Love
Dado A.
#9 Posted : 2. studenog 2020. 16:54:20(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Saruman wrote:
Fenomenalno...LOL BigGrin Drool


Love
chibi
#10 Posted : 2. studenog 2020. 17:24:56(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.2.2020.(UTC)
Posts: 59
Dado A. wrote:
chibi wrote:
Uffff. Pripremam se za ovaj Interliber već neko vrijeme i mislim si Fibra će me izut iz cipela, i sad vi uletite s ovim Dragom. Uff, dok odem ovaj tjedan po auto kod mehaničara mogu slobodno ić kupit par kila riže i parizera da imam do kraja mjeseca.BigGrin

I još jedno pitanje: S obzirom da je ova tura koja ide danas/sutra tjedan dana razlike od ture s Interlibera je li moguće da pošaljete sve u istom paketu? Konkretno, ja iz ove ture uzimam samo Dragonera (samo jedna knjiga), a iz ove za Interliber isto Dragonera (osim ako ne daj bože nesšto još izađe), pa da to spakirate u isti paket i pošaljete?


BigGrin BigGrin BigGrin

Generalno - ništa nije problem.Cool Samo se javi na info@libellus.hr sa svojim željama i to je - to.Smile


Super, očekujte mail kad ode nova tura u prodaju.
Sawitch
#11 Posted : 2. studenog 2020. 19:49:55(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 68
Man
Location: Zitiste
Sto ne izdatejete ovakve stvari u integralima? Mnogo je prakticnije..
cladis
#12 Posted : 2. studenog 2020. 20:41:37(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Ajme ubiće me ženka, Pa nadam se da će zadnje dvije biti nešto što ne kupujem jer ovih prvih 10 su mojiBigGrin
Arbok
#13 Posted : 9. studenog 2020. 13:28:49(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 315
Location: Hrvatsko Zagorje
Sawitch wrote:
Sto ne izdatejete ovakve stvari u integralima? Mnogo je prakticnije..

Moram se složiti. I uz to i, po meni, nepotrebni tekstualni dodaci... Crying
Dado A.
#14 Posted : 12. studenog 2020. 3:27:02(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Arbok wrote:
Sawitch wrote:
Sto ne izdatejete ovakve stvari u integralima? Mnogo je prakticnije..

Moram se složiti. I uz to i, po meni, nepotrebni tekstualni dodaci... Crying


Pretpostavljam da si čitao talijansko izdanje kad kažeš da su “po tebi nepotrebni tekstualni dodaci”?Smile

Vidiš, ja se ni najmanje ne mogu složiti s tobom ni po pitanju spajanja u npr. diptihe, a još manje po eventualnom izbacivanju tekstualnih dodataka koji u svakom albumu idu na 16 stranica jer u njima su obrađene i predstavljene prve studije likova, a tu su zatim i sjajni intervjui (Mario Alberti, Stefano Vietti, Ivan Calcaterra), isječci iz godišnjaka iz razdoblja Previranja koje je samo po sebi iznimno bitno u formiranju Ianove ličnosti, tekstovi o bićima koja su nastanjivala (ili nastanjuju) Ianov svijet poput Erondàrskih vampira (odnosno Gospodara krvi), područjima poput Merovije, plaćeničkim družinama, vojnim čarobnjacima, ghoulskom narječju, Povratnicima, Haliminom vrtu, majkama čuvaricama, samostanskim redovima, krčmama, carskim prvacima itd. te brojni layouti tabli iz kojih možemo vidjeti proces stvaranja jednoga ovakvoga kompleksnog djela.

U prije spomenutim tekstovima pojašnjeni su mnogi detalji koji će nam omogućiti bolje shvaćanje i sagledavanje Dragonerova svijeta (povijesti i sadašnjosti) jer u redovnom serijalu (a ni u specijalcima, pa niti čak u magazinima) nije bilo prostora/mogućnosti za to. Ukratko, riječ je o nečemu zbilja jako bitnom i stoga mi to nikada i nipošto ne bismo izbacili.

Jedini plus eventualnih diptiha i/ili izbacivanja tekstova je cijena jer bi dva albuma u jednom diptihu zasigurno koštala manje od dvaju pojedinačnih albuma, i tu staju sve prednosti... A s obzirom da albuma “Bezdušnih” ne bi trebalo biti milijun (Vietti u intervjuu spominje prvi ciklus od 12 albuma, a hoće li ih biti toliko u konačnici ili ne - tko zna), ušteda od nekoliko desetaka eura u vremenskom razdoblju od nekoliko godina zbilja je beznačajna u usporedbi sa štetom koja bi nastala izbacivanjem tekstualnih dodataka i/ili spajanjem u diptihe.

U konačnici, Dragonerov serijal (svijet) toliko je kompleksan da je pravo bogohuljenje bilo što izbacivati iz njega, a mi ćemo dati sve od sebe da u najkraćemu mogućem roku objavimo sve što se može objaviti...Smile

Dado A.
#15 Posted : 15. studenog 2020. 6:54:32(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
A evo i nekoliko tabli iz fenomenalnih “Bezdušnih”...Smile

Mario Alberti



Copyright © 2020 Sergio Bonelli Editore.
Dado A.
#16 Posted : 15. studenog 2020. 6:55:31(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska


Copyright © 2020 Sergio Bonelli Editore.
Dado A.
#17 Posted : 15. studenog 2020. 6:55:57(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska


Copyright © 2020 Sergio Bonelli Editore.
Dado A.
#18 Posted : 15. studenog 2020. 7:00:41(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Ivan Calcaterra



Copyright © 2020 Sergio Bonelli Editore.
Dado A.
#19 Posted : 15. studenog 2020. 7:01:13(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska


Copyright © 2020 Sergio Bonelli Editore.
Dado A.
#20 Posted : 15. studenog 2020. 7:01:41(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska


Copyright © 2020 Sergio Bonelli Editore.
Users browsing this topic
Guest (2)
3 Pages123>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,136 seconds.