Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

34 Pages«<1112131415>»
Pitanja za LL
Saruman
#241 Posted : 18. listopada 2020. 12:05:43(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 19.4.2019.(UTC)
Posts: 70
Hoće li ove godine izaći knjiga 3 "Torgalove Mladosti" i "Sužanjstvo" knjiga 6?
Dado A.
#242 Posted : 18. listopada 2020. 12:50:09(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Saruman wrote:
Hoće li ove godine izaći knjiga 3 "Torgalove Mladosti" i "Sužanjstvo" knjiga 6?


Thorgalovu mladost 3 smo već objavili 11.10.2019.Smile Vjerojatno si mislio na 4. naš integral s izvornim albumima 7 & 8, je li tako? Ako da - u produkciji je i uskoro se može očekivati i izlazak, a hoće li biti do kraja ove ili početkom sljedeće godine - vidjet ćemo.Smile

Što se Sužanjstva 6 tiče, taj album još uvijek nije izašao u Francuskoj i izlazi (na rekordnih 66 stranica) za 10 dana, tj. 28.10.2020. Čim ga Francuzi objave krenut ćemo u produkciju, a kada će točno izaći znat ćemo preciznije krajem godine.Smile
Saruman
#243 Posted : 18. listopada 2020. 14:06:45(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 19.4.2019.(UTC)
Posts: 70
Hvala na odgovoru, sa nestrpljenjem se čekaju oba albuma...BigGrin I da, mislio sam na broj 4 (epizode 7-8) a ne na 3 kao što sam napisao...Blushing
petrovic.mm
#244 Posted : 23. listopada 2020. 13:58:40(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 5.12.2014.(UTC)
Posts: 116
Man
Location: Beograd
Ima li nade da se i kod nas pojavi ova poslastica ?

https://www.sergiobonell...tta-dello-sport-1008797/
aeronauticar
#245 Posted : 24. listopada 2020. 14:50:44(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 143
Location: Manaus, Brazil
O da!
Sawitch
#246 Posted : 24. listopada 2020. 18:05:01(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 68
Man
Location: Zitiste
Nadam se da ne. Oduzimanje resursa za skrnavljenje stripa.
DRAŽEN
#247 Posted : 24. listopada 2020. 18:07:19(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 28.2.2018.(UTC)
Posts: 89
Može ali ne kod Libellusa.
petrovic.mm
#248 Posted : 30. listopada 2020. 14:12:48(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 5.12.2014.(UTC)
Posts: 116
Man
Location: Beograd
Ovo takodje, kada jednog dana izadje kod nas , bice super :

https://www.sergiobonell...nni-di-un-mito-1008849/

u Italiji izasao velicanstveni C. Villa !!! Cowboy2
Dado A.
#249 Posted : 2. studenog 2020. 16:55:48(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
petrovic.mm wrote:
Ovo takodje, kada jednog dana izadje kod nas , bice super :

https://www.sergiobonell...nni-di-un-mito-1008849/

u Italiji izasao velicanstveni C. Villa !!! Cowboy2


Cool
Edi B
#250 Posted : 6. prosinca 2020. 8:54:55(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.9.2020.(UTC)
Posts: 78
Location: Split
Pozdrav,
Imam jedno pitanje koje je možda već prije postavljeno, mada ja ga nisam našao, pa cu pitat.
Naime, sve knjige koje sam u zadnjih 2-3 mjeseca od vas narucio su stigle u vrhunskom stanju, i tu bih stavio naglasak na stranice/listove, koji su ravni kao da su jučer izašli iz tiskare, iako ih je dosta staro i po 10 i više godina.
A danas, nakon svega mjesec-dva od kako su na mojim policama, velika vecina tih knjiga ima valovite stranice.
Mene sad zanima, kako uspijevate sve te godine knjige ocuvati u besprijekornom stanju? Zašto vama listovi ostaju ravni, a meni se krive i postaju valoviti?
Imate li nekakve posebne uvjete i tehniku cuvanja?
Bio bi jako zahvalan ako bi mogli dati neki savjet, makar neka vaša iskustva.
Hvala i lp
Dado R.
#251 Posted : 6. prosinca 2020. 9:36:06(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Edi B wrote:
Pozdrav,
Imam jedno pitanje koje je možda već prije postavljeno, mada ja ga nisam našao, pa cu pitat.
Naime, sve knjige koje sam u zadnjih 2-3 mjeseca od vas narucio su stigle u vrhunskom stanju, i tu bih stavio naglasak na stranice/listove, koji su ravni kao da su jučer izašli iz tiskare, iako ih je dosta staro i po 10 i više godina.
A danas, nakon svega mjesec-dva od kako su na mojim policama, velika vecina tih knjiga ima valovite stranice.
Mene sad zanima, kako uspijevate sve te godine knjige ocuvati u besprijekornom stanju? Zašto vama listovi ostaju ravni, a meni se krive i postaju valoviti?
Imate li nekakve posebne uvjete i tehniku cuvanja?
Bio bi jako zahvalan ako bi mogli dati neki savjet, makar neka vaša iskustva.
Hvala i lp


Mislim da se to dogadja mnogima i da se to vrati u normalu kroz neko vrijeme, barem je tako s mojim primjercima doma.
Naime papir upija vlagu iz zraka koje je normalno vise u zimskom periodu i onda znaju knjige postati valovite ali cim se vlaga smanji i papir bi se trebao vratiti u normalu.
To ne znaci da netko ima previse vlage doma ali dovoljno je i manje povecanje ako je papir izlozen zraku da dodje do valovitosti.
Nesto se slicno moze dogoditi i recimo u procesu tiska, ako je kod nekog izdanja pri tisku koristeno malo vise boje nego je bilo nuzno pa papiru duze treba da se osusi.
Kod nas u skladistu je svakako drukcija temperatura nego sto je obicno doma a i izdanja se cuvaju u papirnim kutijama koje i same apsorbiraju dio vlage koji se onda ne prenese na knjige.
Iako se u danima kad je vlaznost izuzetno velika i to moze desiti.
Ako su izdanja na policama i cesto se to dogadja jedino sto bih mogao predloziti je da se stavi ona posebna sol (mislim da ima to drugi naziv ali se trenutno ne mogu sjetiti)
negdje pored knjiga sa strane, ne treba toga puno i bit ce manje vlage. To su one sitne, male vrecice koje dobijete skoro kod svakog uredjaja kad ga kupite, pa cak i kod putnih kofera i slicno.
A mislim da se moze nabaviti i ovako... I to moze pomoci. Ali i bez toga vjerujem da to nije nista sto se s dolaskom toplijih, suhih dana nece samo promijeniti.
Edi B
#252 Posted : 6. prosinca 2020. 10:30:42(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.9.2020.(UTC)
Posts: 78
Location: Split
Zanimljivo je da knjige, koje su stajale vodoravno, nisu dobile "valove". Također, uspravne knjige u vrecicama, su pošteđene valova. I za kraj jedna zanimljivost, Mr. No knjiga 26 i komplet Shangai Devila su uspravne i bez vrecica, a od valova ni traga, ostale su glanc glanceva.
Uglavnom, hvala na odgovoru, pomoci i savjetima.
Vratili ste mi nadu u ravne stranice.
Pozdrav!
mmihoci
#253 Posted : 6. prosinca 2020. 12:55:46(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
Ja stavljam svaki strip u njegovu najlonsku vrečicu (za meso u škrinji) pa na policu.
Ove Libellus u 4, 5 ili 6 kg tako da vrečice preklopim i ne bi trebao moći ući zrak i zbog prostora knjige su naslagane vodoravno a ne klasično okomito.
Nisam stručnjaka ali za sad mi se to čini ok.
Valjda nema nekih drugih nuspojava, nadam se.
Renky
#254 Posted : 7. prosinca 2020. 0:01:29(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Ma vlaga u zraku i promina temperature... sve to bude ok na kraju balade i bez plastičnih kurtonaLOL
Evo gledam ovih par stripova koje trenutno čitam. Isprid mene su na printeru, danas ravni listovi... jučer bili valoviti i tako u krugCool
Diskach
#255 Posted : 7. prosinca 2020. 6:14:25(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 8.12.2018.(UTC)
Posts: 192
Dado R. wrote:
Edi B wrote:
Pozdrav,
Imam jedno pitanje koje je možda već prije postavljeno, mada ja ga nisam našao, pa cu pitat.
Naime, sve knjige koje sam u zadnjih 2-3 mjeseca od vas narucio su stigle u vrhunskom stanju, i tu bih stavio naglasak na stranice/listove, koji su ravni kao da su jučer izašli iz tiskare, iako ih je dosta staro i po 10 i više godina.
A danas, nakon svega mjesec-dva od kako su na mojim policama, velika vecina tih knjiga ima valovite stranice.
Mene sad zanima, kako uspijevate sve te godine knjige ocuvati u besprijekornom stanju? Zašto vama listovi ostaju ravni, a meni se krive i postaju valoviti?
Imate li nekakve posebne uvjete i tehniku cuvanja?
Bio bi jako zahvalan ako bi mogli dati neki savjet, makar neka vaša iskustva.
Hvala i lp


Mislim da se to dogadja mnogima i da se to vrati u normalu kroz neko vrijeme, barem je tako s mojim primjercima doma.
Naime papir upija vlagu iz zraka koje je normalno vise u zimskom periodu i onda znaju knjige postati valovite ali cim se vlaga smanji i papir bi se trebao vratiti u normalu.
To ne znaci da netko ima previse vlage doma ali dovoljno je i manje povecanje ako je papir izlozen zraku da dodje do valovitosti.
Nesto se slicno moze dogoditi i recimo u procesu tiska, ako je kod nekog izdanja pri tisku koristeno malo vise boje nego je bilo nuzno pa papiru duze treba da se osusi.
Kod nas u skladistu je svakako drukcija temperatura nego sto je obicno doma a i izdanja se cuvaju u papirnim kutijama koje i same apsorbiraju dio vlage koji se onda ne prenese na knjige.
Iako se u danima kad je vlaznost izuzetno velika i to moze desiti.
Ako su izdanja na policama i cesto se to dogadja jedino sto bih mogao predloziti je da se stavi ona posebna sol (mislim da ima to drugi naziv ali se trenutno ne mogu sjetiti)
negdje pored knjiga sa strane, ne treba toga puno i bit ce manje vlage. To su one sitne, male vrecice koje dobijete skoro kod svakog uredjaja kad ga kupite, pa cak i kod putnih kofera i slicno.
A mislim da se moze nabaviti i ovako... I to moze pomoci. Ali i bez toga vjerujem da to nije nista sto se s dolaskom toplijih, suhih dana nece samo promijeniti.



Silica Gel se zovu one kuglice u vrećicama. Smile
Dado R.
#256 Posted : 7. prosinca 2020. 9:55:49(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Diskach wrote:


Silica Gel se zovu one kuglice u vrećicama. Smile


Tako je! Hvala...Smile
mike
#257 Posted : 14. prosinca 2020. 15:59:55(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 15.8.2011.(UTC)
Posts: 109
Location: Maribor
Mozemo se uskoro radovati blagdanskoj akciji? ThumbsUp
Dado R.
#258 Posted : 14. prosinca 2020. 21:50:46(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Vjerojatno...Smile Smile
mike
#259 Posted : 21. prosinca 2020. 18:04:56(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 15.8.2011.(UTC)
Posts: 109
Location: Maribor
Nestrpljivo se ocekuje akcija, prosle ste je godine objavili bas 21.12. ThumbsUp .
Dado R.
#260 Posted : 21. prosinca 2020. 18:41:51(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Ove godine ipak nece biti klasicne akcije sada, bila je nedavno a prije toga i ona krajem ljeta.
Za pod "bor" i neku drugu "nagradu" sigurno ce se naci nesto medju novim izdanjima koja su od jucer u prodaji kao i onima koja bi iduci tjedan trebala takodjer biti u prodaji.
Users browsing this topic
Guest (24)
34 Pages«<1112131415>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,126 seconds.