Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

9 Pages123>»
Detaljni popis LL tura u 2021. godini.
Dado A.
#1 Posted : 2. prosinca 2020. 12:29:35(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
U sljedećoj godini nastavit ćemo s istom praksom kao i u ovoj što se popisa svih izdanja po turama tiče.Smile

Dakle - za lakše snalaženje - u ovom topicu bit će popis svih izdanja u 2021. godini (po turama), a nadam se da ćemo uskoro uspjeti uhvatiti vremena i za posložiti one prethodne godine.Blushing


Prva tura (8 izdanja; datum objavljivanja - 8.2.2021.)

1. Dragonero 15
2. Dragonero Magazin 2
3. Mister No specijal 2 - “Ljudi iz džungle”
4. Nathan Never Generacije 1
5. Nathan Never Generacije 2
6. Spirou & Fantasio 24 - “Tembo tabu”
7. Tex Kolor Gigant 14 - “Posljednji pobunjenik”
8. Zagor 81 - “Lanac suučesnika”


Druga tura (8 izdanja; datum objavljivanja - 17.3.2021.)

1. Dragonero 16
2. Dylan Dog kolor biblioteka 32
3. Mladi Tex Willer 3 - “Pinkerton lady”
4. Nathan Never 75
5. Nathan Never specijal 19 - “Bez budućnosti”
6. Nick Raider 36
7. Priče iz baze “Drugdje” 17 - “Oni koji žive od smrti”
8. Tex Willer 113 - “Rendžeri iz Lost Valleyja”


Treća tura (8 izdanja; datum objavljivanja - 21.4.2021.)

1. Dylan Dog 44
2. Dylan Dog kolor biblioteka 33 - “Zločini i kazne”
3. Martin Mystère 112 - “Začarana šuma”
4. Martin Mystère 113 - “Cilj: Apokalipsa”
5. Škorpion 4
6. Tex Willer 114 - “Dolina straha”
7. Zagor 82 - “Brodolom na Missouriju”
8. Tex Kolor 28 - “Zvono za Lucera”


Četvrta tura (4 izdanja; datum objavljivanja - 7.5.2021.)

1. Dylan Dog 45
2. Dylan Dog kolor biblioteka 34
3. Martin Mystère 114 - “Jackov povratak”
4. Nick Raider 8


Peta tura (8 izdanja; datum objavljivanja - 24.6.2021.)

1. Dragonero 17
2. Dragonero specijal 4 - “Princeza pijeska”
3. I.R.$. 8
4. Mister No 113 - “Krv junaka”
5. Mister No 114 - “Otok izgubljenih dana”
6. Mister No 115 - “Opasne igre”
7. Nathan Never 16
8. Tex Willer album 11: “Posljednji zadatak”


Šesta tura (8 izdanja; datum objavljivanja - 29.7.2021.)

1. Agencija Alfa 21
2. Dragonero 18
3. Dylan Dog kolor biblioteka 35
4. Mister No 116
5. Mister No 117
6. Tex Willer 115
7. Zagor 83
8. Zagor 84


Sedma tura (8 izdanja; datum objavljivanja - 30.7.2021.)

1. Dragonero 19
2. Dylan Dog: Pripovijesti sutrašnjice 3 - “Kratke bilješke o svemiru i svemu ostalome”
3. Mister No 118 - “Zemlja bezakonja”
4. Mister No kolor 1 - “Amazonija”
5. Mister No kolor 2 - “Smrt u sertãu”
6. Nathan Never 76
7. Priče iz baze Drugdje 18 - “Ubojica koji je ubijao u snovima”
8. Thorgalova mladost 4


Osma tura (6 izdanja; datum objavljivanja - 28.9.2021.)

1. Mister No 119 - “Granica”
2. Mladi Tex Willer 1: “Živ ili mrtav!”
3. Mladi Tex Willer 2: “Dezerteri”
4. Mladi Tex Willer 3: “Pinkerton lady”
5. Mladi Tex Willer 4: “Vukovi s granice”
6. Mladi Tex Willer specijal 1 - “Božićni duhovi”


Deveta tura (6 izdanja; datum objavljivanja - 10.11.2021.)

1. Dampyr 1
2. Dampyr 2
3. Dragonero 20
4. Dylan Dog 46
5. Nathan Never 77
6. Zagor 85


Deseta tura (8 izdanja; datum objavljivanja - 12.12.2021.)

1. Martin Mystère 115 - “Zagonetka Borisa Grigova”
2. Mister No 120 - “Čudovište iz močvare”
3. Mister No 121 - “Vatreni uragan”
4. Mister No 122 - “Pasji dan”
5. Tex Willer 118 - “Jethro”
6. Tex Willer 119 - “Trag braće Forrester”
7. Tex Willer album 12: “Snakeman”
8. Univerzum Alfa 6 - Odjel 51: “Tajna multiverzuma”


Jedanaesta tura (8 izdanja; datum objavljivanja - 23.12.2021.)

1. Mister No kolor 3 - “Čovjek s crvenom maskom”
2. Mister No kolor 4 - “Pustolovina u Ekvadoru”
3. Mister No kolor 5 - “Hram Maja”
4. Mister No kolor 6 - “Tajni agent Z-3”
5. Mister No kolor 7 - “Velika pljačka”
6. Mister No kolor 8 - “Otok magije”
7. Mister No kolor 9 - “Jangadeiros”
8. Mister No kolor 10 - “Tajanstveni grad”


Dvanaesta tura (8 izdanja; datum objavljivanja - 23.12.2021.)

1. Dragonero 21
2. Dragonero specijal 5 - “Trolovske zidine”
3. Dylan Dog kolor biblioteka 36
4. Nathan Never maxi 6 - “Priča o Trixie Palmer”
5. Nick Raider 37
6. Siročad: Novi svijet 1
7. Tex Willer 116 - “Yamin znak”
8. Tex Willer 117 - “Oteti dječak”


Trinaesta tura (12 izdanja; datum objavljivanja - 29.12.2021.)

1. Dragonero 22
2. Dylan Dog 47
3. Martin Mystère 116 - “Rorschachove mrlje”
4. Mister No 123 - “Dark City”
5. Mister No 124 - “Sjeme mržnje”
6. Mister No 125 - “Iza maske”
7. Nathan Never 78
8. Riđobradi Nove pustolovine 1 - “Objesite ga bez milosti!”
9. Siročad: Novi svijet 2
10. Zagor 86 - “Zagorov zakon”
11. Zagor 87 - “Bijeli poglavica”
12. Zagor 88 - “Kandraxova osveta”
petrovic.mm
#2 Posted : 2. prosinca 2020. 13:48:26(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 5.12.2014.(UTC)
Posts: 116
Man
Location: Beograd
Savrsen topic, srecno !!! Smile Smile Smile
Dado A.
#3 Posted : 20. prosinca 2020. 8:43:58(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
petrovic.mm wrote:
Savrsen topic, srecno !!! Smile Smile Smile


Hvala!Smile
Dado A.
#4 Posted : 1. siječnja 2021. 19:36:51(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Ekipa, sve najbolje vam želimo! Puno zdravlja, sreće, dobre muzike i - stripova, ofkors!Smile

Evo, pravo je vrijeme da prokomentiramo malo s vama ovu sad već tekuću 2021. godinu.Smile

Naime, drugi Dado i ja već smo posložili načelni okvir izdanja koja ćemo objaviti ove godine, ali voljeli bismo čuti i vaše prijedloge.Smile Naravno, tu ne mislimo na prijedloge tipa “100 knjiga Texa”, “100 knjiga Nathana” ili “30 knjiga Spiroua”.Smile Voljeli bismo čuti vaša realna razmišljanja, ideje, konstruktivne prijedloge i opažanja vezano za cca. 100-tinjak knjiga koliko ih ove godine planiramo objaviti.Smile

Znate i sami da smo od 2004. naovamo više puta zajedno s vama komentirali i polirali neke ideje te se trudili te vaše želje ubaciti u naš proizvodni mlin, a sad nam se opet čini da je baš pravi trenutak za to.Smile

U drugom topicu imate i popis svega što smo objavili u 2020. godini, a uskoro će se tu naći i 2019. godina, čisto da imate neki okvir na jednome mjestu i da ne trebate previše kopati po starim topicima.Smile

No, da ne duljim previše, evo, nabacite tu svoja razmišljanja pa da vidimo kamo će nas to odvesti.Smile Možda nakon svega ostanemo više-manje na istome tragu kao dosad (jer vam tako savršeno odgovara), možda napravimo neke male korekcije, možda reprogramiramo štogod, možda uvedemo nešto novo, možda sve ostane baš navlas isto kao i dosad, ali ajmo protresti sve... Sad je pravo vrijeme za to.Cool

I ne brinite, nema glupih pitanja i prijedloga. Ima samo glupih odgovora.Smile
aeronauticar
#5 Posted : 1. siječnja 2021. 20:30:23(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 143
Location: Manaus, Brazil
Sretna i staronormalna Nova svim stripoljupcima! BigGrin

Veselim se novim knjigama Mister Noa u ovoj i svim drugim godinama. Uz redovnu seriju, volio bih barem još 2-3 specijalca i 1 maxi. Možda da se provede i anketa o MNO koloru koji je najavljen u Italiji. Ako se ne varam, tamo će biti objavljeno prvih 60 ili 70 cjelovitih priča u velikom formatu. Znam da neki ne vole stare priče u koloru, ali možda objaviti barem 10 ili 20 najboljih. Ne znam. Ja bih naravno sve, ali treba vidjeti što misle i ostali. Ne trebaju ti kolori ni krenuti ove godine, već možda za 2-3 godine ili kad se objave svi specijalci i maxiji, odnosno kad ostane samo završnica redovne serije.

Naravno, u meduvremenu će nas Bonelli iznenadit i sa ponekom Novom pustolovinom. Smile
logo111
#6 Posted : 1. siječnja 2021. 21:38:26(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 7.7.2020.(UTC)
Posts: 31
Location: croatia
Nadam se da se Texova biblioteka neće svesti samo na izdavanje novih već da će se povremeno ubaciti i neka "iskasapljena".

Isto tako, ove kraće epizode MrNO koje su dio iste sage mogle bi 2 u 1.

Ali ako bude i drugačije, nije problem.

mmihoci
#7 Posted : 1. siječnja 2021. 21:44:17(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
Što se Bonellija tiče, mislim da za sad ne treba širiti lepezu, eventualno revilatizorati neke serijale koji dugo stoje (Zona X pa Martin Almanah i da se konačno onaj zadnji Nick Raider alamanah izda).
Jer tu sad dolaze Mister No specijalci (a vjerojatno će biti i Nove pustolovine 2) pa i Martin specijalci pa možda i Nickovi specijalci.

Od ostalog ćete vjerojatno izdati zadnje Sužanjstvo i možda koji I.R.S pa ne znam Thorgal i ostalo što imate, a autori u međuvremenu objavili.

Naravno, kao Nathanavcu bih htio da uspijete sa svim tim njegovim spin-offovima pokriti godinu dana što naravno zahtjeva da bude 5-6 knjiga (u odnosu na ovu godinu) više u godini dana što je znam jako teško.

Ako namjeravate ipak od Bonelli-ja ipak neki novi serijal nekak mi se Morgan Lost čini kao logičan izbor u 3u1 formi kao recimo Siročad. Mada onda tu treba misliti i na Brendona s kojim Morgan ima par "križanja".

Od non-Bonelli albuma držite se kračih serijala (kao što je Sužanjstvo ili Sherlock Holmes, Dr. Watson) i to novijeg datuma gdje je crtež i kolor "prirodan" a ne, po meni "nametnut" naknadno (kao recimo Riđobradi stare epizode).



Jerry Krause
#8 Posted : 1. siječnja 2021. 23:40:42(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 387
Man
Location: Ljubuški
Samo želim da na godišnjoj razini pratite Nathana kao što ih Talijani prate. Znači 12 epizoda redovne serije s popratnim edicijama. Prošle godine nakon dugo vremena to nije uspjelo, jer je objavljeno 6 epizoda.

Znam da su uteg stare epizode koje trebaju pokrpati onu rupu plus još ovi miniserijali koje ste objavljivali i koje ćete objaviti. Ali eto, probati nekako u ovoj godini vratiti se u ritam.

I budući da osim NN i Siročadi ne pratim druge serijale moja želja je još i 3. sezona Siročadi- Nuovo Mondo.
King Warrior
#9 Posted : 2. siječnja 2021. 8:46:56(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 269
Location: He-lve-ti-la
Demon ludila epizoda, u jednoj knijizi, boja, pa nek kosta koliko kosta. To bi nam bila Biblija na strip sceni.
yasmiel
#10 Posted : 2. siječnja 2021. 8:50:12(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 2.1.2021.(UTC)
Posts: 5
Pridružujem se željama da se ove godine uspije popratiti tempo od 12 novih redovnih epizoda Nathana (sve preko je dobrodošlo, ali ovih 12 nekako održavaju moral :))
Ova godina je bila takva kakva je, nećemo puno gunđati.
Isto tako volio bih vidjeti ova dva specijalca koja su rađena u suradnji s ASI. Može i kao 2u1 ako treba smanjiti broj knjiga :)
Diskach
#11 Posted : 2. siječnja 2021. 9:34:29(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 8.12.2018.(UTC)
Posts: 192
Jerry Krause wrote:
Samo želim da na godišnjoj razini pratite Nathana kao što ih Talijani prate. Znači 12 epizoda redovne serije s popratnim edicijama. Prošle godine nakon dugo vremena to nije uspjelo, jer je objavljeno 6 epizoda.

Znam da su uteg stare epizode koje trebaju pokrpati onu rupu plus još ovi miniserijali koje ste objavljivali i koje ćete objaviti. Ali eto, probati nekako u ovoj godini vratiti se u ritam.

I budući da osim NN i Siročadi ne pratim druge serijale moja želja je još i 3. sezona Siročadi- Nuovo Mondo.


Sretna Nova ekipa, evo Jerry kao da me je pitao što da napiše. ;)
I ja sam za to da NN ne pada, da se nastavi sa starim epizodama (ova rupa me baš svrbi BigGrin ), i da i ove godine ide Siročad. Dajem glas i za specijalce koje spominje Yasmiel.
Možda je prerano, 4 sezona Siročadi, Jurić, ima samo 3 epizode, nadam se da imate u planu to objaviti ove godine sa 3-om ili slijedeće sa 5-om sezonom... ili ?
ZoranC
#12 Posted : 2. siječnja 2021. 11:26:35(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 21.9.2013.(UTC)
Posts: 293
Location: Uelzen, Njemacka
Sretna Nova, forumasima i izdavacima.
Moj glas na ovu temu je nebitan. Pratim Zagora, MNo-a, DD i ove zavrsene serijale. I po tom pitanju mislim da nece biti nekih znacajnijih promjena, nek ostane kako jest.
Svidja mi se sto je, kod objavljivanja Bezdusnih i Zagor novela u turi bilo 12 izdanja, pregledno, na hrpi, a i ne usporava tempo drugih izdanja ako je tura mnogobrojnija. Ok, novele su mogle ici u jedan-dva toma, al da ne zvacem prohujale teme.

Dzudasa bih uzeo 100%, po tri epizode u 5-6 knjiga. Lazarusu bih isto dao sansu 3 u 1.
Za MNo redovnu biblioteku bi mi bilo drago kad bi ove mnogobrojne pojedinacne i kratke epizode koje slijede isle po 2-3 po knjizi.
Jbg, opet prozvakana tema, al jeftinije, manje mjesta na polici... Za tempo sam shvatio da se time ne bi nista ubrzalo jer bi islo isto onoliko epizoda godisnje kao kad se objavljuje pojedinacno. Al eto, na 3 u 1 bi ispale 4 debele korice na polici. Ionako nisu do sada isle pojedinacno da bi nam nedostajala svaka naslovnica na korici, a i svakako se nalaze unutar knjige.

Odoh ja u duzinu, a poceo sam sa "moj glas na ovu temu je nebitan". BigGrin
AlenT
#13 Posted : 2. siječnja 2021. 11:48:59(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.11.2015.(UTC)
Posts: 53
Moj glas ide za popunjavanje rupa starim Nathanima Love
Saruman
#14 Posted : 2. siječnja 2021. 13:50:48(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 19.4.2019.(UTC)
Posts: 70
Ja se iskreno nadam da će izaći zadnji tom "Sužanjstva" i tom 4. "Thorgalove Mladosti". Takođe se nadam Dragoneru u velikim količinama jer nam se približava rat sa Crnim kraljicama, i te se epizode ne propuštaju. Pored redovne serije volio bih vidjeti bar 2 Magazina i Specijala, a bogami i Bezdušne, kojih čujem da će biti još ove godine...BigGrin LOL
Wallace
#15 Posted : 2. siječnja 2021. 15:11:34(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 12.1.2017.(UTC)
Posts: 28
Location: Duga Resa
Ja bih volio vidjeti neku novu Bonelli ediciju u izdanju Libellusa.
ČK počinje s K-11, Odessom, ali meni je Libellus u svemu prvi izbor. Mogu i neki stariji, tipa Brad Berron ili bilo bi savršeno Dampyr.
Edi B
#16 Posted : 2. siječnja 2021. 16:45:48(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.9.2020.(UTC)
Posts: 78
Location: Split
Wallace wrote:
Ja bih volio vidjeti neku novu Bonelli ediciju u izdanju Libellusa.
ČK počinje s K-11, Odessom, ali meni je Libellus u svemu prvi izbor. Mogu i neki stariji, tipa Brad Berron ili bilo bi savršeno Dampyr.

Slažem se s Wallaceom, možda neki novi, kratki, Bonelliev serijal. Npr. "Cani Sciolti". Manfredi je kreator, a znamo da ste njega vec uspješno objavljivali, tako da se nadam tome.
Ne bih se bunio ni nekom serijalu kojeg su vec objavljivali u Srbiji, tipa Cassidy, Greystorm, Caravan itd.
I za kraj, naravno, NN za ekipu, i Mr. No Maxi/Specijal za nas ostale.LOL
Dado A.
#17 Posted : 2. siječnja 2021. 17:45:19(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
aeronauticar wrote:
Sretna i staronormalna Nova svim stripoljupcima! BigGrin

Veselim se novim knjigama Mister Noa u ovoj i svim drugim godinama. Uz redovnu seriju, volio bih barem još 2-3 specijalca i 1 maxi. Možda da se provede i anketa o MNO koloru koji je najavljen u Italiji. Ako se ne varam, tamo će biti objavljeno prvih 60 ili 70 cjelovitih priča u velikom formatu. Znam da neki ne vole stare priče u koloru, ali možda objaviti barem 10 ili 20 najboljih. Ne znam. Ja bih naravno sve, ali treba vidjeti što misle i ostali. Ne trebaju ti kolori ni krenuti ove godine, već možda za 2-3 godine ili kad se objave svi specijalci i maxiji, odnosno kad ostane samo završnica redovne serije.

Naravno, u meduvremenu će nas Bonelli iznenadit i sa ponekom Novom pustolovinom. Smile


Ne brini, za Mister Noa nema zime. Bit ćeš zadovoljan.Smile
Dado A.
#18 Posted : 2. siječnja 2021. 17:53:22(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
logo111 wrote:
Nadam se da se Texova biblioteka neće svesti samo na izdavanje novih već da će se povremeno ubaciti i neka "iskasapljena".

Isto tako, ove kraće epizode MrNO koje su dio iste sage mogle bi 2 u 1.

Ali ako bude i drugačije, nije problem.



Kao što je drugi Dado već spomenuo u jednome drugom topicu, sigurno će biti i poneka iskasapljena Texova epizoda, ne brini.Smile

A što se Mister Noa tiče, nakon što se velika većina čitatelja - što na forumu, što putem maila - izjasnila protiv mijenjanja dosadašnjeg koncepta objavljivanja, nastavit ćemo i dalje kao i dosad.Smile
Dado A.
#19 Posted : 2. siječnja 2021. 18:01:31(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
mmihoci wrote:
Što se Bonellija tiče, mislim da za sad ne treba širiti lepezu, eventualno revilatizorati neke serijale koji dugo stoje (Zona X pa Martin Almanah i da se konačno onaj zadnji Nick Raider alamanah izda).
Jer tu sad dolaze Mister No specijalci (a vjerojatno će biti i Nove pustolovine 2) pa i Martin specijalci pa možda i Nickovi specijalci.

Od ostalog ćete vjerojatno izdati zadnje Sužanjstvo i možda koji I.R.S pa ne znam Thorgal i ostalo što imate, a autori u međuvremenu objavili.

Naravno, kao Nathanavcu bih htio da uspijete sa svim tim njegovim spin-offovima pokriti godinu dana što naravno zahtjeva da bude 5-6 knjiga (u odnosu na ovu godinu) više u godini dana što je znam jako teško.

Ako namjeravate ipak od Bonelli-ja ipak neki novi serijal nekak mi se Morgan Lost čini kao logičan izbor u 3u1 formi kao recimo Siročad. Mada onda tu treba misliti i na Brendona s kojim Morgan ima par "križanja".

Od non-Bonelli albuma držite se kračih serijala (kao što je Sužanjstvo ili Sherlock Holmes, Dr. Watson) i to novijeg datuma gdje je crtež i kolor "prirodan" a ne, po meni "nametnut" naknadno (kao recimo Riđobradi stare epizode).


Zona X uskoro ide, a i almanasi (MM i Nick) bi mogli također. Nismo vidjeli potrebu za nekakvo brzanje s njima jer su ionako već kronološki daleko ispred naše redovne serije, ali okej...Smile

Što se FR/BE serijala tiče tu nastavljamo dalje i u ovoj će godini i toga dosta izaći.Smile

A što se nekih eventualno novih SBE (mini)serijala - o tom potom.Smile
Dado A.
#20 Posted : 2. siječnja 2021. 18:03:46(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Jerry Krause wrote:
Samo želim da na godišnjoj razini pratite Nathana kao što ih Talijani prate. Znači 12 epizoda redovne serije s popratnim edicijama. Prošle godine nakon dugo vremena to nije uspjelo, jer je objavljeno 6 epizoda.

Znam da su uteg stare epizode koje trebaju pokrpati onu rupu plus još ovi miniserijali koje ste objavljivali i koje ćete objaviti. Ali eto, probati nekako u ovoj godini vratiti se u ritam.

I budući da osim NN i Siročadi ne pratim druge serijale moja želja je još i 3. sezona Siročadi- Nuovo Mondo.


I mi želimo isto što i ti, ali katkad nam to ne uspije, jebiga.Smile Ipak, izgledno je da bismo u tome ove godine mogli uspjeti i da će ti u konačnici obje želje biti ispunjene.Smile

P.S. I što si se stisnuo, počni kupovati još koji serijal pa će ti biti lakše!BigGrin BigGrin BigGrin
Users browsing this topic
Guest
9 Pages123>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,222 seconds.