Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

9 Pages«<23456>»
Detaljni popis LL tura u 2021. godini.
Dado A.
#61 Posted : 4. siječnja 2021. 21:33:16(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Sale_malta wrote:
Pozdrav svima ! Zelim vam uspjesnu i sretnu novu 2021 godinu. Iskreno za mene Libellus broj jedan i skupljam vecinu izdanja. Moze i taj Mr no u koloru😀😀😀😀😀
A iskreno bih volio da odradite Mikija u top izdanju. Nema toga mnogo 53 epizode. Isto tako vidim da odustajete u startu id toga 😔😔😔😔😔. To je za Vas maciji kasalj.


Mali su izgledi za Mikija, praktički nikakvi.Smile
Dado A.
#62 Posted : 4. siječnja 2021. 21:37:16(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Diskach wrote:
Hvala na odgovoru za Nathana, ali mi niš niste odgovorili za Siročad, tj ni meni ni Jerry-u.
Idu li uopće ove godine, a i zanima me ovo sa kratko sezonom od samo 3 epizode, ako ste uopće došli do toga...tj ako imate odg.
Fala Cool


Pa normalno da smo to preskočili kad ste nas zblekali s onim svojim:

Jerry: “Ja želim jedno.”

A onda ti - “Ja se slažem s Jerryjem” - i onda zatražiš potpuno drugo.

LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL

Šalu na stranu, slučajno smo to preskočili. Naravno, Siročad ide normalno, a minimum će biti 4 knjige. Možda bude i više, ali 4 knjige su k'o banka.Smile
Jerry Krause
#63 Posted : 5. siječnja 2021. 0:02:12(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 387
Man
Location: Ljubuški
Dado A. wrote:


P.S. I što si se stisnuo, počni kupovati još koji serijal pa će ti biti lakše!BigGrin BigGrin BigGrin

Može, čim krenete s Legs 3u1. Ne mora biti strogo u ovoj godini.Cool
Dado A.
#64 Posted : 5. siječnja 2021. 1:05:25(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Jerry Krause wrote:
Dado A. wrote:


P.S. I što si se stisnuo, počni kupovati još koji serijal pa će ti biti lakše!BigGrin BigGrin BigGrin

Može, čim krenete s Legs 3u1. Ne mora biti strogo u ovoj godini.Cool


Ah, nikad ništa od tebe.Cool
petrovic.mm
#65 Posted : 5. siječnja 2021. 9:49:45(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 5.12.2014.(UTC)
Posts: 116
Man
Location: Beograd
petrovic.mm wrote:



Samo dopuna jos jednog junaka Komandanta Marka, takodje u koloru.....

http://www.editorialemer...%20A%20COLORI&vall=1
jang
#66 Posted : 5. siječnja 2021. 14:19:48(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.5.2013.(UTC)
Posts: 72
u 2021 bi trebalo malo pojačat Nicka Raidera ( 6 knjiga + koji special ako če se speciali raditi)
kod BD škole da se lepo tera dalje započete serijale i možda da nas iznenadite sa dva tri integrala

što se novih stvari od Bonelija tiče ove nove krače serijale odlično guraju Golconda, FormaB i Čarobna knjiga, Darkwood je odustao, VČ tera Zagora i DD, ostalo na kapaljku.
Phoenix press sporo, kod Lukasa su izgurali prvu sezonu, Saguaro je očito na stranskom tiru, Adam Wild kaska vrlo polako.

Moje želje za Libellusova izdanja:
Dampyr (redovna serija pošto Maxi i Specail odlično idu od strane Ludensa). da se krene od tamo gdje je VČ stao, dakle od 50+ dalje, kasnije eventuelno epizode več objavljene
Lazarus Ledd
Saguaro (nemam pojma misli li PP nastaviti)
Adam Wild
Lukas (možda prvo Lukas reborn)
Legs (izgradili ste neku bazu kupaca Nathanovog univerzuma pa bi ti ljudi verovatno i ovo uzimali u nekoj manjoj nakladi)

da maštamo i dalje: od amera malo Aliena, Predatora, Terminatora :)
Fantus
#67 Posted : 5. siječnja 2021. 16:09:26(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 2.1.2021.(UTC)
Posts: 122
Location: Cro
Ukoliko se razmišlja o izdavanju Dampyra onda svakako treba krenuti od početka ( ne vidim nikakvog smisla da se nastavlja od tamo gdje je neka druga izdavačka kuća stala ) i još jednom podržavam ideju o izdavanju komandanta Marka u boji ( ako se prava za to mogu osigurati ). Zanima me ima li interesa za prevođenje Bonellijevih novela ( tj. knjiga). Mislim da su do sada izašle 3 : Zagor, NN i MM.
mike
#68 Posted : 5. siječnja 2021. 17:11:51(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 15.8.2011.(UTC)
Posts: 109
Location: Maribor
Posto uopce ne sumnjam da cete nastaviti fenomenalnim ritmom izdavanja kao i svih dosadasnjih godina, moje su zelje skromne BigGrin . Dakle sto vise Dragonera i Sirocadi i recimo nimalo mi nebi smetalo pokretanje Dampyra i Julie ThumbsUp .
Marko R
#69 Posted : 5. siječnja 2021. 17:26:34(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
Dado A. wrote:

A što se Mister Noa tiče, nakon što se velika većina čitatelja - što na forumu, što putem maila - izjasnila protiv mijenjanja dosadašnjeg koncepta objavljivanja, nastavit ćemo i dalje kao i dosad.Smile


Na topicu za 112 izbrojao sam one koji su ZA 2-u-1 ili 3-u-1 ili neko spajanje za ovaj period u serijalu:

- mmihoci
- ZoranC
- BullShark
- Arbok
- channel0
- Marko R
- vladop
- dr. westax
a samo na ovom topicu:
- logo111
- ZoranC
- DRAŽEN
- bober
- Wallace

Protiv su bili:

- Sawitch
- dombac
- aeronauticar

13 prema 3 za spajanje (za sada). Koja "velika većina čitatelja"? Otvorite topic za JAVNO glasanje sa jasno formulisanim pitanjem. Biće kako Vi odlučite, naravno, ali je definitivno tuga. Gledam ovaj 112, i Lib izdanja od 90 strana su zaista greota. Korice da spojimo pa su maltene debljine kao sadržaj... Zamislite koje je to gubljenje prostora, samo korice će zauzimati pola metra na polici. O praktičnosti i ceni da i ne govorimo. Svakome ko uzme 112 u ruke, jasno je da izgleda ko siroče u odnosu na ostale epizode. A sad bi trebalo da ih bude koliko, tridesetak zaredom? Za 242 i 243 ste rekli idu zajedno, a od 244 do 273 (Manaus!) epizode ima tačno 30 brojeva. Savršenih 10 komada 3-u-1. Propuštena prilika, ali šta da se radi...

Takođe, da iskoristim priliku i postavim pitanje za Alana Forda. Da li možemo da se nadamo i očekujemo deluxe Lib izdanja AF-a od početka, TRObroje, pa čak i malo većeg formata, crno-bele i sa Brixijevim prevodom naravno Love

Hvala Vam, i srećna Nova Godina svimaSmile ! Sve najbolje, i da ste živi i zdravi, sa svojom porodicom i prijateljima BigGrin !

Edit i PS: zamalo da zaboravim - šta će biti sa Zagor bibliotekom kad stignete do broja 212? Pošto je to poslednji broj koji su oni izdali u toj ediciji, a regularnih Zagora ima i nakon toga.
bober
#70 Posted : 5. siječnja 2021. 17:59:54(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 22.9.2011.(UTC)
Posts: 15
Location: Ljubljana
Da, šteta što ovaj period Mister Noa ne ide 3 u 1. Ali gazde su uvijek u pravo :)

Sve najbolje u 2021.
Wallace
#71 Posted : 5. siječnja 2021. 19:41:00(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 12.1.2017.(UTC)
Posts: 28
Location: Duga Resa
Ako može pomoći i moj glas, glasam za 3 U 1.
Zuta traka
#72 Posted : 5. siječnja 2021. 19:59:49(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.1.2021.(UTC)
Posts: 7
Location: Podgorica
dombac wrote:
Ne vidim baš veliki prostor za ubacivanje novih stvari ako nastavite sa starima kao dosad jer ZG, TX, MN, NN, MM, DD i DG zauzimaju oko 90% objavljenih knjiga u prošloj godini... eventualno se otvara prostor na temelju završenih ZG korijena i novela, DG bezdušni i MN nove pustolovine... Po meni ne treba previše mijenjati...


Upravo tako BigGrin
Zuta traka
#73 Posted : 5. siječnja 2021. 20:13:27(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.1.2021.(UTC)
Posts: 7
Location: Podgorica
Pozdrav :)
1)Da li je tex magazine u planu za 2021? I da li ce ici 2u1,kao i almanasi?

2)Od novih (pa jos i kratkih) serijala,zanima me ima li sanse za daryla zeda? Uvijek sam mislio da bi bio zanimljiv kao poseban serijal,a ne samo strip unutar stripa

To je to od mene,samo mogu da pohvalim ritam postojecih izdanja,tu nema zamjerki Love kao i pokretanje ove teme
Nadam se da ce ici jos jedna knjiga sirocadi u ovoj god,pored one 4 Blushing
Sve najbolje u ovoj,a i narednim godinama
Zuta traka
#74 Posted : 5. siječnja 2021. 20:20:21(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.1.2021.(UTC)
Posts: 7
Location: Podgorica
jang wrote:
u 2021 bi trebalo malo pojačat Nicka Raidera ( 6 knjiga + koji special ako če se speciali raditi)
kod BD škole da se lepo tera dalje započete serijale i možda da nas iznenadite sa dva tri integrala

što se novih stvari od Bonelija tiče ove nove krače serijale odlično guraju Golconda, FormaB i Čarobna knjiga, Darkwood je odustao, VČ tera Zagora i DD, ostalo na kapaljku.
Phoenix press sporo, kod Lukasa su izgurali prvu sezonu, Saguaro je očito na stranskom tiru, Adam Wild kaska vrlo polako.

Moje želje za Libellusova izdanja:
Dampyr (redovna serija pošto Maxi i Specail odlično idu od strane Ludensa). da se krene od tamo gdje je VČ stao, dakle od 50+ dalje, kasnije eventuelno epizode več objavljene
Lazarus Ledd
Saguaro (nemam pojma misli li PP nastaviti)
Adam Wild
Lukas (možda prvo Lukas reborn)
Legs (izgradili ste neku bazu kupaca Nathanovog univerzuma pa bi ti ljudi verovatno i ovo uzimali u nekoj manjoj nakladi)

da maštamo i dalje: od amera malo Aliena, Predatora, Terminatora :)


+1 za lukasa
Odlican serijal-mozda i najbolji "noviji" bonelli,definitivno zasluzuje libellus izdanje. Pogotovo jer izgleda da je prethodni izdavac odustao

Sawitch
#75 Posted : 5. siječnja 2021. 22:59:37(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 68
Man
Location: Zitiste
Ja sam se nekako nadao da ce Blek i Mark doci na red. Uzimao bih to. Ali samo da nije boja. To mi ubije sav gust Bonellia koji vucem od malena. Ali dobro.

Mislim da ne bi bilo lose spiciti Grejstorma i Kesidija, vrhunski serijali. Iako ih imam od Padore i Phoenixa uzeo bih Libellus.

A ono sta bi me najvise obradovalo to bi bio Traper Keri ali komplet. Kontam da ako neko moze izbunariti price o nevidljivom coveku i Vukodlaku mozete vi.

Od ostalih zahteva samo jaci tempo kod redovnog Teksa i Dragonera. I ja srecan.
Dado A.
#76 Posted : 6. siječnja 2021. 3:30:25(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Marko R wrote:
Dado A. wrote:

A što se Mister Noa tiče, nakon što se velika većina čitatelja - što na forumu, što putem maila - izjasnila protiv mijenjanja dosadašnjeg koncepta objavljivanja, nastavit ćemo i dalje kao i dosad.Smile


Na topicu za 112 izbrojao sam one koji su ZA 2-u-1 ili 3-u-1 ili neko spajanje za ovaj period u serijalu:

- mmihoci
- ZoranC
- BullShark
- Arbok
- channel0
- Marko R
- vladop
- dr. westax
a samo na ovom topicu:
- logo111
- ZoranC
- DRAŽEN
- bober
- Wallace

Protiv su bili:

- Sawitch
- dombac
- aeronauticar

13 prema 3 za spajanje (za sada). Koja "velika većina čitatelja"? Otvorite topic za JAVNO glasanje sa jasno formulisanim pitanjem. Biće kako Vi odlučite, naravno, ali je definitivno tuga. Gledam ovaj 112, i Lib izdanja od 90 strana su zaista greota. Korice da spojimo pa su maltene debljine kao sadržaj... Zamislite koje je to gubljenje prostora, samo korice će zauzimati pola metra na polici. O praktičnosti i ceni da i ne govorimo. Svakome ko uzme 112 u ruke, jasno je da izgleda ko siroče u odnosu na ostale epizode. A sad bi trebalo da ih bude koliko, tridesetak zaredom? Za 242 i 243 ste rekli idu zajedno, a od 244 do 273 (Manaus!) epizode ima tačno 30 brojeva. Savršenih 10 komada 3-u-1. Propuštena prilika, ali šta da se radi...


Bili bismo u prilično nezavidnoj situaciji da imamo samo 16 kupaca Mister Noa, zar ne?Smile

Generalno, da smo htjeli biti isključivi ne bismo ni spominjali neku drugu opciju, već bismo samo nastavili normalno dalje po starom, po postojećem konceptu, i to je to. Premda mi osobno smatramo da je to jedini, najbolji put - jer po nama bi besmisleno bilo zbog tridesetak brojeva koji čine malo više od 8% serijala sad mijenjati koncept koji guramo već kroz gotovo 64% serijala - odlučili smo ipak biti susretljivi i poslušati što kažu stripofili na sve to. Razgovarajući osobno s puno njih (velika većina nema ni otvorene accounte ovdje) te nakon što nas je kontaktirao značajan broj naših redovnih kupaca putem maila shvatili smo da to nema nikakvog smisla jer opravdanja poput “zauzimanja mjesta na polici” i “niže cijene” nemaju ni približno jednaku snagu kad se na drugu stranu stavi razbijanje koncepta. I to je to.Smile

Uostalom - kao što je jedan kupac savršeno točno detektirao - naša postojanost i kontinuitet u onome što radimo i jest osnovni razlog zašto smo toliko dugo opstali na tržištu (pomoć s druge strane nemamo), jer kupci naših izdanja uvijek znaju na čemu su. Naime, kod nas neće doživjeti opciju da krenemo npr. “s cjelovitim epizodama”, pa se prebacimo na “2-u-1”, pa onda na “3-u-1”, pa zatim na npr. meke korice i na kraju na drugi format ili ne znam što drugo sve ne... Kako smo krenuli, tako ćemo i završiti - i to je to... I to je ključno: ZAVRŠIT ĆEMO! Nećemo gasiti nešto kad broj kupaca opadne za 50, 70, 100 ili 300. Drugi bi to napravili, naravno (čast izuzecima, valjda ih ima), ali mi nećemo pa makar zadnje brojeve radili u 2 primjerka: jedan za drugoga Dadu, drugi za mene. I to je ono što smo obećali prvog dana. Mi nećemo vaše teško zarađene novce obezvrijediti gašenjem serijala jer se slabo/slabije prodaje, premda bi to bilo financijski nemjerljivo pametnije za nas. Evo, razmislite svi samo koliko ste novca dosad bacili na projekte koje je neka izdavačka kuća započela pa prekinula i čije kolekcije nikad nećete imati u cijelosti? Nemojte samo da vas zaboli glava kad izračunate...Cool Također, mi nećemo ni kukati, ni plakati niti moljakati da se kupi nešto naše, nije to naš stil. Tvrdoglavo ćemo gurati ono što smo započeli, premda će to značiti da neke serijale nećemo moći započeti ili objavljivati onoliko brzo koliko bismo htjeli jer da bi se pokrio svaki neprofitabilni projekt koji radimo (a ima ih), mi taj gubitak moramo pokriti sredstvima iz drugog projekta koji ide kako treba. Ali da ćemo vas zajebati i prekinuti s izdavanjem nečega što smo započeli - NO WAY!Smile

Jasno, potpuno nam je razumljivo da bi neki od vas bili sretniji da idemo npr. s 3-u-1 ovu mini sagu, ali - jebiga - nije se rodio tko je svijetu ugodio.Smile

Eto, nadam se da sam sad baš sve pojasnio u ime nas dvojice što se nastavka objavljivanja Mister Noa tiče i ubuduće se nećemo više vraćati na ovu temu, nego ćemo to vrijeme iskoristiti za rad na novim knjigama jer će u protivnom opet krenuti paljba “kad će, kad će”.Smile

I na kraju, beskrajno smo zahvalni svima vama koji nas podržavate kupujući naša izdanja, jer da nije te vaše podrške godišnji broj knjiga ne bi mogao biti ni blizu onoga koji je sada.Smile
Aftermath
#77 Posted : 6. siječnja 2021. 11:46:19(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 19.10.2019.(UTC)
Posts: 4
Ima li kakve šanse da se malo ubrza Spirou? Po meni nepravedno zapostavljen serijal.
Dado A.
#78 Posted : 6. siječnja 2021. 12:53:57(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Zuta traka wrote:
Da li je tex magazine u planu za 2021? I da li ce ici 2u1,kao i almanasi?

Postoji mogućnost da će ići ove godine, a objavljivat ćemo ih pojedinačno (kao Dragonerov magazin npr.).Smile

Zuta traka wrote:
Od novih (pa jos i kratkih) serijala,zanima me ima li sanse za daryla zeda? Uvijek sam mislio da bi bio zanimljiv kao poseban serijal,a ne samo strip unutar stripa

Ne. On se (zasad) ne može lincencirati.

Zuta traka wrote:
To je to od mene,samo mogu da pohvalim ritam postojecih izdanja,tu nema zamjerki Love kao i pokretanje ove teme
Nadam se da ce ici jos jedna knjiga sirocadi u ovoj god,pored one 4 Blushing
Sve najbolje u ovoj,a i narednim godinama

Hvala na lijepim riječima.Smile A Siročadi neće nedostajati...Smile
Dado A.
#79 Posted : 6. siječnja 2021. 12:55:54(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Sawitch wrote:
Ja sam se nekako nadao da ce Blek i Mark doci na red. Uzimao bih to. Ali samo da nije boja. To mi ubije sav gust Bonellia koji vucem od malena. Ali dobro.

Mislim da ne bi bilo lose spiciti Grejstorma i Kesidija, vrhunski serijali. Iako ih imam od Padore i Phoenixa uzeo bih Libellus.

A ono sta bi me najvise obradovalo to bi bio Traper Keri ali komplet. Kontam da ako neko moze izbunariti price o nevidljivom coveku i Vukodlaku mozete vi.

Od ostalih zahteva samo jaci tempo kod redovnog Teksa i Dragonera. I ja srecan.


I Texa i Dragonera guramo maksimalno koliko možemo, a tako ćemo nastaviti i ubuduće.Smile

Ovo ostalo - tko zna... Možda nešto od navedenog nekad i bude išlo...Smile
Dado A.
#80 Posted : 6. siječnja 2021. 12:59:19(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Aftermath wrote:
Ima li kakve šanse da se malo ubrza Spirou? Po meni nepravedno zapostavljen serijal.


Ima. Već više puta smo napisali da smo jako nezadovoljni ritmom Spiroua & Fantasija i da će se to promijeniti. Prošle godine objavili smo “Trulu opatiju”, a ove godine ići će ih zasigurno više, pa da i to polako počnemo privoditi kraju.Smile
Users browsing this topic
Guest (3)
9 Pages«<23456>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,216 seconds.