Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

4 Pages<1234>
Zagor kolor biblioteka
cladis
#41 Posted : 5. svibnja 2021. 19:14:32(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Sve već rečeno , od reprinta ništa neće biti.Da bi išlo, bi. Ja sam zagor priča br.23 ili 24 ne znam koji točno napamet platio 750kn . i to sada pratim kako izlazi ali iako imam želju početi sa MM i Mister No-om bojim se da kako trenutno nemam niti jedan broj, tu priču nikada neću aktivirati. To bi bio preskup sport naročito Mister No, iskreno se nadam da će to jednog dana Ludens aktivirati jer osim LL nitko nije pokrenuo ova dva reprinta.Tu ne računam VČ i one debeljuce koje izdavaču nisu prioritet već duže vrijeme. Reprint bi svakako našao svoje kupce.BigGrin
Boxer_st
#42 Posted : 6. svibnja 2021. 7:46:16(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.5.2021.(UTC)
Posts: 7
... znam, ali se ipak nadam da će Zagora u dogledno vrijeme repritati, bar one brojeve koji su izdani u samo 400 komada i svi prodani jer smatram da naprave dodatnih 200 komada od svakog sigurno svi bili prodani vrlo brzo, a naveli bi nove ljude na skupljanje kolekcije...
DRAŽEN
#43 Posted : 6. svibnja 2021. 8:30:32(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 28.2.2018.(UTC)
Posts: 89
Puno nas bi želio reprinte ali o tome LIBELLUS ne razmišlja ni planira. Šteta. I ja sam neke brojeve masno platio. Npr nedavno NN 44 kojeg je stvarno jako teško pronaći. Trebali bi nam samo reći u koliko komada bi im se to isplatilo. Mi kao kupci bi im se trebali javiti pa ako nas se skupi dovoljno organizirati pretplatu pa na taj način ne bi imali gubitke zbog toga a vjerojatno bi se pojavili i novi kupci.
logo111
#44 Posted : 6. svibnja 2021. 9:39:58(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 7.7.2020.(UTC)
Posts: 31
Location: croatia
Draž kolekcionarstva treba biti i traženje....

Osobno sam se uključio u sakupljanje Zagor LL Biblioteke tek negdje kad je izašao kapetan Zmija, dakle knjiga broj.37. Sve prethodno knjige su bile rasprodane kao i sad.

Malo po malo, strpljivo tražio, lovio po aukcijama i kroz neko vrijeme uspio sve sakupiti, uz to možda tek 2-3 knjige platio više nego im je cijena na koricama.

Zadovoljstvo takvog sakupljanja još je i veće. Uglavnom može se, uvijek ima primjeraka koji se prodaju - samo treba biti strpljiv.

Slična priča je i sa Mister No LL Bibliotekom gdje sam se uključio negdje na broju 75. Sad ih imam sve uz sličnu priču. Dakle - može se.
mmihoci
#45 Posted : 6. svibnja 2021. 11:07:43(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
Bilo je za prošli "virtualni" Interliber ponuda kompleta (nekih, ali mislim da je bio i Zagor do knjige 70 i nešto) po cijeni na koricama svake knjige.
Možda da se priupita LL ako još imaju te komplete.
Boxer_st
#46 Posted : 6. svibnja 2021. 11:41:50(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.5.2021.(UTC)
Posts: 7
DRAŽEN wrote:
Puno nas bi želio reprinte ali o tome LIBELLUS ne razmišlja ni planira. Šteta. I ja sam neke brojeve masno platio. Npr nedavno NN 44 kojeg je stvarno jako teško pronaći. Trebali bi nam samo reći u koliko komada bi im se to isplatilo. Mi kao kupci bi im se trebali javiti pa ako nas se skupi dovoljno organizirati pretplatu pa na taj način ne bi imali gubitke zbog toga a vjerojatno bi se pojavili i novi kupci.


... slažem se... znam da je nekima draž u traženju... ali što više ide vrijeme neće se više moći ni nabaviti ti brojevi jer će svako čuvati za svoju kolekciju... a siguran sam da bi se pojavilo i dosta novih kupaca, znam stvarno puno ljudi koji se ne žele upustiti u prikupljanje cijele kolecije jer znaju da nikad neće doći do nekih brojeva... zato smatram da bi reprint u manjoj količini bio prava stvar i još bi se više ljudi navuklo na skupljanje...
Edi B
#47 Posted : 6. svibnja 2021. 13:59:04(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.9.2020.(UTC)
Posts: 78
Location: Split
logo111 wrote:
Draž kolekcionarstva treba biti i traženje....

Osobno sam se uključio u sakupljanje Zagor LL Biblioteke tek negdje kad je izašao kapetan Zmija, dakle knjiga broj.37. Sve prethodno knjige su bile rasprodane kao i sad.

Malo po malo, strpljivo tražio, lovio po aukcijama i kroz neko vrijeme uspio sve sakupiti, uz to možda tek 2-3 knjige platio više nego im je cijena na koricama.

Zadovoljstvo takvog sakupljanja još je i veće. Uglavnom može se, uvijek ima primjeraka koji se prodaju - samo treba biti strpljiv.

Slična priča je i sa Mister No LL Bibliotekom gdje sam se uključio negdje na broju 75. Sad ih imam sve uz sličnu priču. Dakle - može se.

Nije isto bilo krenuti kad je izašla knjiga 75. , odnosno 2016. godine i krenuti danas, ogromna je to razlika. Tad je još bilo knjiga sa brojem 60+ po aukcijama i striparnicama za cijenu s korica, pa cak i manju.
Evo na primjer, Renky je te godine imao aukciju od knjige 14 do 70 za 6700 kn, što ispadne 117,5 kn po knjizi, ukljucujuci ove najtraženije sa brojem 60.
A danas, danas za te novce mozes kupiti cca knjigu 3, 60, 61, 62, 63, 64, 67, 68, ako ih imaš od koga kupiti, a to je jedno veliko AKO.
Dakle - ne može se, nekad se moglo.
Edi B
#48 Posted : 6. svibnja 2021. 14:08:49(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.9.2020.(UTC)
Posts: 78
Location: Split
I ja koji sam tu tek odnedavno vec znam da od reprintanja nema nista. Tako da mi nisu jasni ovi koji su godinama po forumu i jos raspravljaju o toj temi.
Boxeru, ja sam prvi koji želi reprint, ali nema od toga ništa, problem su troškovi i neisplativost.
Jer da se reprintaju najtraženije knjige, npr. svaka po 200 komada, otišlo bi od jedne 150, od druge 50, od trece 30 od cetvrte 190 itd. Nebi se rasprodale, jer ne fale nam svima isti brojevi.
Druga stvar, da krene sad u prodaju 100 primjeraka reprinta Mr. No 66, vec za par sati bi se na aukcijama misteriozno pojavilo jos 20-30 komada od prvog izdanja, jer pala bi potražnja, a s time i cijena i tako ukrug.
Da skratim, nista od reprinta.
Boxer_st
#49 Posted : 6. svibnja 2021. 14:14:51(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.5.2021.(UTC)
Posts: 7
Edi B wrote:
logo111 wrote:
Draž kolekcionarstva treba biti i traženje....

Osobno sam se uključio u sakupljanje Zagor LL Biblioteke tek negdje kad je izašao kapetan Zmija, dakle knjiga broj.37. Sve prethodno knjige su bile rasprodane kao i sad.

Malo po malo, strpljivo tražio, lovio po aukcijama i kroz neko vrijeme uspio sve sakupiti, uz to možda tek 2-3 knjige platio više nego im je cijena na koricama.

Zadovoljstvo takvog sakupljanja još je i veće. Uglavnom može se, uvijek ima primjeraka koji se prodaju - samo treba biti strpljiv.

Slična priča je i sa Mister No LL Bibliotekom gdje sam se uključio negdje na broju 75. Sad ih imam sve uz sličnu priču. Dakle - može se.

Nije isto bilo krenuti kad je izašla knjiga 75. , odnosno 2016. godine i krenuti danas, ogromna je to razlika. Tad je još bilo knjiga sa brojem 60+ po aukcijama i striparnicama za cijenu s korica, pa cak i manju.
Evo na primjer, Renky je te godine imao aukciju od knjige 14 do 70 za 6700 kn, što ispadne 117,5 kn po knjizi, ukljucujuci ove najtraženije sa brojem 60.
A danas, danas za te novce mozes kupiti cca knjigu 3, 60, 61, 62, 63, 64, 67, 68, ako ih imaš od koga kupiti, a to je jedno veliko AKO.
Dakle - ne može se, nekad se moglo.




To ja i pokušavam reći. Netko tko želi sada početi skupljati kolekciju jednostavno mu nema smisla jer neke brojeve nikad neće vidjeti, barem ne po normalnoj cijeni. Ja znam da košta ići u reprinit s malom količinom od npr. 100 komada, ali smatram da naprave reprint od 400 komada svih onih brojeva koji su printani u samo 400 komada da bi svi bili prodani plus što bi dobili još novih kupaca koji sad ne žele ulaziti u to jer se boje da ce za broj 23 za par godina morat istrest 2000kn.
Boxer_st
#50 Posted : 6. svibnja 2021. 14:18:47(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.5.2021.(UTC)
Posts: 7
Edi B wrote:
I ja koji sam tu tek odnedavno vec znam da od reprintanja nema nista. Tako da mi nisu jasni ovi koji su godinama po forumu i jos raspravljaju o toj temi.
Boxeru, ja sam prvi koji želi reprint, ali nema od toga ništa, problem su troškovi i neisplativost.
Jer da se reprintaju najtraženije knjige, npr. svaka po 200 komada, otišlo bi od jedne 150, od druge 50, od trece 30 od cetvrte 190 itd. Nebi se rasprodale, jer ne fale nam svima isti brojevi.
Druga stvar, da krene sad u prodaju 100 primjeraka reprinta Mr. No 66, vec za par sati bi se na aukcijama misteriozno pojavilo jos 20-30 komada od prvog izdanja, jer pala bi potražnja, a s time i cijena i tako ukrug.
Da skratim, nista od reprinta.


I ja znam ljudi koji čekaju taj reprint tih Zagora da mogu početi skupljati jer se ovako jednostavno ne usude. Ne shvaćam zašto je problem da nekih i ostane malo, pa dolaze stalno novi ljudi, novi sakupljači, prodat će se. Smile
Edi B
#51 Posted : 6. svibnja 2021. 14:24:27(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.9.2020.(UTC)
Posts: 78
Location: Split
Boxer_st wrote:
Edi B wrote:
I ja koji sam tu tek odnedavno vec znam da od reprintanja nema nista. Tako da mi nisu jasni ovi koji su godinama po forumu i jos raspravljaju o toj temi.
Boxeru, ja sam prvi koji želi reprint, ali nema od toga ništa, problem su troškovi i neisplativost.
Jer da se reprintaju najtraženije knjige, npr. svaka po 200 komada, otišlo bi od jedne 150, od druge 50, od trece 30 od cetvrte 190 itd. Nebi se rasprodale, jer ne fale nam svima isti brojevi.
Druga stvar, da krene sad u prodaju 100 primjeraka reprinta Mr. No 66, vec za par sati bi se na aukcijama misteriozno pojavilo jos 20-30 komada od prvog izdanja, jer pala bi potražnja, a s time i cijena i tako ukrug.
Da skratim, nista od reprinta.


I ja znam ljudi koji čekaju taj reprint tih Zagora da mogu početi skupljati jer se ovako jednostavno ne usude. Ne shvaćam zašto je problem da nekih i ostane malo, pa dolaze stalno novi ljudi, novi sakupljači, prodat će se. Smile

A miša mu maloga, nije to bas tako, evo pogledaj koliko je primjeraka ostalo Zagora 7,8,9,10 kojima je naklada 800 komada, a prodaju se vec skoro 10 godina.
Uzmi u obzir Libellus akcije 50% i gratis knjige, pa tu ih se prodalo pola, da nije tih opcija bilo bi ih po 300 na lageru, umjesto sadašnjih 50-100.
logo111
#52 Posted : 6. svibnja 2021. 15:19:43(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 7.7.2020.(UTC)
Posts: 31
Location: croatia
Moglo se prije, može i sad - Točka

Prošle godine odlučio skupiti kompletan Tex (izašlo skoro 100 brojeva). Trebam li reći da mi je ostalo još samo 4-5 za pronaći i to ne onih najtraženijih. I ove koji nedostaju bi skupio da nekalkuliram sa cijenama kako bih prošao što povoljnije.

Dakle moglo se i može se.
Edi B
#53 Posted : 6. svibnja 2021. 15:37:52(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.9.2020.(UTC)
Posts: 78
Location: Split
logo111 wrote:
Moglo se prije, može i sad - Točka

Prošle godine odlučio skupiti kompletan Tex (izašlo skoro 100 brojeva). Trebam li reći da mi je ostalo još samo 4-5 za pronaći i to ne onih najtraženijih. I ove koji nedostaju bi skupio da nekalkuliram sa cijenama kako bih prošao što povoljnije.

Dakle moglo se i može se.

Da gospodine
cladis
#54 Posted : 6. svibnja 2021. 17:42:33(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Evo Magični br,1 Ja ga tražim i to je još jedini strip koji mi nedostaje u kolekciji od svih koje pratim tj. Zagor, Tex redovni, kolor, Dragonero, Torgal, MM kolor, itd. a ovaj jedan već 1-2 god. nije bio na aukcijama. Najteže sam skupio Zagora ali sam se dosta kasnije odlučio za njega, ne zato što ga nešto extra ne volim, naprotiv uvijek mi je bio br.1 Ali kako ga imam u extra Zagoru dao sam prednost Texu i za to vrijeme cijene su rasle.Onaj tko sada uzme pojedinačni primjerak br.23 mora biti spreman za izdvojiti barem 700 kn minimalno.Nešto jeftinije u kompletu svakako. Nije mi samo jasno Magični je ako sam dobro vidio od početka do kraja išao u 500 primjeraka a i sada još ima jako puno novijih brojeva na sve strane za kupiti u pola cijene.To znači da ima ljudi koji su kupovali do nekog broja i onda odustali, iako mogu jako jeftino nabaviti ostatak.Sa druge strane ne žele se riješiti tih prvih brojeva iz serijala od kojeg su odustali.Ali eto čekat će mo.Huh
Edi B
#55 Posted : 6. svibnja 2021. 17:56:29(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.9.2020.(UTC)
Posts: 78
Location: Split
cladis wrote:
Evo Magični br,1 Ja ga tražim i to je još jedini strip koji mi nedostaje u kolekciji od svih koje pratim tj. Zagor, Tex redovni, kolor, Dragonero, Torgal, MM kolor, itd. a ovaj jedan već 1-2 god. nije bio na aukcijama. Najteže sam skupio Zagora ali sam se dosta kasnije odlučio za njega, ne zato što ga nešto extra ne volim, naprotiv uvijek mi je bio br.1 Ali kako ga imam u extra Zagoru dao sam prednost Texu i za to vrijeme cijene su rasle.Onaj tko sada uzme pojedinačni primjerak br.23 mora biti spreman za izdvojiti barem 700 kn minimalno.Nešto jeftinije u kompletu svakako. Nije mi samo jasno Magični je ako sam dobro vidio od početka do kraja išao u 500 primjeraka a i sada još ima jako puno novijih brojeva na sve strane za kupiti u pola cijene.To znači da ima ljudi koji su kupovali do nekog broja i onda odustali, iako mogu jako jeftino nabaviti ostatak.Sa druge strane ne žele se riješiti tih prvih brojeva iz serijala od kojeg su odustali.Ali eto čekat će mo.Huh

Magični V. 1 zadnji put bio 2019. ako se ne varam, otišao po početnoj od 250kn uz jednu jedinu ponudu.
Nakon toga ni traga ni glasa.
A nije ni meni jasno to za ostatak magičnog, manje više dostupni su svi brojevi po jako niskim cijenama, a prvih 6 nikako, sve naklada 500 komada.
Bas sam bio postavio na s.com forumu pitanje zašto je to tako, čisto da vidim što iskusniji clanovi misle.
P.s. i meni fali jos jedino broj 1, al uzeo sam od Golconde da mogu krenut sa citanjem, pa ako nekad naleti jedinica od LL bit ce junacka borba na aukcijiLOL
cladis
#56 Posted : 6. svibnja 2021. 18:13:36(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Edi B wrote:
cladis wrote:
Evo Magični br,1 Ja ga tražim i to je još jedini strip koji mi nedostaje u kolekciji od svih koje pratim tj. Zagor, Tex redovni, kolor, Dragonero, Torgal, MM kolor, itd. a ovaj jedan već 1-2 god. nije bio na aukcijama. Najteže sam skupio Zagora ali sam se dosta kasnije odlučio za njega, ne zato što ga nešto extra ne volim, naprotiv uvijek mi je bio br.1 Ali kako ga imam u extra Zagoru dao sam prednost Texu i za to vrijeme cijene su rasle.Onaj tko sada uzme pojedinačni primjerak br.23 mora biti spreman za izdvojiti barem 700 kn minimalno.Nešto jeftinije u kompletu svakako. Nije mi samo jasno Magični je ako sam dobro vidio od početka do kraja išao u 500 primjeraka a i sada još ima jako puno novijih brojeva na sve strane za kupiti u pola cijene.To znači da ima ljudi koji su kupovali do nekog broja i onda odustali, iako mogu jako jeftino nabaviti ostatak.Sa druge strane ne žele se riješiti tih prvih brojeva iz serijala od kojeg su odustali.Ali eto čekat će mo.Huh

Magični V. 1 zadnji put bio 2019. ako se ne varam, otišao po početnoj od 250kn uz jednu jedinu ponudu.
Nakon toga ni traga ni glasa.
A nije ni meni jasno to za ostatak magičnog, manje više dostupni su svi brojevi po jako niskim cijenama, a prvih 6 nikako, sve naklada 500 komada.
Bas sam bio postavio na s.com forumu pitanje zašto je to tako, čisto da vidim što iskusniji clanovi misle.
P.s. i meni fali jos jedino broj 1, al uzeo sam od Golconde da mogu krenut sa citanjem, pa ako nekad naleti jedinica od LL bit ce junacka borba na aukcijiLOL

he he dobro da znam, rukavica je bačena , neka pobijedi bolji,Samo da borba počne što prije Cowboy2 he he
logo111
#57 Posted : 7. svibnja 2021. 7:56:47(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 7.7.2020.(UTC)
Posts: 31
Location: croatia
Boxer_st wrote:
DRAŽEN wrote:
Puno nas bi želio reprinte ali o tome LIBELLUS ne razmišlja ni planira. Šteta. I ja sam neke brojeve masno platio. Npr nedavno NN 44 kojeg je stvarno jako teško pronaći. Trebali bi nam samo reći u koliko komada bi im se to isplatilo. Mi kao kupci bi im se trebali javiti pa ako nas se skupi dovoljno organizirati pretplatu pa na taj način ne bi imali gubitke zbog toga a vjerojatno bi se pojavili i novi kupci.


... slažem se... znam da je nekima draž u traženju... ali što više ide vrijeme neće se više moći ni nabaviti ti brojevi jer će svako čuvati za svoju kolekciju... a siguran sam da bi se pojavilo i dosta novih kupaca, znam stvarno puno ljudi koji se ne žele upustiti u prikupljanje cijele kolekcije jer znaju da nikad neće doći do nekih brojeva... zato smatram da bi reprint u manjoj količini bio prava stvar i još bi se više ljudi navuklo na skupljanje...


Ponukan ovim topicom i napisima da se ne mogu pronaći određeni brojevi malo sam pogledao aukcije.

Ako se zadržimo samo na Zagor LL Biblioteci - u trenutku dok pišem ovaj post na aukcijama se od onih narjeđih i najtraženijih brojeva te kolekcije, dakle brojevi između 10-30 u ponudi se nalaze brojevi : 11,12, 13, 14, 15, 16, 19, 20, 24, 25, 26, 28, 29, 30. Dakle gotovo pa svi.


Najlakše je kukati da nema i da se ne može. Samo treba biti strpljiv i pomalo "krpati" kolekciju ako stvarno to želiš.
tesan07
#58 Posted : 7. svibnja 2021. 10:34:51(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 4.5.2020.(UTC)
Posts: 5
Location: Koprivna
Prije bih rekao da su problem cijene tih rasprodanih brojeva,nego nedostupnost.Ako nešto baš želiš,onda budi spreman i platiti.Posložiš si u glavi dali ti se financijski isplati.Ako ne,pomiriš se s time i pratiš izdanja koja tvoj novčanik može pratiti.
Edi B
#59 Posted : 7. svibnja 2021. 15:26:57(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.9.2020.(UTC)
Posts: 78
Location: Split
tesan07 wrote:
Prije bih rekao da su problem cijene tih rasprodanih brojeva,nego nedostupnost.Ako nešto baš želiš,onda budi spreman i platiti.Posložiš si u glavi dali ti se financijski isplati.Ako ne,pomiriš se s time i pratiš izdanja koja tvoj novčanik može pratiti.

Pa to je ono što se pokusava reci cijelo vrijeme.
Za ovih 12-13 stripova koje je naveo uvaženi kolega logo111 treba izdvojit 1000eura plus jos 2000€ za ostatak kolekcije.
Naravno da se može, može se i Ferrari vozit, za one koji imaju 1 000 000 eura.
Dakle, dotični gospodin je jučer rekao da je on poceo Mr. No od knjige 75, i da je bez problema sve sakupio po cijeni sa korica, na što sam mu ja rekao da je ogromna razlika bilo krenuti tada i danas.
Ponukan ovim topikom pogledao sam po kojim je cijenama kupovao Mr. No i sam sebi dokazao da sam u pravu.
A kad sam rekao da se ne može sakupit, pritom sam se referirao na njegovu izjavu o lakoci sakupljanja po cijenama sa korica, nisam mislio da se doslovno ne može.
Pa sve se može kad imaš novca, ali ovdje se radi uglavnom o kolekcionarima koja imaju skromna primanja i neke prosječne place i ne mogu si priuštit sakupljanje Mr. Noa po današnjim cijenama. - Točka
mmihoci
#60 Posted : 7. svibnja 2021. 16:29:02(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
Naklada Nick Raider je 200 komada po jeftinijoj cijeni od 180 kuna.
Naklada Zagora je 400 komada po jeftinijoj cijeni 172 kune.

Jedan i drugi imaju oko 300 strana, Zagor u koloru, Nick dodatnu naslovnicu Perovića.

Teško je očekivat da će ići reprint neke knjige pa čak i uz manju nakladu i to po tko zna kojoj većoj cijeni.

A da ne pričam o tome, "daj Izdavaču reprintajte a mi ćemo to kupiti", a onda se kupac predomisli (jer cijena bi mogla bit značajno veća jer je naklada manja) i onda naravno knjige se vuku godinama neprodane.

Mislim da je još uvijek jeftinije tražiti aukcije nego ići u "dil" s Izdavačem da za ekipu od par desetaka (ako i toliko) ljudi naprave reprint.
Netko treba platiti tiskaru i ljude kod Izdavača za pripremu materijala (i možebitno licenci od vlasnika). Naravno ako materijali još i postoje jer neke knjige su izašle prije više godina.

Ne vidim realnu opciju da se to dogodi osim ako se ne nađe zadovoljavajuća brojka sigurnih kupaca tog reprinta.

Nije baš lako preuzeti na sebe takav rizik pogotovo u današnja vremena.

Users browsing this topic
Guest
4 Pages<1234>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,177 seconds.