Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

34 Pages«<1516171819>»
Pitanja za LL
Dado R.
#321 Posted : 27. kolovoza 2021. 21:48:12(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
O Komandantu Marku uopće...
Space Marine
#322 Posted : 29. kolovoza 2021. 7:11:19(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.8.2021.(UTC)
Posts: 7
Man
Location: Croatia
Mene zanima planirate li možda u narednih godinu - godinu i pol početi izdavati neki od slijedećih serijala: Dampyr, Morgan Lost te Brendon?

mmihoci
#323 Posted : 29. kolovoza 2021. 8:02:59(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
Space Marine wrote:
Mene zanima planirate li možda u narednih godinu - godinu i pol početi izdavati neki od slijedećih serijala: Dampyr, Morgan Lost te Brendon?



Spomenuli su Dampyra prije tjedan ili dva.
CheddarBob
#324 Posted : 29. kolovoza 2021. 11:44:15(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.4.2015.(UTC)
Posts: 233
Man
Location: Samobor
Da se vratim na raspravu o Alanu Fordu:

Premda jest izašlo nebrojeno izdanja, ni jedno još nije tip-top. Skupio sam prvih 70-ak u HC-u pa izgubio motivaciju (koristili jesu Brixyjev prijevod, no sjećam se popriličnog broja tipfelera, a ni ukupan dojam izdanja, osim što je u tvrdom uvezu, nije baš osobit, zbrzano djeluje). Definitivno bih počeo s Libellusom ispočetka te istjerao serijal do kraja pa da napokon budem u miru i s Alanom, kao što sam s Bonellijem.

Obavezno c/b, a bilo bi dobro i da su 4 broja u jednoj knjizi, tako da se svaka stotka pokrije s okruglo 25 knjiga. ThumpUp

Nadam se da nas je dovoljno da i to krene jednom, bilo kad.
SZOCK
Oki
#325 Posted : 29. kolovoza 2021. 13:21:05(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 212
Man
Location: DUGA RESA
Mislim da za Alan Forda više nitko u Hrvatskoj ne može dobiti prava jer su oni neki Crnogorci otkupili prava za sve države iz bivše Juge..?
Paulo Adolfo
#326 Posted : 29. kolovoza 2021. 18:53:49(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 407
Location: Bar
Pozdrav, društvo. Smile
Ima li šanse da u neko skorije vrijeme izađe Tex Magazin 1 ili Mr No Specijal 3?
Dado R.
#327 Posted : 29. kolovoza 2021. 19:51:53(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Paulo Adolfo wrote:
Pozdrav, društvo. Smile
Ima li šanse da u neko skorije vrijeme izađe Tex Magazin 1 ili Mr No Specijal 3?

Tex magazin svakako, to je na neki način nastavak almanaha... no ima još nekih stvari koje trebamo pomno proći i donijeti neke odluke oko tog izdanja pa ćemo konkretnije moći razgovarati o njemu.
MNO specijal 3 i 4 bit će unarednih nekoliko mjeseci, to nije upitno.
Paulo Adolfo
#328 Posted : 29. kolovoza 2021. 20:51:55(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 407
Location: Bar
Dado R. wrote:
Paulo Adolfo wrote:
Pozdrav, društvo. Smile
Ima li šanse da u neko skorije vrijeme izađe Tex Magazin 1 ili Mr No Specijal 3?

Tex magazin svakako, to je na neki način nastavak almanaha... no ima još nekih stvari koje trebamo pomno proći i donijeti neke odluke oko tog izdanja pa ćemo konkretnije moći razgovarati o njemu.
MNO specijal 3 i 4 bit će unarednih nekoliko mjeseci, to nije upitno.

Sjajno! Love
Pošto magazini zaista dođu kao nastavak almanaha (mada su, nažalost, dosta lošiji) nadam se da će kao i almanasi ići 2-u-1, to bi bilo odlično. Sustigli bismo Italijane kao od šale. BigGrin
Space Marine
#329 Posted : 29. kolovoza 2021. 22:30:28(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 29.8.2021.(UTC)
Posts: 7
Man
Location: Croatia
mmihoci wrote:
Space Marine wrote:
Mene zanima planirate li možda u narednih godinu - godinu i pol početi izdavati neki od slijedećih serijala: Dampyr, Morgan Lost te Brendon?



Spomenuli su Dampyra prije tjedan ili dva.


Super, znači da ima neke namjere valjda...

A Morgan Lost i Brendon nisu u baš nikakvom planu zasada ili?
Dado R.
#330 Posted : 29. kolovoza 2021. 23:05:49(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Dampyr ima namjere, druga dva navedena naslova nisu u planu...
logo111
#331 Posted : 30. kolovoza 2021. 6:31:13(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 7.7.2020.(UTC)
Posts: 31
Location: croatia
Dampyr je odličan izbor, jer se radi o serijalu koji je izvrstan i scenarijem i crtežom.

Dobro je da će napakon na ovim prostorima dobiti prvo kvalitetno izdanje kakvo i zaslužuje.

Nadam se da će uskoro biti više informacija u tom novom izdanju...ili možda odmah čak i najava Smile
VoltoNacosto
#332 Posted : 30. kolovoza 2021. 6:56:03(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 31.7.2021.(UTC)
Posts: 20
Location: Zagreb
A ima li šanse da izađe nešto novo u Biblioteci Libellus??? Dugo nije ništa :(
cladis
#333 Posted : 30. kolovoza 2021. 19:42:14(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Od Dampyra imam sve što je izašlo na ovim prostorima a to znači da mi je kolekcija u nekih 5-6 različitih izdanja tj.Izdavača.Meni je odličan i vidim da u Italiji ima debelo preko 200 br. redovnog serijala i još štošta popratnog.Ukoliko krene , okrećem se Libelusu a ovo moje na prodaju, jako grdo izgleda.Imam prvo dvije verzije u HC ,pa nekoliko brojeva pojedinačnih od VČ koji se vežu na ove hc po numeraciji iz Italije, onda slijede one knjige od VČ od po 3-4 priče i sad evo Ludens specijali i maxiji eto dobro sam rekao 5-6 različitih hrbata a i veličina.U svakom slučaju podržavam i kupujem ako kreneSmile
Edi B
#334 Posted : 30. kolovoza 2021. 21:25:33(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.9.2020.(UTC)
Posts: 78
Location: Split
cladis wrote:
Od Dampyra imam sve što je izašlo na ovim prostorima a to znači da mi je kolekcija u nekih 5-6 različitih izdanja tj.Izdavača.Meni je odličan i vidim da u Italiji ima debelo preko 200 br. redovnog serijala i još štošta popratnog.Ukoliko krene , okrećem se Libelusu a ovo moje na prodaju, jako grdo izgleda.Imam prvo dvije verzije u HC ,pa nekoliko brojeva pojedinačnih od VČ koji se vežu na ove hc po numeraciji iz Italije, onda slijede one knjige od VČ od po 3-4 priče i sad evo Ludens specijali i maxiji eto dobro sam rekao 5-6 različitih hrbata a i veličina.U svakom slučaju podržavam i kupujem ako kreneSmile

😆😆vecina nas ima takvu kolekciju Dampyra
laura10
#335 Posted : 31. kolovoza 2021. 0:56:52(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.4.2013.(UTC)
Posts: 229
Location: Darkwood
Ja nemam i ocekujem LL😁
I Marka takođerBigGrin
Marko R
#336 Posted : 2. rujna 2021. 9:10:24(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
Dado R. wrote:
Wallace wrote:
Dado R. wrote:
Alan Ford je trebao biti naš prvi projekt, još tamo 2004. godine, no pokradeni smo jer smo bili mladi i naivni... Smile
I od tada do danas mislim da je AF poprilično "isprostituiran", nizale su se naklade i reprinti, zlatni, srebreni, platinasti, klasici, extra klasici, super super extra klasici itd...
Pa danas epizodu tih AF nađeš po kunu, dvije pet koliko hoćeš. Kome bi onda bilo zanimljivo AF izdanje u Libellusovoj izvedbi!?


Ista stvar je i sa Zagorom, pa se prodaje.

Ne bih se baš složio da je u potpunosti isto. Zagor nije postojao u koloru niti je ikad prije našeg izdanja objavljen na taj način, ako izuzmemo par specijalnih epizoda u boji.
Također do našeg izdanja koliko znam ni jedno izdanje nije bilo kronološki redom objavljeno jer ako se ne varam čak je i Slobodna Dalmacija imala drukčiji redosljed nego je u originalu.
Izbačene i neobjavljene stranice kod drugih izdanja neću ni spominjati. I onda ćemo doći do prijevoda, redakture i lekture... Smatram da je u našim izdanjima Zagora daleko više vremena
i truda posvećeno lekturi, redakturi i brojnim drugim sitnicama na prvi pogled nevidljivima, nego što je to u drugim izdanjima. Da ne upotrijebim druge riječi.

S druge strane Alan Ford je u skoro svim mogućim reprintima, posebno mislim na ove zadnje klasike, super klasike, zlatne i pocinčane klasike imao uvijek istu a jako bitnu stvar.
Brixyjev prijevod. Njegov prijevod je učinio AF toliko popularnim kod nas i to je nešto kultno što se ne dira. Svi koji su probali brzo su propali. Bolje od toga teško da može netko prevesti.
Tu je ogromna razlika u odnosu na Zagora i njegova prethodna izdanja, prijevode i reprinte. S nekim zbilja manjim izuzecima mislim da je AF kronološki objavljen.
I postoji još niz drugih sitnica koje se zbilja razlikuju od Zagora.

No činjenica je da su AF i Zagor zasigurno dva najpopularnija junaka kod nas, AF je i daleko više od stripa u našem okruženju i neću isključiti mogućnost da bi se možda pronašao neki broj
zainteresiranih kolekcionara. Samo sam želio ukazati na to da nije posve isto gledati na Zagora i AF... odnosno na njihove reprinte.

Definitivno niko na ovim prostorima nije izbacio niti pokušao da izda nešto ovakvo, to bi bilo jedinstveno izdanje:

https://www.comicsbox.it/serie/ALFRDTNTED
https://www.oscarmondado...d-libro-uno-max-bunker/

Ako bi bilo ko mogao to da istera, to biste bili vi.
Saruman
#337 Posted : 14. rujna 2021. 19:39:20(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 19.4.2019.(UTC)
Posts: 70
Kada možemo očekivati Dragonero Magazin br.3? U ovoj turi ili nekoj narednoj?
Dado A.
#338 Posted : 15. rujna 2021. 5:49:40(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Saruman wrote:
Kada možemo očekivati Dragonero Magazin br.3? U ovoj turi ili nekoj narednoj?


U ovoj ne, vjerojatno u onoj iza. Malčice smo požurili s redovnom serijom zbog Crnih kraljica, ali i MG 3 će izaći vrlo brzo (kao i sve ostalo), nije upitno. I kod ostalih junaka s vremena na vrijeme znamo “pobjeći” malo unaprijed s redovnim pričama u odnosu na popratne (npr. kod Nathana), ali ipak ne previše.
Saruman
#339 Posted : 16. rujna 2021. 12:19:39(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 19.4.2019.(UTC)
Posts: 70
Drago mi je da ste požurili sa redovnom serijom, ipak je ona trenutno najzanimljivija, jedva čekam kraj sage o Crnim kraljicama koja mi je fenomenalna. Još samo pitanje za Bezdušne 6 i 7, kada bi njih mogli očekivati?
petrovic.mm
#340 Posted : 7. listopada 2021. 8:49:53(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 5.12.2014.(UTC)
Posts: 116
Man
Location: Beograd
Pozdrav , zanima me da li imate u planu izdanja u boji ''Decak sa divljeg zapada'' ili mozda to ima neko drugi u planu ?

https://shop.sergiobonel...1&sortDefault=false

HvalaSmile
Users browsing this topic
Guest (3)
34 Pages«<1516171819>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,130 seconds.