Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

3 Pages123>
ZAGOR PRIČA... /de luxe/
Dado A.
#1 Posted : 1. listopada 2021. 12:31:29(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
“A sad, nešto sasvim drugačije”, rekli bi nenadmašni Pythonovci...Smile

Naime, prije točno 60 godina, u lipnju 1961., iz pera neponovljivog Sergia Bonellija alias Guida Nolitte te ukrašen uzbudljivim crtežima maestra Galliena Ferrija, ZAGOR - legendarni GOSPODAR DARKWOODA - otisnuo se put mašte ogromne vojske svojih čitatelja gdje živi i dan-danas!

O popularnosti DUHA SA SJEKIROM, kako u rodnoj Italiji tako i na ovim prostorima, nećemo trošiti previše riječi jer radi se o općepoznatoj činjenici, baš kao što ne treba posebno ni elaborirati da je najpoznatija i najpopularnija od svih njegovih pustolovina upravo ona o njegovu djetinjstvu i mladosti, događajima i motivima koji su ga usmjerili da postane ono što jest te ljudima koji su mu u tome pomogli, pod naslovom “ZAGOR PRIČA...”.Smile

Uzevši u obzir navedene premise i dodavši tome ideju koja nam se u glavi kuhala već nekoliko godina, odlučili smo sve to - kao hommage našemu CHICU - staviti u jedan lonac, a rezultat svega je jedno uistinu jedinstveno, dosad nikad viđeno de luxe izdanje ove priče kojim ćemo obilježiti ovu veliku obljetnicu.

No, da ne bismo duljili, evo nekoliko tehničkih detalja ovog izdanja koje u sebi sadrži dvije knjige (crno-bijelu i kolornu), kutiju te potvrdu o autentičnosti.

Kutija je napravljena od kartonskog papira, a unutarnji dio kadice u koji se stavljaju knjige zaštićen je stiroporom kako bi se ojačala konstrukcija savijenih dijelova i zaštitile knjige. Unutar kadice nalazi se traka koja služi za lakše vađenje knjiga. Kutija (vidljivi, dizajnirani dio) je obložena posebnim papirom tekstilne strukture. Na principu magneta zamišljeno je otvaranje i zatvaranje kutije s bočne strane.

Knjižni blok obiju knjiga je u formatu 220 x 295 mm, a obložene su vrhunskom umjetnom kožom cijenjenoga talijanskog proizvođača. Knjiga s crnom kožom sadrži izdanje kojem je knjižni blok tiskan na predivnom munken polar 120-gramskom papiru, a knjižni blok knjige u crvenoj koži tiskan je na izvrsnom magno volume 130-gramskom papiru. Knjižni blok je identičan u objema knjigama, s tim da je crna knjiga tiskana u crno-bijeloj verziji, a crvena u kolornoj.

Kad već spominjemo knjižni blok, na prvim trima uvodnim stranicama nalazi se impresum i oznaka da je “ovo izdanje objavljeno u ograničenoj, numeriranoj nakladi” te ručno upisani redni broj knjige, odnosno kompleta. Na idućih sedam stranica su tekstualni dijelovi. Prvi tekst djelo je sjajnog Morena Burattinija koji je napisao posebno za ovo naše izdanje, a drugi - također napisan specijalno za ovo izdanje - potpisuje naš prijatelj i kolekcionar Aleksandar Saša Ždrale. Preostala dva teksta također su iz pera Morena Burattinija. Potom slijedi prva naslovnica koja na poleđini ima impresum epizode te dalje redom ide strip. Prva epizoda ide do 108. stranice, a zatim slijedi druga naslovnica s impresumom epizode te potom i ostatak priče. Knjižni blok ima ukupno 176 stranica.

“Potvrda o autentičnosti” koju smo spomenuli tiskana je na 250-gramskom papiru u formatu 210 x 150 mm te dolazi uz svaki komplet kao dodatna potvrda ekskluzivnosti i izvornosti ovog izdanja. Naravno, na njoj će također pisati da je “ovo izdanje objavljeno u ograničenoj, numeriranoj nakladi”, baš kao i pripadajući broj knjige, tj. kompleta. Usto, na potvrdi će još biti i suhi žig s našim logom te potpisi nas urednika.

Kako bismo omogućili svim zainteresiranim kolekcionarima da dobiju svoj primjerak, tijekom sljedećih 15 dana - tj. zaključno do 15.10.2021. u 23:59 h - možete ga rezervirati ili u striparnici u kojoj inače kupujete svoje stripove, ili direktno kod nas na info@libellus.hr, a nakon isteka tog razdoblja rezervacija više neće biti moguća.

Minimalna planirana naklada je 111 primjeraka, a ovisno o broju rezervacija možda bude i veća jer želimo da svi Zagorovi hard core obožavatelji imaju jednaku priliku doći do njega.

Naravno, dizajn i ovoga jedinstvenog izdanja potpisuje nenadmašna Melina Mikulić!Love

Cijena de luxe kompleta epizode “Zagor priča...” bit će 1495 kuna, a objavit ćemo ga do kraja ove godine.Smile

Bacite pogled:















laura10
#2 Posted : 1. listopada 2021. 13:21:35(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.4.2013.(UTC)
Posts: 229
Location: Darkwood
Uzima se svakako 😍
King Warrior
#3 Posted : 1. listopada 2021. 16:34:35(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 269
Location: He-lve-ti-la
Love Love
mmihoci
#4 Posted : 1. listopada 2021. 16:53:05(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
Izgleda jako dobro.
Možda iduće godine izađe Tex delux, a onda poslije Nathan delux.Smile
JamX
#5 Posted : 1. listopada 2021. 19:45:44(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 9.2.2019.(UTC)
Posts: 31
Fenomenalno!
manchester
#6 Posted : 2. listopada 2021. 0:21:31(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 15.4.2012.(UTC)
Posts: 117
Location: belgrade
Da li za SRB važi narudžba u striparnicama?
Dado A.
#7 Posted : 2. listopada 2021. 0:46:49(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
manchester wrote:
Da li za SRB važi narudžba u striparnicama?


Naravno.
Dzek Denijels
#8 Posted : 2. listopada 2021. 23:15:32(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.4.2015.(UTC)
Posts: 115
Man
Location: Srbija
Imam i uzimam dosta vaših izdanja ( Škorpion, Sužanjstvo, Demijan, Magični Vjetar, Deadwood Dick, Nick Raider, Dragonero, Mister No, Dylan (kolor), Zagor (Novele, Korijeni), Tex (almanah, kolor specijal, album, specijal, mladi Tex)...
Ali ste ovog puta stvarno preterali sa "ekskluzivnošću".
Kutija sa nečim što je prežvakano 100 puta (crno belo i zamislite i u boji) za "tričavih" 1495 kuna.
I to sa minimalnom nakladom od 111 primeraka.
Drugari, pa to može da bude samo maksimalna naklada.
Ili možda računate na pohlepu preprodavaca i zagriženost nas "naivnih i zagriženih" kolekcionara.
Stvarno nema smisla...
Carpe diem...
bopav
#9 Posted : 3. listopada 2021. 0:06:30(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 13.12.2020.(UTC)
Posts: 17
Man
Location: New Zealand
Dzek Denijels wrote:
Imam i uzimam dosta vaših izdanja ( Škorpion, Sužanjstvo, Demijan, Magični Vjetar, Deadwood Dick, Nick Raider, Dragonero, Mister No, Dylan (kolor), Zagor (Novele, Korijeni), Tex (almanah, kolor specijal, album, specijal, mladi Tex)...
Ali ste ovog puta stvarno preterali sa "ekskluzivnošću".
Kutija sa nečim što je prežvakano 100 puta (crno belo i zamislite i u boji) za "tričavih" 1495 kuna.
I to sa minimalnom nakladom od 111 primeraka.
Drugari, pa to može da bude samo maksimalna naklada.
Ili možda računate na pohlepu preprodavaca i zagriženost nas "naivnih i zagriženih" kolekcionara.
Stvarno nema smisla...


A jel te neko tjera da kupiš? Ako ti je skupo nemoj kupiti. Zagor broj 23 se teško može naći da profiterima ne platiš €200. Ja bih uvijek radije tih €200 dao libellusu da nastave sa izdanjima.

Neki se samo žale i zvuče kao babe na pijaci “Pa to je meni malo skupo…” idi onda draga moja na drugi štand gdje nije skupo.
Wallace
#10 Posted : 3. listopada 2021. 5:40:46(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 12.1.2017.(UTC)
Posts: 28
Location: Duga Resa
Na kutiji piše 1180 kn
logo111
#11 Posted : 3. listopada 2021. 8:31:00(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 7.7.2020.(UTC)
Posts: 31
Location: croatia
bopav wrote:
Dzek Denijels wrote:
Imam i uzimam dosta vaših izdanja ( Škorpion, Sužanjstvo, Demijan, Magični Vjetar, Deadwood Dick, Nick Raider, Dragonero, Mister No, Dylan (kolor), Zagor (Novele, Korijeni), Tex (almanah, kolor specijal, album, specijal, mladi Tex)...
Ali ste ovog puta stvarno preterali sa "ekskluzivnošću".
Kutija sa nečim što je prežvakano 100 puta (crno belo i zamislite i u boji) za "tričavih" 1495 kuna.
I to sa minimalnom nakladom od 111 primeraka.
Drugari, pa to može da bude samo maksimalna naklada.
Ili možda računate na pohlepu preprodavaca i zagriženost nas "naivnih i zagriženih" kolekcionara.
Stvarno nema smisla...


A jel te neko tjera da kupiš?


Normalno to je ponta cijele priče...biraš hoćeš li kupiti ili ne.

Pa što bi sad kad Mercedes ili Porsche izbaci novi luksuzni model auta trebao ići "cmizdriti" kod njih kako to nije u redu jer ja nemam novaca za to. Jednostavno preskočiš i ideš dalje.

Činjenica je da je ovo izdanje tehnički strip u najboljoj opremi ikad izdan na ovim prostorima i to ima svoju cijenu koja nije mala ali je sigurno opravdana.

Ne ulazeći u raspravu dali ja osobno si mogu priuštiti ovo prelijepo izdanje - Libellusu svaka pohvala za ovaj projekt.
Diskach
#12 Posted : 3. listopada 2021. 8:31:57(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 8.12.2018.(UTC)
Posts: 192
Wallace wrote:
Na kutiji piše 1180 kn


Po artefaktima na slikama, rekao bih da je ovo samo render izdanja a ne prave slike, dakle podložno je promjeni.
Dado R.
#13 Posted : 3. listopada 2021. 11:51:23(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Diskach wrote:
Wallace wrote:
Na kutiji piše 1180 kn


Po artefaktima na slikama, rekao bih da je ovo samo render izdanja a ne prave slike, dakle podložno je promjeni.


Upravo tako, to nisu prave slike vec samo vizual da se docara kako bi to trebalo izgledati.
Svaki put kad radimo novi dizajn, dizajnerica zna od nas koliko znamenki ide da to moze pozicionirati.
U teoriji moglo je pisati i 9999,99 kuna. Cijena se formira kad imamo sve informacije o troskovima.
Ovo izdanje radimo jako jako dugo i slike su s pocetka dizajna. U medjuvremenu smo radili prototipe svega.
Pa sad imamo sve informacije i mogli smo formirati cijenu.
Dzek Denijels
#14 Posted : 3. listopada 2021. 12:15:56(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.4.2015.(UTC)
Posts: 115
Man
Location: Srbija
logo111 wrote:
bopav wrote:
Dzek Denijels wrote:
Imam i uzimam dosta vaših izdanja ( Škorpion, Sužanjstvo, Demijan, Magični Vjetar, Deadwood Dick, Nick Raider, Dragonero, Mister No, Dylan (kolor), Zagor (Novele, Korijeni), Tex (almanah, kolor specijal, album, specijal, mladi Tex)...
Ali ste ovog puta stvarno preterali sa "ekskluzivnošću".
Kutija sa nečim što je prežvakano 100 puta (crno belo i zamislite i u boji) za "tričavih" 1495 kuna.
I to sa minimalnom nakladom od 111 primeraka.
Drugari, pa to može da bude samo maksimalna naklada.
Ili možda računate na pohlepu preprodavaca i zagriženost nas "naivnih i zagriženih" kolekcionara.
Stvarno nema smisla...


A jel te neko tjera da kupiš?


Normalno to je ponta cijele priče...biraš hoćeš li kupiti ili ne.

Pa što bi sad kad Mercedes ili Porsche izbaci novi luksuzni model auta trebao ići "cmizdriti" kod njih kako to nije u redu jer ja nemam novaca za to. Jednostavno preskočiš i ideš dalje.

Činjenica je da je ovo izdanje tehnički strip u najboljoj opremi ikad izdan na ovim prostorima i to ima svoju cijenu koja nije mala ali je sigurno opravdana.

Ne ulazeći u raspravu dali ja osobno si mogu priuštiti ovo prelijepo izdanje - Libellusu svaka pohvala za ovaj projekt.


Pazi, pa ovde nekome smesta što nema jednoumlja.
Kao svi bi sada na glas trebalo da hvalimo izdanje i cenu.
Niko me ne tera da kupim, ali naravno da ću kao kupac većine LL izdanja da komentarišem.

Poprilično sam siguran da bi svi vi voleli da je jeftinije, ali jbg volite da dajete više nego što treba. Ili ipak ne?
Interesanti su mi ovi koji hvala izdanje a da ga nisu ni videli (pošto se nije još pojavilo).
I ja sam siguran da će biti zaista urađeno na LL nivou, uostalom kao i sve do sada.
Ali ovakvi hvalospevi samo na najavu, i to sa astronomskom cenom? Čitate li uopšte ono što pišete?





Carpe diem...
mmihoci
#15 Posted : 3. listopada 2021. 12:40:02(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
Dzek Denijels wrote:
logo111 wrote:
bopav wrote:
Dzek Denijels wrote:
Imam i uzimam dosta vaših izdanja ( Škorpion, Sužanjstvo, Demijan, Magični Vjetar, Deadwood Dick, Nick Raider, Dragonero, Mister No, Dylan (kolor), Zagor (Novele, Korijeni), Tex (almanah, kolor specijal, album, specijal, mladi Tex)...
Ali ste ovog puta stvarno preterali sa "ekskluzivnošću".
Kutija sa nečim što je prežvakano 100 puta (crno belo i zamislite i u boji) za "tričavih" 1495 kuna.
I to sa minimalnom nakladom od 111 primeraka.
Drugari, pa to može da bude samo maksimalna naklada.
Ili možda računate na pohlepu preprodavaca i zagriženost nas "naivnih i zagriženih" kolekcionara.
Stvarno nema smisla...


A jel te neko tjera da kupiš?


Normalno to je ponta cijele priče...biraš hoćeš li kupiti ili ne.

Pa što bi sad kad Mercedes ili Porsche izbaci novi luksuzni model auta trebao ići "cmizdriti" kod njih kako to nije u redu jer ja nemam novaca za to. Jednostavno preskočiš i ideš dalje.

Činjenica je da je ovo izdanje tehnički strip u najboljoj opremi ikad izdan na ovim prostorima i to ima svoju cijenu koja nije mala ali je sigurno opravdana.

Ne ulazeći u raspravu dali ja osobno si mogu priuštiti ovo prelijepo izdanje - Libellusu svaka pohvala za ovaj projekt.


Pazi, pa ovde nekome smesta što nema jednoumlja.
Kao svi bi sada na glas trebalo da hvalimo izdanje i cenu.
Niko me ne tera da kupim, ali naravno da ću kao kupac većine LL izdanja da komentarišem.

Poprilično sam siguran da bi svi vi voleli da je jeftinije, ali jbg volite da dajete više nego što treba. Ili ipak ne?
Interesanti su mi ovi koji hvala izdanje a da ga nisu ni videli (pošto se nije još pojavilo).
I ja sam siguran da će biti zaista urađeno na LL nivou, uostalom kao i sve do sada.
Ali ovakvi hvalospevi samo na najavu, i to sa astronomskom cenom? Čitate li uopšte ono što pišete?







Tvoji upisi u ovoj temi nemaju veze niti s "ne-jednoumljem" niti se mogu shvatiti kao ozbiljna i/ili relevantna kritka i mišljenje.
Vidim i čitam, malo hvalisanja pa onda podcjenjivanja, vrijeđanja pa i pljuvanja.

Naravno, možeš pisat što hoćeš.
Tvoje "kritike", osobno, ne smatram ozbiljnim i/ili relevantnim pa ih kao takve i prihvaćam.
Kalamburgud
#16 Posted : 4. listopada 2021. 10:39:27(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 31.10.2017.(UTC)
Posts: 37
Dzek Denijels wrote:
logo111 wrote:
bopav wrote:
Dzek Denijels wrote:
Imam i uzimam dosta vaših izdanja ( Škorpion, Sužanjstvo, Demijan, Magični Vjetar, Deadwood Dick, Nick Raider, Dragonero, Mister No, Dylan (kolor), Zagor (Novele, Korijeni), Tex (almanah, kolor specijal, album, specijal, mladi Tex)...
Ali ste ovog puta stvarno preterali sa "ekskluzivnošću".
Kutija sa nečim što je prežvakano 100 puta (crno belo i zamislite i u boji) za "tričavih" 1495 kuna.
I to sa minimalnom nakladom od 111 primeraka.
Drugari, pa to može da bude samo maksimalna naklada.
Ili možda računate na pohlepu preprodavaca i zagriženost nas "naivnih i zagriženih" kolekcionara.
Stvarno nema smisla...


A jel te neko tjera da kupiš?


Normalno to je ponta cijele priče...biraš hoćeš li kupiti ili ne.

Pa što bi sad kad Mercedes ili Porsche izbaci novi luksuzni model auta trebao ići "cmizdriti" kod njih kako to nije u redu jer ja nemam novaca za to. Jednostavno preskočiš i ideš dalje.

Činjenica je da je ovo izdanje tehnički strip u najboljoj opremi ikad izdan na ovim prostorima i to ima svoju cijenu koja nije mala ali je sigurno opravdana.

Ne ulazeći u raspravu dali ja osobno si mogu priuštiti ovo prelijepo izdanje - Libellusu svaka pohvala za ovaj projekt.


Pazi, pa ovde nekome smesta što nema jednoumlja.
Kao svi bi sada na glas trebalo da hvalimo izdanje i cenu.
Niko me ne tera da kupim, ali naravno da ću kao kupac većine LL izdanja da komentarišem.

Poprilično sam siguran da bi svi vi voleli da je jeftinije, ali jbg volite da dajete više nego što treba. Ili ipak ne?
Interesanti su mi ovi koji hvala izdanje a da ga nisu ni videli (pošto se nije još pojavilo).
I ja sam siguran da će biti zaista urađeno na LL nivou, uostalom kao i sve do sada.
Ali ovakvi hvalospevi samo na najavu, i to sa astronomskom cenom? Čitate li uopšte ono što pišete?







Daj se smiri. Cijena nije astronomska već je proporcionalna otisku i postotku zarade kao i inače. Koji dio tebi nije jasan?
Dado A.
#17 Posted : 4. listopada 2021. 17:03:58(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Dzek Denijels wrote:
logo111 wrote:
bopav wrote:
Dzek Denijels wrote:
Imam i uzimam dosta vaših izdanja ( Škorpion, Sužanjstvo, Demijan, Magični Vjetar, Deadwood Dick, Nick Raider, Dragonero, Mister No, Dylan (kolor), Zagor (Novele, Korijeni), Tex (almanah, kolor specijal, album, specijal, mladi Tex)...
Ali ste ovog puta stvarno preterali sa "ekskluzivnošću".
Kutija sa nečim što je prežvakano 100 puta (crno belo i zamislite i u boji) za "tričavih" 1495 kuna.
I to sa minimalnom nakladom od 111 primeraka.
Drugari, pa to može da bude samo maksimalna naklada.
Ili možda računate na pohlepu preprodavaca i zagriženost nas "naivnih i zagriženih" kolekcionara.
Stvarno nema smisla...


A jel te neko tjera da kupiš?


Normalno to je ponta cijele priče...biraš hoćeš li kupiti ili ne.

Pa što bi sad kad Mercedes ili Porsche izbaci novi luksuzni model auta trebao ići "cmizdriti" kod njih kako to nije u redu jer ja nemam novaca za to. Jednostavno preskočiš i ideš dalje.

Činjenica je da je ovo izdanje tehnički strip u najboljoj opremi ikad izdan na ovim prostorima i to ima svoju cijenu koja nije mala ali je sigurno opravdana.

Ne ulazeći u raspravu dali ja osobno si mogu priuštiti ovo prelijepo izdanje - Libellusu svaka pohvala za ovaj projekt.


Pazi, pa ovde nekome smesta što nema jednoumlja.
Kao svi bi sada na glas trebalo da hvalimo izdanje i cenu.
Niko me ne tera da kupim, ali naravno da ću kao kupac većine LL izdanja da komentarišem.

Poprilično sam siguran da bi svi vi voleli da je jeftinije, ali jbg volite da dajete više nego što treba. Ili ipak ne?
Interesanti su mi ovi koji hvala izdanje a da ga nisu ni videli (pošto se nije još pojavilo).
I ja sam siguran da će biti zaista urađeno na LL nivou, uostalom kao i sve do sada.
Ali ovakvi hvalospevi samo na najavu, i to sa astronomskom cenom? Čitate li uopšte ono što pišete?



Džek, odavno si tu s nama te i sam znaš i da kod nas nikad nije bilo jednoumlja.Smile Pa barem mi nikad nikoga nismo ni banirali niti brisali postove ili što ja znam što već, ni na jednom od svojih komunikacijskih kanala. Uostalom, upravo je najbolji dokaz demokracije činjenica da si ti iskazao svoje mišljenje, a potom nakon tebe i drugi forumaši.Smile

Vidim da si napisao da ovo naše izdanje ima astronomsku cijenu. U redu, poštujem mišljenje, ali evo i moga protupitanja: zašto? Zašto smatraš da naše izdanje ima astronomsku cijenu? Zato što znaš apsolutno sve inpute i znaš kolika je proizvodna cijena našeg izdanja (a samim tim i svih segmentata našeg poslovanja), ili zato što je određeni krug predanih “internet warriora” to tako napisao jer je nekoliko “uglednih forumaša” (kakva sjajna sintagma!) to navelo, a oni su do toga podatka došli preko frendice od rođakove žene čiji mali igra nogomet s drugim rođakom kćeri susjede čiji brat ide na aikido s prijateljem nećaka koji radi kod tipa čiji je otac stručnjak u izdavaštvu i svim segmentima od kojih se sastoji?Smile

Gle, ni drugom Dadi ni meni ne pada na pamet ovdje raščlanjivati svoje kalkulacije niti troškove koji ulaze u njih jer ovo nipošto nije mjesto za ozbiljne poslovne teme, ali generalno - ovo izdanje ima isti kalkulacijski status kao i bilo koje drugo naše izdanje te sukladno svim ulaznim troškovima izlazna cijena koja je na kraju ispala iznosi gore spomenutih 1495 kn i - to je to. Da je nakon izračuna ispalo 1895 kn cijena bi bila 1895; da je ispalo 1395 kn cijena bi bila 1395 kn itd.

E sad, hoće li netko smatrati da mi s takvom cijenom nekoga deremo ili ne - na to doista ne možemo utjecati.Smile

Ovo izdanje i nije rađeno za sve stripofile i zato mu naklada i jest takva kakva jest, a nama je ovom prilikom cilj bio napraviti nešto baš posebno za sve one koji to dosad nikad nisu imali priliku uzeti. Uostalom, i u drugim branšama česti su slučajevi specijalnih izdanja povodom određenih obljetnica i sl., a kako kupovina takvih u stvarnosti izgleda navest ću u primjeru jednog glazbenog albuma:

Grupa XY objavi neki album u tri formata: običnom (samo cd ili usb stick), vinilnom i de luxe (box u kojem se nalaze cd, vinil, bonus pjesme, knjižica s tekstovima pjesama i neobjavljenim fotografijama itd.). I moja dva prijatelja i ja obožavamo tu grupu, ali:

- prvome savršeno odgovara običan album
- drugome savršeno odgovara vinilna verzija
- treći uzima sva tri formata

Tko je u pravu? Svi... Svi su dobili album grupe koju obožavaju, a to je ono najvažnije... I točka.Smile

Naravno, hoće li sada onaj prvi uvjeravati drugog i trećeg da je vinilna i de luxe verzija samo bacanje para; hoće li drugi uvjeravati prvog da vinil ima mekši, prirodniji zvuk od digitalne verzije, te hoće li treći prvoj dvojici kazati da su pravi fanovi samo oni koji imaju de luxe verziju - ni grupa niti njihova izdavačka kuća doista ne mogu utjecati na to... Ali sjajno je da postoje različite mogućnosti.Smile

Što se konkretno nas kao Libellusa tiče, naravno da su naša izdanja određenom krugu ljudi preskupa i financijski nedostupna... A isto tako je normalno i da su nekome drugom krugu ljudi privlačna i dostupna. No, za činjenicu što na prostorima ex-YU ima puno više ljudi koji se žestoko bore za vlastitu egzistenciju od onih koji imaju određena sredstva koja mogu potrošiti na hobije (a samim ti i na strip, između ostalog) nije naša odgovornost i mi na to niti smo mogli, niti ćemo moći utjecati.

S druge strane, ono na što možemo utjecati je poslovna politika... I tu smo pažljivi... I radi sebe i radi svih kupaca naših izdanja koji na svojim policama žele vidjeti kompletirane serijale.

Generalno, oni prije spomenuti “internet warriori” nakačili su na nas zvono da smo preskupi, a zahvaljujući društvenim mrežama, lažnim accountima i višku vremena (kojeg svi besposličari imaju na bacanje) takva zvonjava proširila se dijelom strip-scene poput peronospore... Ali da se ne lažemo, nisu tu problem naše cijene (koje su određenom krugu ljudi zbog prije spomenutih razloga nažalost doista nedostupne), nego jedna obična, prizemna, iskrena - mržnja.Smile

Jer da je uvijek bila riječ samo o cijeni onda bi se - kad smo već na Zagorovom topicu - kolorni Zagori 3-u-1 i dan-danas tiskali u 1200 primjeraka po cijeni od 100 kuna komad (33,33 kn po epizodi), ali ne, i to je bilo preskupo...

A taj određeni krug ljudi nas mrzi iz više razloga, a dva su najčešća:

- jer i nakon 17 godina još uvijek postojimo
- jer ljudi poput njih mrze sve do čega ne mogu doći (kafić jer ima maržu na kavi 700%; kumicu na placu jer prodaje domaći kupus za XY kn; nas jer se ne vodimo stručnom kalkulacijskom metodom “ofrlje” koja je u ropotarnicu prošlosti odvela brojne “eminentne” izdavačke kuće na ovim prostorima itd.)

Da zaključimo, cijena ovog izdanja je takva kakva jest i ona je rezultat racionalne poslovne politike koja je u milimetar ista kao i kod svih drugih naših izdanja. Hoće li ovaj proizvod u konačnici kupiti 1 stripofil, 111 stripofila ili XYZ njih - mi to još uvijek precizno ne znamo (dobro, sad nakon par dana već imamo određena saznanja), ali da ćemo se i ubuduće držati kalkulacijskog okvira koji je baziran na tržišnoj ekonomiji - naravno da hoćemo... I niti ćemo biti kunu jeftiniji od onoga što kaže matematika, ali nećemo biti ni kunu skuplji nego što taj isti izračun pokaže.

Jasno, mi bismo bili presretni da možemo godišnje računati na npr. milijun kuna sigurnih prihoda iz državnog proračuna jer to bi zasigurno značilo da bi sva naša izdanja bila minimalno 33-37% jeftinija, ali s obzirom na to da nismo te sreće onda se moramo voditi isključivo principom tržišnog opstanka.

Uostalom, zato je i primjetno da nas ljudi koji imaju svoje biznise puno lakše razumiju jer i oni sami znaju koliko je teško opstati na tržištu te o kojim sve nevidljivim inputima moraju voditi računa... A isto tako su savršeno svjesni koliko bi im lakše bilo, tj. kakva bi im hladovina bila, kad bi im država svake godine dala bespovratnu potporu u iznosu koji pokriva cca. 30-ak % ukupnih godišnjih prihoda...Smile
jangija1965
#18 Posted : 4. listopada 2021. 19:07:02(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 6.12.2014.(UTC)
Posts: 45
Man
Location: Chicago
Pozdrav,Kad ce ovo izdanje biti u prodaji? Dado je u pravu,niko nikoga netjera da nesto mora da kupi. Ko moze da odvoji novce kupice ko ne nece i tacka. Ja sam vec rezervisao svoj primjerak.
Dado A.
#19 Posted : 4. listopada 2021. 20:45:29(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
jangija1965 wrote:
Pozdrav,Kad ce ovo izdanje biti u prodaji? Dado je u pravu,niko nikoga netjera da nesto mora da kupi. Ko moze da odvoji novce kupice ko ne nece i tacka. Ja sam vec rezervisao svoj primjerak.


Do kraja godine sigurno, a kad baš točno - u ovom trenutku još uvijek zbilja ne znamo. Mislim da ćemo imati preciznije informacije u drugoj polovini ovog mjeseca i čim ih dobijemo podijelit ćemo ih tu s vama.Smile
aeronauticar
#20 Posted : 4. listopada 2021. 23:13:42(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 143
Location: Manaus, Brazil
Dade, znam da znate, no samo da podsjetim da sljedeće godine Mister No slavi okrugli 100-ti rodendan. Ne očekujem ništa manje nego jednako takvu okruglu nakladu jednog Mister No deluxe izdanja BigGrin BigGrin. Glasam da to bude Rio Negro, no i bilo koji drugi može. Predbilježujem se odmah na 2 komada - one s rednim brojevima 22 i 84, a cijenu na izračun prepuštam vama LOL LOL

Users browsing this topic
Guest
3 Pages123>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,281 seconds.