Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

10 Pages«<678910>
Mister No kolor 1 & 2
Dado R.
#141 Posted : 14. listopada 2021. 23:11:21(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
ReemCP wrote:
Prije nekih 10-ak dana su mi došle obje knjige Mister Noa, morao sam se dvaput uštipnuti da vidim je li istina da ih ja imam u svojim rukama, da slučajno ne sanjam Smile Knjige su predobro napravljene, zasad ih slažem na police dok ih se malo ne nakupi, a onda prvom prilikom kupujem ulaznicu i selim se u J.Ameriku Cool


BigGrin ThumpUp ThumbsUp
mister-te-nay
#142 Posted : 6. studenog 2021. 19:16:31(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.10.2021.(UTC)
Posts: 16
Location: Zagreb
Ima li kakvih naznaka u Bonelliju da i Martin Mystere dobije kolor reprint izdanje kao sto su dobili Zagor i Mr. No?
channel0
#143 Posted : 7. studenog 2021. 8:22:04(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.9.2015.(UTC)
Posts: 101
mister-te-nay wrote:
Ima li kakvih naznaka u Bonelliju da i Martin Mystere dobije kolor reprint izdanje kao sto su dobili Zagor i Mr. No?

Postoji izdanje u boji
Collezione storica a colori
20 sveski
Pokrivaju prvih 50 brojeva
Kao i Dylan Dog sa 50 sveski i prvih 150 brojeva
Ali očigledno nema dovoljno zainteresovanih za kupovinu čim to niko ne objavljuje
Moje skromno mišljenje
hua
#144 Posted : 8. studenog 2021. 21:14:31(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 11.2.2015.(UTC)
Posts: 17
Man
Location: Switzerland
mister-te-nay
#145 Posted : 8. studenog 2021. 23:48:01(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.10.2021.(UTC)
Posts: 16
Location: Zagreb
Prve dvije knjige su se pojavile na stripovi.com aukcijama ako nekog zanima.
Dado A.
#146 Posted : 8. studenog 2021. 23:55:37(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.656
Location: Makarska
hua wrote:


Drugi Dado ti danas baš odgovorio na drugom topicu.BigGrin

http://www.libellus.hr/F...sts&t=727&p=121
Marko R
#147 Posted : 9. studenog 2021. 12:31:40(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
Dado A. wrote:
hua wrote:


Drugi Dado ti danas baš odgovorio na drugom topicu.BigGrin

http://www.libellus.hr/F...sts&t=727&p=121

Zanimljiva statistika u vezi ovoga:

Italijani do kraja ove godine završavaju sa "prvom" turom od 60 brojeva, i sledeće idu dalje do 100. AKO se desi da nikada ne prekinu, tj. da kontinuirano nastave do poslednjeg broja, a s obzirom da izlazi nedeljno - izdaće SVE epizode u boji za 6 godina. Libellus može bez većih problema da ih isprati, jer već ima gotove prevode, tako da ne vidim nikakvu prepreku da idu paralelno sa Bonelli-jem, stignu ih, i posle samo čekaju sledeća tri broja, pa sledeća tri, i tako do kraja.

Što me dovodi do sledećeg neverovatnog podatka... Zbog pada proseka trenutnih cb Lib izdanja, gde je odnos regularne epizode naspram Lib knjige već sad pao na mizernih 1.5, sa tendencijom daljeg pada, optimistična procena broja preostalih Lib cb Mr. No knjiga do kraja serijala je oko 80 (u najboljem slučaju). Neka Libellus izda i 10 cb-a godišnje (što je nemoguće, jer je dosadašnji prosek 8), to bi i dalje bilo 8 sledećih godina. Ponavljam, u najboljem slučaju.

Kako god okrenemo, ako kolor nastavi da izlazi, biće završen minimum PAR godina PRE cb-a. Neverovatno. Šta znače trobroji naspram jedna-priča-jedna-knjiga... Uzgred, imam i cb sve, a kupujem i kolor, i ne mogu da verujem da ću nejverovatnije pre kompletirati kolor, iako je krenuo 14 (i slovima: ČETRNAEST) godina nakon cb-a.
Dado A.
#148 Posted : 9. studenog 2021. 12:57:34(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.656
Location: Makarska
Marko R wrote:
Dado A. wrote:
hua wrote:


Drugi Dado ti danas baš odgovorio na drugom topicu.BigGrin

http://www.libellus.hr/F...sts&t=727&p=121

Zanimljiva statistika u vezi ovoga:

Italijani do kraja ove godine završavaju sa "prvom" turom od 60 brojeva, i sledeće idu dalje do 100. AKO se desi da nikada ne prekinu, tj. da kontinuirano nastave do poslednjeg broja, a s obzirom da izlazi nedeljno - izdaće SVE epizode u boji za 6 godina. Libellus može bez većih problema da ih isprati, jer već ima gotove prevode, tako da ne vidim nikakvu prepreku da idu paralelno sa Bonelli-jem, stignu ih, i posle samo čekaju sledeća tri broja, pa sledeća tri, i tako do kraja.

Što me dovodi do sledećeg neverovatnog podatka... Zbog pada proseka trenutnih cb Lib izdanja, gde je odnos regularne epizode naspram Lib knjige već sad pao na mizernih 1.5, sa tendencijom daljeg pada, optimistična procena broja preostalih Lib cb Mr. No knjiga do kraja serijala je oko 80 (u najboljem slučaju). Neka Libellus izda i 10 cb-a godišnje (što je nemoguće, jer je dosadašnji prosek 8), to bi i dalje bilo 8 sledećih godina. Ponavljam, u najboljem slučaju.

Kako god okrenemo, ako kolor nastavi da izlazi, biće završen minimum PAR godina PRE cb-a. Neverovatno. Šta znače trobroji naspram jedna-priča-jedna-knjiga... Uzgred, imam i cb sve, a kupujem i kolor, i ne mogu da verujem da ću nejverovatnije pre kompletirati kolor, iako je krenuo 14 (i slovima: ČETRNAEST) godina nakon cb-a.


Zanimljivo. Dakle, ti znaš naš plan za ubuduće?Smile

Primjerice, u 2021. smo već objavili 7 knjiga (113-119) i najavili još 3 (120-122), a to ih je ukupno već 10. Neću spojlati hoće li ih još biti ove godine, ostavimo štogod vijesti i za dane koji su pred nama, ali zbilja je interesantno koliko se pritom oslanjaš na statistiku koja je - odavno se to zna - poput bikinija: otkriva puno, ali skriva ono najvažnije.Smile

Recimo, kako statistički usporediti godine u kojima smo izdavali praktički upola manje knjiga u komparaciji s današnjom produkcijom?Smile

Nadalje, kako ćeš staviti u korelaciju godine koje su pred nama kad ne znaš koliko ćemo izdanja uopće objaviti u 2022., 2023. ili 2025.?Smile

Ukratko, nije tu baš lako odraditi ponderiranje jer puno je tu nepoznanica, a najveća od svih smo drugi Dado i ja... Ni mi sami ne znamo što nam sve može pasti na pamet u idućih par sati/dana/mjeseci/godina...Smile

A najvažnije od svega je da ćemo sve što smo započeli objaviti do kraja... I točka.Smile

Naravno, svjesni smo da puno ljudi nagađa što ćemo i kako ćemo, pa tako čim nešto ne izađe dva-tri mjeseca nastane show, a onda kad od toga istog junaka izađu npr. četiri knjige u mjesec dana onda nastane muk i “nisam ja ništa rekao”.Smile

I evo, sad kad već pričamo, tko to može jamčiti da drugome Dadi i meni ne može pasti na pamet da u jednoj godini objavimo sve što je preostalo od npr. Mister Noa? Nitko... Jer to se samo nas pita, a na svima ostalima je da nagađaju... Uostalom, i to je zabavno.Smile
Dado R.
#149 Posted : 9. studenog 2021. 15:38:54(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin
E moj Marko, crni Marko. Pa zar nisi do sad naučio da nas ne možeš ubaciti u nikakvu statistiku i izračune.BigGrin BigGrin
bubo
#150 Posted : 9. studenog 2021. 16:09:46(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
Marko R wrote:
Dado A. wrote:
hua wrote:


Drugi Dado ti danas baš odgovorio na drugom topicu.BigGrin

http://www.libellus.hr/F...sts&t=727&p=121

Zanimljiva statistika u vezi ovoga:

Italijani do kraja ove godine završavaju sa "prvom" turom od 60 brojeva, i sledeće idu dalje do 100. AKO se desi da nikada ne prekinu, tj. da kontinuirano nastave do poslednjeg broja, a s obzirom da izlazi nedeljno - izdaće SVE epizode u boji za 6 godina. Libellus može bez većih problema da ih isprati, jer već ima gotove prevode, tako da ne vidim nikakvu prepreku da idu paralelno sa Bonelli-jem, stignu ih, i posle samo čekaju sledeća tri broja, pa sledeća tri, i tako do kraja.

Što me dovodi do sledećeg neverovatnog podatka... Zbog pada proseka trenutnih cb Lib izdanja, gde je odnos regularne epizode naspram Lib knjige već sad pao na mizernih 1.5, sa tendencijom daljeg pada, optimistična procena broja preostalih Lib cb Mr. No knjiga do kraja serijala je oko 80 (u najboljem slučaju). Neka Libellus izda i 10 cb-a godišnje (što je nemoguće, jer je dosadašnji prosek 8), to bi i dalje bilo 8 sledećih godina. Ponavljam, u najboljem slučaju.

Kako god okrenemo, ako kolor nastavi da izlazi, biće završen minimum PAR godina PRE cb-a. Neverovatno. Šta znače trobroji naspram jedna-priča-jedna-knjiga... Uzgred, imam i cb sve, a kupujem i kolor, i ne mogu da verujem da ću nejverovatnije pre kompletirati kolor, iako je krenuo 14 (i slovima: ČETRNAEST) godina nakon cb-a.



nema šanse nikakve za ovako nešto , već ovo sa brojem 100 je odlično,, uzmeš da ni zagor ni dylan nisu išli do kraja a kudikamo bolje kotiraju u Italiji od Mister Noa,, ja sam već zadovoljan s ovih 100 u koloru , fina kolekcija , naravno ako uz to imaš sve crnobijele, a koliko vidim Dade su ubrzale cb Mister Noa jer se kraj serijala već lagano nazire )))))))
Marko R
#151 Posted : 9. studenog 2021. 16:11:45(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
Dado R. wrote:
BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin
E moj Marko, crni Marko. Pa zar nisi do sad naučio da nas ne možeš ubaciti u nikakvu statistiku i izračune.BigGrin BigGrin


Ja sam mislio da sam "sunce jarko", kako otpeva Vera Matović... Pa eto, pokušavam da uhvatim neku nit, šta će biti-biće, videćemo. U svakom slučaju, kao što rekoste, najvažnije je da se sve započeto završi. I da mi to skupa dočekamo BigGrin
mmihoci
#152 Posted : 9. studenog 2021. 16:24:11(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 524
Location: Koprivnica
S ovih 10 knjiga Mr No c/b bit će pokriveno 12 epizoda. I ovih 6 Mr No kolora u boji (18 epizoda).
Mislim da Mister No ide sasvim ok. ThumbsUp
Možda ak još jedan specijalac updane da je to to.
A tko zna možda i ostatak "Samurajska sage" se ugura do kraja godine.
Marko R
#153 Posted : 9. studenog 2021. 16:51:01(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
bubo wrote:
nema šanse nikakve za ovako nešto , već ovo sa brojem 100 je odlično,, uzmeš da ni zagor ni dylan nisu išli do kraja a kudikamo bolje kotiraju u Italiji od Mister Noa,, ja sam već zadovoljan s ovih 100 u koloru , fina kolekcija , naravno ako uz to imaš sve crnobijele, a koliko vidim Dade su ubrzale cb Mister Noa jer se kraj serijala već lagano nazire )))))))

Šta znam, možda si u pravu, ali ipak imaj u vidu sledeće: Mr. No je završen serijal, ima 379 brojeva i to je to. A, da budemo potpuno iskreni, za razliku od druga dva serijala koja si pomenuo (i koje takođe obožavam i pratim), on ipak drži neku kakvu-takvu konzistentnost kvaliteta. Zagor i DD se u nekim (kasnijim) dugim potezima serijala survaju dublje nego što je i dobronamernom čitaocu zamislivo. A IPAK su Zagora isterali do preko 500 brojeva..
Dado A.
#154 Posted : 9. studenog 2021. 18:43:20(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.656
Location: Makarska
bubo wrote:
Marko R wrote:
Dado A. wrote:
hua wrote:


Drugi Dado ti danas baš odgovorio na drugom topicu.BigGrin

http://www.libellus.hr/F...sts&t=727&p=121

Zanimljiva statistika u vezi ovoga:

Italijani do kraja ove godine završavaju sa "prvom" turom od 60 brojeva, i sledeće idu dalje do 100. AKO se desi da nikada ne prekinu, tj. da kontinuirano nastave do poslednjeg broja, a s obzirom da izlazi nedeljno - izdaće SVE epizode u boji za 6 godina. Libellus može bez većih problema da ih isprati, jer već ima gotove prevode, tako da ne vidim nikakvu prepreku da idu paralelno sa Bonelli-jem, stignu ih, i posle samo čekaju sledeća tri broja, pa sledeća tri, i tako do kraja.

Što me dovodi do sledećeg neverovatnog podatka... Zbog pada proseka trenutnih cb Lib izdanja, gde je odnos regularne epizode naspram Lib knjige već sad pao na mizernih 1.5, sa tendencijom daljeg pada, optimistična procena broja preostalih Lib cb Mr. No knjiga do kraja serijala je oko 80 (u najboljem slučaju). Neka Libellus izda i 10 cb-a godišnje (što je nemoguće, jer je dosadašnji prosek 8), to bi i dalje bilo 8 sledećih godina. Ponavljam, u najboljem slučaju.

Kako god okrenemo, ako kolor nastavi da izlazi, biće završen minimum PAR godina PRE cb-a. Neverovatno. Šta znače trobroji naspram jedna-priča-jedna-knjiga... Uzgred, imam i cb sve, a kupujem i kolor, i ne mogu da verujem da ću nejverovatnije pre kompletirati kolor, iako je krenuo 14 (i slovima: ČETRNAEST) godina nakon cb-a.



nema šanse nikakve za ovako nešto , već ovo sa brojem 100 je odlično,, uzmeš da ni zagor ni dylan nisu išli do kraja a kudikamo bolje kotiraju u Italiji od Mister Noa,, ja sam već zadovoljan s ovih 100 u koloru , fina kolekcija , naravno ako uz to imaš sve crnobijele, a koliko vidim Dade su ubrzale cb Mister Noa jer se kraj serijala već lagano nazire )))))))


Stara iskusnjara...BigGrin ThumpUp
Dado A.
#155 Posted : 9. studenog 2021. 18:44:56(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.656
Location: Makarska
Marko R wrote:
Dado R. wrote:
BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin
E moj Marko, crni Marko. Pa zar nisi do sad naučio da nas ne možeš ubaciti u nikakvu statistiku i izračune.BigGrin BigGrin


Ja sam mislio da sam "sunce jarko", kako otpeva Vera Matović... Pa eto, pokušavam da uhvatim neku nit, šta će biti-biće, videćemo. U svakom slučaju, kao što rekoste, najvažnije je da se sve započeto završi. I da mi to skupa dočekamo BigGrin


Uglavnom - nema razloga za brigu...Cool

A za uhvatiti neku nit s nama je najjednostavnije uz nekakvu spizu i piće... Onda sve teče glatko!BigGrin

U normalnim količinama, naravno.BigGrin
Dado A.
#156 Posted : 9. studenog 2021. 18:45:52(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.656
Location: Makarska
mmihoci wrote:
S ovih 10 knjiga Mr No c/b bit će pokriveno 12 epizoda. I ovih 6 Mr No kolora u boji (18 epizoda).
Mislim da Mister No ide sasvim ok. ThumbsUp
Možda ak još jedan specijalac updane da je to to.
A tko zna možda i ostatak "Samurajska sage" se ugura do kraja godine.


A ovo je tek zatišje pred buru...BigGrin
Dado A.
#157 Posted : 9. studenog 2021. 18:50:01(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.656
Location: Makarska
Marko R wrote:
bubo wrote:
nema šanse nikakve za ovako nešto , već ovo sa brojem 100 je odlično,, uzmeš da ni zagor ni dylan nisu išli do kraja a kudikamo bolje kotiraju u Italiji od Mister Noa,, ja sam već zadovoljan s ovih 100 u koloru , fina kolekcija , naravno ako uz to imaš sve crnobijele, a koliko vidim Dade su ubrzale cb Mister Noa jer se kraj serijala već lagano nazire )))))))

Šta znam, možda si u pravu, ali ipak imaj u vidu sledeće: Mr. No je završen serijal, ima 379 brojeva i to je to. A, da budemo potpuno iskreni, za razliku od druga dva serijala koja si pomenuo (i koje takođe obožavam i pratim), on ipak drži neku kakvu-takvu konzistentnost kvaliteta. Zagor i DD se u nekim (kasnijim) dugim potezima serijala survaju dublje nego što je i dobronamernom čitaocu zamislivo. A IPAK su Zagora isterali do preko 500 brojeva..


Predlažem da organiziramo jedan trodnevni okrugli stol na ovu temu i onda sve to lagano zajedno protresemo... Uz odgovarajuće količine hrane i pića, naravno, čisto da se ne smetne s uma.BigGrin
Marko R
#158 Posted : 9. studenog 2021. 21:00:54(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
Dado A. wrote:
Predlažem da organiziramo jedan trodnevni okrugli stol na ovu temu i onda sve to lagano zajedno protresemo... Uz odgovarajuće količine hrane i pića, naravno, čisto da se ne smetne s uma.BigGrin

Ma samo da smo svi živi i zdravi i da se smiri ova situacija s koronom, pa se vidimo da nazdravimo Laugh! A pesma se već zna...
Zagor
#159 Posted : 21. studenog 2021. 3:25:40(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 14.11.2021.(UTC)
Posts: 51
Location: Hrvatska
Nakom procitane prve dvije knjige malo sam listao vidim Lektura i redaktura Branimir Krivic 😳jeli ponovo s vama u suradnji?
Dado R.
#160 Posted : 21. studenog 2021. 14:12:22(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Zagor wrote:
Nakom procitane prve dvije knjige malo sam listao vidim Lektura i redaktura Branimir Krivic 😳jeli ponovo s vama u suradnji?

Prijevod je isti kao i kod c/b izdanja, pa su i informacije u impresumu sukladne tome.
Users browsing this topic
Guest
10 Pages«<678910>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,163 seconds.