Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

34 Pages«<1718192021>»
Pitanja za LL
danant
#361 Posted : 24. studenog 2021. 16:29:11(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.10.2011.(UTC)
Posts: 201
Man
Location: Novi Sad
bubo wrote:
outsider wrote:
Sawitch wrote:
D2, ima li u bilo kakvim daljim planovima sanse za objavljivanje Zagora u C/B varijanti? Na trzist imamo vas kolor koji je najbolji kvalitetom ali je ipak kolor koji ne varim. Onda imamo VC koji je C/B ali uzasnog dizajna i tempa od jedne knjige u tri godine. Imamo Ludens extra koji je poput klasika zeznutog redosleda i papazjanija je zbog SD pocetaka. Takodje i Ludens knjige koje unutra imaju C/B naslovnice i koje opet nisu top kvaliteta. Vapim za tom ultimativnom kolekcijom.


Podržavam ovo :)
Kad već maštam, moglo bi kao Tex, jedna knjiga jedna epizoda.



Uh bravo za predlog. Libellus Zagor knjige c/b od pocetka. prevod imaju iz Koloraca. Znaci samo stancanje.

Kad mozemo da imamo Mister No biblioteku c/b do sada doguralu do regularnog broja 250 i krenuli sa Mister No Kolorcem i do NG ce stici do regularnog broja 30
- logican sled dogadjaja je (obrnuto)da kad se sa Zagor kolorcem stiglo do regularnog broja 247 krene i sa Zagorom c/b od pocetka Drool
CheddarBob
#362 Posted : 24. studenog 2021. 22:37:11(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.4.2015.(UTC)
Posts: 233
Man
Location: Samobor
Ne bi bilo loše! S tim da bih u tom slučaju navijao za Dampyr-format, dakle "4 u 1" debeljuce. Cool Ali i da zadrže ove tekstualne uvodne materijale iz koloraca, da se ništa ne gubi, sadržajno.
SZOCK
vladop
#363 Posted : 25. studenog 2021. 9:33:10(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 26.6.2018.(UTC)
Posts: 9
Location: Beograd
danant wrote:
bubo wrote:
outsider wrote:
Sawitch wrote:
D2, ima li u bilo kakvim daljim planovima sanse za objavljivanje Zagora u C/B varijanti? Na trzist imamo vas kolor koji je najbolji kvalitetom ali je ipak kolor koji ne varim. Onda imamo VC koji je C/B ali uzasnog dizajna i tempa od jedne knjige u tri godine. Imamo Ludens extra koji je poput klasika zeznutog redosleda i papazjanija je zbog SD pocetaka. Takodje i Ludens knjige koje unutra imaju C/B naslovnice i koje opet nisu top kvaliteta. Vapim za tom ultimativnom kolekcijom.


Podržavam ovo :)
Kad već maštam, moglo bi kao Tex, jedna knjiga jedna epizoda.



Uh bravo za predlog. Libellus Zagor knjige c/b od pocetka. prevod imaju iz Koloraca. Znaci samo stancanje.

Kad mozemo da imamo Mister No biblioteku c/b do sada doguralu do regularnog broja 250 i krenuli sa Mister No Kolorcem i do NG ce stici do regularnog broja 30
- logican sled dogadjaja je (obrnuto)da kad se sa Zagor kolorcem stiglo do regularnog broja 247 krene i sa Zagorom c/b od pocetka Drool


idealna kolekcija bi bila jedna knjiga jedna prica, boneli format, c/b, ne mora hronoloski
danant
#364 Posted : 25. studenog 2021. 10:33:50(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.10.2011.(UTC)
Posts: 201
Man
Location: Novi Sad
vladop wrote:
danant wrote:
bubo wrote:
outsider wrote:
Sawitch wrote:
D2, ima li u bilo kakvim daljim planovima sanse za objavljivanje Zagora u C/B varijanti? Na trzist imamo vas kolor koji je najbolji kvalitetom ali je ipak kolor koji ne varim. Onda imamo VC koji je C/B ali uzasnog dizajna i tempa od jedne knjige u tri godine. Imamo Ludens extra koji je poput klasika zeznutog redosleda i papazjanija je zbog SD pocetaka. Takodje i Ludens knjige koje unutra imaju C/B naslovnice i koje opet nisu top kvaliteta. Vapim za tom ultimativnom kolekcijom.


Podržavam ovo :)
Kad već maštam, moglo bi kao Tex, jedna knjiga jedna epizoda.



Uh bravo za predlog. Libellus Zagor knjige c/b od pocetka. prevod imaju iz Koloraca. Znaci samo stancanje.

Kad mozemo da imamo Mister No biblioteku c/b do sada doguralu do regularnog broja 250 i krenuli sa Mister No Kolorcem i do NG ce stici do regularnog broja 30
- logican sled dogadjaja je (obrnuto)da kad se sa Zagor kolorcem stiglo do regularnog broja 247 krene i sa Zagorom c/b od pocetka Drool


idealna kolekcija bi bila jedna knjiga jedna prica, boneli format, c/b, ne mora hronoloski

U pocetku ovako kako kaze CheddarBob a kasnije ovako kako ti kazes ThumbsUp
chichvarda
#365 Posted : 6. prosinca 2021. 10:35:55(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 11.6.2020.(UTC)
Posts: 17
Location: Bosna
I ove godine izgleda samo jedan Spirou. Ima li ikakve šanse da se tempo ubrza sljedeće godine?
Dado R.
#366 Posted : 6. prosinca 2021. 19:41:42(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Ima i sigurno hoce... nece biti samo jedan.Smile
Dela
#367 Posted : 24. prosinca 2021. 13:37:46(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 24.12.2021.(UTC)
Posts: 4
Location: Danmark
Sinoc sam kreirao narudzbu, platio karticom sve je proslo oko, ali ne dolazi nikakva potvrda, poslije placanja me sistem samo izbaci.....
ako moze samo potvrda na mail da je narudzba prosla....

Dado A.
#368 Posted : 24. prosinca 2021. 13:40:51(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Dela wrote:
Sinoc sam kreirao narudzbu, platio karticom sve je proslo oko, ali ne dolazi nikakva potvrda, poslije placanja me sistem samo izbaci.....
ako moze samo potvrda na mail da je narudzba prosla....



Nažalost, zna se katkad dogoditi...Mad

Provjerit ćemo sve i javiti se. Uglavnom, nema razloga za brigu, sve će biti riješeno.Smile
Dado R.
#369 Posted : 24. prosinca 2021. 14:10:36(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Dela wrote:
Sinoc sam kreirao narudzbu, platio karticom sve je proslo oko, ali ne dolazi nikakva potvrda, poslije placanja me sistem samo izbaci.....
ako moze samo potvrda na mail da je narudzba prosla....



Jedan od nekoliko pokušaja je prošao, upravo sam poslao račun na mail.
Isprika što se nismo stigli prije javiti, malo nastane gužva odmah po objavi izdanja, pogotovo kad ih je ovak puno...Smile
Dela
#370 Posted : 24. prosinca 2021. 16:06:01(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 24.12.2021.(UTC)
Posts: 4
Location: Danmark
Hvala na brzom odgovoruBigGrin
Dado R.
#371 Posted : 24. prosinca 2021. 19:38:11(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
BigGrin BigGrin
Sawitch
#372 Posted : 26. prosinca 2021. 9:31:38(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 68
Man
Location: Zitiste
Evo jedno dobronamerno i konstruktivno pitanje: da li mozda ne mislite da pritiskate previse? OK, cene su takve kakve su zbog stvarno savrsenog kvaliteta i dizajna (prevod nista ne valja :) ), malog tiraza itd. Ali sam sam morao da odustanem od Martija recimo koga sam hteo a skupljam sve od Teksa, Mister Noa i Dragonera uz sad Dampira i jos ponesto sitnije… Prevelik je udar na budzet. Gledam cesto po facebook grupama kako se ljudi odlucuju na iste ili slicne poteze kao ja. Ne deluje mi dobro. E sad, da neko slucajno ne pomisli da sam maliciozan jer oni koji me znaju to sigurno nece, ovo govorim iskljucivo iz razloga da ne ostanemo bez vasih stripova ubuduce sto bi za moj pojam kolekcionarstva omiljenih stripova bilo prestrasno.

Kapiram da ima ljudi koji mogu sve da isprate i ne zadirem u tudje dzepove ali ipak vas pozivam da malo opipate trziste. Nadam se da razumete sta htedoh reci.
Diskach
#373 Posted : 26. prosinca 2021. 9:42:34(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 8.12.2018.(UTC)
Posts: 192
Sawitch wrote:
Evo jedno dobronamerno i konstruktivno pitanje: da li mozda ne mislite da pritiskate previse? OK, cene su takve kakve su zbog stvarno savrsenog kvaliteta i dizajna (prevod nista ne valja :) ), malog tiraza itd. Ali sam sam morao da odustanem od Martija recimo koga sam hteo a skupljam sve od Teksa, Mister Noa i Dragonera uz sad Dampira i jos ponesto sitnije… Prevelik je udar na budzet. Gledam cesto po facebook grupama kako se ljudi odlucuju na iste ili slicne poteze kao ja. Ne deluje mi dobro. E sad, da neko slucajno ne pomisli da sam maliciozan jer oni koji me znaju to sigurno nece, ovo govorim iskljucivo iz razloga da ne ostanemo bez vasih stripova ubuduce sto bi za moj pojam kolekcionarstva omiljenih stripova bilo prestrasno.

Kapiram da ima ljudi koji mogu sve da isprate i ne zadirem u tudje dzepove ali ipak vas pozivam da malo opipate trziste. Nadam se da razumete sta htedoh reci.


Pa što ovdje umjesto u ''Pitanja za LL'' ?
Ali da, moram priznat da sam i ja u zadnje vidio dosta oglasa gdje se rasprodaju kompletne kolekcije Texa, Martija, NN-a....
Najjači mi je jedan oglas na njuškalu gdje frajer trenutno nekompletnog NN (fali cca zadnjih 10ak knjiga) kad se sve zbroji, prodaju za kakvih 40k kn. BigGrin
Ugl. zato ja skupljam samo NN i pokoji kraći serijal, niti love, niti fizičkog mjesta, niti uostalom vremena za sve to pročitati.
Ali što se mene tiče, može i 30 knjiga Nathana godišnje. BigGrin BigGrin
CheddarBob
#374 Posted : 26. prosinca 2021. 18:21:56(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.4.2015.(UTC)
Posts: 233
Man
Location: Samobor
Sawitch wrote:
govorim iskljucivo iz razloga da ne ostanemo bez vasih stripova ubuduce sto bi za moj pojam kolekcionarstva omiljenih stripova bilo prestrasno.


Moralo bi se dogoditi nešto apokaliptično da izdanja stanu. Tržište je dovoljno veliko za sve te serijale, svatko će uzimati nešto čega se neće htjeti odreći.


Sawitch wrote:
da li mozda ne mislite da pritiskate previse? [...] Ali sam sam morao da odustanem od Martija recimo koga sam hteo a skupljam sve od Teksa, Mister Noa i Dragonera uz sad Dampira i jos ponesto sitnije… Prevelik je udar na budzet. Gledam cesto po facebook grupama kako se ljudi odlucuju na iste ili slicne poteze kao ja. Ne deluje mi dobro.


Vrlo je teško, da. Oduvijek imam mjesečni limit za Libellus, pa kad ture narastu s 8 na 12 izdanja, morat ću, na svoju veliku žalost, odustati od nekih serijala. Vjerojatno će otpasti Tex na broju 700, Marti na 200, i Nathan oko 250 (nakon Rata svjetova). Sad Zagor, Pilot, Dylan, Dampyr i Alan; njih ću koliko god budem mogao i dalje.

Vidjet ćemo. Sretno nam!
SZOCK
Dado R.
#375 Posted : 26. prosinca 2021. 18:30:59(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Prebacio sam ovu temun ovdje da ne bude u krivom topicu...
Dado R.
#376 Posted : 26. prosinca 2021. 19:03:41(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Pitanja su vrlo kompleksna i trenutačno nemam baš puno vremena detaljnije osvrnuti se na njih, pa ću sad samo pokušati što kraće napisati svoje razmišljanje.
Puno je razloga zašto netko odustane od nekog serijala. Smanjena kupovna moć u nekom trenutku i potrebna određena sredstva za prikupiti pa se odluče na prodaju.
Primjerice osobno poznam jednoog kolekcionara koji je već dva puta skupio pa prodao neke kolekcije naših izdanja i sad ih ponovo skuplja po treći put i skoro je skupio što ga zanima.
Zivotne okolonosti su ga prisilile na to. Nekima jednostavno nedostaje prostora pa se moraju odlučiti na odustajanje od nekih izdanja.
Neki treći imaju i sredstva i prostor i žele više, žele što prije kompletirati kolekciju. Puno naših kupaca koji direktno kupuju od nas i koji uzimaju sva ili skoro sva naša izdanja uglavnom
nisu po forumima i ne komentiraju previše javno ništa. Dio kupaca ode, dio novih kupaca se pojavi. Postoji određen krug selekcije koji je neminovan u zivotu i poslu.
Tako da se ja ne bojim za izdanja, mi ne odustajemo, borit ćemo se i dalje pa makar nas bilo koliko "prstiju na dvije ruke"...Smile

Naravno da je i nama draže da ne mora doći do smanjenja naklada i povećanja cijena. Mi nikad ni do sad nismo smanjivaliu naklade nakon 1-2 slabije prodana broja nekog izdanja.
Uvijek je u pitanju puno više knjiga koje se uzmu kao prosjek ako nekad dođe do pada i onda teška srca donesemo odluku o smanjenju naklade.
Nekad je "prokletstvo" ongoing serijala upravo to što ih ima puno a mi na na području ex yu imali smo skoro 10 godina pauze u izdavaštvu, ako ćemo o njemu pričati u nekom ozbiljnom koontekstu.
Možda sam malo i rekao. I onda to treba sve nadoknaditi ili barem pokušati da se uhvati kontinuitet s današnjicom. A kad serijali imaju još i spinoff-ove i slična specijalna izdanja tim je to sve teže.
Ako imate neko izdanje koje godišnje ide u 12 epizoda, onda je to minimum koji bi se trebao pokušati izbaciti da se barem ne kasni još više, u suprotnom mislim da se onda ni ne treba
uhvatiti u borbu s objavljivanjem takoo dugačkih serijala. Izdavačima koji rade samo pojedinačne stvari ili kratke serijale naravno da je lakše.
Jasno mi je da kod nekih ljudi dolazi do selekcije, bilo da je to poo junacima, po edicijama ili po pojedinim pričama pa netko bira samo pojedine naslove koje može pratiti.
I to nije samo sada, to je zapravo stanje oduvijek, čim je prošlo nekoliko godina da se skupila zanimljiva brojka naših izdanja. Pojavili su se i novi izdavači, nove edicije.

Nažalost mnogi su ostali i prevareni od pustih obećanja nekih novopečenih izdavača i onda su se našli u neobranu grožđu...
Prodali bi recimo neka naša izdanja do tad skupljena, pa se prebacili na novog izdavača jer im je izgledalo zanimljivije, bolje, jeftinije itd i nakon par godina kad bi shvatili da je
izdavač nestao ili da je tempo takav da gube svaki smisao za skupljanjem tih izdanja jer kolekcije im neće dočekati ni unučići, onda bi se pokušali vratiti ali teško.
Ono što su prodali teško bi ponovo skupili, nerijetko i po većim cijenama, u međuvremenu zbog svega toga naklada je pala itd i onda se nekome sve smuči i izgubi volju.
No ako ništa drugo onda mi je drago i vidim da su naša izdanja cijenjena pa ljudi koji žele prodati neka naša izdanja mogu doći do približno uloženih sredstava, nerijetko i više od uloženoga.

Naravno da će uvijek nekima biti previše, pogotovo kad se ovako poklopi da u kratkom periodu izadje dosta izdanja zbog okolnosti na koje nismo mogli utjecati,
dok će s druge strane drugima biti premalo jer žele što prije skupiti kolekciju i što više izdanja od omiljenih junaka. I tu je potreban balans i za jedne i za druge, mislim da to do sada dobro radimo.


darkwoodaxe
#377 Posted : 26. prosinca 2021. 20:56:57(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.1.2013.(UTC)
Posts: 76
Location: Zagreb
nemoguće je naći idealnu šemu kada se 40 ili 70 godina izdanja koja su redovito izlazila u italiji na kiosku želi pretočiti u nešto što će u ekonomski održivoj i kupcima zadovoljavajućoj formi opstati u našim uvjetima. mno i martin su propali na kiosku, neki i dalje misle da izdavač hira radi opstruira izdanje koje bi sigurno dobro išlo da nije slijep pored zdravih očiju. meni osobno je najnegativnija posljedica realne situacije umnažanje tih sporednih izdanja. u italiji je to često samo još jedan strip godišnje na kiosku, kod nas čitava edicija odjednom kojih je već brdo po junaku. no tu nema pomoći, kako utrpati cjelokupnu sbe produkciju po niskoj cijeni i odjednom. tu smo već u sferi prostora (za držanje stripova), vremena (da se izda, ali i pročita) te financija. nema tog čarobnjaka iz oza koji bi sve zadovoljio. ja bih rado za života kompletirao nicka raidera i da u bilo kojoj formi izađu tex dragulji 100-150, neki već jesu, ali poodavno :).
Sawitch
#378 Posted : 26. prosinca 2021. 23:25:01(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 68
Man
Location: Zitiste
Hvala na otvorenom brainstormingu. Pouzdajem se u vase odluke jer ako vi posrnete tu ja stajem sa stripovima.
Dado A.
#379 Posted : 27. prosinca 2021. 2:48:20(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Sawitch wrote:
Hvala na otvorenom brainstormingu. Pouzdajem se u vase odluke jer ako vi posrnete tu ja stajem sa stripovima.


Ne boj se, mi nećemo posrnuti... Jer kao što je drugi Dado rekao, mi nećemo prestati “pa makar nas bilo koliko prstiju na dvije ruke”.Smile I to smo već više puta naglasili (a i dokazali djelima).

Drugi Dado je već kazao više-manje sve što se nas tiče vezano za tu temu, a ja ću ovom prilikom dodati i posebno naglasiti još samo jednu stvar koja se prilično zanemaruje u ovome svemu. Vratimo se ovoj tvojoj izjavi: “Gledam cesto po facebook grupama kako se ljudi odlucuju na iste ili slicne poteze kao ja. Ne deluje mi dobro.”

Evo, upravo ovdje leži najveća zabuna. Naime, aktivni ljudi po tim FB grupama i forumima ne čine većinu naših kupaca. Ima ih, to nije upitno, i riječ je o solidnom broju, ali ipak se radi samo o (glasnoj) manjini. Na takvim grupama puno su zastupljeniji kupci (svih mogućih) jeftinijih izdanja i manji (mlađi) kolekcionari, a dosta njih koji pričaju o našim izdanjima (da ne kažem pljuju) uopće ih čak i ne skupljaju jer su im financijski nedostupna. Kad bi se čitale samo FB grupe i forumi davno bismo mi bili u ropotarnici prošlosti, a izdanja poput npr. Zagora De Luxe prodala bi se u 7 primjeraka.

Naravno, povećana produkcija i veći broj naših izdanja definitivno će prisiliti određeni broj stripofila da odustanu od nekih junaka (ili stripova generalno), ali nemoj zaboraviti da istovremeno imamo i obrnutu situaciju u kojoj nam se svakog mjeseca nekoliko ljudi javi iz xy zemlje s riječima “tek sad sam otkrio da postojite, imate li komplet yx junaka”? Stoga, kad netko odustane od npr. MM-a i stavi ga na prodaju, netko drugi će to jedva dočekati jer on baš želi MM-a, spreman je platiti koliko treba i ima dovoljno mjesta za posložiti ga. Naravno, netko će stati s određenim brojem i neće prodavati tu kolekciju, ali onda će novi kolekcionari početi odnekud i skupljati ono što žele godinama, kao što smo i mi sami neke stvari skupljali (ili ih još skupljamo).

Hoće li sve ovo dovesti do pada naklade nekih (ili svih) junaka? Naravno da hoće, to nije upitno i to smo više puta pisali kao nešto neumitno, ali neke će stvari padati brže, a neke sporije, baš kao i sve ostalo u životu.

Generalno, najaktivniji pisači po FB grupama su u stvarnosti najčešće najmanje aktivni po pitanju kupovine (jer puno više kuckaju nego što rade) i puno su im (uz najjeftinija izdanja) zanimljiviji piratski skenovi, a samim tim su i većini izdavača sasvim nebitni (premda oni kvantitetom svojih objava pokušavaju ostaviti dojam da su značajni kako bi sami sebi izgledali bitniji). Jasno, čitajući njihovu distorziranu kakofoniju i neki ozbiljniji stripofili će povjerovati da se sprema armagedon, da će izdavači poput nas propasti te će zbog toga odustati od nečega (ili svega), a onda kad vide nakon par mjeseci/godina da to baš i nije bilo tako onda kreću pitanja “kako to” i sjajni Vojko V kao soundtrack.Smile
Sawitch
#380 Posted : 27. prosinca 2021. 10:38:44(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 68
Man
Location: Zitiste
Evo ja sam upravo sebi na spisak ubacio i Alana Forda :)

Pratim sve od Teksa, Mister Noa, Dragonera, Dampira i sad cu AF uz ove neke sitnije stvari i nakupi se toga mesecno. A imam relativno dobra primanja pa sam zato dao svoje misljenje kao neki alarm da obratite paznju. Ali ako se javljaju novi kupci onds ta fluktuacija kolekcija i nije toliko alarmantna.

Eno Srdjan Dragojevic je na twitteru objavio neki tvit o jeziku i slicno pa sam mu izreklamirao AF vasu najavu. Mozda se neko dodatni ukljuci.

Da ne duzimo dalje, bitno da je sigurno.
Users browsing this topic
Guest (72)
34 Pages«<1718192021>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,206 seconds.