Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

4 Pages123>»
Mister No kolor 3-10
Dado A.
#1 Posted : 25. prosinca 2021. 12:18:06(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Ostali smo dužni precizne detalje o pričama koje se nalaze u knjigama 3-10 našega najdražeg Pilota pa onda da i to ispravimo.Smile

Mister No kolor 3: “ČOVJEK S CRVENOM MASKOM”

7) Bubnjevi u džungli (Guido Nolitta / Roberto Diso & Franco Bignotti) (12./1975.)
8) Srebrni kajman (Guido Nolitta / Franco Bignotti) (1./1976.)
9) Čovjek s crvenom maskom (Guido Nolitta / Franco Bignotti) (2./1976.)

Mister No kolor 4: “PUSTOLOVINA U EKVADORU”

10) Riječni pirati (Guido Nolitta / Franco Bignotti) (3./1976.)
11) Pustolovina u Ekvadoru (Guido Nolitta / Franco Bignotti) (4./1976.)
12) “Tango” Martinez (Guido Nolitta / Franco Bignotti & Roberto Diso) (5./1976.)

Mister No kolor 5: “HRAM MAJA”

13) Rio Negro (Guido Nolitta / Roberto Diso) (6./1976.)
14) Sjene u noći (Guido Nolitta / Roberto Diso) (7./1976.)
15) Hram Maja (Guido Nolitta / Roberto Diso) (8./1976.)

Mister No kolor 6: “TAJNI AGENT Z-3”

16) Prljava afera (Guido Nolitta / Franco Donatelli) (9./1976.)
17) Tajni agent Z-3 (Guido Nolitta / Franco Donatelli & Franco Bignotti) (10./1976.)
18) Tragična močvara (Guido Nolitta / Franco Bignotti) (11./1976.)

Mister No kolor 7: “VELIKA PLJAČKA”

19) Operacija “Posejdon” (Guido Nolitta / Franco Bignotti) (12./1976.)
20) Bijeg! (Guido Nolitta & Andrea Mantelli / Franco Bignotti & Franco Donatelli) (1./1977.)
21) Velika pljačka (Guido Nolitta & Andrea Mantelli / Franco Donatelli) (2./1977.)

Mister No kolor 8: “OTOK MAGIJE”

22) Odredište Haiti (Alfredo Castelli / Franco Bignotti) (3./1977.)
23) Otok magije (Alfredo Castelli / Franco Bignotti) (4./1977.)
24) Atlantik! (Alfredo Castelli & Guido Nolitta / Franco Bignotti & Roberto Diso) (5./1977.)

Mister No kolor 9: “JANGADEIROS”

25) Ljudska žrtva (Guido Nolitta / Roberto Diso) (6./1977.)
26) Žuta furija (Guido Nolitta / Roberto Diso) (7./1977.)
27) Traži se Carlos Gomez (Guido Nolitta / Franco Bignotti) (8./1977.)

Mister No kolor 10: “TAJANSTVENI GRAD”

28) Dijamanti (Guido Nolitta / Franco Bignotti) (9./1977.)
29) Tajanstveni grad (Alfredo Castelli / Vincenzo Monti) (10./1977.)
30) Dvostruka igra (Alfredo Castelli / Vincenzo Monti & Franco Bignotti) (11./1977.)

Baš kao i u prvim dvjema knjigama, autor svih naslovnica je - maestro Gallieno Ferri!

Bacite pogled:






































Igor23
#2 Posted : 25. prosinca 2021. 16:02:07(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2021.(UTC)
Posts: 73
Location: Rab
Treba nastavit istim tempom, super:)
aeronauticar
#3 Posted : 25. prosinca 2021. 16:54:19(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 143
Location: Manaus, Brazil
Teško je zadržat ovaj tempo s kolorcima. Talijani su prekjučer objavili 61. broj, a mi već na polovici od toga.

Ja se nekako nadam u Novoj Godini da ćemo vidjeti 3-4 specijala, a na Božić ovogodišnji originalni 21. specijal (kod nas možda bude Mister No Nove pustolovine specijal 1)...

Volio bih vidjeti i oba maxija u izdanju LL-a što prije Smile
brozbiafra
#4 Posted : 25. prosinca 2021. 22:56:17(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 7.1.2015.(UTC)
Posts: 177
Location: Kutina
Nista vi niste ostali dužni...
Mi ćemo nakon ovih tura LOL LOL Flapper
Oki
#5 Posted : 8. siječnja 2022. 16:50:24(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 212
Man
Location: DUGA RESA
Tek dana sam malo radio mjesta da posložim ove Mister No-ove knjige, na starim greškama sam naučio da odmah provjerim jesu li sve naslovnice i stranice na broju i tu sve štima, izdanje je stvarno fantastično, no nažalost nova tiskara Denona se baš nije iskazala kvalitetom. Sve izgleda slabije nego prve dvije knjige…papir i korice djeluju jeftinije, boje su izrazito blijede naspram prve dvije knjige, naravno najveća razlika je vidljiva na crnoj boji. Možda idući puta kada bude kriza sa tiskarom bolje ne nagliti sa brzim pronalaskom rješenja?
Lukeruk
#6 Posted : 8. siječnja 2022. 22:08:48(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 7.2.2018.(UTC)
Posts: 24
Location: Srbija
Kod mene je ta razlika u boji na hrbatima najizrazenija kod Dragonera, skoro da svaki broj ima neki svoj valer, a pojedini bas odskacu. Za Mr Noa cu videti, tek sam ih narucio, a po ovoj fotografiji mi ne deluje nesto strasno.


Oki wrote:
...na starim greškama sam naučio da odmah provjerim jesu li sve naslovnice i stranice na broju...

E ovo me brine. Ja nemam tu naviku, mozda sam pregledao tek nekih 10% izdanja, to jest ona koja sam procitao. Nadam se samo da se te falinke ne javljaju cesto, kao sto su bile prisutne kod jednog ovdasnjeg izdavaca.
Sawitch
#7 Posted : 8. siječnja 2022. 22:18:31(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 68
Man
Location: Zitiste
Ja sam primetio kod Teks albuma novog da je par mm sve na rikni otislo gore
Dado R.
#8 Posted : 9. siječnja 2022. 1:45:35(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Oki wrote:
izdanje je stvarno fantastično, no nažalost nova tiskara Denona se baš nije iskazala kvalitetom. Sve izgleda slabije nego prve dvije knjige…papir i korice djeluju jeftinije, boje su izrazito blijede naspram prve dvije knjige, naravno najveća razlika je vidljiva na crnoj boji. Možda idući puta kada bude kriza sa tiskarom bolje ne nagliti sa brzim pronalaskom rješenja?

Najiskrenije mi je žao da si nezadovoljan izdanjima...
Ne znam zašto si pomislio da smo naglili s brzim pronalaskom rješenja? Da je bilo naglo i brzo rješenje pa valjda ne bismo onda čekali 3 mjeseca na nova izdanja.
Nemam uzorke kod sebe da ih pogledam i usporedim što se boje tiče, vidio sam ih kad su objavljeni, na dnevnom svjetlu, i meni se nije činilo da ima tako drastičnihh razlika.
Papir je isti, kao i ljepenka za korice pa su i korice iste. Da smo htjeli uzeti bilo što ili nešto drukčije mogli smo i prije objaviti izdanja. Tražili smo naravno kvalitet kao i do sada.
Možda tebi djeluje jeftinije ali ono što sigurno znam ne da nije jeftinije već je puno skuplje od prethodnih knjiga već i kroz poskupljenja repromaterijala.
A što se tiče boje treba mi dan, dva da stignem to u miru pogledati pa ću se svakako još jednom osvrnuti na ovaj komentar.
Denona je poznata i cijenjena tiskara koja tiska strip izdanja za domaće i strane izdavače, dakle nismo odabrali nekog tko nema iskustva ni znanja u tom području.


Dado R.
#9 Posted : 9. siječnja 2022. 1:46:48(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Sawitch wrote:
Ja sam primetio kod Teks albuma novog da je par mm sve na rikni otislo gore

Vidi s prodavačem da ti zamjeni, to je vjerojatno jedna od rijetkih primjeraka koji su iznimke.
Dado R.
#10 Posted : 9. siječnja 2022. 1:52:21(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Lukeruk wrote:

E ovo me brine. Ja nemam tu naviku, mozda sam pregledao tek nekih 10% izdanja, to jest ona koja sam procitao. Nadam se samo da se te falinke ne javljaju cesto, kao sto su bile prisutne kod jednog ovdasnjeg izdavaca.


Moj savjet je svakako da se pregledaju. Griješe ljudi a griješe i strojevi pa može nekad povući krivi arak i eto problema...
Ne dogodi se često, i kad se dogodi najčešće je to tek nekooliko primjeraka u cijeloj nakladi, ali svakako je preporuka da se pregleda kad se zaprime izdanja.
Nažalost mi ne možemo svaku knjigu pojedinačno pregledati iz više razloga. Ne bi to na kraju krajeva ni bili glanceri da mi to sad idemo prelistavati.
Sawitch
#11 Posted : 9. siječnja 2022. 6:54:24(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 68
Man
Location: Zitiste
Dado R. wrote:
Sawitch wrote:
Ja sam primetio kod Teks albuma novog da je par mm sve na rikni otislo gore

Vidi s prodavačem da ti zamjeni, to je vjerojatno jedna od rijetkih primjeraka koji su iznimke.



Ma jok. Nisam bas tolika picajzla nego sam rekao samo kao fredback vama da znate da ima negde tako nesto, pa da se ne ucestali.
cladis
#12 Posted : 9. siječnja 2022. 10:00:53(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Ja sam pročitao sva 4 zadnja Texa ,redovna i meni je bitno da su stranice po redu i tako to a ne zagledam se baš previše u detalje. Mister no kolorce ponijeo sa sobom na teren ali isto tako samo letimično pregledao, nisam primijetio ništa ali opet kažem nisam ih ni držao zajedno sa ova prva dva pa da usporedim boje. Što se Zagora tiče imam ih sve ali još nisam pročitao niti jedan broj. Sve ih , naročito starije brojeve, znam napamet pa se ne žurim. Valjda neće biti kakvih iznenađenja, jer neće biti moguće zamijeniti ,naročito one traženije brojeve. Primijetio sam da se ljudi dosta žale na izdanja VČ za NZS-ju a i sam sam dobio jedan primjerak sa okrenutim stranicama, dok kod Brendona mislim da je to Forma B već 2-3 broja vraćam jer ima po 10-15 str. totalno bijelih. Ne znam kakav je to pristup tih tiskara ili tko je već kriv, ok greške se dese ali prečesto u zadnje vrijeme, ali evo u nekih , uzeću za primjer Zagor kod SD I Ludensa zajedno, u preko 700 brojeva, nikada nisam naišao na takvo šta. Bilo je problema sa ljepilom ali ništa strašno. Meni je bitno da su strane po redu , da nije ništa naglavce i da nema oštećenja kao jednom kod Dragonera br.10 a i tu mislim da su gospoda dostavljači obavili svoje. Baš sam sad za Božić bio kući i u mogućnosti da sam preuzmem paket od dostavljača. Nazvao me 1 pred dolazak tako da sam ga sačekao vani. On se stvorio u sekundi sa kedijem i kad je otvorio zadnja vrata, vidim samo 2 paketa, koji su imali veliki konfor za skakutanje lijevo/desno ,ovisno o broju krivina.I onda se pitamo kako se ošteti. Zaboli njega što su unutra stripovi u vrijednosti 2300 kn. on vidi samo je...u kartonsku kutijuBigGrin
Oki
#13 Posted : 9. siječnja 2022. 11:00:39(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 212
Man
Location: DUGA RESA
Dado R. wrote:
Oki wrote:
izdanje je stvarno fantastično, no nažalost nova tiskara Denona se baš nije iskazala kvalitetom. Sve izgleda slabije nego prve dvije knjige…papir i korice djeluju jeftinije, boje su izrazito blijede naspram prve dvije knjige, naravno najveća razlika je vidljiva na crnoj boji. Možda idući puta kada bude kriza sa tiskarom bolje ne nagliti sa brzim pronalaskom rješenja?

Najiskrenije mi je žao da si nezadovoljan izdanjima...
Ne znam zašto si pomislio da smo naglili s brzim pronalaskom rješenja? Da je bilo naglo i brzo rješenje pa valjda ne bismo onda čekali 3 mjeseca na nova izdanja.
Nemam uzorke kod sebe da ih pogledam i usporedim što se boje tiče, vidio sam ih kad su objavljeni, na dnevnom svjetlu, i meni se nije činilo da ima tako drastičnihh razlika.
Papir je isti, kao i ljepenka za korice pa su i korice iste. Da smo htjeli uzeti bilo što ili nešto drukčije mogli smo i prije objaviti izdanja. Tražili smo naravno kvalitet kao i do sada.
Možda tebi djeluje jeftinije ali ono što sigurno znam ne da nije jeftinije već je puno skuplje od prethodnih knjiga već i kroz poskupljenja repromaterijala.
A što se tiče boje treba mi dan, dva da stignem to u miru pogledati pa ću se svakako još jednom osvrnuti na ovaj komentar.
Denona je poznata i cijenjena tiskara koja tiska strip izdanja za domaće i strane izdavače, dakle nismo odabrali nekog tko nema iskustva ni znanja u tom području.



To bi bio drugi par čarapa da sam rekao da nisam zadovoljan vašim izdanjima jer sam rekao da nisam zadovoljan time kako je nova tiskara odradila posao, a ono na što sam kroz godine naviknuo i što je najbitnije je to da je Libellus izdavač koji sluša svoje čitatelje pa se s vremenom sve do najmanjeg mikroproblema ukloni kako bi izdanja izgledala što bolje.
Znam da Denona tiska i fibrine albume, ali tu je fibra u mnogo povlaštenijem položaju od vas jer izdaje mnogo “one shoot” albuma koji nemaju ni prethodnika ni nasljednika, što je kod vas problem kada znamo da će neki junaci prijeći ili su već prešli brojku od 100 knjiga.
Možda bi papir, ljepenka i korice trebale biti iste, ali očito je da sve tiskare nemaju iste dobavljače jer se neki standardi ne podudaraju pošto su razlike očite.
Sada opet kada malo uzmem ove knjige iz denonine tiskare, kod prelistavanja ovog što tiska Denona je očit osjećaj da su listovi nekako prhkiji (to mi nekako zvuči kao najprikladnija riječ), što je recimo ako uzmemo Dragonero knjigu 20 (Recom) i 21 (Denona) mnogo lakše primjetiti, a i osjeti se razlika kada pustite korice da se zatvore slobodnim padom jer kod denoninog izdanja izgleda kao da korice imaju usporivače…neće se zatvoriti tako brzo. U jednu ruku, to je čak nešto što će većini čitatelja možda i odgovarati, evo sada i ja to ne vidim kao problem, već nešto na što se mogu naviknuti, no kao što sam rekao, na prvu mi sve to djeluje dosta različito od prethodnika.
Ono na što se neću moći naviknuti je ta slabina crne boje koju imaju denonina izdanja…nemam posljednju turu sa Zagorima i redovnim Dylanom, ali evo mogu usporediti Dragonero 20/21 i u 21. knjizi je crna boja primjetno slabija (sivkasta) kao i kod ovih kolor Mister No-a što možda i nije vidljivo na onoj mojoj slici gore, ali u živo je očito da boja na koricama nije crna kao kod prve dvije knjige, već tamno siva, pomalo zelenkasta…?
CheddarBob
#14 Posted : 9. siječnja 2022. 11:12:58(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.4.2015.(UTC)
Posts: 233
Man
Location: Samobor
Oki wrote:
nemam posljednju turu sa Zagorima i redovnim Dylanom


Sad sam ih malo prolistao i nemam zamjerki.


Dado R. wrote:
Ne znam zašto si pomislio da smo naglili s brzim pronalaskom rješenja? Da je bilo naglo i brzo rješenje pa valjda ne bismo onda čekali 3 mjeseca na nova izdanja.


Nije li razlog čekanja bila nestašica repromaterijala?


Sawitch wrote:
Ja sam primetio kod Teks albuma novog da je par mm sve na rikni otislo gore


Kod mene ista stvar s kolornim Dylanom, nažalost.


Oki wrote:
Ono na što se neću moći naviknuti je ta slabina crne boje koju imaju denonina izdanja…nemam posljednju turu sa Zagorima i redovnim Dylanom, ali evo mogu usporediti Dragonero 20/21 i u 21. knjizi je crna boja primjetno slabija (sivkasta) kao i kod ovih kolor Mister No-a što možda i nije vidljivo na onoj mojoj slici gore, ali u živo je očito da boja na koricama nije crna kao kod prve dvije knjige, već tamno siva, pomalo zelenkasta…?


Nadajmo se onda da ih neće zapasti Alan Ford. Blink
SZOCK
Dado R.
#15 Posted : 9. siječnja 2022. 14:04:09(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Sawitch wrote:
Dado R. wrote:
Sawitch wrote:
Ja sam primetio kod Teks albuma novog da je par mm sve na rikni otislo gore

Vidi s prodavačem da ti zamjeni, to je vjerojatno jedna od rijetkih primjeraka koji su iznimke.



Ma jok. Nisam bas tolika picajzla nego sam rekao samo kao fredback vama da znate da ima negde tako nesto, pa da se ne ucestali.

Kod svih izdanja postoji mogućnost da par knjiga ne bude perfekta u tom segmentu, najčešće su oni primjerci kooji su bili prvi na uvezu.
No ogromna većina izdanja je dobro i nema bježanja nekoliko mm po visini, zato i predlažem da zamjeniš.
Kad bi se desilo da je kodnekog izdanja većina knjiga takva, to je za nas onda greška i takvo izdanje bismo ponovo tiskali.
Kao što smo učinili već nekoliko puta kad se pokazalo da neko izdanje ne odgovara ustaljenim standardima.
Dado R.
#16 Posted : 9. siječnja 2022. 14:30:22(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Oki wrote:

To bi bio drugi par čarapa da sam rekao da nisam zadovoljan vašim izdanjima jer sam rekao da nisam zadovoljan time kako je nova tiskara odradila posao, a ono na što sam kroz godine naviknuo i što je najbitnije je to da je Libellus izdavač koji sluša svoje čitatelje pa se s vremenom sve do najmanjeg mikroproblema ukloni kako bi izdanja izgledala što bolje.
Znam da Denona tiska i fibrine albume, ali tu je fibra u mnogo povlaštenijem položaju od vas jer izdaje mnogo “one shoot” albuma koji nemaju ni prethodnika ni nasljednika, što je kod vas problem kada znamo da će neki junaci prijeći ili su već prešli brojku od 100 knjiga.
Možda bi papir, ljepenka i korice trebale biti iste, ali očito je da sve tiskare nemaju iste dobavljače jer se neki standardi ne podudaraju pošto su razlike očite.
Sada opet kada malo uzmem ove knjige iz denonine tiskare, kod prelistavanja ovog što tiska Denona je očit osjećaj da su listovi nekako prhkiji (to mi nekako zvuči kao najprikladnija riječ), što je recimo ako uzmemo Dragonero knjigu 20 (Recom) i 21 (Denona) mnogo lakše primjetiti, a i osjeti se razlika kada pustite korice da se zatvore slobodnim padom jer kod denoninog izdanja izgleda kao da korice imaju usporivače…neće se zatvoriti tako brzo. U jednu ruku, to je čak nešto što će većini čitatelja možda i odgovarati, evo sada i ja to ne vidim kao problem, već nešto na što se mogu naviknuti, no kao što sam rekao, na prvu mi sve to djeluje dosta različito od prethodnika.
Ono na što se neću moći naviknuti je ta slabina crne boje koju imaju denonina izdanja…nemam posljednju turu sa Zagorima i redovnim Dylanom, ali evo mogu usporediti Dragonero 20/21 i u 21. knjizi je crna boja primjetno slabija (sivkasta) kao i kod ovih kolor Mister No-a što možda i nije vidljivo na onoj mojoj slici gore, ali u živo je očito da boja na koricama nije crna kao kod prve dvije knjige, već tamno siva, pomalo zelenkasta…?


Oprosti, možda smo se krivo razumjeli, i mislio sam na to da si nezadovoljan tiskarskim dijelom posla.
Naravno da Libellus sluša svoje čitatelje i da uklanjamo i najmanje problemčiće kako bi izdanja ostala savršena. Tako je bilo, tako je sada i tako će ostati sve dok Libellus bude postojao.
Standarde koje smo zacrtali nećemo mijenjati ni pod razno. Kao što smo više puta naveli i sami smo kolekcionari koji težimo perfekciji i nećemo nikad ponuditi nešto drugima s čime i sami nismo zadovoljni.
Daj nam malo vremena da sve pregledamo u miru. Možda je samo dio naklade takav pa si nesrećom dobio takve primjerke. Ako bude tako mogućnost je da tiskara ponovi dio naklade pa da se zamijene
primjerci pa onda loše uništimo. U svakom slučaju hvala na opasci, što god bilo u pitanju od nas očekuj reakciju na koju ste od Libellusa naviknuli.

Što se Denone tiče, dobro si naveo to da je situacija bitno drukčija kad su u pitanju pojedinačni naslovi u odnosu na serijale što je kod nas većina izdanja.
Uvijek je moguće da će biti nekih razlika u serijalu, puno je faktora u igri od tiskara, strojeva, boje, itd ali za sve postoje norme i granice tolerancije, bitno je da sve ostane u tim granicama.
To što navodiš za korice, Denona ima jedan od najmoderniji strojeva za tvrdi uvez i vjerojatno je to (zatvaranje korica) samo jedna sitnica koja se nekome sviđa nekome ne, no to je sigurno
dobro napravljeno. A možda se i vremenom promijeni nakon nekoliko otvaranja. Što se papira tiče, koliko je meni poznato većina vrhunskih tiskara u HR imaju istog dobavljača papira.
Taj dobavljač sigurno nabavlja papir od razliočitih proizvođača no svaki papir ima svoje norme izvan kojih ne može iskakati a sve su to ozbiljne tvrtke i nitko se ne igra sa svojom reputacijom.
Ali kao što sam naveo, sve ćemo provjeriti.
Dado R.
#17 Posted : 9. siječnja 2022. 14:52:18(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
CheddarBob wrote:

Dado R. wrote:
Ne znam zašto si pomislio da smo naglili s brzim pronalaskom rješenja? Da je bilo naglo i brzo rješenje pa valjda ne bismo onda čekali 3 mjeseca na nova izdanja.

Nije li razlog čekanja bila nestašica repromaterijala?


Naravno. No bilo je na stanju nešto malo "drukčijih" materijala na kojima se moglo raditi i dobiti izdanja puno prije, ali jasno da nismo pristali, to za nas nije bila opcija.
Primjerice ljepenka za korice koju inače koristimo je 2,5 mm debljine. Bilo je u tom trenutku ljepenke 2 mm pa iako su nas uvjeravali da se to neće ni primijetiti nismo pristali na tu opciju, itd.

CheddarBob wrote:

Sawitch wrote:
Ja sam primetio kod Teks albuma novog da je par mm sve na rikni otislo gore

Kod mene ista stvar s kolornim Dylanom, nažalost.


Kao što sam i njemu naveo tako ću reći i tebi, zamijenite primjerke, siguran sam da ima boljih.

CheddarBob wrote:
Nadajmo se onda da ih neće zapasti Alan Ford. Blink

Mislim da ne treba biti sumnje da će izdanja biti perfektna. Ako se bilo tko pokaže da ne može raditi po standardima koje tražimo, nećemo s takvima raditi. Mislim da smo to i kroz našu povijest pokazali.
Za neke stvari mogu postojati kompromisi, poput recimo rokova izrade, pa da nekad nešto iz opravdanih razloga kasni u dostavi. Ali oko kvalitete nema kompromisa niti će ga biti.
Ako od sebe tražimo i dajemo maksimum imamo puno pravo to onda očekivati i od svojih partnera u svim segmentima. Zato mirno spavajte. Smile

bubo
#18 Posted : 9. siječnja 2022. 16:06:09(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
sad sam pregledao svoje primjerke, dakle istina je da ima nekih odudaranja ali nije to nauštrb kvalitete, jednostavno druga tiskara ,Danona drugačije stišće onaj žlijeb od Rekoma,, Rekom rekao bih jače i bliže hrbatu, meni čak odgovara recimo ovaj malo blaži od Danone, uvez je sjajan u oba , istina je da boja hrbata odudara nijansom od prva 2 broja Rekoma, Danonini su malčice svjetliji , sam papir unutra i korice bih rekao približno isti kao u prva 2 broja ,ta boja na hrbatu zna ponekad malčice oscilirati i u drugim izdanjima i najprimjetnija je na crnoj boji naravno,, to sam bio primjetio recimo i u Martija ponekad ...
Oki
#19 Posted : 9. siječnja 2022. 16:10:15(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 212
Man
Location: DUGA RESA
CheddarBob wrote:
Oki wrote:
nemam posljednju turu sa Zagorima i redovnim Dylanom


Sad sam ih malo prolistao i nemam zamjerki.


Dado R. wrote:
Ne znam zašto si pomislio da smo naglili s brzim pronalaskom rješenja? Da je bilo naglo i brzo rješenje pa valjda ne bismo onda čekali 3 mjeseca na nova izdanja.


Nije li razlog čekanja bila nestašica repromaterijala?


Sawitch wrote:
Ja sam primetio kod Teks albuma novog da je par mm sve na rikni otislo gore


Kod mene ista stvar s kolornim Dylanom, nažalost.


Oki wrote:
Ono na što se neću moći naviknuti je ta slabina crne boje koju imaju denonina izdanja…nemam posljednju turu sa Zagorima i redovnim Dylanom, ali evo mogu usporediti Dragonero 20/21 i u 21. knjizi je crna boja primjetno slabija (sivkasta) kao i kod ovih kolor Mister No-a što možda i nije vidljivo na onoj mojoj slici gore, ali u živo je očito da boja na koricama nije crna kao kod prve dvije knjige, već tamno siva, pomalo zelenkasta…?


Nadajmo se onda da ih neće zapasti Alan Ford. Blink


Zaboravio sam ovo prokementirati…znajući kako Darko provjerava stripove i ako on nema zamjerki na posljednje tri knjige Zagora, onda ih nebi trebao imati nitko BigGrin BigGrin BigGrin
A što se tiče Alana Forda, bilo bi stvarno katastrofa kada Magnus nebi dobi crnu boju kakvu zaslužuje.
Oki
#20 Posted : 9. siječnja 2022. 16:23:59(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 212
Man
Location: DUGA RESA
Lukeruk wrote:
Kod mene je ta razlika u boji na hrbatima najizrazenija kod Dragonera, skoro da svaki broj ima neki svoj valer, a pojedini bas odskacu. Za Mr Noa cu videti, tek sam ih narucio, a po ovoj fotografiji mi ne deluje nesto strasno.


Oki wrote:
...na starim greškama sam naučio da odmah provjerim jesu li sve naslovnice i stranice na broju...

E ovo me brine. Ja nemam tu naviku, mozda sam pregledao tek nekih 10% izdanja, to jest ona koja sam procitao. Nadam se samo da se te falinke ne javljaju cesto, kao sto su bile prisutne kod jednog ovdasnjeg izdavaca.

Dragonero ima drugačiji dizajn, mjenjaju se boje na brojevima i uglavnom, po meni tu sve štima.

A ovo sa falinkama, realno, mala je šansa da dobiješ fališnu knjigu, ajmo reći manje od 1%, ali nezgodno je ako to otkriješ nakon nekoliko godina kada ju nigdje ne možeš zamjeniti…
Users browsing this topic
Guest
4 Pages123>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,228 seconds.