Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

pitanje
samuel
#1 Posted : 9. listopada 2011. 13:21:39(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 9.10.2011.(UTC)
Posts: 11
Location: zagreb
Da li je u opticaju placanje karticom dinners? Pitam jer prosli tjedan nije bilo moguce. Hvala,poz
Dado R.
#2 Posted : 9. listopada 2011. 14:26:49(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Nazalost jos uvijek nije moguce platiti dinersom. I sigurno jos neko vrijeme nece biti moguce.
Zato sto banka koja ima diners ne dozvoljava da to koristimo preko naseg sustava placanja (RBA), vec oni imaju druge firme
preko kojih je to moguce, a to bi za nas znacilo da kompletno iznova moramo sve postaviti za karticno placanje i raskinuti
ugovor s RBA, no trazimo neko dodatno rjesenje kako da uvedemo american i diners.
Nazalost ni paypal u HR ne radi kako bi trebao raditi, odnosno kako radi u drugim zemljama s priznatom valutom.

Ne znam koliko ce ovo potrajati, mi smo se mislim bili culi i telefonski, a ono sto sam vam obecao to i dalje stoji,
bez obzira koliko jos potrajalo dok ne prorade i diners kartice.

Hvala na razumjevanju i stvrano nam je zao da ovo jos uvijek ne radi.
samuel
#3 Posted : 10. listopada 2011. 16:22:13(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 9.10.2011.(UTC)
Posts: 11
Location: zagreb
Hvala vam na odgovoru,nije žurba,samo sto sam vec napravio mjesto na polici i malo svrbe prsti. poz
King Warrior
#4 Posted : 13. srpnja 2012. 10:15:23(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 269
Location: He-lve-ti-la
Imam i ja jedno pitanje:
Cesto ljudi zbunjeno komentarisu brojke vasih dostupnih izdanja u web shopu.
Evo recimo kod DD pise da je ostalo jos 70 komada, medjutim kada je izdanje postavljeno na sajt pisalo je da je dostupno samo 100 komada. Slicno je i sa drugim izdanjima, izuzetak je Zagor, kod njega je pisalo da je dostupno 300 komada.
Pa eto, da razrijesimo i tu misteriju, sta znace te brojke? Gdje su ostalih 400 komada? Nemoguce da su svi odletjeli u druge sopove i slicno jos i prije postavljanja u vas web shop.
Smile
Dado R.
#5 Posted : 13. srpnja 2012. 12:44:58(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Evo sto o toj temi pise u uvjetima koristenja:

STANJE ZALIHA U ONLINE TRGOVINI

Količine dostupne u online trgovini virtualne su količine postavljene po procijenjenoj potrebi i stvarnom stanju količina koje postoje na skladištu. Te količine s vremenom će se ažurirati odnosno nadopunjavati sve dok stanje zaliha to bude dopuštalo. Kad dostupna količina bude 50 ili manje primjeraka, znači da je riječ o posljednjim primjercima na zalihama i takav proizvod bit će automatski svrstan pod proizvode koji su pri kraju zaliha. Prodajom tih preostalih primjeraka proizvod će biti svrstan pod rasprodano i neće više biti dostupan.
Dado R.
#6 Posted : 13. srpnja 2012. 12:55:05(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Odnosno drugim rijecima, s obzirom na to da se kroz web site obradjuje samo maloprodaja na web shopu, kad objavimo neko novo izdanje
mi postavimo kolicinu na 100 komada jer nam je to dovoljno za web shop, ali to nije pravo stanje na skladistu vec samo virtualno.

Osim kod izdanja koja su pri rasprodajom, odnosno kad ih na skladistu imamo samo 50 primjeraka ili manje onda to automatski ide
pod "pri isteku zaliha" i te kolicine su prave kolicine koje i imamo na skladistu. A da bi kupcima bilo lakse s vremena na vrijeme azuriramo popis rasprodanih.

Znam da zbunjuje ali nismo imali drugih mogucnosti jer bi stalno azuriranje stanja uzelo jako, jako puno vremena.
No kao sto sam vec pisao, vrlo, vrlo brzo ce to biti promjenjeno pa ce sva prodaja ici automatski i preko web stranice, i onda ce se u svakom
trenutku "live" znati koliko kojeg primjerka ima na skladistu, doslovce u komad. Upravo pregledavamo taj dio, i ako sve bude OK,
vjerojatno iduci tjedan bi trebalo biti online i onda vise nitko nece biti zbunjen.
petrovic.mm
#7 Posted : 3. siječnja 2022. 5:32:53(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 5.12.2014.(UTC)
Posts: 116
Man
Location: Beograd
Pozdrav, imam sledeci problem a možda i nije, prilikom logovanja na Vasem sajtu pokazuje upozorenje da veza nije bezbedna tj. pre vaše http adrese, katančić je precrtan i kada se kursor miša približi njemu piše ''veza nije bezbedna'', da li to ugrožava kupovinu preko web shopa i u čemu može biti problem ?
Hvala.
Dado R.
#8 Posted : 3. siječnja 2022. 9:05:08(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
petrovic.mm wrote:
Pozdrav, imam sledeci problem a možda i nije, prilikom logovanja na Vasem sajtu pokazuje upozorenje da veza nije bezbedna tj. pre vaše http adrese, katančić je precrtan i kada se kursor miša približi njemu piše ''veza nije bezbedna'', da li to ugrožava kupovinu preko web shopa i u čemu može biti problem ?
Hvala.


Kada otvarate web-lokaciju koja upotrebljava HTTPS (zaštitu veze), poslužitelj te web-lokacije upotrebljava certifikat da bi preglednicima (na primjer Chromeu) dokazao identitet te web-lokacije.
Bilo tko može izraditi certifikat koji se predstavlja kao bilo koja web-lokacija. Da bi vas zaštitio na webu, npr. Chrome zahtijeva da web-lokacije upotrebljavaju certifikate pouzdanih organizacija.
A znate kako to ide i da su "certifikati pouzdanih organizacija" samo oni koji to rade globalno i surađuju s web preglednicima.
Naša web stranica ne koristi HTTPS vec HTPP i server na kojem se nalazi ima vlastite zaštite koje web preglednici ne prepoznaju kao "certifikati pouzdanih organizacija" i zbog toga prikazuje tako.

Što se tiče sigurnosti pri kupovini tu možeš mirno spavati (a i mi) jer se primjerice kupovina i plaćanje kreditnim karticama obavlja direktno na stranici Raiffeisen Banke a ne na našoj stranici.
Dakle kad plaćate karticama prespoji vas na stranicu banke, a kad odaberete drugi način plaćanja jedini podaci koje nama ostavljate su ime, prezime i adresa, nema nikakvih bankovnih podataka.
A i ti osobni podaci (adresa) su naravno zaštićeni za treće strane tako da je i to sigurno.

Postoji li 100% sigurnost i anonimnost na netu? Naravno da ne postoji, ne treba živjeti u iluzijama. Izuzetno sposobni hackeri probiju i zastitu kod CIA-e, ili nekih banaka, organizacija itd.
Samo što smo mi mali "obični" ljudi nezanimljivi za takve akcije i vjerojatnost da će netko hakirati banku i pokupiti brojeve kartica nas običnih smrtnika te ih zlorabiti, jednaka je šansi
da vas netko, dok šetate, zaskoči i opljačka. A osim toga banke imaju i osiguravatelje kao i reosiguravatelje za sve oblike malverzacije novcem koje se mogu desiti.



petrovic.mm
#9 Posted : 3. siječnja 2022. 9:44:15(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 5.12.2014.(UTC)
Posts: 116
Man
Location: Beograd
Hvala zaista na iscrpnom odgovoru, mogao sam pretpostaviti, ali bolje da pitam, verovatno se jos neko sigurno susretao sa istim ''problemčićom'' koji ipak na sreću nije.
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,072 seconds.