Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages12>
Dampyr 3
Dado A.
#1 Posted : 19. veljače 2022. 18:18:16(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Došlo je vrijeme i za objavu službenih najava izdanja iz naše prve ovogodišnje ture koja bi se uskoro trebala naći u prodaji, a prva od njih odnosi se na treću knjigu izvrsnog Dampyra u kojoj vas čekaju sljedeće epizode i autori:

9) Lamiah (Maurizio Colombo / Mario Rossi - Majo) (12./2000.)
10) Kuća krvi (Maurizio Colombo / Alessandro Baggi) (1./2001.)
11) Nemesis (Maurizio Colombo / Giuliano Piccininno) (2./2001.)
12) Izgubljena duša (Mauro Boselli / Luca Rossi) (3./2001.)

Naslovnice za sve navedene epizode nacrtao je Enea Riboldi, a ako još uvijek niste upoznati o čemu je riječ u ovome serijalu podsjetit ćemo samo da je dampyr - prema drevnim predajama i legendama slavenskih naroda - dijete rođeno iz zajednice žene i vampira i jedino je biće koje može ubiti Gospodare noći, njihove horde nemrtvih te druga stvorenja tame.

U ovoj sagi Dampyr je Harlan Draka, a u njegovoj borbi protiv Gospodara noći te svih drugih zlih stvorenja koja vladaju svijetom najčešće ga prate odmetnuta vampirica Tesla te bivši vojnik Kurjak.

Kao što ste već i sami mogli vidjeti u prvim dvjema knjigama koje smo objavili najesen, sve Harlanove pustolovine su žestoke, napete i uzbudljive, a u istome ritmu sve se nastavlja i u ovoj aktualnoj...Smile

Naklada treće Dampyrove knjige je 300 primjeraka, redovna cijena 255 kuna, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete je kupiti po promotivnoj cijeni od 204 HRK.

Bacite pogled:






Marko R
#2 Posted : 19. veljače 2022. 18:40:20(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
Šta je sa službenim najavama za poslednju turu iz prošle godine? Koliko vidim, samo Zagor 86 i 87 su tu, a još uvek fale:

Dragonero 22
Dylan Dog 47
Martin Mystère 116 - “Rorschachove mrlje”
Mister No 123 - “Dark City”
Mister No 124 - “Sjeme mržnje”
Mister No 125 - “Iza maske”
Nathan Never 78
Riđobradi Nove pustolovine 1 - “Objesite ga bez milosti!”
Siročad: Novi svijet 2
Zagor 88 - “Kandraxova osveta”
Dado A.
#3 Posted : 19. veljače 2022. 19:04:04(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Marko R wrote:
Šta je sa službenim najavama za poslednju turu iz prošle godine?

Nisu napisane.


Marko R wrote:
Koliko vidim, samo Zagor 86 i 87 su tu, a još uvek fale:

Dragonero 22
Dylan Dog 47
Martin Mystère 116 - “Rorschachove mrlje”
Mister No 123 - “Dark City”
Mister No 124 - “Sjeme mržnje”
Mister No 125 - “Iza maske”
Nathan Never 78
Riđobradi Nove pustolovine 1 - “Objesite ga bez milosti!”
Siročad: Novi svijet 2
Zagor 88 - “Kandraxova osveta”

Sve si točno naveo.
Fantus
#4 Posted : 19. veljače 2022. 19:23:07(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 2.1.2021.(UTC)
Posts: 122
Location: Cro
Bravo za Dampyra, fantastičan strip u fenomenalnom izdanju i preporuka svima onima koji ga još nisu počeli čitati ThumpUp
Dado A.
#5 Posted : 19. veljače 2022. 22:55:01(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Fantus wrote:
Bravo za Dampyra, fantastičan strip u fenomenalnom izdanju i preporuka svima onima koji ga još nisu počeli čitati ThumpUp


Hvala, majstore!ThumpUp
jang
#6 Posted : 20. veljače 2022. 17:50:07(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.5.2013.(UTC)
Posts: 72
nadam se da če peti izdavač imati više sreče s tim serijalom...počinjem več treči put od početka...držim palčeve i kupujem :)
Dado R.
#7 Posted : 20. veljače 2022. 17:59:04(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
jang wrote:
nadam se da če peti izdavač imati više sreče s tim serijalom...počinjem več treči put od početka...držim palčeve i kupujem :)

S nama znaš sigurno da ne odustajemo. A moram priznati da mepozitivno iznenadilo kako su prva dva broja brzo otišla, vjerojatno ih ima još poneki primjerak u knjižarama.
Pa tko želi još se stigne priključiti. Potražnja je zbilja bila odlična i kao što rekoh iznenađenje je tim veće što su ovo prvi brojevi koji su se već pojavljivali kod drugih izdavača.
Hvala ti kao i svim drugim koji su nas podržali i koji će nas i dalje podržati u objavljivanju ovog odličnog serijala koji ni s vremenom ne gubi na kvaliteti, naprotiv.
danant
#8 Posted : 31. ožujka 2022. 16:05:00(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.10.2011.(UTC)
Posts: 201
Man
Location: Novi Sad
Da li je samo kod mene hrbat na knjizi 3 nije u vinkli sa prve dve? Huh

Kao da koji mm ide gore (slika Dampyra. logo, broj...)
Dado R.
#9 Posted : 31. ožujka 2022. 20:01:39(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
danant wrote:
Da li je samo kod mene hrbat na knjizi 3 nije u vinkli sa prve dve? Huh

Kao da koji mm ide gore (slika Dampyra. logo, broj...)

Traži da ti zamjene, sigurno ima boljih primjeraka...
Fantus
#10 Posted : 31. ožujka 2022. 20:11:34(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 2.1.2021.(UTC)
Posts: 122
Location: Cro
danant wrote:
Da li je samo kod mene hrbat na knjizi 3 nije u vinkli sa prve dve? Huh

Kao da koji mm ide gore (slika Dampyra. logo, broj...)

Imaš pravo, na mom primjerku je ista stvar, iako to nije nešto što mene osobno jako smeta, ali mogu shvatiti da su ljudi osjetljivi na takve stvari.
Igor23
#11 Posted : 1. travnja 2022. 8:10:42(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2021.(UTC)
Posts: 73
Location: Rab
Fantus wrote:
danant wrote:
Da li je samo kod mene hrbat na knjizi 3 nije u vinkli sa prve dve? Huh

Kao da koji mm ide gore (slika Dampyra. logo, broj...)

Imaš pravo, na mom primjerku je ista stvar, iako to nije nešto što mene osobno jako smeta, ali mogu shvatiti da su ljudi osjetljivi na takve stvari.
Slabom kurcu i dlaka smeta ,rekli bi stari ljudi,,,,one koje takve sitnice smetaju vjerovatno žive u zlatnom dvorcu gdje vlada savršen red i mir .Dosadni ste s tim cjepidlačemjem
danant
#12 Posted : 1. travnja 2022. 10:02:37(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.10.2011.(UTC)
Posts: 201
Man
Location: Novi Sad
Igor23 wrote:
Fantus wrote:
danant wrote:
Da li je samo kod mene hrbat na knjizi 3 nije u vinkli sa prve dve? Huh

Kao da koji mm ide gore (slika Dampyra. logo, broj...)

Imaš pravo, na mom primjerku je ista stvar, iako to nije nešto što mene osobno jako smeta, ali mogu shvatiti da su ljudi osjetljivi na takve stvari.
Slabom kurcu i dlaka smeta ,rekli bi stari ljudi,,,,one koje takve sitnice smetaju vjerovatno žive u zlatnom dvorcu gdje vlada savršen red i mir .Dosadni ste s tim cjepidlačemjem

nemoj srati i bacati glupe izreke ako nemas direktan odgovor na pitanje. ovo nije bila nikakva kritika Libellusu. Ljudi su lepo odgovorili. Hteo sam da vidim da li je samo moj primerak u pitanju (pa da zamenim kao sto su mi rekli) ili je to slucaj i kod ostalih koji su kupili (kao sto mi je Fantus lepo odgovorio)
Dado R.
#13 Posted : 1. travnja 2022. 12:32:11(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Ljudi nema potrebe za provokacijama a niti grubim riječima. Naše različitosti nas ne trebaju razdvajati, možemo pričati o tome ali bez dizanja tenzija.
Mi sugeriramo svima da nam jave ako primijete nešto s čime nisu zadovoljni i hvala svima na mišljenju. Nama to puno znači jer ne možemo sve sami primijetiti,
pogotovo ako ne nešto samo na jednom dijelu naklade. Danant je pitao, ja sam odgovorio i sve bi trebalo na tome završiti.
Fantus
#14 Posted : 1. travnja 2022. 14:49:49(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 2.1.2021.(UTC)
Posts: 122
Location: Cro
Upravo tako...i stvarno nema potrebe za neprimjerenim komentarima ( da ne kažem nešto gore ).
CheddarBob
#15 Posted : 1. travnja 2022. 17:33:43(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.4.2015.(UTC)
Posts: 233
Man
Location: Samobor
danant wrote:
Da li je samo kod mene hrbat na knjizi 3 nije u vinkli sa prve dve? Huh

Kao da koji mm ide gore (slika Dampyra. logo, broj...)


Zbog tvog sam posta danas u striparnicu uzeo prvi broj da na licu mjesta odaberem najbolji primjerak. Imali su 4-5 komada u kutiji i svi su isti. Ideja o zamjeni, dakle, pada u vodu (barem u Preradovićevoj).

Strip sam svejedno uzeo (naravno), ali da se "skok" vidi, vidi se. Slično je bilo i u zadnjim turama s kolornim Dylanom i Tex albumom.

SZOCK
Sawitch
#16 Posted : 1. travnja 2022. 18:17:12(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 68
Man
Location: Zitiste
Dado, ovo je vec ponovljen “defekt”, pa samo sugestija da se na ovo onda obraca paznja. Napravite neki sablon za proveru..
Dado A.
#17 Posted : 1. travnja 2022. 20:56:58(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
I mi smo perfekcionisti, ali bojim se da sve ipak mora imati neku granicu.Smile

“Defekt”? “Šablon”? “Da se obraća pažnja?”

Zar netko zbilja misli da se ne obraća pažnja? Svaka naša priprema je rađena na istu mjeru i po istim parametrima, a to što katkad u tiskari nešto ode malo gore ili dolje ni jedan jedini izdavač ne može učiniti ama baš ništa.

U nekoj knjizi stroj u tiskari pomakne hrbat npr. milimetar gore, u drugoj milimetar dolje pa onda razlika bude u konačnici dva milimetra. Svi serijali svih izdavača imaju takve oscilacije i to se ne može riješiti nikakvim “šablonom”, a ako nekome to smeta i ako to smatra “defektom” onda jedino suvislo što možemo reći je da se prebaci na neke druge, preciznije hobije jer tu pomoći - nema.

Nabacit ću i nekoliko fotografija kao ilustraciju za ovo što sam naveo (a mogu izvući i još xy serijala koji imaju iste oscilacije, tj. ne postoji ama baš nijedan kod kojega katkad nešto ne odskoči):











I naravno da nakon svake ture imamo sastanak s ljudima iz tiskare na kojem prokomentiramo što je sve bilo dobro, a što nije tako da uvijek bilo kakva odstupanja pokušamo svesti na najmanju moguću mjeru, ali ni tiskara nije svemoguća jer nije riječ o filigranski preciznim strojevima u kojima se tolerirana odstupanja mjere u nanometrima.

Mi uistinu dajemo sve od sebe da naš proizvod u konačnici bude najbolji mogući, a ako nekome to nije dovoljno dobro mi tu zbilja ništa ne možemo učiniti...
Dado R.
#18 Posted : 1. travnja 2022. 21:40:03(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Sawitch wrote:
Dado, ovo je vec ponovljen “defekt”, pa samo sugestija da se na ovo onda obraca paznja. Napravite neki sablon za proveru..

Problem je očito što većina ne zna kako se uopće rade korice u stroju i kako dolazi do nekog pomicanja. Kakav šablon za provjeru, priprema je uvijek ista?!
Kad se rade korice na tzv. koričarki gdje dolazi do spajanja presvlake (papira na kojem je otisnuta naslovnica) i kartona odnosno gdje se sve uljepljuje, sve se prvo svaki put uštimava.
Nekoliko primjeraka koji odu krivo dok se ne uštima obično se bace i kad se uštima pusti se u seriju. E sad onda u toj seriji koričenja sigurno tu i tamo se nešto dogodi, pomakne, zastane,
pa sigurno bude i odmaka od uštimanog standarda. Nitko nema ljude koji svaki pojedinačni primjerak provjerava i tu i tamo pobjegnu neki primjerci malo, ali siguran sam da se uglavnom mogu zamjeniti.

No nemoj(te) stvarati od toga priču kao da je defekt, ne obraća se pažnja, ne provjerava se. Sawitchu ovo je već ponovljena "priča" o dobronamjernim savjetima.
A moj savjet će ti biti kao i prošli put, zamijeni primjerak, zatraži od svog prodavača da to traži za tebe ili što god.

Dado je već pokazao kako to izgleda i kod drugih izdavača, i pojasnio neke stvari... Pa mislim da ne trebam ništa više dodati.



Edi B
#19 Posted : 1. travnja 2022. 21:49:09(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.9.2020.(UTC)
Posts: 78
Location: Split
Meni je drago da taj milimetar toliko smeta ljudima.
Zašto mi je drago?
Zato jer to znaci da su zdravi i da nemaju ozbiljnih problema.
Kako bi reka ovaj moj "prijatelju, ako je tebi u životu problem, to što kad prođeš pored svojih polica sa stripovima, i zabrine te mikro razlika na hrbatu, onda dragi moj ti nemaš problema"
Renky
#20 Posted : 1. travnja 2022. 23:34:54(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
A jbte da mm gori ili doliLOL LOL LOL
Pa to je uvik bilo i bit će kod svih izdavača.
Evo i jadni Dampyr se u čudu ogleda... sad livo, sad desno.
I to kažem ja... koji sam pravija zamjenske omote za CD-ove kad god nije logo izdavača bija na istoj poziciji kao kod prethodnog izdanja.Flapper LOL LOL LOL
Users browsing this topic
Guest
2 Pages12>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,124 seconds.