Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages12>
Zagor 89
Dado A.
#1 Posted : 20. veljače 2022. 6:57:39(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Drugo izdanje (od ukupno 12) u našoj prvoj ovogodišnjoj turi nosi naslov “LOVCI NA SKALPOVE” i riječ je o 89. knjizi redovnoga Zagorovog serijala. Priče i autori koji vas očekuju u njoj su:

Pobuna Mohawka (Daniele Nicolai & Marcello Toninelli / Franco Donatelli & Marco Torricelli)
Lovci na skalpove (Marcello Toninelli / Marco Torricelli)
Vatrena voda (Marcello Toninelli / Marco Torricelli & Gallieno Ferri)


Naravno, kao što i sami već zasigurno znate, radi se o izvornim epizodama 253, 254 i 255 koje su u Italiji izašle krajem ljeta/početkom jeseni 1986. godine (od kolovoza do listopada), a sve naslovnice tradicionalno je nacrtao neponovljivi Gallieno Ferri!

Što se same radnje tiče, u Zagoru 89 prvo nas očekuje svršetak napete priče u kojoj je protagonist cinični, uznemirujući Robert Gray (poznatiji po svom nadimku Alkemičar), zatim slijedi kratka pustolovina u kojoj će glavnu ulogu imati kapetan Matlow i njegova Indijanska policija, a na kraju se počinju nazirati obrisi nove uzbudljive avanture u kojoj će se kao predigra svega što nas očekuje u 90. knjizi pojaviti “Blotch” Evans i Gregorio, Greg i Keith Fitzgeraldson te poručnik Offord...

Redovna cijena “Lovaca na skalpove” bit će 240 kuna, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete ih kupiti po promotivnoj cijeni od 192 HRK.

Bacite pogled:




Paulo Adolfo
#2 Posted : 20. veljače 2022. 7:10:13(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 407
Location: Bar
Promotivna cijena je valjda 172 HRK, ne 192... Smile
Al
#3 Posted : 20. veljače 2022. 10:11:56(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 22.3.2019.(UTC)
Posts: 249
Location: BiH
Paulo Adolfo wrote:
Promotivna cijena je valjda 172 HRK, ne 192... Smile

Opaa, poskupljenje!
Redovna cijena je bila 215 kn, sada 240.
Promotivna 172 kn, sada 192. Nadao sam se ovome, sve otišlo na više pa i ovo.
cladis
#4 Posted : 20. veljače 2022. 11:26:39(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Bojim se da će na žalost biti i preskoka za neka izdanja, koja sam do sada redovno kupovao, jasno mi je da Libellus ima svoju računicu ali isto tako je imamo i mi kupci ,jer ovo je sve teže pratiti, ma koliko da sam lud za stripovima. Naročito mi ne odgovara ovaj ritam od po 12 knjiga, gdje je evo u ovoj prvoj najavljenoj turi 6-7 knjiga koje sam redovno uzimao a to znači debelo preko 1000 kn. Morati ću se okrenuti aukcijama a uzimati samo ono što se rasproda u tren
Paulo Adolfo
#5 Posted : 20. veljače 2022. 12:11:55(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 407
Location: Bar
Uh, tacno, nisam to primijetio...
Eh... Crying
Oki
#6 Posted : 20. veljače 2022. 12:38:17(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 212
Man
Location: DUGA RESA
Bez obzira na poskupljenje, mislim da je Zagor još uvijek Libellusovo “best buy” izdanje.
Dado R.
#7 Posted : 20. veljače 2022. 12:43:11(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Da, nažalost bilo je neminovno da će doći do poskupljenja nekih (za sada) izdanja. Neće sva izdanja poskupiti. Nadam se da će tako moći i ostati.
Veća poskupljenja svega prema nama krenula su još u 10. mjesecu prošle godine, onda je sve otišlo u nebo u 12. mjesecu. Mi smo tada ostavili iste cijene jer smo se nadali da će se to smiriti.
Nažalost ništa se nije smirilo i samo je postalo gore i ne vidi se svjetlo na kraju tunela. Nije se još uvijek normalizirano tržište s repromaterijalom ni po ovim cijenama.
Neka izdanja poput Zagora imat će nešto veće cijene, iako zapravo poskupljenja su znatno manja nego što su nama poskupili troškovi, no svjestan sam da je to kupcima svejedno.
Nastojimo održati balans koliko god je moguće. Nemojte zaboraviti ni da brojna izdanja imaju iste cijene već godinama iako su se nama povećavali troškovi i prije ovih stravičnih poskupljenja.
Primjerice svaka promjena cijene goriva nama je skočila cijena itd da ne nabrajam dalje.

Dado R.
#8 Posted : 20. veljače 2022. 12:50:00(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
cladis wrote:
Bojim se da će na žalost biti i preskoka za neka izdanja, koja sam do sada redovno kupovao, jasno mi je da Libellus ima svoju računicu ali isto tako je imamo i mi kupci ,jer ovo je sve teže pratiti, ma koliko da sam lud za stripovima. Naročito mi ne odgovara ovaj ritam od po 12 knjiga, gdje je evo u ovoj prvoj najavljenoj turi 6-7 knjiga koje sam redovno uzimao a to znači debelo preko 1000 kn. Morati ću se okrenuti aukcijama a uzimati samo ono što se rasproda u tren


Svjesni smo i toga, no nažalost ostali smo bez izbora. Jasno mi je i da će nekome postati teže sve pratiti a s druge strane svaki pad potražnje dugoročno će nas siliti na smanjenje naklade
i uzročno-posljedično opet povećanje cijene. Iskreno se nadam da do toga neće morati doći i želim svima veća primanja i manje troškove života.
Fantus
#9 Posted : 20. veljače 2022. 12:51:12(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 2.1.2021.(UTC)
Posts: 122
Location: Cro
Ovo je stvarno vrhunsko izdanje i unatoč cijeni ja ne odustajem od njega, a i nekako sam se već pripremio na poskupljenja s obzirom na sve prethodno navedeno. Mellow
Dado R.
#10 Posted : 20. veljače 2022. 12:51:42(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Između ostalog vidjeli ste u dosadašnjim najavama da primjerice Dampyr i Bezdušni imaju istu cijenu...
Dado R.
#11 Posted : 20. veljače 2022. 12:58:58(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Fantus wrote:
Ovo je stvarno vrhunsko izdanje i unatoč cijeni ja ne odustajem od njega, a i nekako sam se već pripremio na poskupljenja s obzirom na sve prethodno navedeno. Mellow

Hvala na podršci! Ma užas! Inflacija jede vrijednost novca i sve ali baš sve postaje skuplje.
Paulo Adolfo
#12 Posted : 20. veljače 2022. 13:36:30(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 407
Location: Bar
Svjesni smo svega, potpuno je jasno da morate povecati cijenu pojedinih izdanja, pa valjda bar Zagor to moze da izdrzi. Smile
Nego, nadam se da njegova naklada (bar zasad) ostaje ista... Huh
Al
#13 Posted : 20. veljače 2022. 13:38:43(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 22.3.2019.(UTC)
Posts: 249
Location: BiH
Fantus wrote:
Ovo je stvarno vrhunsko izdanje i unatoč cijeni ja ne odustajem od njega, a i nekako sam se već pripremio na poskupljenja s obzirom na sve prethodno navedeno. Mellow

Da, slažem se potpuno!
Uostalom, poskupljenje libellus Zagor izdanja od ~ 10 % je ništa u odnosu na sva ostala poskupljenja.
Al
#14 Posted : 20. veljače 2022. 13:41:27(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 22.3.2019.(UTC)
Posts: 249
Location: BiH
Fantus wrote:
Ovo je stvarno vrhunsko izdanje i unatoč cijeni ja ne odustajem od njega. Mellow

100%LOL
mmihoci
#15 Posted : 20. veljače 2022. 17:41:27(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
Na žalost poskupljenja su neminovnost. Pogotovo u današnja vremena.

Zagor je što se tiče cijene i onog što se dobije najpovoljnije LL izdanje. I s ovih 20 kuna više to ostaje. Naravno jer ima i najbolji tiraž/prodaju.

Što se mene osobno tiče neću odustati od praćenja svega što sam do sad pratio (i od LL i drugih izdavaća).

Makar stezao remen i ne vidio ni jednog "bijelog miša". Tak i onak, vrijeme je da skinem koju kilu i da smanjim razređivanje krvi alkoholom.BigGrin
Dado R.
#16 Posted : 20. veljače 2022. 17:49:00(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Paulo Adolfo wrote:
Svjesni smo svega, potpuno je jasno da morate povecati cijenu pojedinih izdanja, pa valjda bar Zagor to moze da izdrzi. Smile
Nego, nadam se da njegova naklada (bar zasad) ostaje ista... Huh

Naklada ostaje ista.
Paulo Adolfo
#17 Posted : 20. veljače 2022. 18:35:27(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 407
Location: Bar
Dado R. wrote:
Paulo Adolfo wrote:
Svjesni smo svega, potpuno je jasno da morate povecati cijenu pojedinih izdanja, pa valjda bar Zagor to moze da izdrzi. Smile
Nego, nadam se da njegova naklada (bar zasad) ostaje ista... Huh

Naklada ostaje ista.

Hvala na odgovoru, drago mi je da jos uvijek niste prinudjeni da smanjite nakladu. Smile
Nadam se da ce tako i ostati i da ce se "novonastali" problemi brzo rijesiti...
Srecno u daljem poslovanju, samo nas i dalje ovako uveseljavajte! Love ThumbsUp
manchester
#18 Posted : 20. ožujka 2022. 16:54:10(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 15.4.2012.(UTC)
Posts: 117
Location: belgrade
Ode 89…. u ova krizna vremena, diži nakladu Smile
Dado R.
#19 Posted : 20. ožujka 2022. 19:43:02(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
manchester wrote:
Ode 89…. u ova krizna vremena, diži nakladu Smile

Nije još, sigurno ima jos par primjeraka, vjerojatno je par komada blokirano karticama koje eventualn nisu prošle, kao i par rezervacija koje su na čekanju.
Trebamo to još provjeriti čim stignemo, ali da, pri kraju je poprilično.
Sto mu ...
#20 Posted : 29. ožujka 2022. 14:29:20(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 14.1.2022.(UTC)
Posts: 43
Location: Croatia
Samo neka Zagor izlazi, poskupljenje je očekivano ali
nije pretjerano. Nadam se da ćete uspjeti izbaciti uobičajenih
8 knjiga do kraja godine.


Users browsing this topic
Guest (2)
2 Pages12>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,108 seconds.