Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

7 Pages<1234>»
Detaljni popis LL tura u 2022. godini.
DRAŽEN
#21 Posted : 31. ožujka 2022. 12:23:45(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 28.2.2018.(UTC)
Posts: 89
Upišite datum izlaska 10 knjiga prve ture na detaljnom popisu. Miter No knjige 11 i 12 prebacite u drugu ili u treću zajedno sa knjigama 13 i 14.
aeronauticar
#22 Posted : 31. ožujka 2022. 21:32:33(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 143
Location: Manaus, Brazil
Četvrt godine iza nas, a ni prva tura još nije vani.. Dade, dajte nam koju riječ optimizma za strip izdavaštvo općenito i naš Libellus. U ova nedobra vremena, strip je rijetkost koja me veseli.. Crying
Renky
#23 Posted : 31. ožujka 2022. 22:03:04(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
aeronauticar wrote:
Četvrt godine iza nas, a ni prva tura još nije vani.. Dade, dajte nam koju riječ optimizma za strip izdavaštvo općenito i naš Libellus. U ova nedobra vremena, strip je rijetkost koja me veseli.. Crying


Pa vani je 10 knjiga, neke već rasprodaneCool
aeronauticar
#24 Posted : 31. ožujka 2022. 23:05:12(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 143
Location: Manaus, Brazil
Ma ok naravno.. Međutim kad na početku godine zacrtaš objavit 36 stripa do kraja ožujka, a bude objavljeno 10.. Meni to zvuči apokaliptično i izgleda loše po strip fanove. Ne znam… Ja sam po prirodi perfekcionist i pesimist. Žalostan sam neopisivo. Znam da Libellus nije ništa kriv i znam da dečki daju sve od sebe i da ne mogu na neke stvari utjecati. Pitam se kakva je budućnost strip izdavaštva u ovim lošim vremenima.. Hoće li se to opet vratiti u normalu i kada… Što treba napraviti i što promijeniti da tiskare odrade svoje i fanovi opet dobiju gotov proizvod redovno u svoje ruke i na svoje police.. Crying
Dado A.
#25 Posted : 2. travnja 2022. 10:26:32(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
DRAŽEN wrote:
Upišite datum izlaska 10 knjiga prve ture na detaljnom popisu. Miter No knjige 11 i 12 prebacite u drugu ili u treću zajedno sa knjigama 13 i 14.


Sorry, totalno sam smetnuo s uma...

Što se 11. i 12. knjige Mister Noa tiče, one ostaju u prvoj turi (jer tu pripadaju), a nadamo se (baš kao i vi) da će i one sad uskoro konačno stići iz tiskare.
Dado A.
#26 Posted : 2. travnja 2022. 10:27:24(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
aeronauticar wrote:
Četvrt godine iza nas, a ni prva tura još nije vani.. Dade, dajte nam koju riječ optimizma za strip izdavaštvo općenito i naš Libellus. U ova nedobra vremena, strip je rijetkost koja me veseli.. Crying


Nema razloga za paniku, do kraja ovog mjeseca bi trebale biti vani i druga i treća tura.Smile
Dado A.
#27 Posted : 2. travnja 2022. 10:37:25(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
aeronauticar wrote:
Ma ok naravno.. Međutim kad na početku godine zacrtaš objavit 36 stripa do kraja ožujka, a bude objavljeno 10.. Meni to zvuči apokaliptično i izgleda loše po strip fanove. Ne znam… Ja sam po prirodi perfekcionist i pesimist. Žalostan sam neopisivo. Znam da Libellus nije ništa kriv i znam da dečki daju sve od sebe i da ne mogu na neke stvari utjecati. Pitam se kakva je budućnost strip izdavaštva u ovim lošim vremenima.. Hoće li se to opet vratiti u normalu i kada… Što treba napraviti i što promijeniti da tiskare odrade svoje i fanovi opet dobiju gotov proizvod redovno u svoje ruke i na svoje police.. Crying


Treba uvijek imati u vidu da je riječ o “očekivanim” terminima, a ne o 100% preciznima. Upravo zbog takvih stvari u prošlosti nismo htjeli uopće stavljati nekakve dugoročnije planove jer se milijun stvari može dogoditi, ali potom smo ipak popustili, uz ogradu da je riječ o “očekivanim, okvirnim terminima” koji znaju proklizati.Smile

Okej, situacija s papirom je užasna, ali što sad možemo? Odustati od izdavaštva? Ubiti se? Ma jok, gurat ćemo naprijed, a da je jednostavno - nije...

Naš plan je do kraja ovog mjeseca imati vani i drugu i treću turu, a to bi značilo tri ture u četiri mjeseca. Potom ćemo dati sve od sebe da do kraja srpnja izađu još četiri ture i onda bi to značilo da smo se vratili u ritam “tura mjesečno”.

Naravno da će u ispunjavanju svega ovog vrlo važnu ulogu odigrati i situacija s papirom, ali ono što sigurno znamo je da ćemo se boriti žestoko da sve prođe u najboljemu mogućem redu...Smile

Nema kukanja, idemo naprijed!Smile
Al
#28 Posted : 2. travnja 2022. 11:12:20(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 22.3.2019.(UTC)
Posts: 249
Location: BiH
Dado A. wrote:


Okej, situacija s papirom je užasna, ali što sad možemo? Odustati od izdavaštva? Ubiti se? Ma jok, gurat ćemo naprijed, a da je jednostavno - nije...

Naš plan je do kraja ovog mjeseca imati vani i drugu i treću turu, a to bi značilo tri ture u četiri mjeseca. Potom ćemo dati sve od sebe da do kraja srpnja izađu još četiri ture i onda bi to značilo da smo se vratili u ritam “tura mjesečno”.

Naravno da će u ispunjavanju svega ovog vrlo važnu ulogu odigrati i situacija s papirom, ali ono što sigurno znamo je da ćemo se boriti žestoko da sve prođe u najboljemu mogućem redu...Smile

Nema kukanja, idemo naprijed!Smile

Podrška ThumpUp
aeronauticar
#29 Posted : 2. travnja 2022. 17:31:42(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 143
Location: Manaus, Brazil
Dado A. wrote:
aeronauticar wrote:
Ma ok naravno.. Međutim kad na početku godine zacrtaš objavit 36 stripa do kraja ožujka, a bude objavljeno 10.. Meni to zvuči apokaliptično i izgleda loše po strip fanove. Ne znam… Ja sam po prirodi perfekcionist i pesimist. Žalostan sam neopisivo. Znam da Libellus nije ništa kriv i znam da dečki daju sve od sebe i da ne mogu na neke stvari utjecati. Pitam se kakva je budućnost strip izdavaštva u ovim lošim vremenima.. Hoće li se to opet vratiti u normalu i kada… Što treba napraviti i što promijeniti da tiskare odrade svoje i fanovi opet dobiju gotov proizvod redovno u svoje ruke i na svoje police.. Crying


Treba uvijek imati u vidu da je riječ o “očekivanim” terminima, a ne o 100% preciznima. Upravo zbog takvih stvari u prošlosti nismo htjeli uopće stavljati nekakve dugoročnije planove jer se milijun stvari može dogoditi, ali potom smo ipak popustili, uz ogradu da je riječ o “očekivanim, okvirnim terminima” koji znaju proklizati.Smile

Okej, situacija s papirom je užasna, ali što sad možemo? Odustati od izdavaštva? Ubiti se? Ma jok, gurat ćemo naprijed, a da je jednostavno - nije...

Naš plan je do kraja ovog mjeseca imati vani i drugu i treću turu, a to bi značilo tri ture u četiri mjeseca. Potom ćemo dati sve od sebe da do kraja srpnja izađu još četiri ture i onda bi to značilo da smo se vratili u ritam “tura mjesečno”.

Naravno da će u ispunjavanju svega ovog vrlo važnu ulogu odigrati i situacija s papirom, ali ono što sigurno znamo je da ćemo se boriti žestoko da sve prođe u najboljemu mogućem redu...Smile

Nema kukanja, idemo naprijed!Smile


Svaka čast dečki, pozitiva je bitna, budite nam još dugo živi, zdravi i nasmijani Smile

danant
#30 Posted : 18. travnja 2022. 12:50:58(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.10.2011.(UTC)
Posts: 201
Man
Location: Novi Sad
Imam ja ideju Smile
Libellus otvori svoju privatnu tiskaru. Rade prvenstveno svoja izdanja (samom tim niza cena za nas kupce), a sekundarno rade usluznu stamu za neke druge izdavace BigGrin

vec su dugo u poslu i bioo bi red da se malo prosire/optimizuju posao
mister-te-nay
#31 Posted : 5. svibnja 2022. 1:53:13(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.10.2021.(UTC)
Posts: 16
Location: Zagreb
maddjuro wrote:
U kojoj će turi krenuti Lazarus Ledd?

+1 za Lazarus Ledda

Nedavno počeo čitati što je SD izdavala. Strip bolji od svakog bonellija. Capone legenda.
DRAŽEN
#32 Posted : 26. svibnja 2022. 20:12:15(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 28.2.2018.(UTC)
Posts: 89
Nema ništa od nove ture u ovom mjesecu? Ovogodišnji cilj izdavanje 144 knjige je sve dalje od ostvarenja. A i za nas kupce sve manje prihvatljiv jer rijetki to mogu financijski ispratiti.
Sretno Libellus!
Al
#33 Posted : 26. svibnja 2022. 21:41:34(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 22.3.2019.(UTC)
Posts: 249
Location: BiH
DRAŽEN wrote:
Nema ništa od nove ture u ovom mjesecu? Ovogodišnji cilj izdavanje 144 knjige je sve dalje od ostvarenja. A i za nas kupce sve manje prihvatljiv jer rijetki to mogu financijski ispratiti.
Sretno Libellus!

Još je pet dana ostalo. Nikad ne reci nikad!
ZoranC
#34 Posted : 27. svibnja 2022. 5:49:50(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 21.9.2013.(UTC)
Posts: 293
Location: Uelzen, Njemacka
DRAŽEN wrote:
Nema ništa od nove ture u ovom mjesecu? Ovogodišnji cilj izdavanje 144 knjige je sve dalje od ostvarenja. A i za nas kupce sve manje prihvatljiv jer rijetki to mogu financijski ispratiti.
Sretno Libellus!


Drazene, ja ovo ne kapiram. Zalis se sto tura nije izasla, sumnjas u godisnji kapacitet i istovremeno kritiziras da su 144 izdanja godisnje previse i da se ne moze ispratiti.
Oprastas se u, za tebe najpovoljnijoj situaciji: ture izlaze malo pomali, na kapavicu, moze se ispratiti, nema stresa...
chibi
#35 Posted : 27. svibnja 2022. 6:51:10(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.2.2020.(UTC)
Posts: 59
ZoranC wrote:
DRAŽEN wrote:
Nema ništa od nove ture u ovom mjesecu? Ovogodišnji cilj izdavanje 144 knjige je sve dalje od ostvarenja. A i za nas kupce sve manje prihvatljiv jer rijetki to mogu financijski ispratiti.
Sretno Libellus!


Drazene, ja ovo ne kapiram. Zalis se sto tura nije izasla, sumnjas u godisnji kapacitet i istovremeno kritiziras da su 144 izdanja godisnje previse i da se ne moze ispratiti.
Oprastas se u, za tebe najpovoljnijoj situaciji: ture izlaze malo pomali, na kapavicu, moze se ispratiti, nema stresa...


Baš to, ide lagano nema stresa.
DRAŽEN
#36 Posted : 27. svibnja 2022. 9:08:06(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 28.2.2018.(UTC)
Posts: 89
Nisam htio da poruka bude shvaćena kao kritika. Ne odustajem od Libellusa. Iskreno i meni odgovara ovaj ritam izlaženja.
Diskach
#37 Posted : 27. svibnja 2022. 9:57:14(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 8.12.2018.(UTC)
Posts: 192
Možda je mislio na to, da se uz dizanje cijena, javlja i problem da odjednom izađe puno knjiga pa treba i ikseširati dosta love odjednom.
Nama koji ne skupljamo sve, to vj nije toliki problem kao ekipi koja skuplja sve.
Ja se uopće nebi bunio da sada odjednom tresnu 10+ knjiga Nathan Nevera (i dalje se nadam da će Rat svjetova izaći komplet odjednom Cool ), ali u potpunosti razumijem da to nije svima prihvatljivo i izvedivo.
ZoranC
#38 Posted : 27. svibnja 2022. 12:08:59(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 21.9.2013.(UTC)
Posts: 293
Location: Uelzen, Njemacka
Diskach wrote:
Možda je mislio na to, da se uz dizanje cijena, javlja i problem da odjednom izađe puno knjiga pa treba i ikseširati dosta love odjednom.
Nama koji ne skupljamo sve, to vj nije toliki problem kao ekipi koja skuplja sve.
Ja se uopće nebi bunio da sada odjednom tresnu 10+ knjiga Nathan Nevera (i dalje se nadam da će Rat svjetova izaći komplet odjednom Cool ), ali u potpunosti razumijem da to nije svima prihvatljivo i izvedivo.


Daleko od toga da i ja pratim vecinu LL izdanja. Ali kao kod tebe, ono sto pratim me ne bi smetalo da izlazi i cesce.
Za DRAZENa sam razumio da se oprasta od LL pa me malo iznenadilo. Cijene su dostigle neki moj limit preko kojega ne bih isao, nevezano za financijsku situaciju. Ali ja sam netipican kolekcionar, nista ne kupujem jednom i zauvijek. Znam i prodati i opet kupiti i tako u krug.
Sve su to drazi kolekcionarstva.
Zagor
#39 Posted : 28. svibnja 2022. 20:25:46(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 14.11.2021.(UTC)
Posts: 51
Location: Hrvatska
Meni ovaj ritam odgovara koji je trunutno cak i sa 8 knjiga u turi mi je bilo perfektno jer sam tamo uvik imao 2-3 knjige za uzeti
Sada u novonastaloj situaciji poskupljenja svega na trzistu uopce mi se nesvida 14 knjiga u turi ,no to neznaci da sam protiv da izbace 140 knjiga godisnje,naravno za one koji to mogu pratiti
Ja nazlost mi se cini ipak necu moci pratiti neke serijale ako to bude 5-6 knjiga po turi
Al
#40 Posted : 1. lipnja 2022. 20:46:39(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 22.3.2019.(UTC)
Posts: 249
Location: BiH
Ima li neko živ? Dade??
Users browsing this topic
Guest (2)
7 Pages<1234>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,159 seconds.