Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

5 Pages«<2345>
Libellus predstavlja: Alan Ford (kolekcionarsko izdanje)
Marko R
#61 Posted : 4. siječnja 2022. 12:28:42(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
Dado R. wrote:
Kome će biti zanimljivo? Puno bitnije od boje papira je otisak na tom papiru, ostalo je najčešće stvar ukusa. A oni koji raspravljaju o papiru trebalo bi znati i neke tehničke specifikacije za pojedine papire.

Meni. Govoro sam isključivo u svoje ime, trebalo je da napišem: "Ono što će MI biti vrlo zanimljivo (...)", ali eto. Izdanje uzimam svakako, i to sa velikim ushićenjem, komentar nije imao ni promil maliciozne namere niti bilo kakve prozivke. Prosto mi je taj aspekt najzanimljiviji, sve ostalo je baš onako kako sam oduvek želeo, jedino se tu i sam dvoumim.
Dado R. wrote:
(...) To što se ne bavimo tuđim izdanjima i ne komentiramo ih po forumima ne umanjuje naše znanje o cjelokupnom izdavaštvu.
Naprotiv.Smile

Nikad nisam ni u nanosekundi pomislio, a kamoli igde i izdaleka napomenuo da bilo ko nije stručan za bilo šta. Samo sam zainteresovan za to šta ljudi koji se time bave misle, a Vi definitivno (itekako) spadate u njih. Hvala na informativnom odgovoru, svakako.
danant
#62 Posted : 13. siječnja 2022. 12:40:07(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.10.2011.(UTC)
Posts: 201
Man
Location: Novi Sad
jooj ajmo ajmo najavaaa. Napetost opasno raste LOL
VoltoNacosto
#63 Posted : 22. siječnja 2022. 20:48:49(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 31.7.2021.(UTC)
Posts: 20
Location: Zagreb
I, kako ide? :)
VoltoNacosto
#64 Posted : 17. veljače 2022. 18:08:38(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 31.7.2021.(UTC)
Posts: 20
Location: Zagreb
VoltoNacosto wrote:
I, kako ide? :)


Ajmoooo!!!
Dado R.
#65 Posted : 17. veljače 2022. 19:12:44(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Strpljen, spašen... Smile Smile
CheddarBob
#66 Posted : 18. veljače 2022. 16:22:11(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.4.2015.(UTC)
Posts: 233
Man
Location: Samobor
Što se dizajna tiče, odlično mi je kod redovnog Dylana i Dragonera što su na hrptu vodoravno navedeni brojevi i naslovi epizoda. (Žao mi je što Dampyr to nema.) S 360+ stranica Alana, ima dosta prostora za to; i lijepo izgleda i odmah na polici vidimo koja je epizoda u kojoj knjizi.

(Vjerojatno je template već zaključan, ali ne košta me napisati.)
SZOCK
aeronauticar
#67 Posted : 18. veljače 2022. 17:14:27(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 143
Location: Manaus, Brazil
Kosta kosta
Pisanje traži vrijeme, a vrijeme je novac BigGrin
manchester
#68 Posted : 18. veljače 2022. 20:27:20(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 15.4.2012.(UTC)
Posts: 117
Location: belgrade
ajmo neka nesluzbena fotkica, pa kad bude… bude….teaserSmile
Dado R.
#69 Posted : 19. veljače 2022. 10:04:41(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
aeronauticar wrote:
Kosta kosta
Pisanje traži vrijeme, a vrijeme je novac BigGrin

BigGrin BigGrin BigGrin
Dado R.
#70 Posted : 19. veljače 2022. 10:05:21(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
manchester wrote:
ajmo neka nesluzbena fotkica, pa kad bude… bude….teaserSmile

Pa nas dva Dade ne volimo se baš slikati, takoooo da...BigGrin
anto
#71 Posted : 20. veljače 2022. 18:55:29(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
malo sam padobranac ovde,pa se nadam da mi Dade neće zameriti - planiram da krenem sa Fordićima i izvedbi LL-a,pa me interesuje,da bih napravio kakvu-takvu finansijsku konstrukciju,hoće li ovo krenuti uskoro?
Što se mene tiče,nije ni problem za par meseci (taman da prođe fibirina aprilska tura koja će mi sahraniti finansije),samo bih voleo okvirno da znam da li je to u narednih mesečak dana ili kasnije.

A znam da je svima frka oko nedostatka i poskupljenja materijala,i ko zna šta još.
Dado R.
#72 Posted : 20. veljače 2022. 23:41:52(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
anto wrote:
malo sam padobranac ovde,pa se nadam da mi Dade neće zameriti - planiram da krenem sa Fordićima i izvedbi LL-a,pa me interesuje,da bih napravio kakvu-takvu finansijsku konstrukciju,hoće li ovo krenuti uskoro?
Što se mene tiče,nije ni problem za par meseci (taman da prođe fibirina aprilska tura koja će mi sahraniti finansije),samo bih voleo okvirno da znam da li je to u narednih mesečak dana ili kasnije.

A znam da je svima frka oko nedostatka i poskupljenja materijala,i ko zna šta još.

Ne zamjeramo ništa, naravno. Smile Plan je sljedeći; čim budemo napravili najavu znat će se kad točno ide.

Znanstvenom metodom "ofrlje" sa velikom sigurnošću mogu zaključiti da će prve knjige AF izaći 10 do 12 dana prije nego što bi to očekivali čitatelji svrstani u skupinu B
no ipak 5 do 7 dana poslije nego što bi to očekivali čitatelji iz skupine A. Oni iz skupine C nakon promtnog računanja došli su do rješenja da se točan dan, sat a skoro i minut može saznati
ako se broj čitatelja iz skupine B pomnoži s onima skupine A te dobiven broj podijeli s 101257 puta π {pi}\pi+30.
Početna slova skupina A, B i C preuzeta su iz poznatih stihova; A je "Anarhija all over sa druge strane jastuka" od "Zabranjenih instruktora". B je "Bolje biti pijan nego čist kao ruža" grupe "Plavi Film".
C su siguran sam svi već pogodili, jedan od najvećih hitova "Crno vino i biftek u lovca" legendarnoga Dobrivojka V Topalovića. Tko je razumio shvatit će, tko je shvatio ništa mu neće biti jasno...BigGrin

Uglavnom, čist sam kao ruža! Ovo je sve samo od puno posla pa mala pauza...BigGrin BigGrin LOL
Moj prijedlog je da računaš kao da će se pojaviti za 15 dana i kreneš stavljati novce u kasicu i onda svako 15 dana opet. Siguran sam da ćeš se izenaditi koliko će se skupiti u 2-3 mjeseca. Smile BigGrin

Šalu na stranu, svjestan sam da nekome trebaju podaci za lakše računanje oko financija, no nažalost ništa precizno ti ne mogu reći oko datuma iz puno razloga, nadam se da razumiješ.
Sve što bih u ovom trenutku rekao moglo bi se pokazati posve promašeno. Recimo da bi se najranije moglo pojaviti nekad u 3. mjesecu a najkasnije u 4. mjesecu.
Pod uvjetom da neka viša sila (nedostatak repromaterijala recimo) ne poremeti postojeće planove. Ali vjerujem da nebi trebalo biti takvih problema.
No zapravo već smo kod najave naglasili da će izaći onda kad doista bude spremno! Nikad u našim projektima ništa ne prepuštamo slučaju, pa nećemo ni na Alanu Fordu.
Kad krene to mora biti TO i sve kako treba, jer kad se pokrene onda će ritam biti dosta, dosta brz. Molim za još malo strpljenja...Smile

danant
#73 Posted : 21. veljače 2022. 10:37:19(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.10.2011.(UTC)
Posts: 201
Man
Location: Novi Sad
ja samo cekam da vidim dizajn :) pa posle mogu da cekam kolko god treba
dudov
#74 Posted : 21. veljače 2022. 12:09:50(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 15.11.2011.(UTC)
Posts: 38
Man
Location: Za Bregom
Dado R.,
drago mi je da si "siguran da ni u što nisi siguran".
Iz Tvog odgovora Antiši mogu zaključiti da si zvao Sir Olivera koji je pak nazvao Binga zbogradi nabavke papira i daje proces u tijeku. Bit će da u međuvremenu Grunf radi generalku na stroju za tiskanje. Sjećam se da je Br. Jedan onomad svjetovao Gutenbergu da malo pojednostavi slovoslagarski posao, ali dok to nije prišapnuo Steveu Jobsu, oliti Stipi Posliću, sve je bilo uzalud. A i lipo mi se sititi kako su onomad na Vjesnikovu Plavom i okolnim hodnicima bile posložene olovne ploče Alana Forda. Uvijek sam se pitao gdje li će završti. Bojim se, s obzirom na format tiska da u Libellusu ipak nisu. No kako bilo, veselim se izvornu Brixijevu prijevodu, velikom formatu i kvalitetnom tisku i uvezu. Sretno!
Dado R.
#75 Posted : 21. veljače 2022. 12:24:54(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
dudov wrote:
Dado R.,
drago mi je da si "siguran da ni u što nisi siguran".
Iz Tvog odgovora Antiši mogu zaključiti da si zvao Sir Olivera koji je pak nazvao Binga zbogradi nabavke papira i daje proces u tijeku. Bit će da u međuvremenu Grunf radi generalku na stroju za tiskanje. Sjećam se da je Br. Jedan onomad svjetovao Gutenbergu da malo pojednostavi slovoslagarski posao, ali dok to nije prišapnuo Steveu Jobsu, oliti Stipi Posliću, sve je bilo uzalud. A i lipo mi se sititi kako su onomad na Vjesnikovu Plavom i okolnim hodnicima bile posložene olovne ploče Alana Forda. Uvijek sam se pitao gdje li će završti. Bojim se, s obzirom na format tiska da u Libellusu ipak nisu. No kako bilo, veselim se izvornu Brixijevu prijevodu, velikom formatu i kvalitetnom tisku i uvezu. Sretno!

BigGrin BigGrin BigGrin
anto
#76 Posted : 21. veljače 2022. 13:42:14(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
dudov wrote:
Dado R.,
drago mi je da si "siguran da ni u što nisi siguran".
Iz Tvog odgovora Antiši mogu zaključiti da si zvao Sir Olivera koji je pak nazvao Binga zbogradi nabavke papira i daje proces u tijeku. Bit će da u međuvremenu Grunf radi generalku na stroju za tiskanje. Sjećam se da je Br. Jedan onomad svjetovao Gutenbergu da malo pojednostavi slovoslagarski posao, ali dok to nije prišapnuo Steveu Jobsu, oliti Stipi Posliću, sve je bilo uzalud. A i lipo mi se sititi kako su onomad na Vjesnikovu Plavom i okolnim hodnicima bile posložene olovne ploče Alana Forda. Uvijek sam se pitao gdje li će završti. Bojim se, s obzirom na format tiska da u Libellusu ipak nisu. No kako bilo, veselim se izvornu Brixijevu prijevodu, velikom formatu i kvalitetnom tisku i uvezu. Sretno!

BigGrin BigGrin BigGrin
anto
#77 Posted : 21. veljače 2022. 13:44:07(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
@dado r.
sve jasno;nadam se da ćemo prvi broj imati u ruci u maju.
dudov
#78 Posted : 21. veljače 2022. 14:43:28(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 15.11.2011.(UTC)
Posts: 38
Man
Location: Za Bregom
anto wrote:
@dado r.
sve jasno;nadam se da ćemo prvi broj imati u ruci u maju.

LOL LOL LOL
Stripnik
#79 Posted : 2. travnja 2022. 6:31:25(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 13.6.2018.(UTC)
Posts: 3
Location: zagreb
OMG

Kakvih vi to ljudi imate problema sa AFom?

Otići će mi sva lova koju imam za uplatu grobnog mjesta i posmrtne pripomoći dok se vi trgnete.
dudov
#80 Posted : 2. travnja 2022. 7:08:32(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 15.11.2011.(UTC)
Posts: 38
Man
Location: Za Bregom
Stripnik wrote:
OMG

Kakvih vi to ljudi imate problema sa AFom?

Otići će mi sva lova koju imam za uplatu grobnog mjesta i posmrtne pripomoći dok se vi trgnete.


Gledaj to s vedrije strane: jednog će te dana nasljednici staviti u urni na istu policu s Alanom Fordom.
Users browsing this topic
Guest
5 Pages«<2345>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,161 seconds.