Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Mister No kolor 13
Dado A.
#1 Posted : 16. travnja 2022. 21:42:42(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.651
Location: Makarska
Jedanaesto izdanje iz naše druge ovogodišnje ture koja bi za nekoliko dana trebala biti u prodaji nosi naslov “DOBRO DOŠLI U MEKSIKO!” i riječ je o 13. knjizi kolorne biblioteke Mister Noa!Smile

Epizode i autori koji vas čekaju u njoj su:

37) OKRUTNA ZEMLJA (Alfredo Castelli & Guido Nolitta / Vincenzo Monti, Bruno Maraffa & Franco Bignotti) (6./1978.)
38) DOBRO DOŠLI U MEKSIKO! (Guido Nolitta / Franco Bignotti) (7./1978.)
39) SASTANAK U TAMI (Guido Nolitta / Franco Bignotti) (8./1978.)

Tradicionalno, autor svih naslovnica je legendarni Gallieno Ferri, a na kraju još samo podatak da će redovna cijena 13. knjige kolorne biblioteke Mister Noa biti 300 kuna, dok će ona posebna tijekom prva dva mjeseca iznositi 240 kn.

Bacite pogled:




ZoranC
#2 Posted : 17. travnja 2022. 10:32:56(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 21.9.2013.(UTC)
Posts: 293
Location: Uelzen, Njemacka
Khm! Poskupljenje od 15%. Ne sumnjam u uzrok poskupljenja, ali pitat cu, bez sarkazma, je li za ocekivati povrat starih cijena ako se sve vrati u normalu? Ili je za ocekivati da izmedju najave i objave cijene skoce za 15, 25, 35%?
Vec ovo je prevazilazenje moje spremnosti biti kolekcionarom?
Nije napad ni provokacija, znam da izdavace, a jos manje nekog drugog zanima sto ja skupljam i od cega odustajem, jednostavno me zanima procjena perspektive.

Eto bio sam odlucio krenuti i sa Alan Fordom, iako mi nikad nije posebno legao, ali plasi me vjerojatnoca da ce, dok napokon izadje prvi broj, cijena biti 500 kuna (ovdje sad ima sarkazma i provokacije).
Dado A.
#3 Posted : 17. travnja 2022. 18:10:02(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.651
Location: Makarska
ZoranC wrote:
Khm! Poskupljenje od 15%. Ne sumnjam u uzrok poskupljenja, ali pitat cu, bez sarkazma, je li za ocekivati povrat starih cijena ako se sve vrati u normalu? Ili je za ocekivati da izmedju najave i objave cijene skoce za 15, 25, 35%?
Vec ovo je prevazilazenje moje spremnosti biti kolekcionarom?
Nije napad ni provokacija, znam da izdavace, a jos manje nekog drugog zanima sto ja skupljam i od cega odustajem, jednostavno me zanima procjena perspektive.

Eto bio sam odlucio krenuti i sa Alan Fordom, iako mi nikad nije posebno legao, ali plasi me vjerojatnoca da ce, dok napokon izadje prvi broj, cijena biti 500 kuna (ovdje sad ima sarkazma i provokacije).


Nažalost, riječ je o nečemu na što uopće ne možemo utjecati.

Covid i rat su izmijenili apsolutno sve i to se može vidjeti u svim sferama života, a svako poskupljenje koje smo prisiljeni napraviti ne odgovara ni kupcima ni nama. Svi se nadamo da će se normalizacijom trgovinskih odnosa i transporta sve vratiti u kakvu-takvu normalu, ali nitko od nas ne može procijeniti hoće li se to (i kada) dogoditi, a bilo kakve špekulacije bile bi neozbiljne.

Što se nas tiče, svako eventualno pojeftinjenje papira značit će i pojeftinjenje naših izdanja, ali o tome zasad nema nikakve naznake jer svjetska potražnja za papirom uvelike nadmašuje proizvodnju i dostupnost, a narudžbe se nerijetko rade na način da veletrgovci uopće ne znaju konačnu cijenu jer se za određene količine moraju predbilježiti mjesecima unaprijed (i sretni su ako ih uopće uspiju dobiti).

Situacija je zbilja zahtjevna i izazovna, a mi smo imali dvije mogućnosti:

1) prestati izdavati stripove dok se sve ne normalizira (uz pitanje kad će to uopće biti)

2) nastaviti dalje s minimalnim poskupljenjima (da, minimalnim, koliko god to smiješno zvučalo)

Određena izdanja smo čak cjenovno ostavili na istoj razini kao prije ovog ludila, a ona koja smo morali korigirati smo korigirali najminimalnije moguće.

Naravno, svjesni smo da će nas sve ova kriza snažno udariti, ali mi tu - nažalost - ne možemo ništa učiniti. Poluge svjetske moći nisu u našim rukama...Sad
ZoranC
#4 Posted : 17. travnja 2022. 18:58:05(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 21.9.2013.(UTC)
Posts: 293
Location: Uelzen, Njemacka
Hvala na odgovoru. Rekao sam da ne sumnjam u uzroke. Nadat je se da ce biti bolje. Bilo je tih kriza i u 80-im.
cladis
#5 Posted : 19. travnja 2022. 5:55:51(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Ono što je meni mnogo veći problem je što sam već pisao a sa ovim ne malim poskupljenjima, dolazi još više do izražaja je veliki broj stripova po turi.Znači u već one koje sam kupovao Zagor ,Tex,Dragonero sad imam i Dampyra i Mister Noa tako da se među ovih 12 po turi uvijek nađe 6-8 knjiga koje sam redovno pratio.Po novim cijenama to je 1400-1600 po turi. Radije bih u ovoj krizi nešto duže čekao nego preskočio pa poslije traži i po kojoj cijeni.Takođe sam imao plan sa Alanom kojeg sam pročitao desetak komada jer mi to nikada nije sjelo, sad nisam siguran ali Smile tko znaSmile
Dado R.
#6 Posted : 22. travnja 2022. 21:22:11(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
U prodaji! Smile
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,056 seconds.