Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

4 Pages<1234>
Alan Ford 1
Edi B
#41 Posted : 10. svibnja 2022. 16:13:32(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.9.2020.(UTC)
Posts: 78
Location: Split
JQ wrote:
@Dado A.
Ako je to u duhu jezika njegovog kraja, tim bolje :)

Verujem da će te tek nailaziti na svakakve bravure, a i greške. Keep up the good work!


Evo ja na primjer nisam na nicijoj strani, niti me ikad zanimao AF.
Ali ako bi baš išao nekoga, a naročito izdavača, učiti pravopisu, te nuditi svoje pravopisne savjete, vjerovatno bih bio sebe naučio, da se "će te" ne piše odvojeno.
JQ
#42 Posted : 10. svibnja 2022. 16:18:48(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 22.12.2021.(UTC)
Posts: 14
Zamisli, pisao sam na telefonu, kao i sada. Telefon nije baš u swype modu mnogo precizan.

Učiti pravopisu, yea right
abertino
#43 Posted : 11. svibnja 2022. 16:21:34(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 11.5.2022.(UTC)
Posts: 8
Dado A. wrote:


Naravno, mi smo korigirali i jedne i druge i naveli kako treba:

EIN REICH
EIN VOLK
EIN FÜHRER



Auuuuu, pa vi ste svojim neznanjem spremni uništiti i smisao za humor starog Bunker. Ne radite to!

Ovdje nema nikavog tipfelera kod Bunkera/Talijana, Furher je napisano s namjerom.
Dado R.
#44 Posted : 11. svibnja 2022. 21:15:17(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
abertino wrote:

Auuuuu, pa vi ste svojim neznanjem spremni uništiti i smisao za humor starog Bunker. Ne radite to!

Ovdje nema nikavog tipfelera kod Bunkera/Talijana, Furher je napisano s namjerom.

BigGrin LOL LOL BigGrin
A ti si kao u kontaktu s Bunkerom pa ti on to rekao... a mi nemamo pojma i uništavamo njegov smisao za humor... BigGrin BigGrin BigGrin
Odavno nisam čuo nešto jače...BigGrin BigGrin BigGrin U biti trebao sam napisati cuo umjesto čuo i jace umjesto jače, makneš kvačicu na Č i postane duhovito... BigGrin BigGrin
Fuhrer nema nikakvo značenje ni na njemačkom ni na talijanskom da bi bila neka igra riječi, Fuhrer je jedino prezime, recimo Hansruedi Fuhrer, nekadašnji švicarski nogometaš.
Možda je Bunker na njega mislio? Tu su negdje, generacija... BigGrin
Nismo dirali ni redoslijed, uobičajeno bi bilo "Ein Volk, ein Reich, ein Führer". Talijani rijetko (i pravilno) pišu uopće njemačka slova Ü, Ö, Ä, i u drugim izdanjima čak i novijih datuma.
Srećom pa si ti naletio i svojim prvim postom prosvijetlio sve nas kako to treba biti. Eto ja ću na toj stranici zastati, uozbiljiti se, i sa smijehom nastaviti na idućoj stranici. Doh


abertino
#45 Posted : 12. svibnja 2022. 8:55:08(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 11.5.2022.(UTC)
Posts: 8
Nije igra riječi već karkterizacija lika...nepismen a pokoran. Barem bi takav karter tebi trebal biti blizak i poznat.


LP!
CheddarBob
#46 Posted : 12. svibnja 2022. 11:49:13(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.4.2015.(UTC)
Posts: 233
Man
Location: Samobor
Važno je ispraviti greške u kasnijem prijevodu, no integrirane greške (namjerne i slučajne) u talijanskom originalu ga, između ostalog, i čine originalom. I u klasičnim filmovima su se potkradale (u "Shaneu" se u jednom kadru vidi motorno vozilo u pozadini), što je 50 godina kasnije MGM na DVD-u digitalno izbrisao pa se više pričalo o tome (i gdje online naći izvornu scenu) nego o filmu. Radije bih da Fuhrer ostane -- pogotovo jer nije dio dijaloga već samog crteža. K tome, prikladno uz onu zakrpu na majici desno, doprinosi apsurdu. ThumpUp
SZOCK
Dado R.
#47 Posted : 12. svibnja 2022. 15:55:15(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
abertino wrote:
Nije igra riječi već karkterizacija lika...nepismen a pokoran. Barem bi takav karter tebi trebal biti blizak i poznat.


LP!

LOL LOL LOL LOL Karakterizacija lika slovom U umjesto Ü... LOL LOL LOL LOL BigGrin BigGrin BigGrin
Naravno da mi je poznata takva karakterizacija, niste mi bliski ali poznam vas, svako malo se pojavite i s prvim postom nas prosvjetlite.


VoltoNacosto
#48 Posted : 12. svibnja 2022. 15:57:32(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 31.7.2021.(UTC)
Posts: 20
Location: Zagreb
No dobro, da se malo uozbiljimo, hoce li to van sutra ili prekosutra??? Love Love Love
Dado R.
#49 Posted : 12. svibnja 2022. 16:03:54(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
CheddarBob wrote:
Važno je ispraviti greške u kasnijem prijevodu, no integrirane greške (namjerne i slučajne) u talijanskom originalu ga, između ostalog, i čine originalom. I u klasičnim filmovima su se potkradale (u "Shaneu" se u jednom kadru vidi motorno vozilo u pozadini), što je 50 godina kasnije MGM na DVD-u digitalno izbrisao pa se više pričalo o tome (i gdje online naći izvornu scenu) nego o filmu. Radije bih da Fuhrer ostane -- pogotovo jer nije dio dijaloga već samog crteža. K tome, prikladno uz onu zakrpu na majici desno, doprinosi apsurdu. ThumpUp

Poređenje ti nije na mjestu. Mi ništa nismo izbrisali, vjesnik je brisao znamo zašto. Samo je ispravljen tipfeler koji je provjeren. Tko želi talijanski original lako ga može nabaviti.
Mogao bi ti sad navesti nekoliko primjera npr. kod drugih izdanja gdje smo se držali baš toga o čemu pričaš, prvih originala, primjerice kod Zagora i MNOa, mogli bi knjigu napisati o tome. Smile
Ali razvuklo bi se da to sad pojašnjavam a druge knjige i ostali poslovi čekaju...



Dado R.
#50 Posted : 12. svibnja 2022. 16:05:40(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
VoltoNacosto wrote:
No dobro, da se malo uozbiljimo, hoce li to van sutra ili prekosutra??? Love Love Love

Zašto bi prešao na ozbiljno kad nas je dobro krenulo i ovako... i eto vidiš odmah si izbacio nešto smiješno.BigGrin BigGrin Wink
ZoranC
#51 Posted : 12. svibnja 2022. 18:43:11(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 21.9.2013.(UTC)
Posts: 293
Location: Uelzen, Njemacka
Izdavaci, kako vam se da komentirati svaki post ovih padobranaca. Promijene nick, uriniraju post-dva i odleprsaju.
Hebes Furhera i Führera, dajte stripova.
abertino
#52 Posted : 13. svibnja 2022. 14:35:30(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 11.5.2022.(UTC)
Posts: 8
Dado R. wrote:
abertino wrote:
Nije igra riječi već karkterizacija lika...nepismen a pokoran. Barem bi takav karter tebi trebal biti blizak i poznat.


LP!

LOL LOL LOL LOL Karakterizacija lika slovom U umjesto Ü... LOL LOL LOL LOL BigGrin BigGrin BigGrin
Naravno da mi je poznata takva karakterizacija, niste mi bliski ali poznam vas, svako malo se pojavite i s prvim postom nas prosvjetlite.





U jebote pa ti si pličak veći nego kaj sam mislil ...šteta zbog ovog kultorocida, ali bez brige imate vi svoje ovce kojima će te uvalit svoje nebuloze i egotripove.

Registriral sam se na ovaj forum u najboljoj namjeri da sprijećim kultorocid ali ako ne ide onda ne ide....
mmihoci
#53 Posted : 13. svibnja 2022. 15:08:29(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
abertino wrote:
Dado R. wrote:
abertino wrote:
Nije igra riječi već karkterizacija lika...nepismen a pokoran. Barem bi takav karter tebi trebal biti blizak i poznat.


LP!

LOL LOL LOL LOL Karakterizacija lika slovom U umjesto Ü... LOL LOL LOL LOL BigGrin BigGrin BigGrin
Naravno da mi je poznata takva karakterizacija, niste mi bliski ali poznam vas, svako malo se pojavite i s prvim postom nas prosvjetlite.





U jebote pa ti si pličak veći nego kaj sam mislil...šteta zbog ovog kulutorcida, ali bez brige imate vi svoje ovce kojima će te uvalit svoje nebuloze i egotripove.

Registriral sam se na ovaj forum u najboljoj namjeri da sprijećim kulutorcid ali ako ne ide onda ne ide....


Ajd, slobodno se i makneš s Foruma.
Nije ti pametno se družiti s neznalicama, nepismenjacima, ovcama i kurcocidašima.
logo111
#54 Posted : 13. svibnja 2022. 16:09:54(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 7.7.2020.(UTC)
Posts: 31
Location: croatia
Nemoj ga tjerati...pa lik je "živa zabava"...

Takvom "načitanom" bi se reklo da mu se može eventualno dogoditi nekakav tipfeler kao i Bunkeru.

Ali ne, on je hladno dva puta u jednom posto napisao "kulutorcid"... ??? Confused

Neznam što ti to znači, ali samo nas ti nemoj spašavati ako boga znaš, pa kako nam budeSmile
Dado R.
#55 Posted : 13. svibnja 2022. 22:08:51(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
logo111 wrote:
Nemoj ga tjerati...pa lik je "živa zabava"...

Takvom "načitanom" bi se reklo da mu se može eventualno dogoditi nekakav tipfeler kao i Bunkeru.

Ali ne, on je hladno dva puta u jednom posto napisao "kulutorcid"... ??? Confused

Neznam što ti to znači, ali samo nas ti nemoj spašavati ako boga znaš, pa kako nam budeSmile

Jadan je još i editirao post nakon tvog komentara i opet nije znao kako se ispravno piše...LOL BigGrin Doh
Dado R.
#56 Posted : 13. svibnja 2022. 22:12:16(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
ZoranC wrote:
Izdavaci, kako vam se da komentirati svaki post ovih padobranaca. Promijene nick, uriniraju post-dva i odleprsaju.
Hebes Furhera i Führera, dajte stripova.

I mi smo živa bića, malo zabave ne škodi...BigGrin Smile
A bit će i stripova, nemoj kukati poslije da je previše, sam si trazio...Smile
Dado A.
#57 Posted : 16. svibnja 2022. 13:14:49(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
abertino wrote:
Dado A. wrote:


Naravno, mi smo korigirali i jedne i druge i naveli kako treba:

EIN REICH
EIN VOLK
EIN FÜHRER



Auuuuu, pa vi ste svojim neznanjem spremni uništiti i smisao za humor starog Bunker. Ne radite to!

Ovdje nema nikavog tipfelera kod Bunkera/Talijana, Furher je napisano s namjerom.


Okej, već je sve ovo iskomentirano i znam da (vjerojatno) zbilja nema potrebe pisati to što ću sada navesti, ali u redu, nije problem.Smile

Kad je Bunker htio raditi namjerne greške u pisanju on nikada nije pravio samo jednu nego ih je radio najmanje nekoliko, da bi svima odmah bilo jasno da je riječ o parodiranju a ne tipfeleru.Smile

Kod ove Grunfove majice nije bila riječ o namjeri jer se i u budućim kadrovima koji su se ticali Grunfa i nacističkih parola jasno vidi da su sve napisane kako treba i bez ikakvih grešaka (npr. Mussolinijeva parola “Noi tireremo diritto”; posveta Hitleru “Allo zio Adolfo” i sl.).Smile

Dakle, ovo je samo još jedan dokaz da - baš kao što smo već i naveli - svi koji rade, pa i oni najveći poput Bunkera i Magnusa (jer ne znamo tko je izostavio umlaut i zamijenio pozicije slova) mogu napraviti pogrešku. I to je sasvim u redu.Smile
Dado A.
#58 Posted : 16. svibnja 2022. 13:18:30(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Marko5 wrote:
Bravo za detalje, s guštom ću dati pare za ovo izdanje!


Thanks!Smile
Dado A.
#59 Posted : 16. svibnja 2022. 13:19:47(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
mmihoci wrote:
Ne baš "razvaliti" ali "gnjaviti/žugati" vjerojatno.
A još više za onaj nesretni zadnji Nickov almanah.BigGrin

Ovo "mrcvarenje" oko AF te "mrcvarenje" Mister No koloraca jel to "prava" boja na koricama u onoj drugoj temi gdje Dado R. objašnjava "telcima" (kao što sam i ja po pitanju tiskanja i prelaska iz digitalnog u realni svijet u tom procesu, jel) već (mi) ide malkice na živac.

Nisam toliki ljubitelj AF, da bi gledao ove "sitnice" ali razumijem da netko to voli "filozofski" studirat. Kao i uostalom bojice na Mr No kolorcima.


Radimo punom parom i na drugim izdanjima, ne boj se.Smile
Dado A.
#60 Posted : 16. svibnja 2022. 13:25:43(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
zviznemte wrote:
Ne znam da li samo meni, ali jedan detalj bi mi se jako svidio da ste dodali, datum kad je izvorno objavljen u Hrvatskoj. Naravno te informacije se lako mogu saznati na internetu, (i sam sam bio davno trazio i nadopunio te informacije na wikipediji), ali nekako bi volio da ste stavili i taj detalj uz datum kad je objavljeno u Italiji.


Prijedlog je definitivno konstruktivan i zanimljiv, ali kako dosad ni u jednome svom izdanju nismo to navodili onda smo preskočili tu opciju i za Vjesnikovog Alana Forda.Smile

Ali opet, davno je Bond rekao “nikad ne reci nikad”... Tko zna, možda u nekoj budućoj knjizi, izdanju, povodom neke obljetnice... Živi bili pa vidjeli!Smile
Users browsing this topic
Guest (2)
4 Pages<1234>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,135 seconds.