Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

8 Pages«<23456>»
Alan Ford 1-4
Dado R.
#61 Posted : 27. lipnja 2022. 21:45:04(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Lukeruk wrote:
Dado R. wrote:
Upravo se istovaraju i isčekivane knjige 3 i 4... Smile


Ako je potrebna pomoc oko istovara, ja umem da navodim.

Pretovarili i sutra kreću na put... BigGrin Smile
SpongeBobek
#62 Posted : 29. lipnja 2022. 10:23:18(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 8.10.2015.(UTC)
Posts: 8
Man
Location: Varaždin
Stiglo malo prije!
Sve pohvale Libellusu i GLS-u!
Sadržaj je potpuno u skladu s ranije objavljenim fotkama.
Ovo je fakat ultimate edition :)
Dado R.
#63 Posted : 29. lipnja 2022. 11:52:49(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Drago nam je da si zadovoljan!Smile
Kuzma
#64 Posted : 30. lipnja 2022. 9:13:50(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 12.5.2022.(UTC)
Posts: 16
Location: Rijeka
Pozdrav svim ćlanovima foruma pošto je ovo moj prvi post ovdje.
Alan Ford je također moja prva kupovina od Libellusa.
Pitate se zašto,jednostavno zato što nisam našao ništa od onog što mene zanima.
Koliko vidim Libellus izdanja su raj za ljubitelje Bonellijevih junaka.
I ja sam odrastao među ostalim na njima ali me danas više ne zanimaju kao nekad.

Što se tiče AF imam komplet SA klasika mekih korica tako da sam se pitao treba li mi ovo izdanje uopće.
Jutros kad sam otvorio kutiju shvatio sam da nisam pogriješio kad sam se odlučiio za skupljanje ovog izdanja.
Libellusu kapa do poda što se tiče ne samo ovog izdanja nego općenito.
Hvala što ste izašli u susret i nama manje platežne moći sa promotivnom cijenom.
Alan Ford iako je strip za široke narodne mase zaslužuje jedno ovako sjajno izdanje.
Pohvale idu i za dizajn,izbor papira i ponajviše sam format.
To je bio pun pogodak.

ThumbsUp
Dado R.
#65 Posted : 30. lipnja 2022. 9:19:36(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Hvala u ime cijele ekipe koja stoji iza ovog projekta...Smile
Odoakar
#66 Posted : 30. lipnja 2022. 13:01:14(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 19.3.2013.(UTC)
Posts: 52
Location: Zagreb
Ne kužim pohvale na izbor papira. Dizajn izdanja je vrhunski, s vanjske strane izgleda spektakularno, ali papir je pretanak. Toliko tanak da se vidi kroz njega...

https://i.imgur.com/2irvakj.png

Usporedit ću s Neverima kad dođem doma, ali dojma sam da kod NN nije tako drastična situacija.
Kuzma
#67 Posted : 30. lipnja 2022. 13:21:46(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 12.5.2022.(UTC)
Posts: 16
Location: Rijeka
Pratim raspravu i na stripovi.com ali napisat ću ovdje.
Pod papir sam mislio na mat iako bi kupio i da je blještav.
Žućkast ili bijel ne igra mi neku ulogu.
Što se tiče debljine papira i prozirnosti to stoji iako meni osobno ne igra neku ulogu.
Ne mogu usporedit s drugim izdanjima Libellusa jer nemam ni jedno.
Od ovih koje sam kupio tokom ove godine pada mi na pamet Trigansko carstvo Bookglobe,deblji papir ali isto proziran pod jakim svijetlom.
O blještanju da ne govorim.
Ali nekako se i slaže s kolorom.
Dado R.
#68 Posted : 30. lipnja 2022. 13:37:36(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Papir kod Alana Forda je papir koji koristimo i za druga naša cb izdanja, 100 gramski offsetni.
Ovisno pod kakvim svjetlom se gleda kod svih izdanja može se vidjeti tisak s druge strane, ako su tiskani na uobičajenim papirama i gramaturama.
Alan Ford ima dosta crne boje u sebi, crnih ploha pa možda zbog toga ostavlja takav utisak, iako meni osobno nije, evo baš sam prelistao izdanja.
No najbolje da svako za sebe zaključi kad pogleda izdanja u nekom normalnom okruženju.
Odoakar
#69 Posted : 30. lipnja 2022. 15:54:31(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 19.3.2013.(UTC)
Posts: 52
Location: Zagreb
Evo posut ću se pepelom, sad sam pogledao Nevere i zaista i kod njih kad se list digne se vidi druga strana, no kad je polednut značajno manje se ističe crtez s druge strane, ali to je do prirode crteza...kod Nevera je dosta sitnih detalja, nema toliko puno bijelih površina pa ne dolazi toliko do izrazaja.

Steta sto nije bar malo deblji papir bio, ali ajde, mislim da će to biti stvar navike.
Igor23
#70 Posted : 30. lipnja 2022. 19:43:06(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2021.(UTC)
Posts: 73
Location: Rab
Baš je super izdanje ...od dizajna do papira.Papir uopće nije ni tanak ni proziran.Libelusovci ,podrška ...žao mi Vas ,kakve debilane morate trpit i slušat ,a uz sve to ostat skulirani i kulturni !!!Svaka čast,ja bi sutra izgubio jedan dobar dio mušterija da sam kojim slučajem na Vašem mistu:)Još jedan put podrška i hvala ča nas uveseljavate ,a grintavci neka grintaju ,da ne rečem nešto drugo ča bi im više pasalo:)
Sawitch
#71 Posted : 30. lipnja 2022. 20:06:09(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 68
Man
Location: Zitiste
Popij nesto za nerve, otezano mislis!

Retko se ovde pojavi neko zlonameran a i retko Dado ostane duzan nekom na post. Izdanje je mozda i najiscekivanije od kada ja pratim stripove, kontam i da je vecini isto tako i da ih je na momenat mozda i pukao strah jer od ovog boljeg nema… Eto covek i sam skontao da je pogresio ali se zato nadje tako neki specijalac poput tebe koji odmah uskace gde mu nije mesto.

Ako ces se vec uvlaciti u dupe, nemoj javno, ruzno je.
Igor23
#72 Posted : 30. lipnja 2022. 20:29:33(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2021.(UTC)
Posts: 73
Location: Rab
Sawitch wrote:
Popij nesto za nerve, otezano mislis!

Retko se ovde pojavi neko zlonameran a i retko Dado ostane duzan nekom na post. Izdanje je mozda i najiscekivanije od kada ja pratim stripove, kontam i da je vecini isto tako i da ih je na momenat mozda i pukao strah jer od ovog boljeg nema… Eto covek i sam skontao da je pogresio ali se zato nadje tako neki specijalac poput tebe koji odmah uskace gde mu nije mesto.

Ako ces se vec uvlaciti u dupe, nemoj javno, ruzno je.

Debile ,ako netko nije siguran onda napišeš ljudima privatan mail i objasniš im o čemu se radi .Poslje jebanja nema kajanja Kako to drugačije protumačit??Ti sigurno svojim rukama i svojom glavom nisi nikad dinar zaradio kad tako razmišljaš i nemaš pojma koliko se stvari mora poklopit da nešto uspije ,koliko se znoja mora prolit .Uz sva sranja s papirom ,bojama ,idt itd jedan dobar dio vas ih je unaprijed sasjekao ,nekolicina (jako glasna) jedva čeka da neki kurac nađe da more odma srat i blatit ,,,i ča onda ,,jbg pogrešio sam?Zajebi to !O uvlašenju nekom u guzicu neću jer mi se neda prepucavat ovdi s Baltazarom (draže bi mi bilo uživo:) I za kraj jedna stara jordanska narodna ,,Ej Saviću stari tiću ,počeši me po glaviću,,Adio:)
Dado R.
#73 Posted : 30. lipnja 2022. 20:42:27(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Ekipa, znam da je vruće, ali hajmo malo spustit tenzije.Smile Baseball BigGrin
Sawitch
#74 Posted : 30. lipnja 2022. 20:54:05(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 68
Man
Location: Zitiste
Ma nema tenzije. Dva posta nepismenom teletabisu bi bilo previse.. :) Sve kul. Ako nadjem neki ubrzani kurs nizih razreda osnovne skole poslacu mu.
Dado R.
#75 Posted : 30. lipnja 2022. 21:07:21(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Odoakar wrote:
Evo posut ću se pepelom, sad sam pogledao Nevere i zaista i kod njih kad se list digne se vidi druga strana, no kad je polednut značajno manje se ističe crtez s druge strane, ali to je do prirode crteza...kod Nevera je dosta sitnih detalja, nema toliko puno bijelih površina pa ne dolazi toliko do izrazaja.

Steta sto nije bar malo deblji papir bio, ali ajde, mislim da će to biti stvar navike.


Mi smo kao i uvijek testirali različite vrste papira, munken (nekoliko verzija: cream, polar...), magno satin također nekoliko verzija i još nekoliko vrsta među kojima i offsetni u različitim gramaturama.
Iznenadili bi se koliko odokativni osjećaj vara, pa odabir ovog papira nije slučajan. Testiran je i 120 gramski offsetni, no vrlo mala razlika je u ovome što je tebe zasmetalo ako se gleda prema svjetlu
no s druge strane papir je malčice predebeo, nekako daje osjećaj kao da listam karton. Samo za usporednu neki izdavači 120 gr offset koriste za predlist i zalist gdje se koristi malo deblji papir.
A nije da ne znamo kako nešto izgleda na 120 gramskom offsetu, radili smo prvo naše cb izdanje na tom papiru ali je odabran više zbog volumena nego zbog nečeg drugog.
I nije bezrazložno jedino izdanje na tom papiru. Nakon svih testiranja odlučili smo se za ono što je nama vizualno i tehnički uistinu bilo najbolje, kao i uvijek.

I kao što rekoh već prije AF je malo specifičan ako ga porediš s recimo NN izdanjem, drukčija su kadriranja, na cijeloj stranici imaš dvije pasice, i puno je crnih (i kontra bijelih) ploha pa je možda doživljaj drukčiji.
No puno toga je subjektivno pa možda i ovo, ovisno kako tko gleda. Mi smo izuzetno ponosni na ovo izdanje iz puno, puno razloga... Smile
Dado R.
#76 Posted : 30. lipnja 2022. 21:16:16(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Sawitch wrote:
Ma nema tenzije. Dva posta nepismenom teletabisu bi bilo previse.. :) Sve kul. Ako nadjem neki ubrzani kurs nizih razreda osnovne skole poslacu mu.

Nema tenzija i onda nastaviš. A onda ako i on odgovori i bude u istom tonu, to je kao spustanje tenzija? Koja je to vrsta škole i gdje je tečaj za to? Mindfulness po naški? Confused
Hoćeš da otvorimo raspravu na temu koju je on spomenuo? Nije da ja želim ali možeš me lako povući za jezik. BigGrin
Uobičajeno ostavim neke stvari za privatne prouke i za priču uživo s ljudima koje osobno znam, no ako treba tu sam. BigGrin BigGrin
No mislim da imamo puno pametnih tema od toga...
Zagor
#77 Posted : 1. srpnja 2022. 2:45:36(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 14.11.2021.(UTC)
Posts: 51
Location: Hrvatska
Savicu,ovo je "bodul s Raba", pa malo pise cakavicom ,no cini mi se da je on vise pokazao nekulture i stete nego sto je ucinia clan Odokar,koji je zelio ukazati na neke stavari u izdanju i cak se poslije ispricao.
a zasto bi se tu samo pisali hvalospjevi tipa : "super ste,nabolji,hvala sto nas uveseljavate....",ja mislim da Damir i ekipa vole cuti i nekad kritiku,i to dobronamjernu ,jer nije uvijek dobro slusati samo hvalospjeve pa cak i uvijek istih koji kako kazu kolege "vire iz guzice"
ovo je forum i na njemu triba prihvatiti svacije misljenje,koje je naravno kulturno i argumentirano,kao sto je i Odakar mislio da se desio previd.....
ja mislim da je izdanje perfektno i sutra kad dobijem knjige bit cu sritan,ali da bi volia kao sto je Sunjic rekao na 120g offsetni,bi, volia bi,no opet oni imaju vise iskustva i znanja nego ja ili bilo tko drugi koji se ne bavi ovim poslom.
Zato im dajem podrsku i kupujem njihova izdanja,i cekam iduce najave,naravno 3-4 Zagor i jos 8 knjiga MNO u boji :)))))
Kuzma
#78 Posted : 1. srpnja 2022. 7:54:56(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 12.5.2022.(UTC)
Posts: 16
Location: Rijeka
Jedno pitanje u vezi dizajna korica.
Primjetio sam da je slično rješenje dizajna na 200toj epizodi SA Alan Forda,dali je dizajnerica ista pošto ne vidim taj podatak nigdje?
Sawitch
#79 Posted : 1. srpnja 2022. 11:04:14(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 68
Man
Location: Zitiste
Dado R. wrote:
Sawitch wrote:
Ma nema tenzije. Dva posta nepismenom teletabisu bi bilo previse.. :) Sve kul. Ako nadjem neki ubrzani kurs nizih razreda osnovne skole poslacu mu.

Nema tenzija i onda nastaviš. A onda ako i on odgovori i bude u istom tonu, to je kao spustanje tenzija? Koja je to vrsta škole i gdje je tečaj za to? Mindfulness po naški? Confused
Hoćeš da otvorimo raspravu na temu koju je on spomenuo? Nije da ja želim ali možeš me lako povući za jezik. BigGrin
Uobičajeno ostavim neke stvari za privatne prouke i za priču uživo s ljudima koje osobno znam, no ako treba tu sam. BigGrin BigGrin
No mislim da imamo puno pametnih tema od toga...


Nema tenzije kod mene. A kod drugih ako ima sta cu im ja... Ali svakako vise ne bih replicirao..

Oko otvaranja rasprava, otvaraj sta hoces, tvoj je forum. Ja sam svakako odustao od komentarisanja izdanja ovde jer se svaka kritika doceka na noz i smatra se podlim poduhvatom. :) Tako da me zabole da se prepucavam.

Kupujem redovno sve od MN-a, Teksa i Dragonera. Odustao sam sad od Dampira jer nisam mogao sebe naterati da procitam pola poslednje knjige. Ne ide mi. Sada ubacujem AF u redovnu kupovinu. Imam komplet Magicnog, Skrivenog, Sangaja i Ridjobradog. Izdanja smatram savrsenim po svojim kriterijumima i ultimativnim za Bonelli kod nas. Misljenja sam da su izdanja skupa i to je pored te neke reakcije na kritike jedini minus kod vas. Tako da ako ces da me ozezis za neku kritiku slobodno.

Mada, sto kazes bolje je da se uzivo ispricamo nego ovako. Ne bih se ni sada javio da nisam video da je onaj lik napusio coveka koji se izvinio za gresku i to jos ultra-uvlakackim stilom. Slabost :)

Odjavljujem se u potpunosti. Samo pratim forum...
mmihoci
#80 Posted : 1. srpnja 2022. 16:35:47(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
Došli i do mene Alan Fordovi i mogu reći da ono što je bilo u najavi to sam i dobio.

Samo nastavite tako: ThumbsUp

Trebao sam pohvaliti i ekipu koja to radi jer se vidi da je uložen veliki trud i da rade izvrstan "proizvod".BigGrin
Users browsing this topic
Guest (2)
8 Pages«<23456>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,137 seconds.