Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

8 Pages«<5678>
Alan Ford 1-4
Dado R.
#121 Posted : 2. kolovoza 2022. 14:18:27(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
danant wrote:
mmihoci wrote:
Ako možete, smijete i imate vremena da date par natuknica po pitanju samih "crtarija" na koji način su dobavljene.
Ne znam, već u digitalnom obliku od vlasnika prava u ovom formatu kao što je tiskano ili je skenirano neko talijanski izdanje i itd..
da... dobro pitanje.
bas je sad neko pisao na s.com"prevelik format obzirom na to da su materiali ipak skenirana prva malena izdanja AF jer originalne table nisu više kod izdavača"
a kasnije je, na moje pitanje, da li je to proveren info ili neko licno nagadjanje, covek odgovorio "Moje nagadjanje pošto sam usporedio talijanska izdanja, Libellus izdanje i poneke fotke originalnih tabli koje se mogu vidjeti na netu."

Ja nemam tako dobro oko... Meni je Libellus OK ovakav kakav je. Al bih ipak voleo da znam

Čisto za informaciju, zašto bi netko trebao imati originalne table ako neku tablu jednom kvalitetno skeniraš?
Mislim, skeniraš tablu, prodaš je a i dalje imaš odličan sken, ako ga imaš. Zar ne?
Citirat ću jednog velikog stripovskog mahera i velikog ljubitelja Alana Forda što je rekao za naše materijale:
"Nikada kod nas nije objavljen Alan Ford ni na približno dobrim materijalima kao što su ovi materijali".
Dado R.
#122 Posted : 2. kolovoza 2022. 14:21:03(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Na kraju krajeva, ne morate vjerovati ni meni. Vjerujte svojim očima, ne morate biti neki posebni stručnjaci.
Uzmite izdanja i usporedite ih, ako imate i neka prethodna izdanja...
danant
#123 Posted : 2. kolovoza 2022. 14:49:11(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.10.2011.(UTC)
Posts: 201
Man
Location: Novi Sad
Ok sve u svemu pitanje je bilo da li su otisci sa originalnih tabli? znaci jesu BigGrin to smo apsolvirali. Ja sam zeleo da znam cisto radi sebe i radi autenticnosti izdanja. Nije isto da li si dobio super otisak sa originala ili sa nekog uvelicanog skena. Eto toliko.

Naravno nagadjanjima ne verujemo na prvu, al hocemo da cujemo istinu ThumpUp
fala ljudi
mmihoci
#124 Posted : 2. kolovoza 2022. 15:32:39(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
Te "crtarije" su stare 50 i kusur godina i istina je da na drugim forumima trkeljaju oko toga pa me jednostavno zanimalo kako to radite i kak ste uspjeli iskopat te materijale.
Jer meni to sve jako dobro izgleda i još k tome na ovom većem formatu.
A i naravno nisam stručnjak pa mi je, recimo, "knjižni blok" koji tu i tamo spominjate "špansko selo".
Naravno, kao što rekoh, ako imate vremena, možete i smijete tako nešto javno reći.
Dado R.
#125 Posted : 2. kolovoza 2022. 16:03:38(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
mmihoci wrote:
Te "crtarije" su stare 50 i kusur godina i istina je da na drugim forumima trkeljaju oko toga pa me jednostavno zanimalo kako to radite i kak ste uspjeli iskopat te materijale.
Jer meni to sve jako dobro izgleda i još k tome na ovom većem formatu.
A i naravno nisam stručnjak pa mi je, recimo, "knjižni blok" koji tu i tamo spominjate "špansko selo".
Naravno, kao što rekoh, ako imate vremena, možete i smijete tako nešto javno reći.

Generalno, nevezano sad za Alan Forda, skenirano nešto s originalnih tabli ne mora nužno značiti da će biti dobro, dio toga ovisi o skeneru s kojim se radi a puno toga ovisi o stručnosti osobe koja skenira.
Isto tako i skenirano iz originala ne znači da će biti loše, tu ovisi kakav je otisak kakvi su bili materijali iz kojih se tiskalo te onda opet ovisi dodatno o skeneru i stručnosti osobe koja skenira.

Knjižni blok je sve ono između korica, sve stranice izizev predlista i zalista, uobičajeno je prošiveno i ima kapitalnu vrpcu (vrpca ako nije premalo stranica) kad je u pitanju tvrdi uvez.
Predlist je ona stranica koja se prva vidi kad otvoriš korice, zaljepljena je jednom cijelom stranom za koricu i djelimično za knjižni blok. Kod nas nerjetko na poleđini predlista ima impresum izdanja.
Zalist je isto to samo na kraju knjige. I korice su korice... Smile
mmihoci
#126 Posted : 2. kolovoza 2022. 17:21:00(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
Dado R. wrote:
mmihoci wrote:
Te "crtarije" su stare 50 i kusur godina i istina je da na drugim forumima trkeljaju oko toga pa me jednostavno zanimalo kako to radite i kak ste uspjeli iskopat te materijale.
Jer meni to sve jako dobro izgleda i još k tome na ovom većem formatu.
A i naravno nisam stručnjak pa mi je, recimo, "knjižni blok" koji tu i tamo spominjate "špansko selo".
Naravno, kao što rekoh, ako imate vremena, možete i smijete tako nešto javno reći.

Generalno, nevezano sad za Alan Forda, skenirano nešto s originalnih tabli ne mora nužno značiti da će biti dobro, dio toga ovisi o skeneru s kojim se radi a puno toga ovisi o stručnosti osobe koja skenira.
Isto tako i skenirano iz originala ne znači da će biti loše, tu ovisi kakav je otisak kakvi su bili materijali iz kojih se tiskalo te onda opet ovisi dodatno o skeneru i stručnosti osobe koja skenira.

Knjižni blok je sve ono između korica, sve stranice izizev predlista i zalista, uobičajeno je prošiveno i ima kapitalnu vrpcu (vrpca ako nije premalo stranica) kad je u pitanju tvrdi uvez.
Predlist je ona stranica koja se prva vidi kad otvoriš korice, zaljepljena je jednom cijelom stranom za koricu i djelimično za knjižni blok. Kod nas nerjetko na poleđini predlista ima impresum izdanja.
Zalist je isto to samo na kraju knjige. I korice su korice... Smile


Ok. Da li to znači da ste uspjeli nabaviti već skenirano dovoljno kvalitetno ili ste morali ponešto sami odskenirat.

Dado R.
#127 Posted : 2. kolovoza 2022. 18:30:28(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
mmihoci wrote:

Ok. Da li to znači da ste uspjeli nabaviti već skenirano dovoljno kvalitetno ili ste morali ponešto sami odskenirat.


A nešto bi moglo ostati i poslovna tajna, zar ne? Smile Ima puno razloga za to jer kad bih otvorio pandorinu kutiju morao bih se dotaknuti nekih stvari koje pojedinci nebi rado čuli.BigGrin
I onda nije ni mjesto ni vrijeme za pričati o nekim pojedinostima, možda jednom uz neku kavu, rakiju... BigGrin BigGrin
No ono što mogu reći je da smo se zbilja krvavo potrudili oko materijala, uostalom to je i glavni razlog zbog čega nismo krenuli onda kad smo planirali na samom početku godine.
Predvidjeli smo da će trebati dosta vremena no ipak je trebalo i duže. Vrijedi li to ili ne, ostavljam svakome da sam procjeni u finalnim proizvodima. Nama svakako itekako vrijedi.

mmihoci
#128 Posted : 2. kolovoza 2022. 19:36:29(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
Dado R. wrote:
mmihoci wrote:

Ok. Da li to znači da ste uspjeli nabaviti već skenirano dovoljno kvalitetno ili ste morali ponešto sami odskenirat.


A nešto bi moglo ostati i poslovna tajna, zar ne? Smile Ima puno razloga za to jer kad bih otvorio pandorinu kutiju morao bih se dotaknuti nekih stvari koje pojedinci nebi rado čuli.BigGrin
I onda nije ni mjesto ni vrijeme za pričati o nekim pojedinostima, možda jednom uz neku kavu, rakiju... BigGrin BigGrin
No ono što mogu reći je da smo se zbilja krvavo potrudili oko materijala, uostalom to je i glavni razlog zbog čega nismo krenuli onda kad smo planirali na samom početku godine.
Predvidjeli smo da će trebati dosta vremena no ipak je trebalo i duže. Vrijedi li to ili ne, ostavljam svakome da sam procjeni u finalnim proizvodima. Nama svakako itekako vrijedi.



Ok, razumijem da je nešto poslovna tajna zato ono "ako možete".
A da je to bio "krvav" posao u to sam siguran.
Odoakar
#129 Posted : 3. kolovoza 2022. 7:42:32(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 19.3.2013.(UTC)
Posts: 52
Location: Zagreb
Evo za kontekst, ovo je stavljena usporedba sa scom, meni prva ipak izgleda oku ugodnije:

Original

LL AF
Diskach
#130 Posted : 3. kolovoza 2022. 8:42:39(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 8.12.2018.(UTC)
Posts: 192
Odoakar wrote:
Evo za kontekst, ovo je stavljena usporedba sa scom, meni prva ipak izgleda oku ugodnije:

Original

LL AF



Je, prva ima više vidljivih detalja.
brozbiafra
#131 Posted : 3. kolovoza 2022. 10:07:00(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 7.1.2015.(UTC)
Posts: 177
Location: Kutina
Odoakar wrote:
Evo za kontekst, ovo je stavljena usporedba sa scom, meni prva ipak izgleda oku ugodnije:

Original

LL AF




Da, prva je nekako "mekša"...
Marko R
#132 Posted : 3. kolovoza 2022. 10:46:10(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
Odoakar wrote:
Evo za kontekst, ovo je stavljena usporedba sa scom, meni prva ipak izgleda oku ugodnije:

Original

LL AF

Nebo i zemlja. Druga izgleda kao loš pirat. Pogotovo detalji na majici, a levo oko mu je potpuno crno, ne razlikuje se ni zenica ni beonjača. Boju papira da i ne pominjemo, belo za AF nije trebalo ni da se uzima u razmatranje.
bubo
#133 Posted : 3. kolovoza 2022. 13:05:47(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
Koje uspoređivanje jbt, pa zar netko stvarno misli da je išta što je objavljeno toliko vjerno orginalu što je crtano prije ne znam 30-40 godina,kao netko ko ima gomilu orginala znam iz prve ruke da je orginal uvijek ali baš uvijek puno ljepši , što zbog patine papira , što zbog nekih stvari što su u redakciji mjenjali i slično, ovdje gdje je Magnus crtao sa milion malih crtica crtkarija šrafura prije jako puno godina prosto je nemoguće upoređivati orginal i otisak , pogotovo što su te table orginali u privatnom vlasništvu na boga pitaj koliko lokacija u svijetu, postoje samo skenovi u izdavačkoj kući i nešto što je već otisnuto na ne znam ni ja koliko varijanti izdanja, i samo tu ti možeš pronaći ono što je najbolje
bubo
#134 Posted : 3. kolovoza 2022. 13:13:14(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
Dado R. wrote:
danant wrote:
mmihoci wrote:
Ako možete, smijete i imate vremena da date par natuknica po pitanju samih "crtarija" na koji način su dobavljene.
Ne znam, već u digitalnom obliku od vlasnika prava u ovom formatu kao što je tiskano ili je skenirano neko talijanski izdanje i itd..
da... dobro pitanje.
bas je sad neko pisao na s.com"prevelik format obzirom na to da su materiali ipak skenirana prva malena izdanja AF jer originalne table nisu više kod izdavača"
a kasnije je, na moje pitanje, da li je to proveren info ili neko licno nagadjanje, covek odgovorio "Moje nagadjanje pošto sam usporedio talijanska izdanja, Libellus izdanje i poneke fotke originalnih tabli koje se mogu vidjeti na netu."

Ja nemam tako dobro oko... Meni je Libellus OK ovakav kakav je. Al bih ipak voleo da znam

Čisto za informaciju, zašto bi netko trebao imati originalne table ako neku tablu jednom kvalitetno skeniraš?
Mislim, skeniraš tablu, prodaš je a i dalje imaš odličan sken, ako ga imaš. Zar ne?
Citirat ću jednog velikog stripovskog mahera i velikog ljubitelja Alana Forda što je rekao za naše materijale:
"Nikada kod nas nije objavljen Alan Ford ni na približno dobrim materijalima kao što su ovi materijali".


pod 1. upravo tako , ali se radi o tome da vrlo vjerovatno to nije tada ( prije nego su se orginali prodali,poklonili šta bilo) skenirano kao što se recimo danas može skenirati ,tehnologija je tu drastično napredovala.
pod 2. sasvim sigurno ste od svih mogućih dostupnih varijanti uzeli ono najbolje i onda ova konstatacija nije uopće upitna, ali ide se ovdje mak na konac kako se kaže i nijedno izdanje nije ovako bilo secirano do u detalje , po ovakvoj logici stvari apsolutno nijedan stariji strip nije valjano otsisnut jer se ne vide apsolutno sve crtice ..
aeronauticar
#135 Posted : 3. kolovoza 2022. 13:36:53(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 143
Location: Manaus, Brazil
I ja kao vlasnik velikog broja originalnih tabli, od kojih su najstarije otprije 40-ak godina, mogu potvrditi isto. Originalna tabla i print table se jednostavno ne uspoređuju jer je uvijek originalna tabla bolja. U novije vrijeme, kada je tehnologija skenera dostigla savršenstvo, može se dogoditi da je digitalni otisak jednak originalu, ali ni to nije često to. Kod printa minimalno je papir uvijek drukčiji, a on je jako bitan čimbenik..
Također, danas je gotovo nemoguće naći sve originalne table npr. jednog broja starog stripa. Često se može dogoditi više desetaka različitih vlasnika koji se naravno ne poznaju, a gruntovnica originalnih tabli nažalost ne postoji.
Što se usporedbe tiče, moguće je uspoređivati različite otiske kadra ili tabli međusobno i pritom navesti i karakteristike papira pojedinih. U tom slučaju bi imalo smisla uspoređivati različite izdavače međusobno, ali i tu u obzir treba uzeti vremenski kontekst i mogućnosti istog.
Dado R.
#136 Posted : 4. kolovoza 2022. 13:12:54(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Odoakar wrote:
Evo za kontekst, ovo je stavljena usporedba sa scom, meni prva ipak izgleda oku ugodnije:

Original

LL AF


Naravno da je tu originalni crtež detaljniji nema dvojbe, usporedite bilo koje izdanje s originalnim crtežom, tablom, pa ćete uočiti razlike.
Kao što sam već pisao teško je i s originalne table dobiti posve identično, ovisi o puno faktora.
I nigdje nisam napisao da sve izgleda kao na originalnim tablama, ono što sam napisao je da su daleko najbolji materijali na kojima je AF objavljen do sad.
Usporedite više stranica s drugim izdanjima pa ćete vidjeti o čemu govorim.
Dado R.
#137 Posted : 4. kolovoza 2022. 13:31:23(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Marko R wrote:
Odoakar wrote:
Evo za kontekst, ovo je stavljena usporedba sa scom, meni prva ipak izgleda oku ugodnije:

Original

LL AF

Nebo i zemlja. Druga izgleda kao loš pirat. Pogotovo detalji na majici, a levo oko mu je potpuno crno, ne razlikuje se ni zenica ni beonjača. Boju papira da i ne pominjemo, belo za AF nije trebalo ni da se uzima u razmatranje.

Marko zbilja pretjeruješ. Jesi poredio istu tablu ili druge table u drugim izdanjima Alan Forda ili možda nekih drugih strip izdanja?
Vidi, ako si kupio naša izdanja i ne valjaju ti, vrati ih dobiješ novac natrag. Ako znaš i možeš bolje, kupi prava pa objavi, ja ću ti biti siguran kupac.
Pa onda ljepo nabaciš statistiku za sva svoja izdanja, dat ću ti slike i svojih originalnih tabli AF pa uspoređuj i njih. Je li možda ovako seciraš i pišeš i drugim izdavačima?
Šta je ovdje kritika molit ću lijepo? Otisnuta izdanja ne izgledaju identično kao originalna tabla? Ozbiljno? BigGrin
Ako format ne valja zašto ga Mondadori radi u skoro identičnom formatu u nekim izdanjima? Ne valja papir, pa od kad si ti bio glavni mjerodavni za odluke oko papira.
Znači svi kojima papir odgovara i ne žele papir kakav ti želiš su što, neznalice? Libellusovi dupeuvlakači? Da provedeš analizu na uzorku od 33 člana foruma i na osnovu toga izvučeš zaključke
kako je većina htjela papir koji ti želiš. Pa nas opet optužiš za neke laži, namještene rezultate ili što već ne? Daj se malo skuliraj, imaju i drugi ljudi pravo na mišljenje i stav. Ne vrti se svijet oko tebe.

Cijeli sustav je vrlo jednostavan, sviđa ti se nešto, super kupiš, ne sviđa ti se, ne kupiš. Mi smo dali sve od sebe kao i uvijek i jako smo ponosni na ovo vrhunsko izdanje.
Imam sva izdanja i znam da je ovo najbolje objavljeno izdanje AF do sada. Ne slažeš se sa mnom, nema problema, daj mi slike boljih i kvalitetnijih izdanja.
Marko R
#138 Posted : 4. kolovoza 2022. 16:35:31(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
Dado R. wrote:
Marko R wrote:
Odoakar wrote:
Evo za kontekst, ovo je stavljena usporedba sa scom, meni prva ipak izgleda oku ugodnije:

Original

LL AF

Nebo i zemlja. Druga izgleda kao loš pirat. Pogotovo detalji na majici, a levo oko mu je potpuno crno, ne razlikuje se ni zenica ni beonjača. Boju papira da i ne pominjemo, belo za AF nije trebalo ni da se uzima u razmatranje.

Marko zbilja pretjeruješ. Jesi poredio istu tablu ili druge table u drugim izdanjima Alan Forda ili možda nekih drugih strip izdanja?
Vidi, ako si kupio naša izdanja i ne valjaju ti, vrati ih dobiješ novac natrag. Ako znaš i možeš bolje, kupi prava pa objavi, ja ću ti biti siguran kupac.
Pa onda ljepo nabaciš statistiku za sva svoja izdanja, dat ću ti slike i svojih originalnih tabli AF pa uspoređuj i njih. Je li možda ovako seciraš i pišeš i drugim izdavačima?
Šta je ovdje kritika molit ću lijepo? Otisnuta izdanja ne izgledaju identično kao originalna tabla? Ozbiljno? BigGrin
Ako format ne valja zašto ga Mondadori radi u skoro identičnom formatu u nekim izdanjima? Ne valja papir, pa od kad si ti bio glavni mjerodavni za odluke oko papira.
Znači svi kojima papir odgovara i ne žele papir kakav ti želiš su što, neznalice? Libellusovi dupeuvlakači? Da provedeš analizu na uzorku od 33 člana foruma i na osnovu toga izvučeš zaključke
kako je većina htjela papir koji ti želiš. Pa nas opet optužiš za neke laži, namještene rezultate ili što već ne? Daj se malo skuliraj, imaju i drugi ljudi pravo na mišljenje i stav. Ne vrti se svijet oko tebe.

Cijeli sustav je vrlo jednostavan, sviđa ti se nešto, super kupiš, ne sviđa ti se, ne kupiš. Mi smo dali sve od sebe kao i uvijek i jako smo ponosni na ovo vrhunsko izdanje.
Imam sva izdanja i znam da je ovo najbolje objavljeno izdanje AF do sada. Ne slažeš se sa mnom, nema problema, daj mi slike boljih i kvalitetnijih izdanja.

Uh, 'lebac ti, ok... Samo polako, ajmo redom:

Prvo, moj post se odnosio na ove dve konkretne postavljene slike. Ne na vaše ili bilo koje drugo izdanje, ne na to da li je moguće ili nije moguće naći bolje skenove, materijale ili ko zna šta drugo, ili format, niti na bilo čije izjave, ili bilo šta slično. Ono što sam rekao u vezi poređenja ove dve slike je tako kako je, i stojim iza svoje izjave. Da ne bude nikakve zabune oko mog stava prema ovom izdanju AF-a: ja sam od onih koji su oduševljeni formatom, kad sam uzeo moje stare male, nisam mogao da verujem koliko su zapravo sitne te stranice. Dakle nikakva kritika na format to nije bila, jer NEMAM zamerku na format. Za ovaj originalni font mi treba malo privikavanja, ali sitnica. Dizajn, rikne, to nije neki bitan faktor, ali moje mišljenje je da prelepo izgleda. Boja papira mi ostaje boljka, i tu jesam ostrašćen, ali to je opet samo moj lični ukus i tu nemam šta da dodam. Ovo je apsolutno najbolje AF izdanje, rekao bih na svim prostorima, a ne samo kod nas. Sva ostala, bez izuzetka mu nisu ni do kolena i dugo sam čekao na jedno takvo, a dokaz je što sam upravo ovde i kukao da ga vi izdate.

Dalje, ja mogu da razumem (ili makar da pretpostavim), koliko tebi / vama mora da je iritantno da vam se ono na čemu radite sa toliko pažnje i ljubavi vivisecira u sitna crevca i propušta kroz, pa maltene, patološku dozu kritike. Ali, s obzirom na kvalitet i status koji vaša izdanja imaju, trebalo bi da spada u domen očekivanog (pogotovo jer ovakva deluxe izdavačka politika privlači svojevrsnu kategoriju freak-ova ^_^). Jasno mi je da se vi cimate, radite, sastavljate sve ovo, a mi dobijemo na gotovo pa sad tu svi kao nešto seremo. No, ipak smo mi kupci, i odnos između nas i vas je posebna vrsta simbioze. Kritika ne mora nužno da bude loša stvar niti da dolazi iz zle namere. Imaj u vidu, da iako je sav ovaj žuč počeo na S.com, ja sam svoje mišljenje ostavio ovde, na vašem forumu, a ne negde drugde. Kao neko ko je potrošio možda i desetine hiljada € na vaša izdanja, ne bi trebalo da bude problem da imam neki stav / strast o njima, i da ga i javno iskažem (ako odlučim).

Imam utisak da je još uvek ostala neka bespotrebna senka u vezi onog Mr. No prebrojavanja. Neću ništa više reći na tu temu, osim da i dalje mislim da je opcija koju sam zastupao ipak bila optimalnije rešenje (pogotovo sada kada vidim poređane sve ove brojeve objavljene u poslednjih par godina). I naravno da neću prestati da ih kupujem, kao ni AF-a. Činjenica da imam NEKI problem sa DELOM izdanja ne znači da ga i dalje ne smatram najboljim.

Kad sam već (nažalost) izazvao ovakvu reakciju, da iskoristim priliku da dolijem još malo ulja na vatru... Šalim se, ali samo jedno pitanje / konstatacija. Malo me brinu ovi nepopularniji junaci koje pratim, prvenstveno Marti (kad kažem nepopularniji, mislim na tiraž od samo 250), pogotovo kada pogledam statistiku lol: Marti izlazi od 2007. (16 godina) a sada smo na regularnom broju 174 (Lib 118). To znači da je prosek MM regularaca godišnje 174/16 = 10.875. To je dakle, sporiji tempo od 12 regularaca godišnje u Italiji. Marti se tamo uskoro približava broju 400, a po svemu sudeći Lib neće stići do broja 200 ni u narednih par godina. Znači ~20-tak godina da dođemo do regularnog broja 200. Znam da je rečeno više puta kako će na kraju svih krajeva SVE biti objavljeno, ali moje pitanje je: koliko vi imate godina? Ja znam koliko ja imam, i koliko ću imati za 15-20. Povećali ste broj izdanja godišnje, to stoji, ali dosta toga je otišlo na nove serijale tipa Dampyr, AF, Mr. No kolor, itd. Kako vama izgledaju ove prognoze, ako može komentar. Hvala, i srećan rad!

PS: Ne obraćajte pažnju na hejtere, samo napred BigGrin !
mmihoci
#139 Posted : 4. kolovoza 2022. 19:01:20(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
@Marko R.
S ove dvije rečenice "Nebo i zemlja. Druga izgleda kao loš pirat. " još si i dobro prošao neki su bili jače "oprani" na ovom forumu za neke upise.

A za Mr No 3u1 sam i ja glasao na forumu pa mi se sad ipak čini da ne bi bilo sasvim ok 3u1. Ne znam, a i više ne mislim na to, možda kad budemo raspravljali o Martinu u nekoj sličnoj situaciji opet budem glasao za 3u1.

A da neki junaci (a Marti najviše) zaostaje je istina i meni to ne odgovara ali nemam nešto pametno predložiti da se situacija izmijeni. Mene Nathan najviše brine koji jedva drži korak i htio bih da ide brže ali opet realnost je takva kakva je.

Moj Veliki Plan da doživim sve to je:
1) upload sadržaj mog mozgića na Internet (uz pomoć Mister Jinxa, naravno) te download u skelet sličan Linkovom.
2) ili zavesti Ileniju da me gricne za vratnu žilu, ali mi je onda muka "od ljudske krvi pune kolesterola" (da citiram jednog debelog vampira iz Alan Forda)
danant
#140 Posted : 5. kolovoza 2022. 8:20:11(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.10.2011.(UTC)
Posts: 201
Man
Location: Novi Sad
danant wrote:
Libellusovci mislim da ne bi bilo lose da ubuduce ispravite "nacin obracanja Sir Oliveru". Malo mu persiraju a malo ne. To mi je bas smetalo kad sam bio klinac a vidim da to ni ovde nije ispravljeno. Citam Kucu Duhova pa mi upade u oko. Bob mu u jednom kadru ne persira a posle nakon par kadrova mu persira.

Isto na jednom mestu Alan pominje mamu, a u drugoj epizodi baku. A znamo svi da je siroce. E sad to je vrv i original takav, al sam mislio da ce se to ispraviti (kao sto su obrisali Jeremiju sa fotke u epizodi Podruznica, mislim). Jer to je nedoslednost


Aj de malo da menjamo teske teme BigGrin
U moru rasprave oko sken/orig izgubi se moje pitanje za persiranje i Alanov origin. Kakvo je Libellusovo misljenje o tome? Ima li mesta za improvement?

E da i dodatak pitanje: Procitao sam epizodu 10 - Formule. Tamo kad se Alan raspravlja sa Rusima uvek su mi dijalozi izgledali nebulozno. Kao da su pomesani oblacici. Oni pitaju jedno, a Alan odgovara nesto deseto. Da li je to neka greska pa nije ispravljena? Ili je tako u italijanskom originalu?
Users browsing this topic
Guest
8 Pages«<5678>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,275 seconds.