Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

8 Pages«<678
Alan Ford 1-4
Marko R
#141 Posted : 5. kolovoza 2022. 8:32:37(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
mmihoci wrote:
@Marko R.
S ove dvije rečenice "Nebo i zemlja. Druga izgleda kao loš pirat. " još si i dobro prošao neki su bili jače "oprani" na ovom forumu za neke upise.

A za Mr No 3u1 sam i ja glasao na forumu pa mi se sad ipak čini da ne bi bilo sasvim ok 3u1. Ne znam, a i više ne mislim na to, možda kad budemo raspravljali o Martinu u nekoj sličnoj situaciji opet budem glasao za 3u1.

A da neki junaci (a Marti najviše) zaostaje je istina i meni to ne odgovara ali nemam nešto pametno predložiti da se situacija izmijeni. Mene Nathan najviše brine koji jedva drži korak i htio bih da ide brže ali opet realnost je takva kakva je.

Moj Veliki Plan da doživim sve to je:
1) upload sadržaj mog mozgića na Internet (uz pomoć Mister Jinxa, naravno) te download u skelet sličan Linkovom.
2) ili zavesti Ileniju da me gricne za vratnu žilu, ali mi je onda muka "od ljudske krvi pune kolesterola" (da citiram jednog debelog vampira iz Alan Forda)

Ok, pretpostavljam da je izbor reči mogao biti bolji, kad tako izvučeno pročitam stvarno može da se protumači na razne načine, ali zaista nije bilo zlonamerno. U suštini, to je samo moja inicijelna reakcija rezignacije i šoka kad sam video kolika je razlika između tih originalnih tabli, i žal što očigledno takvu verziju izdanja niko nikad neće dobiti. Kad je bilo pre jebenih 100 godina i u vreme starih skenera, a materijali su sad kod milion ljudi (ako uopšte i postoje)... Dakle, nisam rekao da je Libellus kriv za to. Izdanje je i dalje naj-AF. Opet ponavljam, odnosilo se konkretno na te slike, i ništa više. (Bela) boja jeste bila kritika, definitivno me pogađa, ali to je već prežvakano mnogo puta.
Dado R.
#142 Posted : 5. kolovoza 2022. 14:21:59(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
@Marko R.
Da ne poštujem tvoje mišljenje ne bih ti uopće odgovarao ni komentirao tvoj post, meni je najlakše ignorirati nešto. I da se razumijemo nikad nismo imali ništa protiv kritika, posebno ne
ako su argumentirane i popraćene činjenicama. Ako se pod "kritiku" pokuša svrstati i nečiji subjektivni stav, to je krivo jer to je samo mišljenje a ne kritika. Prihvaćamo mi i mišljenja.
I onda je u redu kad se izraze "kritike" i "mišljenja" a nije u redu kad se mi ne složimo s tim i argumentirano pojasnimo zašto se ne slažemo. Onda se kaže da mi ne podnosimo kritike. BigGrin LOL
A drugi forumaši koji ne djele ta "kritička" osvrtanja su naši "dupelisci" ili što sve ne. Ovo ne pišem samo tebi osobno već općenito jer vidim kako se to komentira i doživljava. Sramota!
Nije sramota kritika, kad je kritika, nije sramota ni mišljenje, sramota je kako se ponekad jedni prema drugima ponašamo. Ima nas toliko malo i drugima smo svakako "čudaci" no svejedno se stalno dijelimo.
Nekad dok sam bio mladji iluziorno sam smatrao da smo mi stripofili posebniji od drugih, kako smo mi svi divan i krasan svijet. Bio sam mlad.

Što se tiče tvojih prethodnih komentara pa ispade naše izdanje kao "loš pirat", otud i moji komentari ako ti se ne sviđa vrati i dobiješ novac natrag. Napravi bolje i imaš stalnog kupca u meni.
Jer ako netko napiše rečenicu kako si je ti napisao, kako bih to ja trebao shvatiti?

A vezano za ono prebrojavanje za MNO, ja sam se pomirio s tim onda kad je većina odlučila kako želi da to bude. Ti se nisi pomirio s tim da tvoje mišljenje nije mišljenje većine i tu i tamo to spomeneš.
Po tebi je bilo sve namješteno jer eto kupci koji nisu na forumu (ogromna većina) nisu relevantni. Mislim, stvarno... BigGrin BigGrin
Ne želim se vraćati na ovu temu, niti ću dalje raspravljati na to, samo napominjem da kredibilitet vlastitog mišljenja i stava sam kreiraš, pa demokracija smo, neka piše svatko kako želi.
Ako je mišljenje (aka kritika) napisana u normalnom tonu, takav će biti i odgovor, ako je onako malo đonom, pa neću biti svaki put fin, jebiga. BigGrin
Ili ću posve ignorirati.

Dado R.
#143 Posted : 5. kolovoza 2022. 14:34:52(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Još samo jedna sitnica oko "komentara"... koju sam ovlaš spomenuo u prethodnom postu.
Naime, svi članovi ovog foruma mogu o svakoj temi napisati svoje mišljenje, bez obzira jesu li kupili sve naše knjige ili nikad nisu vidjeli ni jedno naše izdanje.
Naravno da riječi (mišljenje) osobe/a koje odlično poznaju većinu naših izdanja (bilo da su ih kupili, posudili u knjižnici ili slično) imaju određenu težinu koju dodatno uvažavamo u svim komentarima.
No ono što ljudi generalno jako često miješaju su "mišljenje" i "kritika". To su dva posve različita pojma.
Mišljenje može biti kritika ali zato su potrebni određeni preduvjeti. Kritika nikad ne može biti samo mišljenje jer uvijek mora imati argumentirano znanje o temi o kojoj se diskutira.
Dakle, da bi se nešto moglo nazvati kritikom potrebno je puno više od pukog mišljenja o nečemu ili nekome. Mišljenje o nekoj temi u određenom danu može biti formirano i time što sam
ustao na lijevu nogu, nisam jeo cijeli dan, ne paše mi što je vani sunce/kiša, propao mi listić na kladionici... Dok recimo kritika ne podnosi nikakve elemente osobnih osjećaja.

Evo pojednostavljeno, primjerice na sljedećim izjavama;
To mi je bezobrazno skupo. - to je samo mišljenje i bezbroj je razloga koji mogu preduvjetovati to mišljenje, ali nema nikakve jasne povezice sa samom materijom o kojoj se izrazilo mišljenje.
To mi je bezobrazno skupo jer sam provjerio s tom i tom tiskarom da ovo ili ono košta toliko i toliko, izvolite scan ponude i kontakt podatke tiskare. - to je realna kritika u kojoj se argumentirano
iznose činjenice zbog čega se smatra da je recimo neko izdanje astronomski skupo. Takve kritike uvažavamo i rado ćemo se na njih osvrnuti.

Samo ih nema.
Dado R.
#144 Posted : 5. kolovoza 2022. 14:35:19(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
danant wrote:
danant wrote:
Libellusovci mislim da ne bi bilo lose da ubuduce ispravite "nacin obracanja Sir Oliveru". Malo mu persiraju a malo ne. To mi je bas smetalo kad sam bio klinac a vidim da to ni ovde nije ispravljeno. Citam Kucu Duhova pa mi upade u oko. Bob mu u jednom kadru ne persira a posle nakon par kadrova mu persira.

Isto na jednom mestu Alan pominje mamu, a u drugoj epizodi baku. A znamo svi da je siroce. E sad to je vrv i original takav, al sam mislio da ce se to ispraviti (kao sto su obrisali Jeremiju sa fotke u epizodi Podruznica, mislim). Jer to je nedoslednost


Aj de malo da menjamo teske teme BigGrin
U moru rasprave oko sken/orig izgubi se moje pitanje za persiranje i Alanov origin. Kakvo je Libellusovo misljenje o tome? Ima li mesta za improvement?

E da i dodatak pitanje: Procitao sam epizodu 10 - Formule. Tamo kad se Alan raspravlja sa Rusima uvek su mi dijalozi izgledali nebulozno. Kao da su pomesani oblacici. Oni pitaju jedno, a Alan odgovara nesto deseto. Da li je to neka greska pa nije ispravljena? Ili je tako u italijanskom originalu?

Ovaj dio je više u domeni drugoga Dade koji se može jednom osvrnuti na to kad bude našao malo vremena za forum. Trenutačno je toliko okupiran poslom da jednostavno ne stigne.
Tu i tamo se jedva i ja uspijem javiti. Mislim da puno toga spada pod ono što smo već spominjali da mijenjamo ono baš samo nužno, nužno. Mijenjanje drugih stvari bi otvorilo pandorinu kutiju
i uvijek bi se moglo reći da se trebalo još nešto i još nešto i na kraju nebi to bio taj prijevod. Ali ponovit ću, nije moj fah i ne bih previše o tome. Smile
Marko5
#145 Posted : 18. rujna 2022. 13:20:12(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 13.10.2015.(UTC)
Posts: 29
Ne znam je li bilo riječi o tome, ali mene zanima hoćemo li vidjeti i specijalne brojeve u izdanju Libellusa?
Users browsing this topic
Guest
8 Pages«<678
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,094 seconds.