Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

16 Pages«<141516
Tex Willer izdanja
jaki
#301 Posted : 16. listopada 2022. 22:08:04(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 61
Man
Location: Solin
Huracan wrote:

LMS 3- 47 str.

Hvala. LP.


Mislim da tu ne fali ništa.
Ne zaboravi da je LMS 3 izdan u velikom formatu gdje su pasice/kaiševi bili premontirani pa je jedna stranica tog većeg formata više od 1 stranice normalnog Bonelli formata.
Huracan
#302 Posted : 17. listopada 2022. 4:22:41(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 16.8.2022.(UTC)
Posts: 10
Location: Zagreb
[quote=Dado R.]
Inače, ne znam koliko ti je popis precizan, no ovako na prvu ako se ne varam 276 i 277 je priča koju smo mi objavili u kolor biblioteci "Zvono za Lucera"...[/quote
Tocno. To sam previdio. Popisi koje sam pronasao su sa recenzija. Tako ako oni lazu,lazem i ja.
Huracan
#303 Posted : 20. listopada 2022. 7:27:34(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 16.8.2022.(UTC)
Posts: 10
Location: Zagreb
jaki wrote:
Huracan wrote:

LMS 3- 47 str.

Hvala. LP.


Mislim da tu ne fali ništa.
Ne zaboravi da je LMS 3 izdan u velikom formatu gdje su pasice/kaiševi bili premontirani pa je jedna stranica tog većeg formata više od 1 stranice normalnog Bonelli formata.



Lms 65 stranica sto je jednako oko 92 stranice Bonelli formatu. original 139 stranica.
jaki
#304 Posted : 25. listopada 2022. 15:02:52(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 61
Man
Location: Solin
Nije.
U tom velikom izdanje table i kadrovi su bili premontirani(sjećeni i docrtavani po potrebi) pa tako nije samo na tom većem formatu bilo 4 reda pasica za razliku od standardne Bonelli table od 3 reda.
I kadrovi su(sličice)bile premontirane pa je na toj jednoj velikoj stranici bilo kadrova kao na dvije Bonelli stranice.
https://www.slideshare.n...iler-konjanici-smrtipdf
http://texwillerrenger.a...rg/ordinaria/09/090.htm
Combatrock
#305 Posted : 17. studenog 2023. 14:17:59(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 3.4.2022.(UTC)
Posts: 5
Location: Serbia
Danas je veliki dan za moju Tex biblioteku. 126 brojeva je konačno zajedno na jednom mestu. 127 pa nadalje čeka preuzimanje u Alan Fordu koje nikako da realizujem.

Posle decenijskog lutanja Tex biblioteka je sa 2 različite lokacije i 4 različite police došla na jedno mesto.

A onda sam pristupio procesu kontrole i pakovanja, koji je sam po sebi stresan i užasan posao. Fizički manje, ali psihički više (šta da sam nešto zagubio???).

Par crtica.

Boja na rikni igra veliku ulogu kada juriš neke brojeve, ne vrti ti se toliko u glavi kao kad čitaš naslove.

Naslovi su crno beli, što je vrlo dobro rešenje.

Predstava o tome kad je koje izdanje izašlo i šta sam kad čitao je jedno ludilo. Da me je neko pitao da li je Tornado bio pre Tigrove pandže i tsl. ne bih znao da odgovorim.

Ali znam da sam Vjetrovita brda kupio kad mi se rodila ćerka i da je to broj 87. A to je bilo 2018 godine. Sada je 137 broj. Takodje pamtim kupovinu broja 1, broja 5, broja 100, broja 108 i broja 121. I isključivo ih pamtim zbog nekog privatno važnog događaja, osim broja 1 njega pamtim zbog opšteg utiska, jebote Bonelli u ovakvom izdanju.

Operacija Panama je ostala takva kakva je. I to je valjda jedina mana celog serijala.

Puno puta se u naslovu nalazi reč rudnik, osveta, rendžer/rendžeri, povratak, grad, čovek...

Toliko od mene, uz želju i nadu da će se naša avantura nastaviti.

Combatrock
#306 Posted : 17. studenog 2023. 14:27:07(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 3.4.2022.(UTC)
Posts: 5
Location: Serbia
I moram da podelim jos jedan perverzni detalj za koji očekujem da budem nagradjen od izdavača.

Knjiga broj 12 - Lov na čovjeka ima grešku.

Greška je sledeča - iza korice treće epizode Sudac Maddox umesto da piše da je to originalno 185 epizoda piše da je to 169 epizoda.

Smatram da sam ovom informacijom ispunio svoju misiju kao pasionirani čitalac Texa.

Očekujem reakciju izdavača.
Combatrock
#307 Posted : 10. siječnja 2024. 9:02:52(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 3.4.2022.(UTC)
Posts: 5
Location: Serbia
Nema odgovora izdavača na moju sugestiju. Avaj.
Dado A.
#308 Posted : 10. siječnja 2024. 13:24:05(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Combatrock wrote:
Nema odgovora izdavača na moju sugestiju. Avaj.


BigGrin

Da, nažalost, potkrala se tu greška jer je ostao stari impresum i komentirali smo to još prije cca. 15-ak godina, a bilo ih je još, bit će ih i zajedno ćemo gubiti živce zbog toga...Cursing

A što se nagrade tiče, evo odmah jedno virtualno drugarsko tapšanje po ramenu, a kad se vidimo negdje ide i nešto žestoko!Cool BigGrin
Combatrock
#309 Posted : 25. siječnja 2024. 11:44:39(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 3.4.2022.(UTC)
Posts: 5
Location: Serbia
Ok ovaj put virtuelno tapšanje, uz viđenje žestina.
Users browsing this topic
Guest (2)
16 Pages«<141516
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,077 seconds.