Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Alan Ford 8
Dado A.
#1 Posted : 19. rujna 2022. 3:29:58(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.612
Location: Makarska
Kao što smo već naveli u najavama za knjige 3-7, s rješavanjem brda obaveza došlo je vrijeme i za najave već objavljenih knjiga Alana Forda, radi kronologije i budućih referenci.

U osmoj knjizi nalaze se sljedeće epizode:

22. U STRAHU SU VELIKE OČI (Bunker / Magnus)
23. SAN JEDNE ZIMSKE NOĆI (Bunker / Magnus)
24. U POTRAZI ZA BOMBOM (Bunker / Magnus)


Standardno, unutarnje kolorne naslovnice koje idu prije svake epizode te ilustraciju za glavnu naslovnicu knjige potpisuje genijalni Magnus, a prevoditelj je nenadmašni Nenad Brixy.

Format knjige je 170 x 240 mm, stranica ima ukupno 378, naklada je 700 primjeraka, a navedene priče izvorno su u Italiji objavljene u travnju, svibnju i lipnju 1971. godine. Korice su tvrde, mat, s UV lakom.

Kao i uvijek dosad, u svakoj našoj najavi, i ovom prilikom želimo još jednom odati iskrenu počast i iskazati neizmjernu zahvalnost Vjesnikovoj ekipi na čelu s Nenadom Brixyjem koja je od 1970., kad je objavljena “Grupa TNT”, svojim svakodnevnim predanim i mukotrpnim radom od Alana Forda napravila istinski kulturni fenomen na ovim prostorima, a nama fanatičnim obožavateljima učinila život neizmjerno ljepšim i bogatijim.

Ipak, kao što je Jordan mogao promašiti slobodno bacanje, kao što je Messi mogao promašiti penal ili kao što su U2 mogli promašiti album, tako su se i njima dogodile određene greške koje smo mi luđaci i fanatici popisivali, proučavali i razgovarali o njima ne bismo li objasnili (prije svega sebi samima) zašto su se i kako dogodile, a koje su u konačnici samo dokazivale da su i ti naši heroji preko čijeg smo rada tako dobro naučili što su ironija i sarkazam bili samo ljudi od krvi i mesa, sa svim svojim vrlinama i manama, a ne nekakvi bezosjećajni, bezlični roboti.

U ovome našem izdanju taj svoj fanatizam i ludost iskoristit ćemo kako bismo ispravili te neke stvarčice poput cenzuriranih kadrova, neprevedenih oblačića, krivih imena itd. koje smo uočili i kojima ćemo, uz savršene materijale, pokušati zaokružiti cijelu priču o Alanu Fordu na ovim prostorima, a većinu ćemo i navesti u pripadajućim topicima na svome forumu.

Redovna cijena osme knjige Alana Forda je 225 kuna, a tijekom prva dva mjeseca mogla se kupiti za promotivnih 180 HRK.
Dado A.
#2 Posted : 19. rujna 2022. 3:30:15(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.612
Location: Makarska
Evo kako izgledaju naslovnica i korica osme knjige:



Dado A.
#3 Posted : 19. rujna 2022. 3:31:13(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.612
Location: Makarska
Ovako izgledaju unutarnji kolorni listovi s naslovnicama i impresumima epizoda:















Dado A.
#4 Posted : 19. rujna 2022. 3:34:41(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.612
Location: Makarska
Naravno, zanimljivosti iz knjiga 3-8 očekujte u danima/tjednima koji su pred nama...
danant
#5 Posted : 5. prosinca 2022. 16:24:35(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.10.2011.(UTC)
Posts: 201
Man
Location: Novi Sad
Dobro je sto ste unificirali postarovo ime Sigmund Mail (jer se u ranijim verzijama u ovoj epizodi 22 zvao Sigmund Listić). nekima je draže listić od Mail, al po meni je ovo vaše bolje rešenje jer je do kraja skoro svuda Mail.

Druga stvar je za Skvikija. U epizodi 21 se zove Skvikić, zatim u epizodi 22 Skvikač, a kasnije Skviki (to niiste unificirali)
Dado R.
#6 Posted : 5. prosinca 2022. 21:38:34(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
danant wrote:
Dobro je sto ste unificirali postarovo ime Sigmund Mail (jer se u ranijim verzijama u ovoj epizodi 22 zvao Sigmund Listić). nekima je draže listić od Mail, al po meni je ovo vaše bolje rešenje jer je do kraja skoro svuda Mail.

Druga stvar je za Skvikija. U epizodi 21 se zove Skvikić, zatim u epizodi 22 Skvikač, a kasnije Skviki (to niiste unificirali)


Nije to moj fach ali mislim da to nije isto, Skviki je kao ime a Skvikač, Skvikić i slično su umanjenice ili kao od milja nazivi ili pogrdno da ima nešto tipa Skvikočetina i slično.
danant
#7 Posted : 5. prosinca 2022. 21:45:19(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.10.2011.(UTC)
Posts: 201
Man
Location: Novi Sad
Dado R. wrote:
danant wrote:
Dobro je sto ste unificirali postarovo ime Sigmund Mail (jer se u ranijim verzijama u ovoj epizodi 22 zvao Sigmund Listić). nekima je draže listić od Mail, al po meni je ovo vaše bolje rešenje jer je do kraja skoro svuda Mail.

Druga stvar je za Skvikija. U epizodi 21 se zove Skvikić, zatim u epizodi 22 Skvikač, a kasnije Skviki (to niiste unificirali)


Nije to moj fach ali mislim da to nije isto, Skviki je kao ime a Skvikač, Skvikić i slično su umanjenice ili kao od milja nazivi ili pogrdno da ima nešto tipa Skvikočetina i slično.
u broju 21 (Skvikijevo prvo pojavljivanje) debeli sef kaze da mu je dao ime Skvikić (tako da nije deminutiv)
Dado R.
#8 Posted : 6. prosinca 2022. 23:35:16(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
danant wrote:
Dado R. wrote:
danant wrote:
Dobro je sto ste unificirali postarovo ime Sigmund Mail (jer se u ranijim verzijama u ovoj epizodi 22 zvao Sigmund Listić). nekima je draže listić od Mail, al po meni je ovo vaše bolje rešenje jer je do kraja skoro svuda Mail.

Druga stvar je za Skvikija. U epizodi 21 se zove Skvikić, zatim u epizodi 22 Skvikač, a kasnije Skviki (to niiste unificirali)


Nije to moj fach ali mislim da to nije isto, Skviki je kao ime a Skvikač, Skvikić i slično su umanjenice ili kao od milja nazivi ili pogrdno da ima nešto tipa Skvikočetina i slično.
u broju 21 (Skvikijevo prvo pojavljivanje) debeli sef kaze da mu je dao ime Skvikić (tako da nije deminutiv)

Ali i dalje mi Skvikić zvuči kao umanjenica od Skviki... pa makar se prvo pojavljivanje vodilo kao Skvikić, onda je Skviki i Skvikač augmentativ ili uvećanica od Skvikića...BigGrin BigGrin
Mislim, svi znamo Šefovu privrženost Skvikiju (ću) pa od milja mora u staru biti umanjenica. BigGrin
Kao da netko nazove svoju kćer Ružičica, naravno da će je zvati i Ružice i Ružo... (Ružo, ma idi kući breee... ŽD2, samo za znalce...) LOL BigGrin BigGrin Smile BigGrin
Šalu na stranu, zanimljiva tema svakako.
Paulo Adolfo
#9 Posted : 7. prosinca 2022. 16:11:34(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 407
Location: Bar
Dado R. wrote:
danant wrote:
Dado R. wrote:
danant wrote:
Dobro je sto ste unificirali postarovo ime Sigmund Mail (jer se u ranijim verzijama u ovoj epizodi 22 zvao Sigmund Listić). nekima je draže listić od Mail, al po meni je ovo vaše bolje rešenje jer je do kraja skoro svuda Mail.

Druga stvar je za Skvikija. U epizodi 21 se zove Skvikić, zatim u epizodi 22 Skvikač, a kasnije Skviki (to niiste unificirali)


Nije to moj fach ali mislim da to nije isto, Skviki je kao ime a Skvikač, Skvikić i slično su umanjenice ili kao od milja nazivi ili pogrdno da ima nešto tipa Skvikočetina i slično.
u broju 21 (Skvikijevo prvo pojavljivanje) debeli sef kaze da mu je dao ime Skvikić (tako da nije deminutiv)

Ali i dalje mi Skvikić zvuči kao umanjenica od Skviki... pa makar se prvo pojavljivanje vodilo kao Skvikić, onda je Skviki i Skvikač augmentativ ili uvećanica od Skvikića...BigGrin BigGrin
Mislim, svi znamo Šefovu privrženost Skvikiju (ću) pa od milja mora u staru biti umanjenica. BigGrin
Kao da netko nazove svoju kćer Ružičica, naravno da će je zvati i Ružice i Ružo... (Ružo, ma idi kući breee... ŽD2, samo za znalce...) LOL BigGrin BigGrin Smile BigGrin
Šalu na stranu, zanimljiva tema svakako.

,,Šta se dernjaš, crk'o dabogda?" LOL LOL
Ta ŽD2 ima dosta zanimljivih momenata, zaista. Takođe samo za znalce, oni će definitivno znati o čemu to pričamo... LOL LOL
Dado R.
#10 Posted : 7. prosinca 2022. 22:46:00(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
BigGrin BigGrin BigGrin
Marko R
#11 Posted : 8. prosinca 2022. 0:54:34(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija


"Pomagajte drugovi, hoću da se udavim..."
Paulo Adolfo
#12 Posted : 8. prosinca 2022. 14:09:35(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 407
Location: Bar
Marko R wrote:


"Pomagajte drugovi, hoću da se udavim..."

LOL LOL LOL
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,100 seconds.