Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Dragonero: Pobunjenik 1 & 2
Dado A.
#1 Posted : 6. studenog 2022. 21:21:01(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
O sjajnome Dragoneru ne treba trošiti puno riječi jer svima nam se doslovno preko noći uvukao duboko pod kožu, a nakon prvog poglavlja koje smo apsolvirali u 27 knjiga, došlo je vrijeme i za drugo pod naslovom – Pobunjenik!

Što se tehničkih detalja tiče tu se ništa neće promijeniti, a to znači da nastavljamo i dalje u klasičnome Bonellijevom formatu (160 x 210 mm), na 294 crno-bijele stranice (tvrde korice), s unutarnjim naslovnicama u boji te nakladi od 300 primjeraka.

Radnja Pobunjenika nastavlja se točno ondje gdje je završilo prvo poglavlje, a epizode i autori koji vas čekaju u prvim dvjema knjigama koje će izaći povodom ovogodišnjeg Interlibera su:

Knjiga 1:

“ERONDÀRSKI POBUNJENICI” (Stefano Vietti / Gianluca Pagliarani, Fabio Babich, Giancarlo Olivares)
“POVRATAK U SOLIAN” (Luca Enoch / Salvatore Porcaro)
“KAMENI ČUVARI” (Luca Enoch / Vincenzo Riccardi, Francesco Rizzato)


Knjiga 2:

“KRIK MESA” (Luca Barbieri / Alessandro Bignamini, Luca Bonessi)
“BOGOVI ARENE” (Luca Enoch / Riccardo Latina)
“GLAS DUBOKE ŠUME” (Luca Barbieri, Luca Enoch, Stefano Vietti / Gianluca Pagliarani, Giuseppe De Luca, Giuseppe Matteoni)


Autor naslovnica je Gianluca Pagliarani, a u Italiji ove epizode objavljene su u razdoblju od studenoga 2019. do travnja 2020. godine u originalnim brojevima 1-6.

Regularna cijena ovoga mini-kompleta u kojem se nalaze prve dvije knjige Pobunjenika je 470 kuna, promotivna cijena tijekom prva dva mjeseca bit će 376 kn, a na ovogodišnjem Interliberu moći ćete ga kupiti za promotivnih 335 HRK.

Kao što smo već najavili, povodom ovogodišnjeg Interlibera koji će se u Zagrebu održati od 8. do 13. studenoga pripremili smo za vas besplatne majice, šalicu te još neke sjajne akcije, tako da je to uistinu idealna prilika za kupovinu prvih dviju knjiga Pobunjenika!

Više detalja o svim ovogodišnjim interliberskim akcijama možete vidjeti na ovome linku - http://www.libellus.hr/F...aspx?g=posts&t=2313 - a onda se od prekosutra vidimo i na štandu!

Bacite pogled:







Dado A.
#2 Posted : 6. studenog 2022. 21:23:23(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
A evo i nekoliko unutarnjih stranica:











mmihoci
#3 Posted : 6. studenog 2022. 21:35:40(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
Kao okorjeli Nathanovac moram biti ljubomoran na Dragonera koji s novim ciklusom počinje od broja jedan pa se dizajn knjige može modernizirati (ili bar osviježiti).

Ne znam, jel ste možda razmišljali da i Nathanu poslije Rat Svijetova date moderniji i osviježeni izgled?
cladis
#4 Posted : 6. studenog 2022. 21:47:17(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Divota od stripa. Nevjerojatno čitljivo ,dali je manje teksta ili ne znam šta , ali ja ovo pročitam u rekordnom vremenu. Sve pohvale autorima i kompletnom timu koji radi na ovom stripu.Nisu mi jasna ova vraćanja na početke, ali hajde, dobili smo novog naslovničara i gomilu pobunjenika.PS. nadam se da će knjiga br.4 imati naslovnicu broja 12 , koja je odlična.Ubrzati specijale , načuo sam da je novi duo sa Zagorom odličan , a do njega ima još jedan ništa manje lošDrool
mike
#5 Posted : 6. studenog 2022. 22:20:12(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 15.8.2011.(UTC)
Posts: 109
Location: Maribor
Svaka cast ThumbsUp. Uzima se cim se pojavi na standu :).
Fantus
#6 Posted : 7. studenog 2022. 0:17:40(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 2.1.2021.(UTC)
Posts: 122
Location: Cro
Sve pohvale za prekrasan novi dizajn, a o samom stripu i njegovoj kvaliteti ( koja raste iz epizode u epizodu ) mislim da je već sve rečeno. Definitivno jedno od najboljih i najljepših Libellus izdanja.ThumbsUp
mmihoci
#7 Posted : 9. prosinca 2022. 12:30:27(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
Možda bi BIS epizode bilo dobro staviti kao 4. priču u knjigu i da u tom slučaju bude 4u1 umjesto 3u1.
danant
#8 Posted : 11. prosinca 2022. 11:06:39(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.10.2011.(UTC)
Posts: 201
Man
Location: Novi Sad
Ovaj Pobunjenik je remek delo stripa i fantasy-a. I predhodni Dragonero je bio super, al ovo je jos bolje
magirus
#9 Posted : 10. siječnja 2023. 15:06:52(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 1.7.2014.(UTC)
Posts: 21
Location: Niš
A zašto ovde nema mape?
Baš me zanima koja je logika jedne ovakve odluke?

Olakšava i čini čitanje prijatnijim i interesantnijim.
Nadams e da će je biti ponovo od 3 knjige
Fantus
#10 Posted : 10. siječnja 2023. 17:51:35(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 2.1.2021.(UTC)
Posts: 122
Location: Cro
magirus wrote:
A zašto ovde nema mape?
Baš me zanima koja je logika jedne ovakve odluke?

Olakšava i čini čitanje prijatnijim i interesantnijim.
Nadams e da će je biti ponovo od 3 knjige

Mislim da je razlog taj što je u međuvremenu izašao Dragonero atlas na kojeg još uvijek čekamo u Libellus izdanju ( nadam se ne još dugo ).
magirus
#11 Posted : 11. siječnja 2023. 8:32:33(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 1.7.2014.(UTC)
Posts: 21
Location: Niš
Pa ne bi to smelo da ima veze, ne bih baš držao atlas kraj sebe svaki put kad čitam Dragonera.
Nadam se da će biti od 3 broja
Dado R.
#12 Posted : 11. siječnja 2023. 11:25:29(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
magirus wrote:
Pa ne bi to smelo da ima veze, ne bih baš držao atlas kraj sebe svaki put kad čitam Dragonera.
Nadam se da će biti od 3 broja

Ako si je imao pred očima dok si čitao 26 knjiga koje su prethodile Pobunjeniku onda bi je trebao znati napamet nacrtati svezanih očiju...BigGrin
Mapa ne pripada u knjige Pobunjenik, kao što znaš carstvo se raspalo i sama mapa je bila naš dodatak u prvoj sezoni, toga ionako nema u originalu.
Al
#13 Posted : 11. siječnja 2023. 11:34:16(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 22.3.2019.(UTC)
Posts: 249
Location: BiH
Dado R. wrote:
magirus wrote:
Pa ne bi to smelo da ima veze, ne bih baš držao atlas kraj sebe svaki put kad čitam Dragonera.
Nadam se da će biti od 3 broja

Ako si je imao pred očima dok si čitao 26 knjiga koje su prethodile Pobunjeniku onda bi je trebao znati napamet nacrtati svezanih očiju...BigGrin
Mapa ne pripada u knjige Pobunjenik, kao što znaš carstvo se raspalo i sama mapa je bila naš dodatak u prvoj sezoni, toga ionako nema u originalu.

Pa da, carstvo se raspalo i crtaju se nove karteBigGrin
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,087 seconds.