Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Mister No 136 – “PO NALOGU CIA-E”
Dado A.
#1 Posted : 26. prosinca 2022. 8:34:20(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Osim 135., u zadnjoj ovogodišnjoj turi koja će biti u prodaji za dan-dva dana naći će se i 136. knjiga redovne biblioteke našega najdražeg pilota, a naslov joj je “PO NALOGU CIA-E”!

Stefano Marzorati potpisuje scenarij ove uzbudljive priče koja je u Italiji izvorno objavljena u listopadu 1997., u 269. broju redovne serije, crtač je Orestes Suarez, a autor naslovnice - tradicionalno - legendarni Roberto Diso!

Vezano za radnju, u ovoj epizodi Mister No će i dalje biti uz Lea i njegovu majku Darlene, a na radnju će sve više i više početi utjecati jedna Mister Noova (i naša) stara poznanica...

Kao i obično, format knjige je klasični Bonellijev (160 x 210 mm), priča ima 94 stranice (c/b; tvrde korice), a naklada je 300 primjeraka.

Kompletan popis naših izdanja u 2022. godini možete pronaći na sljedećem topicu - http://www.libellus.hr/F...aspx?g=posts&t=2174 - a za kraj još samo informacija da će redovna cijena 136. knjige Mister Noa biti 160 kuna, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete je kupiti za promotivnih 128 HRK.

Bacite pogled:



Dado A.
#2 Posted : 26. prosinca 2022. 8:36:06(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
A evo i nekoliko stranica iznutra:





aeronauticar
#3 Posted : 26. prosinca 2022. 8:41:55(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 143
Location: Manaus, Brazil
Sviđa mi se što ovaj desni navija za Hrvatsku! LOL
ZoranC
#4 Posted : 26. prosinca 2022. 9:53:37(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 21.9.2013.(UTC)
Posts: 293
Location: Uelzen, Njemacka
Dobro je sto je ovo jedanaesto izdanje redovnog serijala ove godine, ali ostade zal za morem ovih izdanja na 94 stranice.
Uzmimo fakt da do kraja serijala ima jos 110 epizoda i da ce neznatan broj njih biti objavljen na vise od 94 stranice, ostade oko 100 LL izdanja do kraja. Iliti 10-12 godina.
aeronauticar
#5 Posted : 27. prosinca 2022. 17:01:16(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 143
Location: Manaus, Brazil
ZoranC wrote:
Dobro je sto je ovo jedanaesto izdanje redovnog serijala ove godine, ali ostade zal za morem ovih izdanja na 94 stranice.
Uzmimo fakt da do kraja serijala ima jos 110 epizoda i da ce neznatan broj njih biti objavljen na vise od 94 stranice, ostade oko 100 LL izdanja do kraja. Iliti 10-12 godina.


Zorane, može li se znati zašto prodaješ kolekciju Mister no LL? Zasićenje, prostor, masa, cijena ili baš ova činjenica da će do kraja biti pretežito 1 broj - 1 LL knjiga?
Paulo Adolfo
#6 Posted : 27. prosinca 2022. 17:53:24(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 407
Location: Bar
aeronauticar wrote:
ZoranC wrote:
Dobro je sto je ovo jedanaesto izdanje redovnog serijala ove godine, ali ostade zal za morem ovih izdanja na 94 stranice.
Uzmimo fakt da do kraja serijala ima jos 110 epizoda i da ce neznatan broj njih biti objavljen na vise od 94 stranice, ostade oko 100 LL izdanja do kraja. Iliti 10-12 godina.


Zorane, može li se znati zašto prodaješ kolekciju Mister no LL? Zasićenje, prostor, masa, cijena ili baš ova činjenica da će do kraja biti pretežito 1 broj - 1 LL knjiga?

Eh, samo kada bih je imao... Ne bi postojao novac za koji bih je prodao, a ni razlog za tako nesto, jednostavno ga ne bih mogao pronaci... Crying Crying
Naravno, mislim na c/b biblioteku...
ZoranC
#7 Posted : 27. prosinca 2022. 17:57:07(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 21.9.2013.(UTC)
Posts: 293
Location: Uelzen, Njemacka
Nije tajna, sve pomalo. U prvom redu duplanje (presao na kolor), prostor, previse pojedinacnih epizoda (opet prostor).
Ali u principu nisam od onih koji nesto skupljaju za sva vremena, kruzi to kod mene: proda se pa opet kupi itd.
A idem i po principu da ovih 2000 stripova koje imam, sto i nije previse, da svaki dan procitam po jedan i nista novo ne kupim, treba mi 7 godina. Tako da u principu imam mnogo serijala, kompleta koje doslovno ni otvorio nisam, a uzimam redovno i dalje...
Nema logike, ali eto.

EDIT: Ah, da cijena. Cijena nije ni najmanje mjerilo ni pri kupovini ni pri prodaji. Niti osiromasim kad kupujem, niti se bogatim kad prodajem. Nemam mnogo drugih hobija koji kostaju novce pa mi stripovi nisu problem.
Dado R.
#8 Posted : 27. prosinca 2022. 18:28:20(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
aeronauticar wrote:
ZoranC wrote:
Dobro je sto je ovo jedanaesto izdanje redovnog serijala ove godine, ali ostade zal za morem ovih izdanja na 94 stranice.
Uzmimo fakt da do kraja serijala ima jos 110 epizoda i da ce neznatan broj njih biti objavljen na vise od 94 stranice, ostade oko 100 LL izdanja do kraja. Iliti 10-12 godina.


Zorane, može li se znati zašto prodaješ kolekciju Mister no LL? Zasićenje, prostor, masa, cijena ili baš ova činjenica da će do kraja biti pretežito 1 broj - 1 LL knjiga?

Mislim da se varate oko ovoga. Naime nakon još mislim 3 knjige pa sve do kraja uglavnom su dvodijelne epizode. Ima još nešto jednodijelnih no ima i trodijelnih.

ZoranC
#9 Posted : 27. prosinca 2022. 18:34:42(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 21.9.2013.(UTC)
Posts: 293
Location: Uelzen, Njemacka
Jesmo malo pretjerali, ali jbg. Znam da ima jos nekih saga do kraja, najkasnije kod onih laznih maxija drugog izdavaca, a nemem uvid u talijanske popise gdje bi se moglo onako grubo procijeniti konacna situacija. Al to sto kazes zvuci dobro.
mmihoci
#10 Posted : 27. prosinca 2022. 20:07:53(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
Ima na ovom linku popis Bonellija:https://onedrive.live.com/view.a...authkey=!AHA6hMHoa0PFlgc

Od Libellusa treba izaći 2 "prava" MAXI-ja te 18 specijala te nekih 65 knjiga iz redovne serija. Možda i manje s obzirom kak će se tretirat završna saga i ono "natjerivanje" s rusko-američkom špijunskima parom po Dalekom istoku.
aeronauticar
#11 Posted : 27. prosinca 2022. 20:10:32(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 143
Location: Manaus, Brazil
Dado R. wrote:
aeronauticar wrote:
ZoranC wrote:
Dobro je sto je ovo jedanaesto izdanje redovnog serijala ove godine, ali ostade zal za morem ovih izdanja na 94 stranice.
BigGrin Uzmimo fakt da do kraja serijala ima jos 110 epizoda i da ce neznatan broj njih biti objavljen na vise od 94 stranice, ostade oko 100 LL izdanja do kraja. Iliti 10-12 godina.


Zorane, može li se znati zašto prodaješ kolekciju Mister no LL? Zasićenje, prostor, masa, cijena ili baš ova činjenica da će do kraja biti pretežito 1 broj - 1 LL knjiga?

Mislim da se varate oko ovoga. Naime nakon još mislim 3 knjige pa sve do kraja uglavnom su dvodijelne epizode. Ima još nešto jednodijelnih no ima i trodijelnih.



Sorry, nisam provjeravao; mislio sam da su informacije ovdje na forumu već provjerene. Meni je zapravo svejedno koliko će biti knjiga i kako će se objavljivati, no raduje me ako neće biti puno jednodijelnih epizoda zbog uštede mase i prostora.
Čim uhvatim vremena, napravit ću analizu preostalih 110 epizoda. Baš bih volio da doznamo s kojom LL knjigom će završiti redovni serijal, odnosno koji će biti naš 379 BigGrin BigGrin. Ako već imate plan, Dade pliz obradujte nas s rednim brojem zadnje knjige. BigGrin
Prema ovome, ako se radi još o oko 60 knjiga, to je uz otprilike 12 knjiga godišnje, lijepih i brzih 5 godina.
Inače, trenutno istražujem put našeg Mister No-a po kioscima Europe i svijeta.. Poznato je da je osim Jugoslavije, velik trag ostavio u Francuskoj, Grčkoj i Turskoj.. A nažalost u Brazilu, Španjolskoj i Portugalu malo manje.. Pozdra svima!
aeronauticar
#12 Posted : 27. prosinca 2022. 20:16:25(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 143
Location: Manaus, Brazil
ZoranC wrote:
Nije tajna, sve pomalo. U prvom redu duplanje (presao na kolor), prostor, previse pojedinacnih epizoda (opet prostor).
Ali u principu nisam od onih koji nesto skupljaju za sva vremena, kruzi to kod mene: proda se pa opet kupi itd.
A idem i po principu da ovih 2000 stripova koje imam, sto i nije previse, da svaki dan procitam po jedan i nista novo ne kupim, treba mi 7 godina. Tako da u principu imam mnogo serijala, kompleta koje doslovno ni otvorio nisam, a uzimam redovno i dalje...
Nema logike, ali eto.

EDIT: Ah, da cijena. Cijena nije ni najmanje mjerilo ni pri kupovini ni pri prodaji. Niti osiromasim kad kupujem, niti se bogatim kad prodajem. Nemam mnogo drugih hobija koji kostaju novce pa mi stripovi nisu problem.


Žao mi je da napuštaš Mister no-a, no poštujem i razumijem. Meni je c/b i kolor totalno različit strip. C/b ono starinski na čemu smo odrasli, a kolor jedan sasvim novi strip doživljaj. Hvala ti i što si mi udovoljio znatiželji i rekao razloge Smile Uvijek volim pitat razloge kad netko prodaje veliku kolekciju.
ZoranC
#13 Posted : 27. prosinca 2022. 21:35:53(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 21.9.2013.(UTC)
Posts: 293
Location: Uelzen, Njemacka
Ne napustam ja pilota, kolor uredno izlazi, a ni c/b (jos) nije prodan. Jedna iskrena ispovijed: Mister No, Ken Parker i Julia su mi najomiljeniji Bonelli serijali.
Ovih dana sam malo svjesno probacio kroz ruke neka izdanja iz kolekcije i zaista su predivno odradjeni svi LL serijali.
Da budem iskren i serijali drugog/drugih izdavaca. Milina je drzati u rukama ta perfektno odradjena izdanja. Kako HC, tako i SC.
Blago nama, danasnjim zanesenjacima i hvala ekipi na toj ljepoti.
Neka nam godine, koje su pred nama, donesu jos mnogo lijepih stripova.
ZoranC
#14 Posted : 27. prosinca 2022. 21:38:49(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 21.9.2013.(UTC)
Posts: 293
Location: Uelzen, Njemacka
Mario, hvala na uputi na popis. Meni je to presareno pa i ne zalazim u detalje. Ipak hvala.
Marko R
#15 Posted : 28. prosinca 2022. 0:05:06(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
ZoranC wrote:
Nije tajna, sve pomalo. U prvom redu duplanje (presao na kolor), prostor, previse pojedinacnih epizoda (opet prostor).
Ali u principu nisam od onih koji nesto skupljaju za sva vremena, kruzi to kod mene: proda se pa opet kupi itd.
A idem i po principu da ovih 2000 stripova koje imam, sto i nije previse, da svaki dan procitam po jedan i nista novo ne kupim, treba mi 7 godina. Tako da u principu imam mnogo serijala, kompleta koje doslovno ni otvorio nisam, a uzimam redovno i dalje...
Nema logike, ali eto.

EDIT: Ah, da cijena. Cijena nije ni najmanje mjerilo ni pri kupovini ni pri prodaji. Niti osiromasim kad kupujem, niti se bogatim kad prodajem. Nemam mnogo drugih hobija koji kostaju novce pa mi stripovi nisu problem.

Samo imam potrebu da kažem nešto što najverovatnije (sigurno) 99.99% znaš, ali IPAK, za svaki slučaj... Kolori su prvo bili planirani do 60, pa su ih produžili do 100, pa onda opet do 130. Ja mislim da će svakako terati i dalje, jer potražnja očigledno postoji, čak bih prognozirao i da će isterati SVE do kraja... ALI! To ne znamo sa sigurnošću, makar ne još uvek. Tako da, ako prodaješ celu cb kolekciju, imaj to u vidu. Ja isto uzimam i kolor (iako imam full cb), jer ima fine dodatke pred svaku priču Smile. A kako već reče poštovani kolega aeronauticar, i meni je to potpuno različit strip.
ZoranC
#16 Posted : 28. prosinca 2022. 10:09:44(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 21.9.2013.(UTC)
Posts: 293
Location: Uelzen, Njemacka
Znam, Marko. Hvala.
Juice
#17 Posted : 7. siječnja 2023. 23:11:18(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.9.2012.(UTC)
Posts: 52
Man
Location: Slavonski Brod
Provukla se greška u impresumu epizode. Kao autori su navedeni Masiero i Valdambrini. Pretpostavljam da je ostalo na templateu od prethodne epizode, jer su dotični tamo bili autori.
Dado R.
#18 Posted : 8. siječnja 2023. 1:21:33(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Tako je, to je moj grijeh...Crying CryingDoh
Barem smo ispravili na webu da bude ispravno, primili smo već opaske u vezi te greške. Moja isprika svima. Blushing
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,128 seconds.