Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Stripovi za kutak Miroslava Cmuka
P.Ivana
#1 Posted : 12. ožujka 2023. 0:22:10(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 9.3.2023.(UTC)
Posts: 8
Location: Varaždin
Pozdrav svima!

Vjerujem da su neki od vas već vidjeli vrlo sličnu objavu negdje drugdje. No, kako od viška glava ne boli, evo, stavljam objavu i ovdje.
Prije svega da napomenem da, iako nisam aktivan član foruma, ipak ga već godinama vjerno pratim incognito. Za mene je forum uvijek bio vrijedan izvor informacija.
A time dolazim i do razloga zašto sam ipak odlučila izaći iz incognito moda 😊 No, prije nego nastavim, ukoliko sam stavila ovo pod pogrešan topic, molim administratore da ovaj post presele.

Stariji sin (11 godina) pohađa VI. OŠ Varaždin, u kojoj je Miroslav Cmuk bio dugogodišnji knjižničar te je ostavio vrlo velik utjecaj na generacije i generacije učenika.

Tijekom zimskih praznika razgovarala sam s djecom iz sinovog razreda i nekako smo se dotaknuli Miroslava i njihove želje da nešto naprave u sjećanje na njega.

Dugo sam razmišljala kako da pomognemo djeci da se ostvari ta njihova inicijativa i nadam se da sam, u suradnji sa zaposlenicima VI. OŠ Varaždin, našla rješenje. Naime, ravnatelj VI. OŠ se složio da se pokrene akcija obilježavanja njegovog 40. rođendana (03.04.2023.). Zapravo, škola je ionako imala u planu obilježavanja tog dana, samo smo ga sada "nadogradili". Naziv pod kojom će se taj dan obilježiti jest Školski dan stripa (povodom rođendana Miroslava Cmuka).

U suradnji s djecom i zaposlenicima OŠ osmislili smo nekoliko aktivnosti na tu temu. Ako nekoga zanima, mogu detaljnije se raspisati o svakoj planiranoj aktivnosti 😊

No ono što je najznačajnije da je jedna od njih je i akcija uređenja nečega što za sada neslužbeno zovemo Miroslavov kutak sa stripovima, a koji bi bilo smješten u sklopu školske knjižnice.

S obzirom da svi znamo koliko školama nedostaje sredstava, ravnatelj je ostavio mogućnost da, tko god želi, može pokloniti strip za taj kutak. Kako bismo povećali vidljivost te akcije, škola je kreirala i letak a uskoro će ići i obavijest svim roditeljima kao i obavijest na stranici škole.

No ja pokušavam razmišljati malo šire i to baš potaknuta dosadašnjem odazivu na slične akcije koje su oglašavane putem ovog foruma. Jednostavno vjerujem da i u stripovskoj zajednici ima ljudi koji bi se možda željeli priključiti akciji.

Plan je da škola sakuplja stripove koje bi poklanjali učenici i njihovi roditelji. S druge strane ja sam dobrovoljac koji će na sebe preuzeti prikupljanje stripova od, nazovimo to, stripovske zajednice. Odnosno, moja zadaća bi bila da prikupim stripove, vodim evidenciju o poklonjenim stripovima na transparentan način te koordiniram sve vezano uz taj dio. Nakon toga bismo ravno na Miroslavov rođendan (3.4.2023.) sve prikupljene stripove predali VI. OŠ Varaždin.

Samo logistički, ukoliko netko želi pokloniti strip, molim Vas kontaktirajte me preko PM ili na e-mail ivana.prikratki@gmail.com pa da dogovorimo primopredaju poklonjenih stripova. S time da preporučam komunikaciju putem maila, s obzirom da njemu imam pristup 24/7.

Dakle, ovim putem Vas pozivam, da ukoliko imate mogućnosti i želje, da poklonite koji strip viška iz vaših kolekcija za školsku knjižnicu, kako bi se obogatio Miroslavov kutak u sklopu knjižnice i tako sačuvala uspomena na njegov život i djelo.
Još jedan info, popis do sada prikupljenih stripova nalazi se u tablici koja se svakodnevno ažurira a kojoj možete pristupiti preko sljedeće poveznice: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1_whFiTcsFlei_8MH7CqiI4V5gWYdyRMrinkHJyG3dv8/edit?usp=sharing

Kao što sam i prije napomenula, već sam nekoliko puta vidjela da se stripovska zajednica okupila u plemenite svrhe i da je reagirala izuzetno pozitivno, pa se nadam takvom ishodu i ovaj puta. Nadam se da ćemo tako zajedno uspjeti pomoći djeci da se prisjećaju Miroslava s radošću i to kroz medij koji je obožavao.
P.Ivana
#2 Posted : 13. ožujka 2023. 10:11:08(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 9.3.2023.(UTC)
Posts: 8
Location: Varaždin
A da ne bi sve ostalo samo na mojim riječima, evo i članka koji je opravo objavljen na stranicama VI. OŠ vezano uz akciju:

http://os-sesta-vz.skole.hr/?news_hk=1&news_id=6731&mshow=1168#mod_news
Dado R.
#3 Posted : 13. ožujka 2023. 10:54:49(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Ivana svaka čast na ovoj zaista sjajnoj akciji i na cijelom angažmanu oko toga!
P.Ivana
#4 Posted : 13. ožujka 2023. 21:17:20(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 9.3.2023.(UTC)
Posts: 8
Location: Varaždin
Ma da samo vidite koliko su djeca uzbuđena zbog svega. A iz škole sam dobila informaciju da, kada im pričaju da uskoro stižu hrpe novih stripova, oči klincima samo rastu i rastu :)

Onda nije nikakav problem i malo se više anfažirati

Hvala svima koji su se do sada odazvali akciji :) Stižu nam stripovi iz cijele Hrvatske.

Zahvaljujući svima vama, vjerujem da će škola imati jednu od najbogatijih kolekcija stripova u RH. A sve inspirirano jednim čovjekom.
P.Ivana
#5 Posted : 27. ožujka 2023. 20:32:37(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 9.3.2023.(UTC)
Posts: 8
Location: Varaždin
Nisam se dugo javljala jer je bilo puno toga za obaviti, hrpa stripova za pokupiti, popisati i slično. Ali eto, koristim zatišje pred oluju pa stavljam mali update.

Zahvaljujući vašoj velikodušnosti, za sada smo na 920 poklonjenih stripova. Odaziv je stvarno fenomenalan i škola će imati vrlo bogatu kolekciju stripova.

Hvala vam svima na tome. Znali smo da će stripovska zajednica se aktivirati, ali nitko nije očekivao toliko veliki odaziv :)

Stripove u srijedu vozimo u školu i službeno ih predajemo. Makar, sa sigurnošću znam da to nisu čak niti svi stripovi ali moramo odvesti prvu turu u školu. Velika im je želja da MC kutak bude funkcionalan do 3.4., odnosno do 40. rođendana od Miroslava, pa smo se malo požurili da to i ostvarimo.

Uskoro stavljam slike kako je to izgledalo. A naravno, pravi update slijedi nakon što prođe Školski dan stripa i nakon što skupimo dojmove od djece :)
P.Ivana
#6 Posted : 29. ožujka 2023. 11:39:23(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 9.3.2023.(UTC)
Posts: 8
Location: Varaždin
Samo da javim. Danas je bila predaja prve ture stripova školi. Klinci se nisu mogli dočekati.

Kad uhvatim vremena stavit ću detaljnije slike i izvještaj. No za početak.. Samo da vidite o kojoj količini stripova se radi:



I to nije sve... Uskoro kupimo još stripova iz Zagreba i Rijeke.

Hvala vam svima da ste ovo omogućili!
Dado R.
#7 Posted : 29. ožujka 2023. 19:23:22(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Sjajan angažman i ideja, svaka čast na realizaciji i svima koji su sudjelovali ili još sudjeluju.
P.Ivana
#8 Posted : 3. travnja 2023. 7:16:06(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 9.3.2023.(UTC)
Posts: 8
Location: Varaždin
Stigao je i dan D. Detaljan izvještaj s današnjeg dana bit će objavljen na stranicama škole. Bit će tu svega.. Ali vjerujem da vas najviše zanima MC kutak sa stripovima..

Pa dok čekamo službena izvješća.. Pripremila sam kratki filmić da vidite kako je to izgledalo :)

https://www.youtube.com/watch?v=sDLYcnJwpUI

Uživajte

I hvala Vam! Svima koji su poklonili stripove i svima čiji stripovi tek stižu!
P.Ivana
#9 Posted : 4. travnja 2023. 12:06:59(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 9.3.2023.(UTC)
Posts: 8
Location: Varaždin
Iako sam mislila ne odgovoriti na ovaj post, ipak mi savjest ne dopušta. Pa eto..

Ovih dana imala sam priliku upoznati obitelj Cmuk. To su divni, topli ljudi koje je pogodila jedna velika tragedija u životu i koji pokušavaju se snaći u novoj stvarnosti u kojoj više nema njihovog brata/sina/strica.

Moram napomenuti da se obitelj Cmuk bezuvjetno i u velikoj mjeri priključila cijeloj akciji uređenja kutka. Darovali su hrpu stripova iz Miroslavove privatne kolekcije. I ne samo to.. Bez njihove potpore ne znam kako bi bilo moguće urediti knjižnicu jer su baš oni ti koji su darovali sve police za taj kutak. I odbili su primiti bilo kakavu naknadu ili kompenzaciju za bilo što.

Malo više o jednom dijelu onoga što je obitelj poklonila dostupno je i ovdje: http://os-sesta-vz.skole...amp;mshow=1168#mod_news

Stoga bih lijepo molila da se ne sudi i ne objavljuju ovakvi postovi ukoliko se ne poznaje cjelokupna priča obitelji kao i situacija u kojoj se obitelj našla i s kojojm se bore.
stripomanijak
#10 Posted : 4. travnja 2023. 13:11:11(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 22.2.2023.(UTC)
Posts: 26
Location: Italy
Hvala vam na postu sta ste mi/nam skrenuli paznju na istinu
Prvi je izbrisan odmah
Isprika jos jednom
P.Ivana
#11 Posted : 15. travnja 2023. 12:26:36(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 9.3.2023.(UTC)
Posts: 8
Location: Varaždin
Pozdrav!

Evo bilo je malo zatišje i zbog hrpe događanja i zbog praznika, no pokušat ću nadoknaditi sada to.

Ovih dana sam ili pokupila dodatne stripove ili su još naknadno stigli na moju adresu. Tako da smo sada na 1144 prikupljena stripa i hvala vam svima od srca na tome. Info koji sam dobila iz škole prije nego su počeli praznici jest da klinci stvarno uživaju u svom novom kutku i da se stripovi jako puno čitaju.

A što se sve događalo taj dan, super je opisala knjižničarka škole koja je članak objavila i na službenim stranicama škole i on je dostupan na ovoj poveznici: http://os-sesta-vz.skole.hr/?ne...&mshow=1168#mod_news


Na poveznici se vidi i par slika kutka ali i igre koje su klinci osmislili. I igre su i prilično igrive. Iduća ideja kojom se poigravam je da osmislimo nešto na temu Trivial Prsuit igre na temu stripova. Ima dobrovoljaca da pomogne oko osmišljavanja pitanja? :)

Dodatno, različiti mediji su došli u školu ili su objavili/pisali o akciji u školi. Info koji imam jest da se vrtjela vijest u nekoliko navrata na lokalnoj radio postaji i da su u svakom od tih emitiranja naravno spomenuli i veliki doprinos ljudi s foruma bez kojih bi kutak bio puno siromašniji.

Dodatno, u školu su došli i HRT novinari i snimili prilog koji je emitiran u regionalnom dnevniku. Prilog je moguće vidjeti ovdje: https://www.facebook.com/1000376.../videos/146145841524983/


Navodno da je u pripremi i puno veći prilog te, u slučaju da ga emitiraju, svakako ću vas obavijestiti.

Osnovan je i klub stripoljubaca koji će započeti s radom nakon školskih praznika, dizajnirali smo iskaznice za njega... A koliko imam infomraciju u dva dana se već više od 20 klinaca učlanilo u njega. Tako da izgleda da pomladka neće nedostajati :)

Dakle, sve u svemu, zahvaljujući svima vama akcija je bila stvarno velik uspjeh i škola ima ogroman kutak posvećen stripovima i Miroslavu. I započeli smo tradiciju obilježavanja dana školskog stripa. Tu akcija nije gotova, naravno, ali eto, to je ono što je do sada odrađeno.

Veliki bonus je da sam zahvaljujući toj akciji imala priliku hrpu vas upoznati i osobno i zahvaliti vam.

S time, da ukoliko netko još uvijek (ili bilo kada) želi pokloniti stripove školi, uvijek me možete kontaktirati. Kao što je knjižniraka kazala, stripova nikada dovoljno :)

I naravno, ukoliko želite ili odobravate, vrlo rado bih i iduće godine kojih mjesec dana prije školskog dana stripa ponovno objavila na ovom forumu poziv na poklanjanje stripova za klince :)

A s vremena na vrijeme ću vas obavijestiti i naravno o dodatnim aktivnostima koje se događaju u MC kutku.

I još jednom, velika hvala svima koji su omogućili da se taj kutak uredi!
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,104 seconds.