Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

3 Pages<123
Tex 136 – “LIJEPA ZELDA”
Dado A.
#41 Posted : 22. studenog 2023. 9:43:07(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.675
Location: Makarska
rommel wrote:
Dado R. wrote:
a snovi i želje su nam da imamo sve od Texa u našoj biblioteci. I borit ćemo se za naše snove i želje. BigGrin BigGrin


ja vas pratim :)


Hvala ti na podršci, veliki vojskovođo!Smile
channel0
#42 Posted : 22. studenog 2023. 15:23:05(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.9.2015.(UTC)
Posts: 101
Dado A. wrote:
rommel wrote:
Dado R. wrote:
a snovi i želje su nam da imamo sve od Texa u našoj biblioteci. I borit ćemo se za naše snove i želje. BigGrin BigGrin


ja vas pratim :)


Hvala ti na podršci, veliki vojskovođo!Smile

tačnije, nacistički vojskovođo! Angry
rommel
#43 Posted : 23. studenog 2023. 22:15:31(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 8.6.2020.(UTC)
Posts: 12
channel0 wrote:
Dado A. wrote:
rommel wrote:
Dado R. wrote:
a snovi i želje su nam da imamo sve od Texa u našoj biblioteci. I borit ćemo se za naše snove i želje. BigGrin BigGrin


ja vas pratim :)


Hvala ti na podršci, veliki vojskovođo!Smile

tačnije, nacistički vojskovođo! Angry

neću sad o tome svi znaju koliko si se izblamirao
rommel
#44 Posted : 23. studenog 2023. 22:16:29(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 8.6.2020.(UTC)
Posts: 12
Dado A. wrote:
rommel wrote:
Dado R. wrote:
a snovi i želje su nam da imamo sve od Texa u našoj biblioteci. I borit ćemo se za naše snove i želje. BigGrin BigGrin


ja vas pratim :)


Hvala ti na podršci, veliki vojskovođo!Smile


hvala vama na kvalitetnom supportu jer samo tako idemo napred :)
rommel
#45 Posted : 23. studenog 2023. 22:26:16(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 8.6.2020.(UTC)
Posts: 12
Dado A. wrote:
CheddarBob wrote:
Dado R. wrote:
A što se tiče ostaloga, mi smo rekli da ćemo u redovnoj cb biblioteci objaviti sve od Texa što bude moguće. Sad je izbor pao na dvije sjajne priče koje smo već objavili u kolor biblioteci.


Problem je u tome što ste svojedobno rekli da će epizode iz kolor biblioteke na red doći tek nakon što se objavi sve ostalo c/b (najprije idu neobjavljene, pa iskasapljene, pa preostale, itd). Prevedeno, dakle, nikad, jer nakon 17 godina ste/smo tek na 38% redovnih, a Bonelli šiba dalje neumorno.

Kolorce sam uzimao da ne ostanem bez tih epizoda (FOMO), no bio bih se suzdržao da su postojale naznake da će u dogledno vrijeme izići i u redovnoj (za mene superiornoj) biblioteci.

Ali okej, kao što jedan je moj profesor znao reći, Ja reko, ja poreko.


Na činjenično stanje našeg objavljivanja Texa Willera može se gledati i prezentirati ga se - potpuno točno i legitimno - na način kako si ti to učinio, a može se i učiniti i na sljedeći način, također potpuno točno i legitimno:

- Da bismo uhvatili korak s Talijanima u regularnoj seriji ostalo nam je (u ovom trenutku) još samo nešto više od 50-ak brojeva (701-737, 745-756 + 3 bisa). Dodajmo da će ove godine u Italiji izaći još 2 broja + dogodine recimo 13 i to je ukupno cca. 67 brojeva do 31.12.2024.

Naravno, legitimno i točno je na ovaj podatak reći “eh, pa nije to baš malo, ove ćete godine izdati plafon 12 knjiga redovne serije, trebat će vremena za uhvatiti ih”, baš kao što je legitimno reći i da smo “u 2022. objavili 6 knjiga redovne serije, a u 2023. će ih biti minimalno 12 - što je duplo više”.

Na to se - opet potpuno legitimno i točno - može reći “okej, ali u 2024. može opet biti 6 kao u 2022., ili - da se ne ispadne baš potpuni pesimist - 9, što je točno između 6 i 12”, baš kao što se - opet potpuno legitimno i točno - može reći da “u 2024. može biti i duplo više nego u 2023., što su 24 knjige, ili - da se ne ispadne baš potpuni optimist - 18, što je između 12 i 24”.

- Almanahe smo riješili.

- S kolornim specijalcima smo skoro pa ukorak s Talijanima.

- S kolornim gigantima štekamo, to ćemo morati ubrzati.

- S kolornom bibliotekom smo na broju 29, i to ćemo ubrzati.

- S albumima smo ukorak s Talijanima.

- S mladim Texom smo ukorak s Talijanima.

- S maxijima i magazinima još nismo krenuli, bit će vremena i za to.

Naposljetku, uzimajući u obzir sve navedeno, trenutačnoj situaciji našeg objavljivanja Texa Willera može se - još jednom ponavljam, potpuno legitimno i točno - pristupiti na način da se izlazak dviju knjiga koje su prije sedam godina izašle u kolornoj biblioteci predstavi kao vrlo značajna stavka, a može se - opet potpuno legitimno i točno - navesti da smo s puno stvari već ukorak s Talijanima, da smo skoro pa uhvatili već i regularnu seriju te da je potpuno nebitno hoće li neke knjige iz kolorne biblioteke izaći za 7, 10 ili 13 godina jer se, unatoč brojnim izazovima, jasno može vidjeti da se sa svakom novom godinom sve više i više zaokružuje cijela priča.

Ali okej, svatko ima pravo birati svoj način prezentacije.

meni je Tex bio najdraži junak ondašnje zs lms i uvijek sam preferirao duge priče jer to je bio Tex - volio bih da Libellus objavi sve što sam obožavao iz stare serije - i u kolornoj biblioteci i u redovnoj s kojom sam kasno krenuo ali mislim da sam sretan kako sam uspio pohvatati konce tako da nije bilo baš tako tako prekasno i volio bih da se kolorna biblioteka ne zapostavi jer Tex to zaslužuje
channel0
#46 Posted : 24. studenog 2023. 13:45:46(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.9.2015.(UTC)
Posts: 101
rommel wrote:
channel0 wrote:
Dado A. wrote:
rommel wrote:
Dado R. wrote:
a snovi i želje su nam da imamo sve od Texa u našoj biblioteci. I borit ćemo se za naše snove i želje. BigGrin BigGrin


ja vas pratim :)


Hvala ti na podršci, veliki vojskovođo!Smile

tačnije, nacistički vojskovođo! Angry

neću sad o tome svi znaju koliko si se izblamirao

nositi nick nacističkog feldmaršala i pričati drugima kako se blamiraju
nema ni potrebe
sve je jasno
Users browsing this topic
Guest
3 Pages<123
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,076 seconds.