Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages<12
Mister No kolor 40 – “STRELJAČKI VOD”
Dado R.
#21 Posted : 21. studenog 2023. 19:37:00(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
kolaž wrote:
Onaj tko je bojao do sada mogao bi i dalje za Libellus. Stvar je u dogovoru između njih i Bonellija. Vjerujem da je koloriranje dosta jednostavno i brzo, no stvar je naknade za taj posao.

Koloriranje nije jednostavno ni brzo, čak ni neki jednostavan kolor. Zato se za brzinu angažiraju timovi kolorista a naknada za taj posao nije baš mala, naprotiv.

kolaž
#22 Posted : 23. studenog 2023. 9:38:49(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 13.8.2015.(UTC)
Posts: 6
Location: Kumova slama
Ma i mislio sam na grupu ljudi kad sam rekao da je koloriranje brzo i jednostavno. Treba sad vidjeti da li se isplati nastaviti dalje plaćati koloriranje. Da li u Italiji postoje kolorirane epizode koje izlaze u okviru Tex kolor biblioteke ili se one koloriraju za naše tržište? Ne mislim na novu ediciju Tex classic jer je ona počela izlazit kasnije nego li je krenula Libellusova.
Oki
#23 Posted : 23. studenog 2023. 12:50:12(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 213
Man
Location: DUGA RESA
Razmišljao sam i ja o tome kako bi libellus mogao nastaviti kolor Mister Noa uprkos tome što su Talijani odustali, ali teško...unajmiti talijanske koloriste koji su to radili do sada je naučna fantastika jer to sigurno košta previše, a ako bi se okrenuli domaćim snagama, dalo bi se tu naći nekoga tko bi to uradio kvalitetno, pogotovo ako znamo da među nama ima Bonelli entuzijasta koji to već i rade, bojaju stripove samo za sebe iz čiste ljubavi prema Bonelli junacima, no ako bi se to nekome pretvorilo u svakodnevni posao, takve ljude bi trebalo barem donekle pošteno platiti, a to bi kod libellus Mister Noa sa mizernom nakladom od 300 komada rezultiralo znatnim povećanjem cijene izdanja što bi možda u konačnici značilo konačnu propast za kolor Mister Noa.
Dali će i Dado & Dado nakon 53.knjige ipak kao i Talijani odustati od kolor Mister Noa?
...iako je to najrealnija opcija...ja se ne bih kladio na to🤔🤒😁
Oki
#24 Posted : 23. studenog 2023. 12:53:21(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 213
Man
Location: DUGA RESA
Da se ovakva situacija dogodila kod Zagor kolor biblioteke, vjerujem da bi libellus bio puno hrabriji, te bi našao način da nastavi, a ovo sa Mister No kolorom je ipak preveliki rizik.
Dado R.
#25 Posted : 23. studenog 2023. 13:10:05(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Oki wrote:
Da se ovakva situacija dogodila kod Zagor kolor biblioteke, vjerujem da bi libellus bio puno hrabriji, te bi našao način da nastavi, a ovo sa Mister No kolorom je ipak preveliki rizik.

Nema tu priče hrabriji vs manje hrabar, šta god mi na kraju odlučili odluka će biti ista kao da je riječ o Zagoru ili nekom drugom izdanju.
Mislim da možda netko ne shvata doista na koliko malim nakladama mi radimo, ne mislim samo na Mister Noa.
Uzmite neku cifru za koloriranje jedne stranice (recimo u americi se plaća okvirno 100 dolara po stranici) ili se raspitajte koliko bi to koštalo kod provjerenih domaćih kolorista,
pa onda pomnožite s brojem stranica jedne knjige i podijelite s nakladom pa ćete dobiti jasnu sliku koliko bi koštalo koloriranje jedne knjige od 3 epizode.
aeronauticar
#26 Posted : 23. studenog 2023. 13:32:36(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 147
Location: Manaus, Brazil
Tnx Dado. Taj mi je podatak falio. Zagor kolor naklade 400 komada u odnosu na Mister No naklade 300 komada - sasvim svejedno ako se u Italiji ugasi.

Nisam siguran, no vjerujem da je Afrički ciklus u Italiji jedan od popularnijih baš kao i kod nas. Ovo je naravno veliko razočaranje svih nas koji smo ga strpljivo iščekivali, no realnost je očito takva. Ne znam njihovu nakladu, no očito im je postalo neisplativo i serijal je ugašen.
Jedino logično je da tako bude i kod nas. Sad

I ako mogu reći mišljenje, ovaj 160. broj uopće ne želim. Objavili su ga reda radi da se zaokruži cifra, nije u nizu, a pritom se nama ni ne uklapa u 3/1...
Tim 295. brojem kao 160. kolorcem kao da su htjeli reći - nema šanse da nastavimo ikada ovu kolor priču.. Sad
Tužan kraj za moga pilota.. Možda da opet probaju sa pokojom c/b novom pustolovinom.. BigGrin
Paulo Adolfo
#27 Posted : 23. studenog 2023. 17:41:29(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 418
Location: Bar
aeronauticar wrote:
Tnx Dado. Taj mi je podatak falio. Zagor kolor naklade 400 komada u odnosu na Mister No naklade 300 komada - sasvim svejedno ako se u Italiji ugasi.

Nisam siguran, no vjerujem da je Afrički ciklus u Italiji jedan od popularnijih baš kao i kod nas. Ovo je naravno veliko razočaranje svih nas koji smo ga strpljivo iščekivali, no realnost je očito takva. Ne znam njihovu nakladu, no očito im je postalo neisplativo i serijal je ugašen.
Jedino logično je da tako bude i kod nas. Sad

I ako mogu reći mišljenje, ovaj 160. broj uopće ne želim. Objavili su ga reda radi da se zaokruži cifra, nije u nizu, a pritom se nama ni ne uklapa u 3/1...
Tim 295. brojem kao 160. kolorcem kao da su htjeli reći - nema šanse da nastavimo ikada ovu kolor priču.. Sad
Tužan kraj za moga pilota.. Možda da opet probaju sa pokojom c/b novom pustolovinom.. BigGrin


Tuzan kraj i za mog pilota, nemoj ga uzimati cijelog samo za sebe. BigGrin BigGrin
Nadao sam se i ja tom africkom ciklusu, iako sam ga skoro kompletirao u c/b biblioteci. Svakako sam zelio te price i u koloru, ali nema srece. Crying I da, u pravu si, i meni objavljivanje tog 295. broja igleda kao poigravanje, da ne kazem posprdavanje sa citaocima. Bas izgleda kao da je time za sva vremena zapecacena edicija. Angry Onda, pitanje bi moglo da bude i zasto bas taj broj. Confused Ima toliko jednodjelnih prica koje su bolje od "Posljednje granice" da ih je prosto nemoguce sve pobrojati.
Ni ja ne zelim taj 160. broj, u potpunosti se slazem sa tobom. Toliko sam iznerviran cinjenicom da je serijal ugasen, da me uopste ne interesuje taj broj. Naravno, ide podrska Dadama ako ga objave, ali me taj broj ni najmanje ne zanima. Bored
Kad smo kod c/b novih pustolovina, iskreno se nadam da ce ih biti jos. Smile
nenad.nbgd
#28 Posted : 23. studenog 2023. 18:42:09(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 13.2.2023.(UTC)
Posts: 18
Man
Location: Novi Beograd
Velika smo manjina (kako ironično ovo zvuči)... Mislim na ljubitelje/redovne čitaoce/kupce MrNoa.

Jedna od stvari koje me interesuju (ako neko zna ili može da dođe do tog podatka bio bih mu zahvalan) je tiraž kolornog izdanja MrNoa u IT. Čisto da izračunamo koliko smo malo tržište u odnosu na IT (pri tom mislim na celokupno BHMS tržište koje "proguta" 300 primeraka ovog izdanja).

Ne znam... Ostaće velika žal zašto nismo stigli do broja 200 u koloru. Pratio sam (zadnjih meseci naročito) vesti iz IT, nadajući se da će ipak naš omiljeni pilot stići do kraja afričkog ciklusa, ali tržište je dokazalo da je vreme nekih junaka (praktično) prošlo i da su glavni kupci ustvari (uglavnom) samo nostalgičari koji su taj strip kupovali i u vreme kada je originalno i izlazio.

P.S. Zaustavljanjem ovog izdanja mislim da neću morati da kupujem novu Ikea Billy policu. :D

@Gospodo iz Libellusa, šta možemo očekivati od pilota do kraja godine osim dva (i još dva) kolorca?
Dado R.
#29 Posted : 23. studenog 2023. 19:58:21(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Iskreno, ja još ne bih gubio nadu da ćemo jednom ugledati i Afričku sagu u boji. Možda to neće odraditi sadašnji talijanski izdavač, no možda se pojavi netko novi u dogledno vrijeme.
Računam na popularnost koju je MNO imao do broja 200 a posebno na popularnost tih priča. Nemam nikakve informacije, ovo je samo moje subjektivno mišljenje.
Marko R
#30 Posted : 7. prosinca 2023. 14:43:02(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
nenad.nbgd wrote:
Velika smo manjina (kako ironično ovo zvuči)... Mislim na ljubitelje/redovne čitaoce/kupce MrNoa.

Jedna od stvari koje me interesuju (ako neko zna ili može da dođe do tog podatka bio bih mu zahvalan) je tiraž kolornog izdanja MrNoa u IT. Čisto da izračunamo koliko smo malo tržište u odnosu na IT (pri tom mislim na celokupno BHMS tržište koje "proguta" 300 primeraka ovog izdanja).

Ne znam... Ostaće velika žal zašto nismo stigli do broja 200 u koloru. Pratio sam (zadnjih meseci naročito) vesti iz IT, nadajući se da će ipak naš omiljeni pilot stići do kraja afričkog ciklusa, ali tržište je dokazalo da je vreme nekih junaka (praktično) prošlo i da su glavni kupci ustvari (uglavnom) samo nostalgičari koji su taj strip kupovali i u vreme kada je originalno i izlazio.

P.S. Zaustavljanjem ovog izdanja mislim da neću morati da kupujem novu Ikea Billy policu. :D

@Gospodo iz Libellusa, šta možemo očekivati od pilota do kraja godine osim dva (i još dva) kolorca?

Ne znam za tiraž kolor Mr. No-a (koliko sam uspeo da vidim, ne piše ni na unutrašnjim a ni na spoljašnjim koricama, ali možda sam propustio neki deo). Međutim, sudeći po ovom postu, imamo cifru u kolikom tiražu je izlazio kolor Tex (takođe jednom nedeljno): 140000 primeraka. NEDELjNO. Dakle, to je 140000*4 = 560000 prodatih primeraka mesečno. Neka jedan košta 5 €, to je 2800000 € na mesečnom nivou. Ajde da kažemo da je Tex u Italiji ubedljivo najpopularniji, i da Mr. No nema šanse da ima TOLIKI tiraž - ali sve i da je samo TREĆINA ovoga, to je i dalje blizu MILION Evra mesečno.

Prvi Lib Mr. No kolor je izašao 30.07.2021, a najnoviji 40 će uskoro, neka bude sutra 08.12.2023. 862 dana, tj. 28 meseci i 9 dana. Lib izbacuje trobroje, 40*3 = 120 epizoda za 28 meseci, što je otprilike isto 4 epizode mesečno. E, ali Lib trobroj košta 31.84 € (na popustu), znači JEDNA Lib epizoda košta 10 €. I tako dolazimo do 4 jedno-broja mesečno * 300 tiraž svaki * 10 € cena = 12000 € mesečno.

Znači, da bi dostigli gorepomenutih milion Evra mesečno od prodatih Mr. No kolor stripova, JEDNA Lib epizoda bi morala da košta nešto preko 800 €. (4 jedno-broja mesečno * 300 tiraž svaki * 800 € cena = 960000 €). To je 2400 € za sadašnji Lib Mr. No kolor trobroj.
ZoranC
#31 Posted : 7. prosinca 2023. 15:00:31(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 21.9.2013.(UTC)
Posts: 296
Location: Uelzen, Njemacka
Jooj, Marko...
Ja sam bio strastveni matematičar. Sjećam se kad se krajem osnovne ispisivala tabla onim beskrajnim jednačinama i kako ponekad nije bilo dovoljno mjesta pa izbrišem gornje redove da bih završio zadatak.
E, onda dođe novi nastavnik i baci na tablu tako jednu jednačinu u kojoj sve do kraja sve ispravno bješe, a rezultat ispadne 1=2.
Taj me nadmašio.
A ti sada nadmašio njega.
Marko R
#32 Posted : 7. prosinca 2023. 15:07:37(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
ZoranC wrote:
Jooj, Marko...
Ja sam bio strastveni matematičar. Sjećam se kad se krajem osnovne ispisivala tabla onim beskrajnim jednačinama i kako ponekad nije bilo dovoljno mjesta pa izbrišem gornje redove da bih završio zadatak.
E, onda dođe novi nastavnik i baci na tablu tako jednu jednačinu u kojoj sve do kraja sve ispravno bješe, a rezultat ispadne 1=2.
Taj me nadmašio.
A ti sada nadmašio njega.

BigGrin
Mada, mora ovo još malo da se isproverava, možda se provukla neka greška lol... Ali, suma-sumarum - definitivno ne bi billo jeftino da Libellus plaća kolorisanje, sve i da Bonelli to dozvoli.
Users browsing this topic
Guest
2 Pages<12
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,110 seconds.