Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Tex 138 – “KRALJICA ŠIŠMIŠA”
Dado A.
#1 Posted : 28. veljače 2024. 8:19:53(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.664
Location: Makarska
I 138. knjiga regularne Texove biblioteke pod naslovom “KRALJICA ŠIŠMIŠA” također bi se uskoro trebala naći u prodaji, a riječ je o napetoj pustolovini koja je u Italiji izvorno objavljena u ožujku i travnju 2019. godine, u brojevima 701 i 702 redovnog serijala.

Scenarist ove uzbudljive priče u kojoj će se četvorica prijatelja u društvu s Moriscom zaputiti u guste džungle Campechea je iskusni Gianfranco Manfredi, crtački potpis na sve stavio je Alessandro Bocci, još jedan naš stari znanac, a obje naslovnice, kao i obično, potpisuje legendarni Claudio Villa!

Kod tehničkih detalja i dalje nema promjena, format je standardni Bonellijev (160 x 210 mm; 228 stranica; c/b s unutarnjim naslovnicama u boji; tvrde korice), a naklada je 350 primjeraka.

Tradicionalno, popis svih naših izdanja u 2024. godini možete pronaći na sljedećem topicu - http://www.libellus.hr/F...aspx?g=posts&t=2502 - te na kraju još samo informacija da će regularna cijena “Kraljice šišmiša” biti 29,90 €, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete je kupiti po promotivnoj cijeni od 23,92 €.

Bacite pogled:



Dado A.
#2 Posted : 28. veljače 2024. 8:21:08(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.664
Location: Makarska
A evo i nekoliko stranica iznutra:





Paulo Adolfo
#3 Posted : 28. veljače 2024. 15:04:02(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 416
Location: Bar
Podrška vama i za ovo izdanje, ali priča me je jako razočarala kada sam je prvi put čitao. Bored
Možda zato što sam imao baš velika očekivanja, a dobio vrlo malo ili gotovo ništa. Uvijek mi je bilo zanimljivo čitati Texove priče s elementima horora i/ili fantastike, jer je to kod njega, za razliku od dosta drugih junaka, ipak nešto rjeđi slučaj.
Međutim... ova priča definitivno nije u rangu s ostalima kada je ovakva tematika u pitanju. Nazalost. Bar je kod mene tako. Confused
Volio bih da čujem i mišljenja ostalih, zaista me zanima.
Opet kažem, vama palac gore i podrška za ovo izdanje, ništa se ne preskače, naravno. Idemo dalje! Smile
Dok Lester
#4 Posted : 28. veljače 2024. 21:10:17(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Možda si se razočarao zato što si zbog originalnog naslova očekivao vampire, a dobio vampirske šišmiše Smile Smile

Šalu na stranu, ova priča ima dosta manje teksta od Texovog prosjeka, ali definitivno se čita duže od prosjeka zato što (meni uvijek dragi) Bocci naprosto razvaljuje crtežom.
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Paulo Adolfo
#5 Posted : 29. veljače 2024. 14:13:18(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 416
Location: Bar
Biće da si u potpunosti u pravu što se tiče šišmiša. BigGrin LOL
Dobro, ajde, da pokušam još jednom da pročitam priču, mada sumnjam da će se išta promijeniti. Laugh
Bocci odlično crta, tu zaista nema dileme! Smile
brozbiafra
#6 Posted : 1. ožujka 2024. 17:53:41(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 7.1.2015.(UTC)
Posts: 177
Location: Kutina
Paulo Adolfo wrote:
Podrška vama i za ovo izdanje, ali priča me je jako razočarala kada sam je prvi put čitao. Bored
Možda zato što sam imao baš velika očekivanja, a dobio vrlo malo ili gotovo ništa. Uvijek mi je bilo zanimljivo čitati Texove priče s elementima horora i/ili fantastike, jer je to kod njega, za razliku od dosta drugih junaka, ipak nešto rjeđi slučaj.
Međutim... ova priča definitivno nije u rangu s ostalima kada je ovakva tematika u pitanju. Nazalost. Bar je kod mene tako. Confused
Volio bih da čujem i mišljenja ostalih, zaista me zanima.
Opet kažem, vama palac gore i podrška za ovo izdanje, ništa se ne preskače, naravno. Idemo dalje! Smile

I mene je scenario razocarao,prica je lijepo zamisljena,a crtež je fantastican,no ostavio je bas mlak utisak na mene .
Ide sad na jos jedno citanje,pa na police na duže vrijeme BigGrin
Paulo Adolfo
#7 Posted : 1. ožujka 2024. 18:04:05(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 416
Location: Bar
brozbiafra wrote:
Paulo Adolfo wrote:
Podrška vama i za ovo izdanje, ali priča me je jako razočarala kada sam je prvi put čitao. Bored
Možda zato što sam imao baš velika očekivanja, a dobio vrlo malo ili gotovo ništa. Uvijek mi je bilo zanimljivo čitati Texove priče s elementima horora i/ili fantastike, jer je to kod njega, za razliku od dosta drugih junaka, ipak nešto rjeđi slučaj.
Međutim... ova priča definitivno nije u rangu s ostalima kada je ovakva tematika u pitanju. Nazalost. Bar je kod mene tako. Confused
Volio bih da čujem i mišljenja ostalih, zaista me zanima.
Opet kažem, vama palac gore i podrška za ovo izdanje, ništa se ne preskače, naravno. Idemo dalje! Smile

I mene je scenario razocarao,prica je lijepo zamisljena,a crtež je fantastican,no ostavio je bas mlak utisak na mene .
Ide sad na jos jedno citanje,pa na police na duže vrijeme BigGrin


I ja ću tako postupiti. S tim što, bar kako mi se trenutno čini, kod mene će nakon tog drugog čitanja ostati na polici zauvijek, tj. sumnjam da ću ga ikad više otvoriti. LOL LOL BigGrin BigGrin
Dado R.
#8 Posted : 21. ožujka 2024. 11:58:14(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Od večeras u prodaji! BigGrin
mmihoci
#9 Posted : 31. ožujka 2024. 8:41:21(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 525
Location: Koprivnica
Meni je ovo dosta dobro.
Klasična Texova priča kad malo okultnog i metafizičkog je u pitanju odnosno nešto na rubu znanosti.

Crtež baš dobar, posebno šišmiši, jato šišmiša, "kraljice vampirskih šišmiša" i noćni svod.

Naslovnice obje isto tako dobre a odabir naslovnice za knjigu odličan jer s njom ipak knjiga odudara od ostalih.

Možda je naslov trebao biti: "Kraljica vampirskih šišmišsa" ili "Kraljica šišmiša krvopija".

No, dobro je da nije "Kraljica vampira" a i dobro je što se ne radi o vampirima na dvije noge kako je sugerirao orginalni naslov.

Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,077 seconds.