Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Misterove Misterije u MM i City News u NN
danant
#1 Posted : 27. listopada 2011. 16:07:12(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.10.2011.(UTC)
Posts: 201
Man
Location: Novi Sad
Ovo sam uvek želeo da vas pitam a nisam smeo Blushing

Kada ste već uzeli da radite luksuzno izdanje Martin Mistere i Nathan Never, zašto ga onda niste odradili kao i original u Italiji?

1) Ajde kod NN-a City News i nije nešto bitan...u nekim vašim izdanjima je zamenjen tekstovima o trenutnim autorima i crtačima, što je OK

2) Al nikad vam neću oprostiti što u redovnog MM (kojeg kupijem inače) niste stavili Misterove Misterije (a u Gigantu toga ima). Tekstovi su jako poučni idu uz epizodu i predstavljaju neizostavnu celinu sa stripom. Neko neće samo da čita tekstić iz oblačića i gleda sličice, već i da se edukuje... BigGrin šalim se
-----Imam ideju kako da to ispravite: Da u broju 100 (koji će biti u boji), ubacite sve do tada neobjavljene tekstove, odnosno da prevedete sve "Misterove Misterije" do broja 100 i ubacite u jubilaracThumbsUp

3) Pa kako ste samo lepo u Magičnom Vjetru ubacili "Vijesti sa granice" pre svake epizode...
Dado R.
#2 Posted : 27. listopada 2011. 21:14:45(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Zasto nisi smio, mi ne tucemo... mi samo bijemo...BigGrin BigGrin BigGrin

NN City news nije bitan kako sam kazes, tamo su najcesce odgovori talijanskim stripofilima,
a one ilsutacije s crtacima nismo mi ubacivali, tako je bilo u originalu, pa sto je bilo iskoristivo mi smo iskoristili.

Kod MM najveci problem je vremenski odmak, puno toga se pise sukladno vremenu u kojem je objavljeno,
i neke stvari moraju se dosta paziti i u stripu, bas kao kod almanaha gdje tekstovi nisu bili aktualni.
No mozda postoji mogucnost da to jednom sve skupimo i objavimo recimo uz neku knjigu o MMu...Smile
danant
#3 Posted : 28. listopada 2011. 18:15:39(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.10.2011.(UTC)
Posts: 201
Man
Location: Novi Sad
Dado R. wrote:
Zasto nisi smio, mi ne tucemo... mi samo bijemo...BigGrin BigGrin BigGrin

NN City news nije bitan kako sam kazes, tamo su najcesce odgovori talijanskim stripofilima,
a one ilsutacije s crtacima nismo mi ubacivali, tako je bilo u originalu, pa sto je bilo iskoristivo mi smo iskoristili.

Kod MM najveci problem je vremenski odmak, puno toga se pise sukladno vremenu u kojem je objavljeno,
i neke stvari moraju se dosta paziti i u stripu, bas kao kod almanaha gdje tekstovi nisu bili aktualni.
No mozda postoji mogucnost da to jednom sve skupimo i objavimo recimo uz neku knjigu o MMu...Smile

Hvala na odgovoru Dado,
Ali mi iskreno ta vaša priča o "vremenskom odmaku" ne pije baš vodu. (sad nemojte da me bijete molim vas Smile

Čitao sam rubriku "Misterove Misterije" u Dnevnikovim (šklj) izdanjima a i u Veselom Četvrtku i rubrike nemaju veze sa vremenskim periodom. MM se generalno bavi prošlošću. Tako uzmimo primer Misterija Anabel Li (video sam da je to zasledeći "tjedan ponuda"), zašto bi bio zastareo tekst o E.A.Poe ako je pisac živeo pre 200 godina!?

Takođe nisu ni zastarele priče i dodaci u Ludensovom "Zagor Almanahu" ili Strip Agentovom "Priče sa divljeg zapada", i lepo su osveženje koje prate priču. Opet ta banalno-naivna priča ovih navedenih stripova može da prođe i bez tekstualnih dodataka, ali MM nikako...

Gorko sam jednom progutao odgovor koji sam postavio na jednom forumu u vezi vašeg Natan Never Almanaha. Naime kada sam kupio vaš prvi Natan Never Almanah i video da u sredini nema tekstualnih dodataka kao u originalu. Dobro to je zamenjeno tekstovima genijalnog Vlade Tadića - Đoleta (i svaka čast), ali nema onih izvornih tekstova o "Star Treku".
A odgovor je bio (neko mi je od vaših odgovorio): "Problem je vremenski odmak..."Star Trek je zastareo. Pa ko bi to voleo sad da čita" Confused Meni, a i gomili Trekija kojih ima gomila među strip čitaocima, ST nikad neće zastareti - on je klasika!LOL
Dado R.
#4 Posted : 28. listopada 2011. 19:16:38(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Nemoj me uzeti doslovno za rijec, ali mislim da sam dobro napisao sto je razlog bio kod MM tekstova, za almanahe sam siguran...
Preveli smo nekoliko i vidjeli da to nije to. Nema razloga zasto bismo stavili nesto kod nekog junaka a kod drugog ne bismo.
E sad, ne mora se to svakome svidjeti i ne mora se svak sloziti s time, to stoji...Smile

No, neka te ne brine, jednom ce i razni tekstovi naci svoje mjesto, samo treba biti strpljiv...Cool

A za almanah sam jako ponosan na tekstove koji se pisu samo za nase izdanje i uzivam citajuci ih...
Dado A.
#5 Posted : 28. listopada 2011. 19:59:46(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
danant wrote:
Dado R. wrote:
Zasto nisi smio, mi ne tucemo... mi samo bijemo...BigGrin BigGrin BigGrin

NN City news nije bitan kako sam kazes, tamo su najcesce odgovori talijanskim stripofilima,
a one ilsutacije s crtacima nismo mi ubacivali, tako je bilo u originalu, pa sto je bilo iskoristivo mi smo iskoristili.

Kod MM najveci problem je vremenski odmak, puno toga se pise sukladno vremenu u kojem je objavljeno,
i neke stvari moraju se dosta paziti i u stripu, bas kao kod almanaha gdje tekstovi nisu bili aktualni.
No mozda postoji mogucnost da to jednom sve skupimo i objavimo recimo uz neku knjigu o MMu...Smile

Hvala na odgovoru Dado,
Ali mi iskreno ta vaša priča o "vremenskom odmaku" ne pije baš vodu. (sad nemojte da me bijete molim vas Smile

Čitao sam rubriku "Misterove Misterije" u Dnevnikovim (šklj) izdanjima a i u Veselom Četvrtku i rubrike nemaju veze sa vremenskim periodom. MM se generalno bavi prošlošću. Tako uzmimo primer Misterija Anabel Li (video sam da je to zasledeći "tjedan ponuda"), zašto bi bio zastareo tekst o E.A.Poe ako je pisac živeo pre 200 godina!?

Takođe nisu ni zastarele priče i dodaci u Ludensovom "Zagor Almanahu" ili Strip Agentovom "Priče sa divljeg zapada", i lepo su osveženje koje prate priču. Opet ta banalno-naivna priča ovih navedenih stripova može da prođe i bez tekstualnih dodataka, ali MM nikako...

Gorko sam jednom progutao odgovor koji sam postavio na jednom forumu u vezi vašeg Natan Never Almanaha. Naime kada sam kupio vaš prvi Natan Never Almanah i video da u sredini nema tekstualnih dodataka kao u originalu. Dobro to je zamenjeno tekstovima genijalnog Vlade Tadića - Đoleta (i svaka čast), ali nema onih izvornih tekstova o "Star Treku".
A odgovor je bio (neko mi je od vaših odgovorio): "Problem je vremenski odmak..."Star Trek je zastareo. Pa ko bi to voleo sad da čita" Confused Meni, a i gomili Trekija kojih ima gomila među strip čitaocima, ST nikad neće zastareti - on je klasika!LOL


Hm, kad ovako citam, bas kako je i drugi Dado napisao - tko zna, mozda jednom zbilja i napravimo kompilaciju svih tih tekstova. Nije to ni luda ideja.Cool A sto se tekstova u MM i NN almanasima tice, hej, i Djoletovi i Kresini su STRAVA!Smile

Hvala na sugestiji, dao si nam misliti.Cool
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,067 seconds.