Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

5 Pages123>»
Texova kolor biblioteka - informacije
Dado R.
#1 Posted : 24. rujna 2011. 14:20:47(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Evo nas s nekoliko kljucnih informacija za Texovu kolor biblioteku.

U vrijeme kad smo odlucili raditi ovo izdanje i potpisali ugovor, bilo je rijeci o tome da ce se u Italiji raditi 50 knjiga, odnosno prvih 100 epizoda.
Tako smo i mi u svoj izdavacki plan uvrstili tih 50 knjiga, s namjerom da to objavimo u nekom razumnom roku, s 6-7 knjiga godisnje.
Medjutim, zahvaljujuci odlicnoj prodaji, u Italiji su nekoliko puta prosirili broj knjiga koje ce objaviti i u konacnici dosli u situaciju
da su skoro stigli svoja redovna izdanja.
I tako su od pocetno zamisljenih 50 dosli do ukupno 239 knjiga.
Naravno, to je poremetilo nase planove jer umjesto 50 sad postoji 239 knjiga za koje nismo u pocetku mogli znati,
a mi nismo ni blizu u mogucnosti pratiti tjedni ritam izdavanja kakav je bio u Italiji.
Samo usporedbe radi, njihova jedna knjiga prodavala se tjedno u 140000 primjeraka dok mi tiskamo svega 500 primjeraka.

Stoga smo se odlucili drzati nasega prvog plana i objaviti ukupno 50 knjiga.
S tim da ce prvih 12 knjiga ostati epizode po redu, kao svojevrstan uvod u tu biblioteku, a u preostalim knjigama objavit cemo najvece i najbolje Texove pustolovine.
Plan nam je tu biblioteku na taj nacin objaviti i zaokruziti u iducih 5-6 godina.
Vjerujemo da ce ova informacija biti zanimljiva vec postojecim citateljima kao i onima koji ce to tek postati.

Za sve dodatne informacije i pitanja, naravno, tu smo...
kasper
#2 Posted : 24. rujna 2011. 15:19:44(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 587
Plan da se objavi prvih 12 koloraca je OK. Epizode posle su realno veliko smaranje, tiraz bi verovatno otisao nizbrdo, a to vreme biste mogli utrositi i na zanimljivije stripove.
Sa kojom epizodom biste zavrsili te uvodne price?

Ovo oko TOP epizoda u kolorcima, jel odluka definitivna?

Evo jedan od predloga za TOP (ne vezano de ce ici):
http://www.ubcfumetti.com/tx/497.htm
Dado R.
#3 Posted : 24. rujna 2011. 15:41:23(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Ne znam napamet koja je to zadnja epizoda iz 12. knjige, morat cu provjeriti.
Da, odluka je definitivna za TOP epizode...
A o tim epizodama imat cemo vremena pricati...Smile
kasper
#4 Posted : 24. rujna 2011. 15:42:38(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 587
Dado R. wrote:

A o tim epizodama imat cemo vremena pricati...Smile



BigGrin
Dado A.
#5 Posted : 24. rujna 2011. 15:55:55(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.612
Location: Makarska
kasper wrote:
Dado R. wrote:

A o tim epizodama imat cemo vremena pricati...Smile



BigGrin



Duga je zima...Smile
Kit Carson
#6 Posted : 24. rujna 2011. 16:09:41(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 570
Man
Location: Nis Srbija
Za sada bez dobrog komentara.
Cekam specijalce Mister Noa i Marti Misterije.
kasper
#7 Posted : 24. rujna 2011. 16:17:39(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 587
Samo da dodam da bih vise voleo da TOP ide bez kolora, format moze ostati kao kolorac.
Kit Carson
#8 Posted : 24. rujna 2011. 16:43:34(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 570
Man
Location: Nis Srbija
Meni se to sveukupno i ne svidja.

1) Ne volim preskoke (od 12. knjige na ?). Zasto? Ove su knjige veceg formata i ne mogu da je stavim do 12. knjige jer hronoloski ne spada tu, a ne mogu ni da je stavim na mesto koje treba da bude jer ce biti veceg formata od ostalih.Mad
2) Na taj nacin cemo ostati bez naslovnica iz Texovih TOP epizoda.
3) Cak ni to mesanje kolora (sto rece Kasper) mi se ne svidja. Pola epizoda ce mi biti u koloru, a pola CB.Unsure

Verovatno cu se setiti jos necega BigGrin , ali ovo su za mene dovoljni razlozi da razmislim da li cu kupiti 13. knjigu.Huh
Cekam specijalce Mister Noa i Marti Misterije.
Dado A.
#9 Posted : 24. rujna 2011. 16:46:25(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.612
Location: Makarska
kasper wrote:
Samo da dodam da bih vise voleo da TOP ide bez kolora, format moze ostati kao kolorac.


U kolor biblioteci ide sve u koloru.Cool
Dado R.
#10 Posted : 24. rujna 2011. 17:12:07(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Kit Carson wrote:
Meni se to sveukupno i ne svidja.

1) Ne volim preskoke (od 12. knjige na ?). Zasto? Ove su knjige veceg formata i ne mogu da je stavim do 12. knjige jer hronoloski ne spada tu, a ne mogu ni da je stavim na mesto koje treba da bude jer ce biti veceg formata od ostalih.Mad
2) Na taj nacin cemo ostati bez naslovnica iz Texovih TOP epizoda.
3) Cak ni to mesanje kolora (sto rece Kasper) mi se ne svidja. Pola epizoda ce mi biti u koloru, a pola CB.Unsure

Verovatno cu se setiti jos necega BigGrin , ali ovo su za mene dovoljni razlozi da razmislim da li cu kupiti 13. knjigu.Huh

Mislim da vi to niste najbolje razumjeli, odnosno da ste poprilicno krivo razumjeli.Smile

Kad pricamo o TOP epizodama, ili najvecim pustolovinama, zaboravite ono sto smo o tome pricali za redovnu biblioteku, ovo nije TO, samo u koloru.
Ovdje pricamo o kolor biblioteci. Ovo o cemu mi pricamo je da Tex kolor nece vise biti biblioteka s XY knjiga, redovna serija redom od 1 pa naprijed,
vec to postaje nesto kao The best of - u koloru. S tim da je prvih 12 knjiga redovno, kao uvod a onda ostale knjige idu najvece pustolovine.
I ta biblioteka je onda zaokruzena na 50 knjiga. Dakle dobit ces prve epizode kao uvodne plus najbolje price a sve u koloru.

Nemojte mijesati to s redovnom bibliotekom i redovnim knjigama koje idu crno-bijele i s originalnim naslovnicama.
Tu nas plan i dalje ostaje isti. Dakle, cilj nam je objaviti kompletnu Texovu bibiloteku, crno-bijelu kako i je prvo izvorno, uz originalne naslovnice.
I prvo smo krenuli na neobjavljene, pa kad njih jednom zatvorimo onda ce red doci na one kojima je puno stranica izbaceno kod dnevnika
i najvece pustolovine, u ovom slucaju te najbolje ce biti crno-bijele i s originalnim naslovnicama unutra. I nakon toga ostatak...
Tako smo uvijek govorili, kad nas je netko pitao sto cemo kad objavimo sve neobjavljene, i tako ostaje i dalje.
TOP epizode u redovnoj biblioteci nikad nisu zamisljene kao posebni serijal, vec samo sto cemo raditi iduce kad objavimo neobjavljene.
A sami znate da sad ima jos dosta toga neobjavljenog.

U konacnici oni koji kupuju sve Texove knjige trebali bi imati kompletan crno-bijeli serijal, s originalnim naslovnicama,
plus ovo sto smo gore spomenuli najvece pustolovine i u koloru. Tako da nista nece nedostajati.
Dado R.
#11 Posted : 24. rujna 2011. 17:20:18(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
E sad neka mi kaze bilo koji Texofil da mu nije draze imati the best of Tex kolor biblioteku u 50 knjiga, koje ce se objaviti u iducih 5-6 godina,
nego kompletnog Texa u boji koji se ralno moze objaviti tek u iducih 35-40 godina. Sto je za citatelje bolja opcija?Smile

Da su u startu Italijani rekli da ce raditi kompletnog Texa, mi vjerojatno u startu ne bismo to radili ili bismo se u startu odlucili
za ovo za sto smo se sada odlucili. Mislim da je ovo najbolja opcija...
Kit Carson
#12 Posted : 24. rujna 2011. 17:20:52(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 570
Man
Location: Nis Srbija
Dado R. wrote:



U konacnici oni koji kupuju sve Texove knjige trebali bi imati kompletan crno-bijeli serijal, s originalnim naslovnicama,
plus ovo sto smo gore spomenuli najvece pustolovine i u koloru. Tako da nista nece nedostajati.
Smile
Dobra ti je konacnica, samo mene stra' da ne bude pre moja konacnica nego Texova.Blushing BigGrin BigGrin BigGrin
Cekam specijalce Mister Noa i Marti Misterije.
Dado R.
#13 Posted : 24. rujna 2011. 17:27:57(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Kit Carson wrote:
Dado R. wrote:



U konacnici oni koji kupuju sve Texove knjige trebali bi imati kompletan crno-bijeli serijal, s originalnim naslovnicama,
plus ovo sto smo gore spomenuli najvece pustolovine i u koloru. Tako da nista nece nedostajati.
Smile
Dobra ti je konacnica, samo mene stra' da ne bude pre moja konacnica nego Texova.Blushing BigGrin BigGrin BigGrin


Pa upravo zbog toga i jesmo odlucili da u koloru objavimo najvece pustolovine u 50 knjiga i u iducih 5-6 godina,
da na miru nakon toga mozes otici u nebeske pasnjake...BigGrin BigGrin

A redovne epizode, sad radimo oko 25-30 njihovih epizoda godisnje, a ubuduce ce biti i vise kad se zavrse neki serijali i otvori se prostora...

Kit Carson
#14 Posted : 24. rujna 2011. 17:40:03(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 570
Man
Location: Nis Srbija
Dado R. wrote:





A redovne epizode, sad radimo oko 25-30 njihovih epizoda godisnje, a ubuduce ce biti i vise kad se zavrse neki serijali i otvori se prostora...


Pa to cekam da kazes!Drool Drool Drool Znaci od MaFesta mozemo ocekivati ubrzanje Texa (kad se zavrsi MV).Flapper

A ovo da li objavljujete 25-30 godisnje, ne mogu da proveravam. Zato imam coveka koji prati to i zna bolje vase planove i od vas samih. BigGrin Sad ce se javi on, pa cemo da vidimo da li ce da potvrdi tvoje reci.BigGrin
Cekam specijalce Mister Noa i Marti Misterije.
Tex Willer
#15 Posted : 24. rujna 2011. 17:43:38(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Kit Carson wrote:
Dado R. wrote:





A redovne epizode, sad radimo oko 25-30 njihovih epizoda godisnje, a ubuduce ce biti i vise kad se zavrse neki serijali i otvori se prostora...


Pa to cekam da kazes!Drool Drool Drool Znaci od MaFesta mozemo ocekivati ubrzanje Texa (kad se zavrsi MV).Flapper

A ovo da li objavljujete 25-30 godisnje, ne mogu da proveravam. Zato imam coveka koji prati to i zna bolje vase planove i od vas samih. BigGrin Sad ce se javi on, pa cemo da vidimo da li ce da potvrdi tvoje reci.BigGrin


Laze, kratko i jasnoFlapper
Ova godina je bila susna i to poprilicno (smajli koji se mrsti vise nego svi ovi sto ih imate da se mrste ovde zajedno).
Kit Carson
#16 Posted : 24. rujna 2011. 17:45:18(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 570
Man
Location: Nis Srbija
Tex Willer wrote:


Laze, kratko i jasnoFlapper


Znao sam!Devil Baseball
Cekam specijalce Mister Noa i Marti Misterije.
Tex Willer
#17 Posted : 24. rujna 2011. 17:48:15(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Dado R. wrote:
Kit Carson wrote:
Dado R. wrote:



U konacnici oni koji kupuju sve Texove knjige trebali bi imati kompletan crno-bijeli serijal, s originalnim naslovnicama,
plus ovo sto smo gore spomenuli najvece pustolovine i u koloru. Tako da nista nece nedostajati.
Smile
Dobra ti je konacnica, samo mene stra' da ne bude pre moja konacnica nego Texova.Blushing BigGrin BigGrin BigGrin


Pa upravo zbog toga i jesmo odlucili da u koloru objavimo najvece pustolovine u 50 knjiga i u iducih 5-6 godina,
da na miru nakon toga mozes otici u nebeske pasnjake...BigGrin BigGrin

A redovne epizode, sad radimo oko 25-30 njihovih epizoda godisnje, a ubuduce ce biti i vise kad se zavrse neki serijali i otvori se prostora...



Zajebi ti njemu da objasnjavas, on ionako nece jos dugo da bude kupac LL izdanja (par godina jos i to je to).

Nego ti meni onako skroz koncizno sad odgovori.
SVE, ali SVE ide i crno/belo kad se bude moglo i bice objavljeno sve od Texa kao sto smo i pricali ovde pre jedno godinu dana?
Kolor dodje kao slag na tortu, a mozda i njega povezete nekad pa da bude jedna zaokruzena celina?
To bi bilo idealno resenje, jer ja bi Texa i u nekoj grey varijanti pored c/b i kolora, znaci uzimam sve, ali da se ne miksuju epizode pa da neke imam samo u koloru a ne i c/b sa Galepovim naslovnicama kako Bog zapovedaSmile
Dado R.
#18 Posted : 24. rujna 2011. 17:49:52(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Kit Carson wrote:
Tex Willer wrote:


Laze, kratko i jasnoFlapper


Znao sam!Devil Baseball

Ma pusti njega, stalno kuka kao stara skvo i onda se vadi kako je zabrinut za tebe...BigGrin BigGrin
4 knjige su vec objavljene, 2 su iduci tjedan a do kraja godine je jos ihohoho vremena...Smile
Dado R.
#19 Posted : 24. rujna 2011. 17:51:38(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Tex Willer wrote:
Dado R. wrote:
Kit Carson wrote:
Dado R. wrote:



U konacnici oni koji kupuju sve Texove knjige trebali bi imati kompletan crno-bijeli serijal, s originalnim naslovnicama,
plus ovo sto smo gore spomenuli najvece pustolovine i u koloru. Tako da nista nece nedostajati.
Smile
Dobra ti je konacnica, samo mene stra' da ne bude pre moja konacnica nego Texova.Blushing BigGrin BigGrin BigGrin


Pa upravo zbog toga i jesmo odlucili da u koloru objavimo najvece pustolovine u 50 knjiga i u iducih 5-6 godina,
da na miru nakon toga mozes otici u nebeske pasnjake...BigGrin BigGrin

A redovne epizode, sad radimo oko 25-30 njihovih epizoda godisnje, a ubuduce ce biti i vise kad se zavrse neki serijali i otvori se prostora...



Zajebi ti njemu da objasnjavas, on ionako nece jos dugo da bude kupac LL izdanja (par godina jos i to je to).

Nego ti meni onako skroz koncizno sad odgovori.
SVE, ali SVE ide i crno/belo kad se bude moglo i bice objavljeno sve od Texa kao sto smo i pricali ovde pre jedno godinu dana?
Kolor dodje kao slag na tortu, a mozda i njega povezete nekad pa da bude jedna zaokruzena celina?
To bi bilo idealno resenje, jer ja bi Texa i u nekoj grey varijanti pored c/b i kolora, znaci uzimam sve, ali da se ne miksuju epizode pa da neke imam samo u koloru a ne i c/b sa Galepovim naslovnicama kako Bog zapovedaSmile


Tako je, SVE ide crno-bijelo, s originalnim naslovnicama, a kolor s najboljim epizodama je slag na tortu...
Tex Willer
#20 Posted : 24. rujna 2011. 17:54:11(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Dado R. wrote:

Tako je, SVE ide crno-bijelo, s originalnim naslovnicama, a kolor s najboljim epizodama je slag na tortu...


E tako, sad si mi opet simpaticanBigGrin

Users browsing this topic
Guest
5 Pages123>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,144 seconds.