Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

5 Pages<1234>»
Texova kolor biblioteka - informacije
Dado R.
#21 Posted : 24. rujna 2011. 17:56:36(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
A za Carsona cemo nakon 12. knjige Tex kolora napraviti po 1 komad Legs, koju obozava...BigGrin BigGrin BigGrin
Kit Carson
#22 Posted : 24. rujna 2011. 18:09:18(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 570
Man
Location: Nis Srbija
Dado R. wrote:

4 knjige su vec objavljene, 2 su iduci tjedan a do kraja godine je jos ihohoho vremena...Smile

Te 4 knjige su ukupno 9,5 talijanskih izdanja + ove dve neka budu otprilike 4,5. To mu dodje 14. Znaci, do kraja godine treba da budu jos 11 do 16 talijanskih izdanja, sto ce reci jos nekih 5-6 knjiga. Aj ce vidimo!Flapper

Inace, umesto obecane Legs (koju mogu da gledam, ali ne mogu da citam BigGrin ) izdajte bolje PIBD.Drool
Cekam specijalce Mister Noa i Marti Misterije.
Dado R.
#23 Posted : 24. rujna 2011. 18:45:18(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Eh, a sad se potrefile neke malo tanje knjige, ali inace prosjek je oko 260 stranica, a bit ce jos knjiga s 380+ stranica...Smile
Tex Willer
#24 Posted : 24. rujna 2011. 19:18:37(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Dado R. wrote:
Eh, a sad se potrefile neke malo tanje knjige, ali inace prosjek je oko 260 stranica, a bit ce jos knjiga s 380+ stranica...Smile


Od novih epizoda naredna knjiga obuhvata 2 epizode, posle toga ide ona jedna kolor (to je 7 novih ove godine).
Znaci trebalo bi jos 5 novih knjiga da bar 2 vroja budemo brzi od Italijana ove godine jer posle slede 3 pa 2 i opet 2.
Kad bi to odradili pa da moze Carson da umre na miruBigGrin
76
#25 Posted : 24. rujna 2011. 19:29:09(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 319
Location: Zagreb
Hmm, treba sad dobro razmislit': uzimat' Texa u koloru nakon 12. knjige ili ne?
Sidin i radin.
Kit Carson
#26 Posted : 24. rujna 2011. 19:30:26(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 570
Man
Location: Nis Srbija
76 wrote:
Hmm, treba sad dobro razmislit': uzimat' Texa u koloru nakon 12. knjige ili ne?

Mozda je bolje pitanje: Izdavati Texa u koloru nakon 12. knjige ili ne? Confused
Cekam specijalce Mister Noa i Marti Misterije.
Dok Lester
#27 Posted : 24. rujna 2011. 19:34:58(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Pa mislim da barem to nije problem odlučiti (naročito takvom Texoljupcu BigGrin BigGrin ) budući da će trebati još godine dok se popune rupe u c/b biblioteci samim time što Talijani godišnje izbacuju 12 brojeva, a Ludens 6 + VČ 3 (ili 4) pa nije riječ samo o popunjavanju starih rupa nego i sustizanju Talijana. U međuvremenu, možete uživati u best of epizodama u novom ruhu.
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Tex Willer
#28 Posted : 24. rujna 2011. 19:46:52(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Dok Lester wrote:
Pa mislim da barem to nije problem odlučiti (naročito takvom Texoljupcu BigGrin BigGrin ) budući da će trebati još godine dok se popune rupe u c/b biblioteci samim time što Talijani godišnje izbacuju 12 brojeva, a Ludens 6 + VČ 3 (ili 4) pa nije riječ samo o popunjavanju starih rupa nego i sustizanju Talijana. U međuvremenu, možete uživati u best of epizodama u novom ruhu.


Nije on toliki Texoljubac, ja sam tajBigGrin
Kod mene nema dileme, koja god varijanta da se izbaci uzimam, treba razmisliti da se odrade giganti u boji.
Prvo, zato sto je prevod u SA uglavnom kriminalan (mislim na one tete, mrzi me da im pamtim imena).
Drugo, zato sto su mnogi brojevi rasprodati i verujem da bi se prodavalo solidno.
Tex Willer
#29 Posted : 24. rujna 2011. 19:52:14(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Evo sracunao sam i sto se tice novih epizoda koliko bi trebalo da se ide godisnje.
Do aktuelnog broja u Italiji ima tri solo epizopde (2 jubilarca u boji i jedna c7b), tri trodelne i sve ostale su dvodelne.
Sto znaci da je prosdek tacno 2 epizode po knjizi.
Znaci, potrebno je minimum 7-8 novih knjiga godisnje da bi ih pristizaliCool
zosko
#30 Posted : 24. rujna 2011. 20:25:54(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 9
u novi koncept kolor biblioteke poradi sinergijskih efekata najbolje bi bilo samo ubaciti 'c/b' texove koje ste vec izdali. iako bi cetvorobojno izdanje umjesto ful kolora bilo idealno t.j. ono sto ti stripovi stvarno zasluzuju.
Mr.Tiger Jack
#31 Posted : 24. rujna 2011. 20:41:57(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 18
Location: leskovac
Dado R. wrote:
Tex Willer wrote:
Dado R. wrote:
Kit Carson wrote:
Dado R. wrote:



U konacnici oni koji kupuju sve Texove knjige trebali bi imati kompletan crno-bijeli serijal, s originalnim naslovnicama,
plus ovo sto smo gore spomenuli najvece pustolovine i u koloru. Tako da nista nece nedostajati.
Smile
Dobra ti je konacnica, samo mene stra' da ne bude pre moja konacnica nego Texova.Blushing BigGrin BigGrin BigGrin


Pa upravo zbog toga i jesmo odlucili da u koloru objavimo najvece pustolovine u 50 knjiga i u iducih 5-6 godina,
da na miru nakon toga mozes otici u nebeske pasnjake...BigGrin BigGrin

A redovne epizode, sad radimo oko 25-30 njihovih epizoda godisnje, a ubuduce ce biti i vise kad se zavrse neki serijali i otvori se prostora...



Zajebi ti njemu da objasnjavas, on ionako nece jos dugo da bude kupac LL izdanja (par godina jos i to je to).

Nego ti meni onako skroz koncizno sad odgovori.
SVE, ali SVE ide i crno/belo kad se bude moglo i bice objavljeno sve od Texa kao sto smo i pricali ovde pre jedno godinu dana?
Kolor dodje kao slag na tortu, a mozda i njega povezete nekad pa da bude jedna zaokruzena celina?
To bi bilo idealno resenje, jer ja bi Texa i u nekoj grey varijanti pored c/b i kolora, znaci uzimam sve, ali da seThumpUp ne miksuju epizode pa da neke imam samo u koloru a ne i c/b sa Galepovim naslovnicama kako Bog zapovedaSmile


Tako je, SVE ide crno-bijelo, s originalnim naslovnicama, a kolor s najboljim epizodama je slag na tortu...

bravo dadiki!Smile
uvek sam bio za texa od keca u crno-beloj verziji,a tek sad zvanicno je potvrdjeno moje misljenje.
kupio sam prvog kolorca,al s nedostatkom love jer je hiperprodukcija uzela maha nisam uspeo da nastavim s ovim izdanjem.mase izdanja haraju,a ja nikako da dobijem na loto-u.mora se oprobam s poker.LOL
Curumo
#32 Posted : 24. rujna 2011. 21:24:03(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 237
Location: Angrenost (blizu Splita sela)
neverovatno. ova niška kamila samo kuka, a Dado mi sinoc kaže da je ova odluka najviše donesena zarad njega.
kaže, će čovek da umre skoro, bar da koju najbolju epizodu vidi, a u tim godinama ionako ne razaznaje boje pa ce mu dođe kao c/b biblioteka.
a sad je našo i da mu se dimenzionalno neće da poklapa, ma vidi ti njega, ko da to primećuje uopšte.
Flapper Flapper

nego, ovo znaci da na samom kraju c/b biblioteke idu NAJGORE texove epizode, eh... THE WORST OFF bibliotekaBigGrin
znam, znam, nema najgorih ni losih texova, samo dobri, odlicni i remek-djelaFlapper
znaci ovako za c/b:

1. neobjavljene
2. iskasapljene
3. najbolje
4. one koje ne spadaju pod 1., 2. i 3.
+ uza sve to najnovije talijanske

Nice view from hell.
dr. westax
#33 Posted : 24. rujna 2011. 21:43:25(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 166
Man
Location: Rijeka, Hrvatska
Drugim riječima Texova kolor biblioteka je teški promašaj i bacanje novca! Mad Mad
Kit Carson
#34 Posted : 24. rujna 2011. 22:01:25(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 570
Man
Location: Nis Srbija
@ Curumo

Eto konacno dobra ideja i od tebe - da se paralelno sa ostalim pokrene edicija THE WORST OFF biblioteka.BigGrin BigGrin BigGrin To cu sigurno kupovati.Smile

Zbog takve ideje zanemaricu one insinuacije na moj racun.Devil Ili ti mozda ipak posaljem Mortija...Glare ...videcu...Laugh Laugh Laugh
Cekam specijalce Mister Noa i Marti Misterije.
Dado R.
#35 Posted : 24. rujna 2011. 23:18:32(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
dr. westax wrote:
Drugim riječima Texova kolor biblioteka je teški promašaj i bacanje novca! Mad Mad

Volio bih cuti zasto? Ja se uvijek stavljam u ulogu kolekcionara u ovom slucaju i Texofila, sto oboje u ovom slucaju jesam.
Bas zbog toga me zanima zasto ti je ovo promasaj i bacanje novaca.
Ponovit cu, izvorno je to zamisljeno kao 50 knjiga. Talijani su imali 140 tisuca razloga da nastave dalje i objave jos vise knjiga
i na kraju objave ukupno 239. I naravno cijeli pocetni koncept padne u vodu, i to ne nasom odlukom.
I onda ja prvo sebe pitam, sto bih zelio radje imati Tex kolor biblioteku s najjboljim epizodama, u 50 knjiga u iducih 5-6 godina
ili Tex kolor biblioteku u 239 knjiga u iducih 30 godina? I pitanje je bi li ta biblioteka isto bila kompletna...
Jer u tih 239 knjiga mislim da je to 610 epizoda. Mi nemamo pojma hoce li oni to ikad nastaviti poslije, kao sto nismo imali
pojma da ce raditi toliko knjiga. I u svakom slucaju ja sam kao kolekcionar i texofil apsolutno i iskljucivo za prvu opciju.

Sad kad vec znam da ce ta biblioteka u sebi imati najvece pustolovine poput Carsonove prosloti, i slicnih epizoda, a sve u koloru,
onda je meni ta biblioteka za prste polizati. I ne samo da je to za one koji vole Texa, vec su to vrhunske epizode i sjajna kolekcija
za citati i onima kojima inace Tex nije bas toliko pri srcu i nije prvi odabir od junaka...

Evo ja sam ti obrazlozio argumentirano zasto smatram da je to sjajno, sad bih volio cuti i tvoje misljenje zbog cega je to tebi teski promasaj?

Dado R.
#36 Posted : 24. rujna 2011. 23:21:16(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Kit Carson wrote:
@ Curumo

Eto konacno dobra ideja i od tebe - da se paralelno sa ostalim pokrene edicija THE WORST OFF biblioteka.BigGrin BigGrin BigGrin To cu sigurno kupovati.Smile

Zbog takve ideje zanemaricu one insinuacije na moj racun.Devil Ili ti mozda ipak posaljem Mortija...Glare ...videcu...Laugh Laugh Laugh


Ne zaboravi one epizode koje je dnevnik objavio vise-manje kompletne, a medju njima isto ima odlicnih epizoda a nece sve moci ici odmah vec ce ostati pri kraju...
Mozda se cini dugo, je dugo je to vremena i treba se jos dosta raditi, medjutim, ima da ti to dozivis, pa kud puklo da puklo...BigGrin BigGrin
Curumo
#37 Posted : 25. rujna 2011. 0:06:53(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 237
Location: Angrenost (blizu Splita sela)
vidi vraga, imas pravo.

međutim, meni su bas drage one epizode (vecina smjestena od otprilike 40 do 80 broja), prilicno su kratke, naivne, i iako mozda među najlosijima, imaju neku draž. one su i glavni krivac sto tex kod nas nije uhvatio zamah: umjesto da nastavi, dnevnik je u ranim osamdesetima krenuo s njima nakon sto ih je prije bio preskocio, dok je sa zagorom picio rame uz rame s friskim talijanskima.
Nice view from hell.
kasper
#38 Posted : 25. rujna 2011. 5:07:35(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 587
Jel TOP edicija ukljucuje i Gigante?
Posle svega ovde ispricanog, meni se cini da je color edicija (postala) pun pogodak Smile
Tex Willer
#39 Posted : 25. rujna 2011. 8:02:17(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
kasper wrote:
Jel TOP edicija ukljucuje i Gigante?
Posle svega ovde ispricanog, meni se cini da je color edicija (postala) pun pogodak Smile


I meni, na ovakav nacin kad se ne ostecuje na taj nacin crno/bela edicija i legendarne Galepove naslovnice ovo stvarno dodje kao slag na tortuSmile

Drugo, slazem se da bi trebalo razmisliti o gigantima.

Trece, da li gresku sto se tice jubilaraca koji nisu izasli u boji ispraviti u kolor ili regularnoj biblioteci?
Ali, ja te epizode dozivljavam kao neobjavljene jer nisu objavljene onako kako treba.
dr. westax
#40 Posted : 25. rujna 2011. 10:04:49(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 166
Man
Location: Rijeka, Hrvatska
Dado R. wrote:
dr. westax wrote:
Drugim riječima Texova kolor biblioteka je teški promašaj i bacanje novca! Mad Mad

Volio bih cuti zasto? Ja se uvijek stavljam u ulogu kolekcionara u ovom slucaju i Texofila, sto oboje u ovom slucaju jesam.
Bas zbog toga me zanima zasto ti je ovo promasaj i bacanje novaca.
Ponovit cu, izvorno je to zamisljeno kao 50 knjiga. Talijani su imali 140 tisuca razloga da nastave dalje i objave jos vise knjiga
i na kraju objave ukupno 239. I naravno cijeli pocetni koncept padne u vodu, i to ne nasom odlukom.
I onda ja prvo sebe pitam, sto bih zelio radje imati Tex kolor biblioteku s najjboljim epizodama, u 50 knjiga u iducih 5-6 godina
ili Tex kolor biblioteku u 239 knjiga u iducih 30 godina? I pitanje je bi li ta biblioteka isto bila kompletna...
Jer u tih 239 knjiga mislim da je to 610 epizoda. Mi nemamo pojma hoce li oni to ikad nastaviti poslije, kao sto nismo imali
pojma da ce raditi toliko knjiga. I u svakom slucaju ja sam kao kolekcionar i texofil apsolutno i iskljucivo za prvu opciju.

Sad kad vec znam da ce ta biblioteka u sebi imati najvece pustolovine poput Carsonove prosloti, i slicnih epizoda, a sve u koloru,
onda je meni ta biblioteka za prste polizati. I ne samo da je to za one koji vole Texa, vec su to vrhunske epizode i sjajna kolekcija
za citati i onima kojima inace Tex nije bas toliko pri srcu i nije prvi odabir od junaka...

Evo ja sam ti obrazlozio argumentirano zasto smatram da je to sjajno, sad bih volio cuti i tvoje misljenje zbog cega je to tebi teski promasaj?



Mislim da ste u Texovu kolor biblioteku uletili malo prerano i sada tražite kako izaći iz nje tj. našli ste način.
Osim toga moje mišljenje je da Tex zaslužuje da se objavi onako kako je originalno izlazio, dakle c/b i boja za one epizode koje su išle takve.
Sve ove ostale perverzije sa dodatnim koloriranjem su mi nepotrebno.
Nije to sada usmjereno samo prema vama nego to opcenito smatram takvim. Isto tako bi mislio da sada netko počne objavljivati Zagora u koloru ili ne daj bože Nathan Nevera ili nešto deseto.
Recimo da sam prije znao da će te objaviti sve Texove epizode c/b kako i zaslužuje, vjerujem da se ne bih ni uvlačio u kolor biblioteku.
Users browsing this topic
Guest (2)
5 Pages<1234>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,142 seconds.