Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

29 Pages«<34567>»
Ponude tjedna!
kit teller
#81 Posted : 24. listopada 2011. 7:47:53(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.7.2011.(UTC)
Posts: 147
Man
Location: Slovenija
završena je još jedna ponuda dana!
idemo dalje!
dr. westax
#82 Posted : 24. listopada 2011. 9:15:33(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 166
Man
Location: Rijeka, Hrvatska
andi wrote:
Također, ponuda tjedna nije niti nagrada za redovite kupce jer oni zasigurno već imaju te naslove. Zapravo, ovo je za njih svojevrsta "kazna" i kao da poručujete - "vidite, mogli ste to i mnogo jeftinije kupiti, tko vam je kriv kad se žurite". A zaboravljate da smo mi redoviti kupci koji uzimamo izdanja paralelno sa njihovim izlaženjem zapravo razlog što vi postojite i poslujete sa (dobrim) profitom. Jedina nagrada koju mi imamo je onih 15-ak kuna popusta koji vrijedi prvih mjesec i pol dana novog naslova, što zapravo i nije mnogo vremena jer s obzirom na broj izdanja koja pratim nekad "zakasnim" s ovim popustom koji dan i platim punu cijenu. I da, zapravo jedina satisfakcija koju imam je da ne moram obraćati pažnju na rasprodane naslove (što se ponekad ipak desi pa izvisim za neke naslove kao što je najnoviji slučaj sa Dylan Dog kolorom).


Rješenje je poseban popust za redovne kupce. Nešto kao klub čitatelja.
Tada ne bi ni gledao ponudu tjedna i ne bi je doživljavao kao "kaznu".
split85
#83 Posted : 24. listopada 2011. 9:30:40(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
kit teller wrote:
završena je još jedna ponuda dana!
idemo dalje!

I to kako je završila Smile
Znam samo da san naručija i iša san vidit je li na naslovnici registriralo da san kupija i više ništa nije bilo, u 00:01 Confused
kit teller
#84 Posted : 24. listopada 2011. 9:48:17(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.7.2011.(UTC)
Posts: 147
Man
Location: Slovenija
da nije greška na sajtu? ipak se valjda nije prodalo 5 kompleta u minuti?
onda treba to nazvati ponuda minute.
Dermentor
#85 Posted : 24. listopada 2011. 10:18:40(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 34
Location: Prigirje-brdovecko
Pa mislim da nije greska, ja sam narucio isto u prvoj minuti a I moj prijatelj Argus tako da uz Split95 to nas je vec troje:) Inace ja imam vecinu izdanja libellusa, racunao sam da mi svega fali jedno pedesetak knjiga fali od svega sto je libellus ikad izdao, i eto falilo mi bas tih 6 knjiga magicnog:)) lucky me, i ja kupujem odma kad sto izade. Apsolutno se slazem da bi trebalo za najvjernije imat neke pogodnosti, jer po mojoj racunici u zadnjih godinu I nesto sitno ostavio Sam bar 25000 kn libelusu. No ova tvoja primjedba u svezi kazne bas ne drzi vodu jer u svim ducanima i svim vrstama roba postoje snizenja I popusti, I po tvome nitko ne bi kupovao van popusta...
bubo
#86 Posted : 24. listopada 2011. 10:48:26(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
andi wrote:
Imam par komentara i pitanja vezana uz ove ponude tjedna. Prije svega, da razjasnimo, vaš sam vjerni i redoviti kupac, i u svojoj kolekciji imam potpune biblioteke Martija, MNoa, Nathana i Kena (izdanja prije Fibre), sa svim popratnim izdanjima (specijali, almanasi, giganti, superbookovi...).

Moram priznati da sam malo zbunjen glede ovih ponuda tjedna. Nije mi tu jasna vaša "računica", a nekakva računica bi trebala postojati, bila ona financijska ili čisto subjektivna. Dopustite da objasnim. Svojedobno sam bio svjedokom (čisto sa strane, nisam sudjelovao u nikakvim raspravama) vaših obrana cijena naslova na stripovi.com kada ste bili napadani iz ovih ili onih razloga (nebitno, ne mislim otvarat te teme). Uglavnom, prema vašim objašnjenjima cijene naslova kakve jesu su apsolutno opravdane i na rubu profitabilnosti za vas kao izdavaća. Ako prihvatimo ovaj argument kao činjenicu (a ne želim tvrditi drugačije jer nije na meni da ovo cijenim), kod vaših izdanja zapravo nema prostora za nikakve popuste, a kamoli za ovakve kakve viđamo na ponudama tjedna. Što automatski povlači zaključak da ove ponude tjedna prodajete sa financijskim gubitkom!

Ostaje za sagledati one druge moguće dijelove "računice" - jedan od njih bi bio da ponuda tjedna zapravo predstavlja neku vrstu promocije, reklame ili popularizacije nekog izdanja kako bi privukli nove kupce. Ovo također ne drži vodu, jer naslovi koji se nalaze u ponudi tjedna su uglavnom negdje "iz sredine" biblioteke, pa kao takvi nisu privlačni nekome tko bi želio startati sa nekim junakom kod kojeg je uostalom već prvih 10-ak brojeva rasprodano.

Također, ponuda tjedna nije niti nagrada za redovite kupce jer oni zasigurno već imaju te naslove. Zapravo, ovo je za njih svojevrsta "kazna" i kao da poručujete - "vidite, mogli ste to i mnogo jeftinije kupiti, tko vam je kriv kad se žurite". A zaboravljate da smo mi redoviti kupci koji uzimamo izdanja paralelno sa njihovim izlaženjem zapravo razlog što vi postojite i poslujete sa (dobrim) profitom. Jedina nagrada koju mi imamo je onih 15-ak kuna popusta koji vrijedi prvih mjesec i pol dana novog naslova, što zapravo i nije mnogo vremena jer s obzirom na broj izdanja koja pratim nekad "zakasnim" s ovim popustom koji dan i platim punu cijenu. I da, zapravo jedina satisfakcija koju imam je da ne moram obraćati pažnju na rasprodane naslove (što se ponekad ipak desi pa izvisim za neke naslove kao što je najnoviji slučaj sa Dylan Dog kolorom).

I na kraju, uzevši u obzir sve napisano, da vas pitam - gdje je ovdje računica (objektivna ili subjektivna, materijalna ili nematerijalna) sa ponudama tjedna? Tko je ovdje na najvećem dobitku? To zasigurno nisu niti izdavač (ukoliko su vaše primarne cijene opravdane), niti najvjerniji kupci. A svaka treća opcija nije najpravedniji odgovor na moje pitanje, morate se složiti sa time.

Nemojte me krivo shvatiti, pozdravljam ponude tjedna jer smatram da je to hvalevrijedan potez za popularizaciju stripa (jer ruku na srce, s obzirom na cijene, vi se baš i ne možete nazvati izdavačka kuća koja se inače bavi popularizacijom stripa u nas). Samo me je malo natjerala na razmišljanje...

I još jedno pitanje (vezano za ovu temu popularizacije stripa)... Nedavno sam brojao vaše rasprodane naslove. Čini mi se da je brojka prešla 110 naslova! Zar zaista i dalje stojite iza stava da je naklada od 500 komada (a to je prema vašim riječima naklada za ove junake koje sam na početku nabrojao da pratim) opravdana? Nekako mi se čini da vas rasprodana izdanja demantiraju. Ne bi li bilo za sve (i kupce i vas izdavača) bolje da se ovo digne na 700-1000 komada. Sami ste u više navrata rekli da konačna cijena zapravo gotovo isključivo ovisi o nakladi, pa bi se na ovaj način cijena mogla smanjiti što bi svakako pozdravili i svi sadašnji kupci, a zasigurno bi privuklo i nove kupce. Jer kako sada stvari stoje, imate u potpunosti zatvoren krug kupaca, što zbog cijene, što zbog rasprodanih izdanja, a to nikako ne može biti dobro niti za strip niti za vas kao izdavača koji nadam se ima u cilju i dalje rasti i napredovati. Svjestan sam da će veća naklada značiti i nešto dulje vrijeme potrebno da vi ostvarite svoj profit, no stvarno mislim da ste ipak već stasali (nakon 7 godina postojanja i stotina rasprodanih izdanja) u kuću koja si to može dopustiti i koja može početi i malo više razmišljati o postojećim i budućim kupcima. Jer mi kupci smo ti koji smo vas ovdje doveli i koji smo kupili te stotine rasprodanih izdanja.

Zahvaljujem na vašim stripovima i puno sreće u budućem poslovanju!

moje mišljenje u svezi ovih tvojih navoda gore je sljedeće: ponuda tjedna kao što vidiš i sam sadrži naslove iz sredine biblioteke upravo zato da se ne bi oštetili oni koji odmah kupuju izdanja kad izađu, e sad ako ti misliš da ćeš bolje proći ako čekaš par godina nadajući se da će ta izdanja biti na ponudi samo izvoli,dalje u ponudi je samo 5 (pet ) kompleta ,pa nije da rasprodaju sve živo i po meni oni predstavljaju priliku za nekoga ko kasni sa određenim izdanjima i naravno da su odlična reklama .svaki izdavač ima pravo na sve načine pokušati podići prodaju i reklamirati se ,ustalom ova ponuda tjedna ne mora značiti da će trajati beskonačno a kao što je dado rekao biće i pojedinačnih knjiga na akciji,možda baš nešto što tebi fali.u svezi povećanja naklade možemo samo sanjati,pa pojedina rasprodana izdanja su izašla 2005 godine tako da mislim da od toga nema ništa ,pogotovo uzevši količinu stripova koju izbacuju.
split85
#87 Posted : 24. listopada 2011. 10:53:35(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
Dermentor wrote:
Pa mislim da nije greska, ja sam narucio isto u prvoj minuti a I moj prijatelj Argus tako da uz Split95 to nas je vec troje:) Inace ja imam vecinu izdanja libellusa, racunao sam da mi svega fali jedno pedesetak knjiga fali od svega sto je libellus ikad izdao, i eto falilo mi bas tih 6 knjiga magicnog:)) lucky me, i ja kupujem odma kad sto izade. Apsolutno se slazem da bi trebalo za najvjernije imat neke pogodnosti, jer po mojoj racunici u zadnjih godinu I nesto sitno ostavio Sam bar 25000 kn libelusu. No ova tvoja primjedba u svezi kazne bas ne drzi vodu jer u svim ducanima i svim vrstama roba postoje snizenja I popusti, I po tvome nitko ne bi kupovao van popusta...


Ajde nek je i Zlatko uvatija Smile

Valjda ću popunit do kraja godine i ovu rupu između 14 i 18 kod magičnog
Dado R.
#88 Posted : 24. listopada 2011. 13:08:04(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
andi wrote:
Imam par komentara i pitanja vezana uz ove ponude tjedna. Prije svega, da razjasnimo, vaš sam vjerni i redoviti kupac, i u svojoj kolekciji imam potpune biblioteke Martija, MNoa, Nathana i Kena (izdanja prije Fibre), sa svim popratnim izdanjima (specijali, almanasi, giganti, superbookovi...).

Moram priznati da sam malo zbunjen glede ovih ponuda tjedna. Nije mi tu jasna vaša "računica", a nekakva računica bi trebala postojati, bila ona financijska ili čisto subjektivna. Dopustite da objasnim. Svojedobno sam bio svjedokom (čisto sa strane, nisam sudjelovao u nikakvim raspravama) vaših obrana cijena naslova na stripovi.com kada ste bili napadani iz ovih ili onih razloga (nebitno, ne mislim otvarat te teme). Uglavnom, prema vašim objašnjenjima cijene naslova kakve jesu su apsolutno opravdane i na rubu profitabilnosti za vas kao izdavaća. Ako prihvatimo ovaj argument kao činjenicu (a ne želim tvrditi drugačije jer nije na meni da ovo cijenim), kod vaših izdanja zapravo nema prostora za nikakve popuste, a kamoli za ovakve kakve viđamo na ponudama tjedna. Što automatski povlači zaključak da ove ponude tjedna prodajete sa financijskim gubitkom!

Ostaje za sagledati one druge moguće dijelove "računice" - jedan od njih bi bio da ponuda tjedna zapravo predstavlja neku vrstu promocije, reklame ili popularizacije nekog izdanja kako bi privukli nove kupce. Ovo također ne drži vodu, jer naslovi koji se nalaze u ponudi tjedna su uglavnom negdje "iz sredine" biblioteke, pa kao takvi nisu privlačni nekome tko bi želio startati sa nekim junakom kod kojeg je uostalom već prvih 10-ak brojeva rasprodano.

Također, ponuda tjedna nije niti nagrada za redovite kupce jer oni zasigurno već imaju te naslove. Zapravo, ovo je za njih svojevrsta "kazna" i kao da poručujete - "vidite, mogli ste to i mnogo jeftinije kupiti, tko vam je kriv kad se žurite". A zaboravljate da smo mi redoviti kupci koji uzimamo izdanja paralelno sa njihovim izlaženjem zapravo razlog što vi postojite i poslujete sa (dobrim) profitom. Jedina nagrada koju mi imamo je onih 15-ak kuna popusta koji vrijedi prvih mjesec i pol dana novog naslova, što zapravo i nije mnogo vremena jer s obzirom na broj izdanja koja pratim nekad "zakasnim" s ovim popustom koji dan i platim punu cijenu. I da, zapravo jedina satisfakcija koju imam je da ne moram obraćati pažnju na rasprodane naslove (što se ponekad ipak desi pa izvisim za neke naslove kao što je najnoviji slučaj sa Dylan Dog kolorom).

I na kraju, uzevši u obzir sve napisano, da vas pitam - gdje je ovdje računica (objektivna ili subjektivna, materijalna ili nematerijalna) sa ponudama tjedna? Tko je ovdje na najvećem dobitku? To zasigurno nisu niti izdavač (ukoliko su vaše primarne cijene opravdane), niti najvjerniji kupci. A svaka treća opcija nije najpravedniji odgovor na moje pitanje, morate se složiti sa time.

Nemojte me krivo shvatiti, pozdravljam ponude tjedna jer smatram da je to hvalevrijedan potez za popularizaciju stripa (jer ruku na srce, s obzirom na cijene, vi se baš i ne možete nazvati izdavačka kuća koja se inače bavi popularizacijom stripa u nas). Samo me je malo natjerala na razmišljanje...

I još jedno pitanje (vezano za ovu temu popularizacije stripa)... Nedavno sam brojao vaše rasprodane naslove. Čini mi se da je brojka prešla 110 naslova! Zar zaista i dalje stojite iza stava da je naklada od 500 komada (a to je prema vašim riječima naklada za ove junake koje sam na početku nabrojao da pratim) opravdana? Nekako mi se čini da vas rasprodana izdanja demantiraju. Ne bi li bilo za sve (i kupce i vas izdavača) bolje da se ovo digne na 700-1000 komada. Sami ste u više navrata rekli da konačna cijena zapravo gotovo isključivo ovisi o nakladi, pa bi se na ovaj način cijena mogla smanjiti što bi svakako pozdravili i svi sadašnji kupci, a zasigurno bi privuklo i nove kupce. Jer kako sada stvari stoje, imate u potpunosti zatvoren krug kupaca, što zbog cijene, što zbog rasprodanih izdanja, a to nikako ne može biti dobro niti za strip niti za vas kao izdavača koji nadam se ima u cilju i dalje rasti i napredovati. Svjestan sam da će veća naklada značiti i nešto dulje vrijeme potrebno da vi ostvarite svoj profit, no stvarno mislim da ste ipak već stasali (nakon 7 godina postojanja i stotina rasprodanih izdanja) u kuću koja si to može dopustiti i koja može početi i malo više razmišljati o postojećim i budućim kupcima. Jer mi kupci smo ti koji smo vas ovdje doveli i koji smo kupili te stotine rasprodanih izdanja.

Zahvaljujem na vašim stripovima i puno sreće u budućem poslovanju!

Postovani Andi, prije svega hvala na podrsci i kupovanju izdanja.
Srz tvoga pitanja poprilicno dobro pojasnio je Bubo, dakle ponude tjedna sluze za reklamu i poticaj citateljima da kupe nesto s cime kasne.
Naravno, kako su ponude kolicinski ogranicene, mnogi nece uspjeti kupiti sve sto ih zanima, ali ako budu dovoljno brzi, uspjet ce mozda nesto kupiti.
Najbolji primjer za to je i ova zadnja akcija, koja se prodala doslovno za minut. A siguran sam da ima jos mnogo citatelja koji bi to kupili,
no samo su najbrzi uspjeli. Ako netko misli da mu je bolje ne kupiti izdanja odmah kad su na posebnoj ponudi, vec cekati ponudu tjedna koja se
moze pojaviti najranije godinu dana nakon objave nekog broja (ako do tada i bude postojala ponuda tjedna), i ako je siguran da ce biti
medju 5 najbrzih koji ce to kupiti, neka onda ceka.Smile
A posebna ponuda, koju spominjes, traje dva mjeseca od pocetka prodaje nekog novog izdanja i tu se mogu kupiti izdanja i do 20% nize od prave cijene.

Sto se tice rasprodanih izdanja i naklada, to je vec opjevana bajka, tako da ako si pratio stripovi.com kako kazes, trebao bi vec sve znati.
Ako netko gleda rasprodana izdanja, neka pogleda i kad su izdanja objavljena i koliko dugo su se prodavala.

U vezi "popularizacije stripova", mi nikad nismo rekli da se kroz libellus bavimo popularizacijom stripova, pa ne volim kad nam netko
iz bilo kojeg razloga prisiva tu etiketu, jer istina je, a to smo uvjek govorili, da kroz libellus prvenstveno radimo stripove radi nas osobno,
radimo one stripove koje i sami zelimo imati na policama i u kvaliteti koju sami zelimo. A onda i za one stripofile koji to isto zele na takav nacin.

A sto se tice profita, cijena i slicno, pa ako si pratio sve kako kazes onda znas kroz sto smo sve vec prosli na stripovi.com i to mi onda daje za pravo
da budem i pomalo grub i pitam te: tko si ti Andi da bih ja s tobom na forumu pricao o cijenama, profitu i slicnim stvarima vezanim za Libellus?
Ne vidim ni pravo ime i prezime u tvom profilu, a sve i da pise nesto tko mi moze jamciti da je to ime pravo?
I ja sam svakodnevno kupac raznih proizvoda i korisnik raznih usluga razlicitih firmi, no to mi ne daje za pravo da ocekujem od njih kako ce
na nekom forumu javno ili na bilo koji nacin meni pojasnjavati poslovanje svoje firme.
Naprotiv nece mi dati ni 1% informacija koje je Libellus vec podijelio sa svojim kupcima iako to nije morao niti se to trebalo ocekivati.
Rasprave o profitu i cijenama Libellusa me ne interesiraju i nitko ne treba ocekivati da cemo razgovarati o tome na forumu,
i ovo ne pisem samo tebi Andi vec bilo kome, kome bi ovo moglo pasti na pamet. A ako netko ipak ima neka pitanja koja nam zeli postaviti,
moze to uciniti i izvan foruma, uzivo. Evo npr. u Zagrebu sam tijekom Interlibera (8.-13.11.) pa tko ima pitanja i zeli se naci na kavi, neka se javi na mail.
Dado R.
#89 Posted : 24. listopada 2011. 13:11:41(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
dr. westax wrote:
andi wrote:
Također, ponuda tjedna nije niti nagrada za redovite kupce jer oni zasigurno već imaju te naslove. Zapravo, ovo je za njih svojevrsta "kazna" i kao da poručujete - "vidite, mogli ste to i mnogo jeftinije kupiti, tko vam je kriv kad se žurite". A zaboravljate da smo mi redoviti kupci koji uzimamo izdanja paralelno sa njihovim izlaženjem zapravo razlog što vi postojite i poslujete sa (dobrim) profitom. Jedina nagrada koju mi imamo je onih 15-ak kuna popusta koji vrijedi prvih mjesec i pol dana novog naslova, što zapravo i nije mnogo vremena jer s obzirom na broj izdanja koja pratim nekad "zakasnim" s ovim popustom koji dan i platim punu cijenu. I da, zapravo jedina satisfakcija koju imam je da ne moram obraćati pažnju na rasprodane naslove (što se ponekad ipak desi pa izvisim za neke naslove kao što je najnoviji slučaj sa Dylan Dog kolorom).


Rješenje je poseban popust za redovne kupce. Nešto kao klub čitatelja.
Tada ne bi ni gledao ponudu tjedna i ne bi je doživljavao kao "kaznu".


Vec postoji poseban popust za sve one koji kupe izdanja u prva dva mjeseca od njihova objavljivanja.
I taj popust je i do 20% u odnosu na pravu cijenu.
Dado R.
#90 Posted : 24. listopada 2011. 13:12:28(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
kit teller wrote:
da nije greška na sajtu? ipak se valjda nije prodalo 5 kompleta u minuti?
onda treba to nazvati ponuda minute.

Mozes nazvati kako hoces, ali otislo je sve odmah...Smile
Dado R.
#91 Posted : 24. listopada 2011. 13:24:05(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Dermentor wrote:
i ja kupujem odma kad sto izade. Apsolutno se slazem da bi trebalo za najvjernije imat neke pogodnosti, jer po mojoj racunici u zadnjih godinu I nesto sitno ostavio Sam bar 25000 kn libelusu. No ova tvoja primjedba u svezi kazne bas ne drzi vodu jer u svim ducanima i svim vrstama roba postoje snizenja I popusti, I po tvome nitko ne bi kupovao van popusta...


Najvjerniji, odnosno redovni kupci, kao sto sam vec napisao, imaju vec pogodnosti ako kupe izdanja u prva dva mjeseca.
Zar su oni popusti koji su i do 20% tako beznacajni? Mislim, svaka logika govori o tome da bi oni najvjerniji kupili izdanja
odmah i bez nekakvih popusta, i onda smo rijesili te najvjernije kupce nagraditi na nacin da odmah u startu imaju popust.
Prakticno smo sebi uskratili do 20% vise prhoda u prva dva mjeseca da bismo nagradili najvjernije kupce, no ocito se to ne vidi.Sad
dr. westax
#92 Posted : 24. listopada 2011. 13:26:34(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 166
Man
Location: Rijeka, Hrvatska
Dado R. wrote:
dr. westax wrote:
Rješenje je poseban popust za redovne kupce. Nešto kao klub čitatelja.
Tada ne bi ni gledao ponudu tjedna i ne bi je doživljavao kao "kaznu".


Vec postoji poseban popust za sve one koji kupe izdanja u prva dva mjeseca od njihova objavljivanja.
I taj popust je i do 20% u odnosu na pravu cijenu.


Ma meni je sve jasno! Smile

Iskreno smiješna mi je cijela priča oko komentiranja tih popusta na svim forumima.
Ispada da bi se trebalo pisati upravi "Konzuma" jer je tuna jeftinija ovaj tjedan 3 kune, a ja sam je prošli tjedan kupio po punoj cijeni. ConfusedConfused
Svatko gura nos u poslovanje firme. Confused

Dado R.
#93 Posted : 24. listopada 2011. 13:34:18(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
dr. westax wrote:
Dado R. wrote:
dr. westax wrote:
Rješenje je poseban popust za redovne kupce. Nešto kao klub čitatelja.
Tada ne bi ni gledao ponudu tjedna i ne bi je doživljavao kao "kaznu".


Vec postoji poseban popust za sve one koji kupe izdanja u prva dva mjeseca od njihova objavljivanja.
I taj popust je i do 20% u odnosu na pravu cijenu.


Ma meni je sve jasno! Smile

Iskreno smiješna mi je cijela priča oko komentiranja tih popusta na svim forumima.
Ispada da bi se trebalo pisati upravi "Konzuma" jer je tuna jeftinija ovaj tjedan 3 kune, a ja sam je prošli tjedan kupio po punoj cijeni. ConfusedConfused
Svatko gura nos u poslovanje firme. Confused


A kao sto si vidio, mi mislimo na redovne kupce, imaju popust u startu, a popusti u ponudi tjedna nisu nikakva rasprodaja,
vec ponuda u malim, minimalnim kolicinama. I ovdje je bilo prijedloga da se kolicina poveca, ali jasno da to necemo uciniti.
Ponude tjedna sluze kao poticaj za daljnu kupovinu i reklama a ne kao nekakva rasprodaja.
dr. westax
#94 Posted : 24. listopada 2011. 13:53:13(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 166
Man
Location: Rijeka, Hrvatska
Dado R. wrote:
dr. westax wrote:

Ma meni je sve jasno! Smile

Iskreno smiješna mi je cijela priča oko komentiranja tih popusta na svim forumima.
Ispada da bi se trebalo pisati upravi "Konzuma" jer je tuna jeftinija ovaj tjedan 3 kune, a ja sam je prošli tjedan kupio po punoj cijeni. ConfusedConfused
Svatko gura nos u poslovanje firme. Confused


A kao sto si vidio, mi mislimo na redovne kupce, imaju popust u startu, a popusti u ponudi tjedna nisu nikakva rasprodaja,
vec ponuda u malim, minimalnim kolicinama. I ovdje je bilo prijedloga da se kolicina poveca, ali jasno da to necemo uciniti.
Ponude tjedna sluze kao poticaj za daljnu kupovinu i reklama a ne kao nekakva rasprodaja.


Samo tako dalje! Smile
Tko bude čekao popuste možda dočeka rasprodana izdanja.
Dovoljno je pogledati Dylan Dog kolor.
Dado R.
#95 Posted : 24. listopada 2011. 14:40:34(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
andi wrote:
Dado R. wrote:
A sto se tice profita, cijena i slicno, pa ako si pratio sve kako kazes onda znas kroz sto smo sve vec prosli na stripovi.com i to mi onda daje za pravo da budem i pomalo grub i pitam te: tko si ti Andi da bih ja s tobom na forumu pricao o cijenama, profitu i slicnim stvarima vezanim za Libellus? Ne vidim ni pravo ime i prezime u tvom profilu, a sve i da pise nesto tko mi moze jamciti da je to ime pravo? I ja sam svakodnevno kupac raznih proizvoda i korisnik raznih usluga razlicitih firmi, no to mi ne daje za pravo da ocekujem od njih kako cena nekom forumu javno ili na bilo koji nacin meni pojasnjavati poslovanje svoje firme.


Uopće nisam tražio netko priča o cijenama i profitu (gdje sam to napisao?), niti sam ih dovodio u pitanje, na svakom trgovcu je da postavlja cijene kako hoće bez potrebe za objašnjavanjem.
Upravo zato je možda i nastao nesporazum, jer ste vi u više navrata sami iznosili činjenice iz vašeg poslovanja pa sam to shvatio kao vašu želju da podjelite sa vašim kupcima poslovnu politiku i uspješnost/neuspješnost firme i da stavite načistac sve sumnje i optužbe. I eto, to mi je dalo za pravo (pogrešno čini se, moj bad) da samo konstatiram kako bi možda za sve bilo bolje da se povećaju naklade i samim time ubiju dvije muhe jednim udarcem - da se korigiraju cijene u korist kupaca i da se uporno ne ponavlja priča da mnogi kupci ostaju bez izdanja zbog rasprodanosti (a da ne govorim o špekulantima koji na aukcijama onda prodaju rasprodana izdanja za visoke novce). Dakle jedine priče o cijenama i profitu s moje strane su bili samo rekapitulirani vaši komentari (nisam ništa dodao ni oduzeo) i to samo u svrhu upita koji sam imao vezano uz ponude tjedna i naklade.

Pa zar niste sami rekli da ste forum i napravili kako bi se vaši vjerni kupci (a taj sam zasigurno) mogli izraziti, komentirati i predlagati? Pohvala na račun izdanja ionako imate i previše, moja pohvala neka vam bude broj vaših izdanja na mojoj polici.
Isprika još jednom ako ste se našli uvrijeđeni, no stvarno ne znam zbog čega sam zavrijedio takav obrambeni i grub stav. Nisam siguran da sam to zavrijedio, pogotovo s obzirom na to koliko sam vaših izdanja kupio.


Procitaj jos jednom svoj post i vidjet ces da pricas o "nasoj racunici", "profitabilnosti" i slicno... tako da moj zakljucak nije kriv.
Nisam uvrijedjen, zasto bih bio, tesko da mi netko na forumu moze nesto napisati sto bi me uvrijedilo, samo sam jasno napisao da o tim temama necu
pisati na forumu, ako me zelis pitati uzivo, slobodno pitaj sto god zelis, javi se na mail i dogovorit cemo se za kavu.Smile
Jasno sam rekao, a ako si pratio stripovi.com i sam znas da imam opravdane razloge grubo odgovoriti bilo kome na neka pitanja.
I naravno napisao sam da to vrijedi za sve, ne samo za tebe. Ako imas pitanja koja te zanimaju, nista te nece sprijeciti da mi ih postavis uzivo, zar ne?
Ovako, ti znas s kim pricas, ja nemam pojma. Bez uvrede ali iza nicka Andi moze biti bilo tko, a kad pricam o odredjenim stvarima volim ljude gledati u oci.

Forum je napravljen da se vjerni kupci mogu izraziti, komentirati i predlagati, sto ni u kojem slucaju ne znaci da s kupcima moramo podjeliti sve moguce
informacije koje se ticu poslovanja Libellusa. Cvrsto vjerujem da nitko nije kupio ni jedno nase izdanje zbog toga sto sam mu ja zgodan i simpatican,
vec zato sto voli ta izdanja, te junake i price. Upravo zato kupovina i konzumacija nekog proizvoda nikome ne daje za pravo ocekivati da ce od proizvodjaca
dobiti apsolutno sve informacije o poslovanju firme. A mislim da Libellus daje puno vise informacija i o poslovanju i proizvodima nego sto je
to uobicajeno u poslovnom svijetu za bilo koje druge proizvode ili proizvodjace. A ja cak evo nudim uzivo odgovore na sva pitanja.
Mozda neka firma nudi vise od toga, neka mi se navedu primjeri...
Dado R.
#96 Posted : 24. listopada 2011. 15:05:37(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
andi wrote:
Samo još kratko - ako budem na interliberu svakako ću vam se javiti da znate tko sam, ako vas interesira nije uopće tajna. Svoje ime i prezime nikad ne koristim javno na internetu osim kad moram, nisam znao da je obavezno na ovom forumu i da će se to od mene tražiti.

Uglavnom, neću više pisati ovdje, nekako se ne osjećam dobrodošlo, pa tako ni moje ime više neće biti važno. A vi ga možete saznati (uz sve ostale podatke o meni koji vas zanimaju) na interliberu, svakako ću se potruditi doći da se predstavim.

Pozdrav, i jedan savjet - nije se cijeli svijet urotio protiv vas, neki su ovdje i zbog dobronamjernih kritika.


Ako i ne budes na Interliberu, nema razloga da se ne nadjemo u gradu, dakle ako zelis, sigurno se mozemo vidjeti,
jer koliko vidim napisao si da si iz Zagreba, pa vjerujem da u tih nekoliko dana mozes naci 15 minuta za jednu kavu..
Sto se tice imena ja sam spomenuo cak i da pise ime, ne znaci da je pravo, i mene ne zanimaju tvoji osobni podaci iz
kojekakvih razloga, samo zelim znati s kim pricam ako pricam bas o svemu. Zar to nije fer?

Zao mi je sto se ne osjecas dobrodosao zbog toga sto ti ne zelim odgovoriti na sva pitanja i razgovarati o svim temama na forumu.
Ali kao sto rekoh, ako odgovore doista zelis saznati, i razgovarati o bilo cemu, ponudio sam ti mogucnost.

Sto se tice savjeta, hvala ali mislim da je nepotreban jer ne vidim nikakvu urotu niti smatram da se cijeli svijet urotio protiv nas.
Samo odgovaram na pitanja, i napominjem o kojim temama necu razgovarati iz dobro poznatih razloga.
Sve dobronamjerne kritike su uvijek dobrodosle, no sve prozvakane teme o nakladama, cijenama, profitabilnosti i slicno, za nas su proslost.
Garfield
#97 Posted : 24. listopada 2011. 16:00:47(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Sto se tice ovoga sto je andi napisao ... Ima redovnih kupaca koji su zapostavili nekog junaka pa im ovo dobro dodje (to mogu reci za sebe).
Imam relativno dosta izdanja i vecinu toga pratim, ali naravno tesko je stici sve sto se izdaje, tako da s nekim junacima pravo kasnim i ova ponuda tjedna mi pravo dobro dodje.
Ljudi su cudo, i uvjek ce neko imati primjedbe.Uvjek se moze naci "dlaka u jajatu" :)
Mogao bi ici komentar zasto ljudi koji kupe prvi mjesec imaju popust a ostali nemaju ? Oni nesto vrijedniji od ovih drugih ??? I uvjek se tako nesto moze naci.Ja uvjek kazem svaki popust je dobro-dosao.Mozda nije licno meni, ali uvjek je nekome dobro dosao i mislim da takve poduhvate uvjek treba hvaliti.
Licno rijetko uzimam nova izdanja odmah kad izadju, posto kasnim za izdanjima i pokusavam da sustignem, i sad bi se trebao zaliti sto ljudi koji odmah uzimaju imaju popust, iako sam i ja stalni i redovni kupac ? Drago mi je da imaju i nadam se da ce i dalje biti tako.I ja bi volio da sam sve kompletirao pa da uzimam samo nova izdanja, ali ...

I kao sto sam rekao svaki popust je nekome dobro-dosao.
Kit Carson
#98 Posted : 24. listopada 2011. 16:43:33(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 570
Man
Location: Nis Srbija
Dado R. wrote:

... istina je, a to smo uvjek govorili, da kroz libellus prvenstveno radimo stripove radi nas osobno,
radimo one stripove koje i sami zelimo imati na policama i u kvaliteti koju sami zelimo. A onda i za one stripofile koji to isto zele na takav nacin.
Istina! Pa ja mislim da Nathana samo skuplja Dado A. Laugh Laugh Laugh Flapper
Dado R. wrote:

Evo npr. u Zagrebu sam tijekom Interlibera (8.-13.11.) pa tko ima pitanja i zeli se naci na kavi, neka se javi na mail.

Jbt, kad zove, zove na kafu, a kad dolazi, dolazi na krdo, stado, jato...Mad

LOL LOL LOL Flapper Flapper Flapper
Dado R. wrote:


Cvrsto vjerujem da nitko nije kupio ni jedno nase izdanje zbog toga sto sam mu ja zgodan i simpatican,
vec zato sto voli ta izdanja, te junake i price


Kakvi! Ja bas iz tog razloga kupujem stripove. Laugh Laugh Laugh
Cekam specijalce Mister Noa i Marti Misterije.
Dado R.
#99 Posted : 24. listopada 2011. 17:18:03(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Kit Carson wrote:

Istina! Pa ja mislim da Nathana samo skuplja Dado A. Laugh Laugh Laugh Flapper

Ma ima nas jos 6-7, valjda na njegov nagovor da ne bude sam...BigGrin BigGrin

Quote:
Jbt, kad zove, zove na kafu, a kad dolazi, dolazi na krdo, stado, jato...Mad

LOL LOL LOL Flapper Flapper Flapper


Pa kad ne poznam onoga koga zovem...Smile

Quote:

Kakvi! Ja bas iz tog razloga kupujem stripove. Laugh Laugh Laugh

Love Love Love BigGrin BigGrin BigGrin
bubo
#100 Posted : 24. listopada 2011. 17:21:57(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
andi wrote:
Dermentor wrote:
No ova tvoja primjedba u svezi kazne bas ne drzi vodu jer u svim ducanima i svim vrstama roba postoje snizenja I popusti, I po tvome nitko ne bi kupovao van popusta...


Ma nisam mislio baš tako, zato sam i stavio "kazna" pod navodnike, mislio sam samo da je ponuda tjedna sjajna stvar svima osim redovitim kupcima kojima morate priznati malo zastane knedla u grlu.
No ovaj odgovor za ostale dućane i popuste ti baš ne stoji jer većina drugih dućana gdje se djele veliki popusti trguju sa enormnim maržama (od parsto posto) pa im i sa popustima opet bude profita. Libelus posluje sa minimalnim maržama, i prema njihovim vlastitim riječima na rubu su profitabilnosti (opet naglašavam da ovo samo prenosim što su sami rekli).

bubo wrote:
u svezi povećanja naklade možemo samo sanjati,pa pojedina rasprodana izdanja su izašla 2005 godine tako da mislim da od toga nema ništa ,pogotovo uzevši količinu stripova koju izbacuju.


Pa što onda ako su izdanja iz 2005 "tek" sada rasprodata. To uopće nije loš rezultat. Iako mislim da je rok u kojem se poneko izdanje rasproda daleko manji - procjenjujem da je prosjek oko 2-3 godine što je poslovno gledajući i više nego sjajno! Koji drugi strip izdavač se s time može pohvaliti? Koji izdavač općenito (uključujući sve knjige) na našim prostorima ima takav rezultat? Poslovni planovi se ionako rade unaprijed nekoliko godina tako da mislim da je ovo što si ti naveo samo razlog u korist veće naklade, a ne protiv. Ne kažem da treba povećati nakladu svemu, ali za TOP naslove ima velikog smisla.

tebi je 6 (šest) godina dobro razdoblje za prodati 500 komada,ma naravno da treba dići prodaju na bar 750 komada ta šta je 10 godina skladištenja,prebrojavanja dok se prodaju,daj molim te budi realan i ozbiljan i stavi se u poziciju izdavača pa malo razmisli-koliki su troškovi čuvanja toga materijala? i sam znaš da ovo što libellus izdaje nije uspjelo na kioscima za 18 kuna,ej 18 kuna pa nije prodaja bila 1500-2000 komada da bude isplativo.a sa tvojim rokom za pojedina rasprodana izdanja mislim da se debelo varaš ,samo pogledaj do kojega su broja pojedine biblioteke stigle a koliko ih je rasprodano? mister no mislim do 12 knjige od 53,tex nešto slično,magični još manje,možda samo martin mystere da je do broja 15-16 rasprodan,da ne govorim da se pojedini i ti brojevi još mogu po striparnicama kupiti za normalne novce tako da....
Users browsing this topic
Guest (4)
29 Pages«<34567>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,272 seconds.