Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

4 Pages123>»
LIBELLUS I ZAGOR-Mržnja ili ljubav
kit teller
#1 Posted : 25. listopada 2011. 8:39:09(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.7.2011.(UTC)
Posts: 147
Man
Location: Slovenija
dugo me več kopka jedno pitanje pa kako mi je ovo drag i demokratičan forum zašto ne staviti temu? ima neki razlog?nema! dakle...

Zanima me kako je pozicioniran Zagor u srcima oba Dade?
Vole ga? čitaju ga? sakupljaju i kupuju ga?Mrze ga? ignoriraju ga? ne mogu ga zamislit?dobiju osip na sam spomen dotičnog?

pa postavljam par pitanjca i molim kad ljudi nađu vremena, odgovore..

1. Koliko ste zainteresirani da izdate Zagora?Confused
2. Dočepali ste se Dilana kolor što znači da ipak nije samo Bernardov,zašto bi bilo drugaćije sa Zagorom?Confused
3. Istina da Zagor izlazi u sto varijanta ali Mercurijevog u boji nije izdao još nitko.Flapper poznate tu Mercury ediciju?
4. Koliko su skuplja prava od Dilanovih recimo i dali to prodaje sad Panini?Confused
5.Kupili ste Zagor knjige Veselog ili Ludensa i zadovoljni ste njima? ja recimo nisam.Drool
6.znam da izdajete što volite ali Zagor je Zagor i malo dodatne novčane stimulacije nebi bilo loše.Glare
7. neki serijali se privode kraju, pa neko osveženje u vidu Zagora nebi bilo naodmet:Cool
8. ako za sada i ne postoje planovi, ajde obečajte bar...ludom je i nada radovanje.Blushing

isto pitam i Libellus čitatelje, BI LI KUPILI SAVRŠENO LIBELLUS IZDANJE ZAGORA na način kako ga radi Editoriale Mercury, tj integral Zagor u boji od prvog broja? Znam da bi to bio izravni kroše Ludensu i VČ, ali kad več nisu oni tog prvog Zagora odraditi kako treba,zašto bi imali obzir do njih? Kažite mišljenje, molim vas!
dr. westax
#2 Posted : 25. listopada 2011. 9:18:13(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 166
Man
Location: Rijeka, Hrvatska
kit teller wrote:

7. neki serijali se privode kraju, pa neko osveženje u vidu Zagora nebi bilo naodmet:Cool


Zar je Zagor osvježenje? Confused Confused Confused
Zagor iskače iz svake paštete i ne možeš ga se riješiti koliko ga ima! Mad Mad
Osvježenje bi bili Štrumpfovi u albumskom izdanju ili integralu. Love Love Love
kit teller
#3 Posted : 25. listopada 2011. 9:26:26(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.7.2011.(UTC)
Posts: 147
Man
Location: Slovenija
hm, ne mogu reč da nisu u pravu...Blushing nebi bio osvježenje ali...
ali ja ga volim, i nisam zadovoljan sa tim kolekcionarcima VČ i Ludensa pa sam pomalo egoistično pomislio da bi to Libellus mogo za na
Zagoroljubce...Love
Osveženje bi bio recimo Gusar Crnobradi, a može i Štrumfovi...uzimam ionako sve od Libellusa pa..
Malo me iritira da najpopularnijeg junaka na ovim prostorima izdaju svi samo ne i najbolji.Laugh
dr. westax
#4 Posted : 25. listopada 2011. 10:42:04(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 166
Man
Location: Rijeka, Hrvatska
kit teller wrote:

Osveženje bi bio recimo Gusar Crnobradi


Slažem se!
Gusar Crnobradi. Love Love Love
brko17
#5 Posted : 25. listopada 2011. 10:47:59(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 14.10.2011.(UTC)
Posts: 33
Location: Mali Losinj
Zagora je previse, dosta vise, dole s njim Smile . Ajmo Mortimer sredi ga vec jedanput Blushing .

Moram priznati iskreno u zadnjih godinu dana prodao sam sve Zagore koje sam posjedovao, oko 500-tinjak stripova, dosadio mi je, kakvo osvjezenje jos jedno izdanje prozvakanog Zagora.
kit teller
#6 Posted : 25. listopada 2011. 11:00:47(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.7.2011.(UTC)
Posts: 147
Man
Location: Slovenija
ajde onda kompromis...
za osveženje Gusar Crnobradi(Mornar Nik)Smile a za pokrivanje nerentabilnih junaka
Zagor od MercuryaFlapper ...svakome svoje....još samo da ona dva od kojih sve zavisi nateramo na taj potez...
Ako ne vole Darkvud valjda vole mornare/gusare luzere.
dr. westax
#7 Posted : 25. listopada 2011. 12:32:09(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 166
Man
Location: Rijeka, Hrvatska
kit teller wrote:
za pokrivanje nerentabilnih junaka Zagor od MercuryaFlapper


Zar stvarno želiš tog Zagora u boji? Confused
Meni je to bojanje bonellija totalno bezveze Mad
split85
#8 Posted : 25. listopada 2011. 12:41:19(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
dr. westax wrote:


Zar stvarno želiš tog Zagora u boji? Confused
Meni je to bojanje bonellija totalno bezveze Mad


Osobno mogu podnit jednu epizodu u boji i to stvarno izgleda lipo , npr.:
Nathan Never knjga br.34, epizoda Broj sto
Mister NO knjiga knjga br. 47 epizoda Džungla

ali više u serialu nikako.

kico
#9 Posted : 25. listopada 2011. 12:48:32(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 807
Location: planet Zemlja
dr. westax wrote:

Osvježenje bi bili Štrumpfovi u albumskom izdanju ili integralu. Love Love Love

To te ja pitam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Cool
dr. westax
#10 Posted : 25. listopada 2011. 13:29:08(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 166
Man
Location: Rijeka, Hrvatska
split85 wrote:
dr. westax wrote:


Zar stvarno želiš tog Zagora u boji? Confused
Meni je to bojanje bonellija totalno bezveze Mad


Osobno mogu podnit jednu epizodu u boji i to stvarno izgleda lipo , npr.:
Nathan Never knjga br.34, epizoda Broj sto
Mister NO knjiga knjga br. 47 epizoda Džungla

ali više u serialu nikako.



OK, to su epizode koje su originalno izašle u boji i za njih mi je to u redu.
Ovo naknadno bojanje me uopće ne privlači.
bubo
#11 Posted : 25. listopada 2011. 13:33:52(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
ne bi valjalo u boji tim više što i u italiji je svega 30-40 brojeva tako urađeno pa je stalo,ja bih ga uradio kako rade i tex biblioteku ,znači nasumice best of epizode pa slaži.ne bih išao kronološki nego baš šarao.
split85
#12 Posted : 25. listopada 2011. 15:28:28(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
kico wrote:
dr. westax wrote:

Osvježenje bi bili Štrumpfovi u albumskom izdanju ili integralu. Love Love Love

To te ja pitam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Cool

I to nije loše, ali uvik postoji anternativa
http://www.bookdepositor...-1-3-Peyo/9781597072731
http://www.bookdepositor...-4-6-Peyo/9781597073066

kad izađe ovaj drugi boxed set kupujem Smile
dr. westax
#13 Posted : 25. listopada 2011. 15:40:49(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 166
Man
Location: Rijeka, Hrvatska
split85 wrote:
kico wrote:
dr. westax wrote:

Osvježenje bi bili Štrumpfovi u albumskom izdanju ili integralu. Love Love Love

To te ja pitam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Cool

I to nije loše, ali uvik postoji anternativa
http://www.bookdepositor...-1-3-Peyo/9781597072731
http://www.bookdepositor...-4-6-Peyo/9781597073066

kad izađe ovaj drugi boxed set kupujem Smile


Ne kupujem strana izdanja pa čekam da ih netko kod nas objavi.
Strane imam u skenovima i to mi je dovoljno.
Dado R.
#14 Posted : 25. listopada 2011. 17:44:30(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
Mogu govoriti samo u svoje ime, dakle ja sam dobio osip na sam spomen njegova imena
i evo tek sad malo bolje, nakon mazanja raznim kremama i maslinovim uljem...BigGrin BigGrin BigGrin

Salu na stranu... tko god je moje generacije citao stripove ne moze reci da nije citao i na neki nacin volio Zagora.
Moglo se birati izmedju nekih junaka ali malo ih je odbacivalo Zagora, ja nisam nikoga poznavao tko nije citao Texa i Zagora.
Nesto starije generacije su sigurno vise bili zaljubljenici francusko-belgijske skole stripa i medju njima mozda ima vise onih
koji zagora nisu citali, no moja generacija citala je i volila zagora. Uz naravno i neke druge junake.
No kao sto se Luka Modric ljuti kad mu se spomene da je igrao u drvenim stitnicima, jer danas moze nositi zlatne,
tako mozda ima i stripofila koji ne vole spomenuti da im je zagor bio drag ili im je mozda jos uvijek drag jer oni
su "prevazisli" tako "obicne" stripove, oni danas citaju samo stripove za "intelektualce"...BigGrin

Srecom spadam u onu kategoriju koja je volila zagora i koja ga na neki nacin voli i danas.
Meni je Zagor oduvijek bio drag, mozda ne toliko kao Tex ali sigurno medju drazim strip junacima.
Mislim da znam sve epizode napamet od 500 i nekog broja do 900 i nekog broja, jer sam ih procitao
barem 5-6 puta svakoga... Smile
No volim procitati Zagora kao i mnoge druge stripove, s jednakim interesom pristupit cu i Zagoru i necemu posve novom...
Danas mozda teze se moze naletiti na vrhunsku epizodu kao u onim zlatnim vremenima, ali danas sam
i odrastao i zahtjevniji, vise sam procitao, vise znam nego tada, pa moj prag kvalitete koju ocekujem nije isti.
A Zagor kao i mnogi drugi serijali ima raspon prica od vrhunskih do zali boze papira... i to je normalno.

Zagor je kao i Tex, moj prijatelj iz djetinstva, znamo se jos prije nego sam krenuo u skolu, znam svaku njegovu tajnu,
a zna i on moje. Zna da sam se zbog njega tukao s najboljim prijateljem. Zna da sam cesto ostao bez sendvica zbog njega.
Zna puno toga sto mnogi o meni ne znaju. Tako je i normalno kod starih prijatelja...
No ja kad upoznam nove likove i steknem nove prijatelje, ne odbacujem one stare, samo prosirim svoj krug prijatelja
i volim ih sve jednakim zarom... A znam da i oni osjecaju isto.

Smile Smile Smile
matex
#15 Posted : 25. listopada 2011. 18:36:22(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.7.2011.(UTC)
Posts: 127
Location: Makarska
Pa kad će,onda,Zagor od prvog broja,u boji.Confused Confused BigGrin
dr. westax
#16 Posted : 25. listopada 2011. 18:51:09(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 166
Man
Location: Rijeka, Hrvatska
Dado R. wrote:
Mogu govoriti samo u svoje ime, dakle ja sam dobio osip na sam spomen njegova imena
i evo tek sad malo bolje, nakon mazanja raznim kremama i maslinovim uljem...BigGrin BigGrin BigGrin

Salu na stranu... tko god je moje generacije citao stripove ne moze reci da nije citao i na neki nacin volio Zagora.
Moglo se birati izmedju nekih junaka ali malo ih je odbacivalo Zagora, ja nisam nikoga poznavao tko nije citao Texa i Zagora.
Nesto starije generacije su sigurno vise bili zaljubljenici francusko-belgijske skole stripa i medju njima mozda ima vise onih
koji zagora nisu citali, no moja generacija citala je i volila zagora. Uz naravno i neke druge junake.
No kao sto se Luka Modric ljuti kad mu se spomene da je igrao u drvenim stitnicima, jer danas moze nositi zlatne,
tako mozda ima i stripofila koji ne vole spomenuti da im je zagor bio drag ili im je mozda jos uvijek drag jer oni
su "prevazisli" tako "obicne" stripove, oni danas citaju samo stripove za "intelektualce"...BigGrin

Srecom spadam u onu kategoriju koja je volila zagora i koja ga na neki nacin voli i danas.
Meni je Zagor oduvijek bio drag, mozda ne toliko kao Tex ali sigurno medju drazim strip junacima.
Mislim da znam sve epizode napamet od 500 i nekog broja do 900 i nekog broja, jer sam ih procitao
barem 5-6 puta svakoga... Smile
No volim procitati Zagora kao i mnoge druge stripove, s jednakim interesom pristupit cu i Zagoru i necemu posve novom...
Danas mozda teze se moze naletiti na vrhunsku epizodu kao u onim zlatnim vremenima, ali danas sam
i odrastao i zahtjevniji, vise sam procitao, vise znam nego tada, pa moj prag kvalitete koju ocekujem nije isti.
A Zagor kao i mnogi drugi serijali ima raspon prica od vrhunskih do zali boze papira... i to je normalno.

Zagor je kao i Tex, moj prijatelj iz djetinstva, znamo se jos prije nego sam krenuo u skolu, znam svaku njegovu tajnu,
a zna i on moje. Zna da sam se zbog njega tukao s najboljim prijateljem. Zna da sam cesto ostao bez sendvica zbog njega.
Zna puno toga sto mnogi o meni ne znaju. Tako je i normalno kod starih prijatelja...
No ja kad upoznam nove likove i steknem nove prijatelje, ne odbacujem one stare, samo prosirim svoj krug prijatelja
i volim ih sve jednakim zarom... A znam da i oni osjecaju isto.

Smile Smile Smile


Confused Confused Confused
Dado R.
#17 Posted : 25. listopada 2011. 19:01:05(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
Pa to je moj odgovor na ovo pitanje:

Zanima me kako je pozicioniran Zagor u srcima oba Dade?
Vole ga? čitaju ga? sakupljaju i kupuju ga?Mrze ga? ignoriraju ga? ne mogu ga zamislit?dobiju osip na sam spomen dotičnog?


Cemu onda Confused Confused , sto te zbunilo?BigGrin
Dado R.
#18 Posted : 25. listopada 2011. 19:01:53(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
matex wrote:
Pa kad će,onda,Zagor od prvog broja,u boji.Confused Confused BigGrin

Sto se nas tice, nikad. Za sve zelje oko Zagora mozete se obratiti onima koji ga inace rade...Smile
dr. westax
#19 Posted : 25. listopada 2011. 19:13:12(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 166
Man
Location: Rijeka, Hrvatska
Dado R. wrote:
Pa to je moj odgovor na ovo pitanje:

Zanima me kako je pozicioniran Zagor u srcima oba Dade?
Vole ga? čitaju ga? sakupljaju i kupuju ga?Mrze ga? ignoriraju ga? ne mogu ga zamislit?dobiju osip na sam spomen dotičnog?


Cemu onda Confused Confused , sto te zbunilo?BigGrin


Zaboravio na to pitanje sa početka. Blushing Blushing Blushing
Mogao sam se kladiti da ga volite pa sam preskočio to pitanje! BigGrin Love Love
profesor-inz
#20 Posted : 25. listopada 2011. 19:19:34(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 24.8.2011.(UTC)
Posts: 167
Location: POZAREVAC
Dado R. wrote:
matex wrote:
Pa kad će,onda,Zagor od prvog broja,u boji.Confused Confused BigGrin

Sto se nas tice, nikad. Za sve zelje oko Zagora mozete se obratiti onima koji ga inace rade...Smile


Šteta, vidim da ste pravi ljubitelji ovog junaka, nije bilo sreće da ga odradite vrhunski i sa ljubavlju.
Tako to u životu ide, zapao je beskurpoloznom i bahatom bradonji kod koga je prisutan samo finansijski interes.
Primer za to je i kolekcionarsko izdanje bez naslovnica u boji ???!!!!Cursing Confused Mad Zaista zanimljiva ideja,žali bože !
Stop Ludens! Napred Libellus !
Users browsing this topic
Guest (2)
4 Pages123>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,149 seconds.