Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

11 Pages«<23456>»
MISTER NO
Keziah
#61 Posted : 6. studenog 2018. 4:07:33(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Spock wrote:



MN LIB 7: Rio Negro (SR 12b/13/14/15)

Scenarij: Guido Nolitta
Priča: Roberto Diso
Naslovnice: Gallieno Ferri

Možda i najbolja Mister Noova epizoda uopće! Obožavam ovakve avanture, a Nolitta je pravi majstor u držanju čitatelja prikovanim uz strip s mnogo zanimljivih scena kakve samo put u nepoznato može priuštiti. Toliko je dobra atmosfera da te jednostavno usiše u samu priču. Istina, rasplet nije na nivou ostatka priče, ali to se može progledati kroz prste ovoj uzbudljivoj epizodi.

Nolitta nas ovaj put vodi na sjever Brazila, negdje u blizinu granice s Venezuelom (Rio Padauiri). Upoznajemo Danu Wintera, američkog crnog pjevača i Patriciju Rowland, možda i najbitniju ženu u serijalu, a Kruger konačno dobiva malo veću ulogu. Ovdje je Nolitta konačno složio lik Mister Noa do kraja. Od okrutnog ubojice u "Posljednjem Cangaceiru", ovdje ga je pretvorio u onoga lika kojeg svi poznajemo. U nekoliko situacija Mister No komplicira svima život i ne ubija protivnike već ih pokušava samo onesposobiti. Za usporedbu, Kruger takve probleme riješava po kratkom postupku - metak u glavu i do viđenja. Usporedba je zanimljivija time što su ta dva sadašnja prijatelja, nekoliko godina ranije, bila na suprostavljenim stranama u Drugom svjetskom ratu, a to povlači i česta međusobna podbadanja u serijalu, a i u ovoj epizodi.

Diso je fenomenalan! Ovdje je sve za desetku: izgled likova, krajolik, dinamika crteža, a pogotovo izazovni izgled Patricije! Savršenstvo od crteža i jednostavno nemam zamjerke!! Nakon što je Bignotti u prethodne dvije epizode, Mister Nou vratio originalni Ferrijev izgled, Diso nam opet crta pilota kakvog ga svi znaju. Svaka čast Ferriju, ali ovo je pravi Mister No.

Prva naslovnica je najatraktivnija, pa mi je stoga, a i zbog poveznice s naslovom koji se od davna udomaćio za ovu epizodu, jasna odluka da bude glavna naslovnica Libellusovog izdanja, iako je i najmanje dobra od tri naslovnice ove epizode. Ovo je jedan od rijetkih primjera kada su sve naslovnice odlične, ali treća je ona koja pogađa bit ove epizode.


(priča: 10, scenarij: 10, crtež: 10, naslovnice: 10) - 100%

Upravo pročitao.
Dobar komentar,dobro je što ne otkrivaš puno pa i u buduće mogu čitati i napisati komentar bez da pročitam priču.
Vidim kod tebe su sve desetke,ne znam meni je priča vrhunska ali imam male zamjerke.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Spock
#62 Posted : 6. studenog 2018. 6:36:36(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
Keziah wrote:
Spock wrote:



MN LIB 7: Rio Negro (SR 12b/13/14/15)

Scenarij: Guido Nolitta
Priča: Roberto Diso
Naslovnice: Gallieno Ferri

Možda i najbolja Mister Noova epizoda uopće! Obožavam ovakve avanture, a Nolitta je pravi majstor u držanju čitatelja prikovanim uz strip s mnogo zanimljivih scena kakve samo put u nepoznato može priuštiti. Toliko je dobra atmosfera da te jednostavno usiše u samu priču. Istina, rasplet nije na nivou ostatka priče, ali to se može progledati kroz prste ovoj uzbudljivoj epizodi.

Nolitta nas ovaj put vodi na sjever Brazila, negdje u blizinu granice s Venezuelom (Rio Padauiri). Upoznajemo Danu Wintera, američkog crnog pjevača i Patriciju Rowland, možda i najbitniju ženu u serijalu, a Kruger konačno dobiva malo veću ulogu. Ovdje je Nolitta konačno složio lik Mister Noa do kraja. Od okrutnog ubojice u "Posljednjem Cangaceiru", ovdje ga je pretvorio u onoga lika kojeg svi poznajemo. U nekoliko situacija Mister No komplicira svima život i ne ubija protivnike već ih pokušava samo onesposobiti. Za usporedbu, Kruger takve probleme riješava po kratkom postupku - metak u glavu i do viđenja. Usporedba je zanimljivija time što su ta dva sadašnja prijatelja, nekoliko godina ranije, bila na suprostavljenim stranama u Drugom svjetskom ratu, a to povlači i česta međusobna podbadanja u serijalu, a i u ovoj epizodi.

Diso je fenomenalan! Ovdje je sve za desetku: izgled likova, krajolik, dinamika crteža, a pogotovo izazovni izgled Patricije! Savršenstvo od crteža i jednostavno nemam zamjerke!! Nakon što je Bignotti u prethodne dvije epizode, Mister Nou vratio originalni Ferrijev izgled, Diso nam opet crta pilota kakvog ga svi znaju. Svaka čast Ferriju, ali ovo je pravi Mister No.

Prva naslovnica je najatraktivnija, pa mi je stoga, a i zbog poveznice s naslovom koji se od davna udomaćio za ovu epizodu, jasna odluka da bude glavna naslovnica Libellusovog izdanja, iako je i najmanje dobra od tri naslovnice ove epizode. Ovo je jedan od rijetkih primjera kada su sve naslovnice odlične, ali treća je ona koja pogađa bit ove epizode.


(priča: 10, scenarij: 10, crtež: 10, naslovnice: 10) - 100%

Upravo pročitao.
Dobar komentar,dobro je što ne otkrivaš puno pa i u buduće mogu čitati i napisati komentar bez da pročitam priču.
Vidim kod tebe su sve desetke,ne znam meni je priča vrhunska ali imam male zamjerke.


Imao sam i ja na završnicu, ali to su jako male zamjerke. Veselim se tvom komentaru!
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
ReemCP
#63 Posted : 8. studenog 2018. 17:13:10(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
@Spock - pročitao i ja "Velika pljačka" od Mister Noa, i samo da pohvalim tvoj komentar, a i rubrika "zanimljivosti" je zaista zanimljiva Smile u pravu si, nije nam Mister No još htio otkriti svoje pravo ime. A i dobra ova usporedba sa Čikom BigGrin u ovoj epizodi mi je nekako početak bio naivan, ono, da će baš Mister No pristat na nekakvu okladu i sa 2 sumnjiva tipa ići sam na to mjesto. Vidilo se iz aviona da tu nešto smrdi. Poslije i nije toliko bilo loše. Nemam vremena da napišem nešto konkretno o ovoj epizodi, pa eto da se bar javim da sam ju dovršio sa čitanjem Smile
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Keziah
#64 Posted : 8. studenog 2018. 17:43:45(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Nema te u zadnje vrijeme a i ja sam nekako slab, navratim vidjeti što ima...sad iza interlibera će biti bolje Smile
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Spock
#65 Posted : 9. studenog 2018. 22:20:17(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska



MN LIB 11: Otok magije (SR 22/23/24a, LMS 568b/569/570)

Broj stranica: 220

Scenarij: Alfredo Castelli
Crtež: Franco Bignotti
Naslovnice: Gallieno Ferri

Zanimljivosti: Sherlock

- Prva Castellijeva priča u serijalu, a i prva na kojoj nije sudjelovao Nolitta.
- Naš pilot dobiva ime, odnosno saznajemo da se zove Jerry kada ga bivši suborac nazove po imenu, a imamo i prve scene njegovog ratnog puta.
- Castelli nam pokazuje u čemu je najbolji, a to je spajanje činjenica i fikcije, a da čitatelj nije siguran gdje prestaju činjenice, a počinje fikcija. Ovdje je u priču ubacio stvarni nacistički plan o bombardiranju Panamskog kanala. Ime te operacije je bilo: Operacija "Pelikan", samo što nije došlo do gradnje piste, a neimenovani otok pripada Kolumbiji i blizu je Nikaragve, odnosno nije na mjestu koje je naznačeno u stripu. Nisam nigdje našao otok imena San Juan de Castillo, kako se u stripu zove, pa mislim da ga je Castelli izmislio. Usput, Japanci su također planirali napasti Panamski kanal, zbog faktora iznenađenja također iz Karipskog mora. Posebno su razvili avione koje je moguće prevesti u podmornici, a mogli su i poletjeti s nje, samo što ih je u planu prekinuo završetak rata. Nijemci su planirali napad s dva aviona Junkers 87 Stuka, dok je japanski napad trebao biti ozbiljniji s čak 12 hidroaviona Aichi M6A1 Seiran.
- U tutto izdanju pukovnik Kovacz je pretvoren u crnca, što je potpuno neshvatljivo. U priči je izneseno da je dosta bivših nacističkih vojnika prebjeglo na Haiti i čine osovinu predsjednikove osobne policije, a i prezime Kovacz odgovara tom podatku. U Libellusovom izdanju je bijelac - nasreću!
- Libellus je tako dobro odradio prijelaz na završni dio trećeg sveska, da je teško odmah uočiti koje su dvije vinjete naknadno ubačene.
- Dnevnik je izbacio čak 27 stranica. Sreća pa sam ovo izbjegao! Angry

Komentar:

Castelli nas prvo vodi u Caracas, glavni grad Venezuele, gdje Mister No ima standardnih problema uz male varijacije s putnikom kojeg je tu doveo. Praznih džepova naleti na bivšeg suborca, koji umre na tajanstven način. Prije smrti tražio je njegovu pomoć, a u unutrašnji džep jakne gurnuo je novce s slikom njega i jedne žene. Slika je slikana u glavnom gradu Haitija, Port-au-Princeu. Sada ide najnaivniji dio priče. Mister No umoran zaspe u nekom odmaralištu i sanja vudu ritual u kojoj je žrtva djevojka sa slike, a koji će se na isti način i ostvariti na kraju priče. Šta je s tim htio reći ne mogu dokučiti, ali imao je Castelli puno lakših načina za dodatno zainteresirati našeg junaka za slučaj!
Nakon svega, Jerry je odlučan otići na Haiti, suočiti se s vudu opasnošću, otkriti krivce i pronaći djevojku.

Uz ovu već spomenutu, u priči ima još samo jedna očita nelogičnost, a to je reakcija, odnosno djevojčin izostanak reakcije na informaciju o smrti njenog dragog. Donekle situaciju ublažava činjenica da je zgodna dama neustrašivi vođa haićanske gerile u borbi protiv ugnjetavačke vlasti.

Sveukupno sam više nego zadovoljan ovom epizodom i Castellijevim debijem. Slično kao Nolitta, upoznaje nas s raznim zanimljivostima vezanim za mjesto radnje, a u spajanju fikcije sa stvarnošću je najbolji. Posebno mi se svidio taj dio s tajnim njemačkim uzletištem, kao i prvi kratki isječak iz Mister Noovog ratnog puta.

Lik pukovnika Kovacza je najupečatljiviji i diže kvalitetu priče za nekoliko ocjena. Upečatljiv lik je i Genevieve. Baš mi se svidjelo što je žena vođa gerile.

Izuzev navedenih nelogičnosti, priča i scenarij savršeno funkcioniraju s dosta nepredvidljivih situacija i efektnom završnicom.

Bravo majstore Castelli!!

Bignotti je već u Zagorovoj epizodi na Haitiju pokazao da mu ta tema odlično odgovara, pa je i ovdje sve odradio na najvišem nivou.
Naslovnice nemaju veze s radnjom, pogotovo druga, upečatljivija, koja je ujedno i glavna naslovnica Libellusovog predivnog izdanja.

(priča: 9, scenarij: 9, crtež: 9, naslovnice: 6) - 87%
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
Keziah
#66 Posted : 9. studenog 2018. 23:24:20(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Opet kilometarski komentar spockBlink
Budem poslije komentirao, ja pripremam Rio negro.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Spock
#67 Posted : 9. studenog 2018. 23:30:37(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
Keziah wrote:
Opet kilometarski komentar spockBlink
Budem poslije komentirao, ja pripremam Rio negro.


Komentar je kratak. Najviše ima zanimljivosti!
Samo polako s Rio Negrom. Sudeći po tvojim dosadašnjim, u kvalitetu ne sumnjam.Smile
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
Keziah
#68 Posted : 10. studenog 2018. 0:22:57(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Mogao bi i sutra odvojiti vrijeme i složiti to.
Da ima dosta pod "zanimljivosti" u tvojem komentaru, nisam pročitao još ali sam letimično pogledao.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#69 Posted : 12. studenog 2018. 18:32:31(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Zgotovio sam Rio Negro, ali sutra ostavim komentar jer me izmorilo to pisanje i sve ostalo.
Čak ni ne vidim baš smisao da to stavljam pod običan komentar jer dosta iscrpno ja to napišem i sve sredim,tako da to više izgleda kao recenzija nego komentar.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Keziah
#70 Posted : 12. studenog 2018. 18:39:39(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Spock wrote:



MN LIB 11: Otok magije (SR 22/23/24a)

Broj stranica: 220

Scenarij: Alfredo Castelli
Crtež: Franco Bignotti
Naslovnice: Gallieno Ferri

Zanimljivosti: Sherlock

- Prva Castellijeva priča u serijalu, a i prva na kojoj nije sudjelovao Nolitta.
- Naš pilot dobiva ime, odnosno saznajemo da se zove Jerry kada ga bivši suborac nazove po imenu, a imamo i prve scene njegovog ratnog puta.
- Castelli nam pokazuje u čemu je najbolji, a to je spajanje činjenica i fikcije, a da čitatelj nije siguran gdje prestaju činjenice, a počinje fikcija. Ovdje je u priču ubacio stvarni nacistički plan o bombardiranju Panamskog kanala. Ime te operacije je bilo: Operacija "Pelikan", samo što nije došlo do gradnje piste, a neimenovani otok pripada Kolumbiji i blizu je Nikaragve, odnosno nije na mjestu koje je naznačeno u stripu. Nisam nigdje našao otok imena San Juan de Castillo, kako se u stripu zove, pa mislim da ga je Castelli izmislio. Usput, Japanci su također planirali napasti Panamski kanal, zbog faktora iznenađenja također iz Karipskog mora. Posebno su razvili avione koje je moguće prevesti u podmornici, a mogli su i poletjeti s nje, samo što ih je u planu prekinuo završetak rata. Nijemci su planirali napad s dva aviona Junkers 87 Stuka, dok je japanski napad trebao biti ozbiljniji s čak 12 hidroaviona Aichi M6A1 Seiran.
- U tutto izdanju pukovnik Kovacz je pretvoren u crnca, što je potpuno neshvatljivo. U priči je izneseno da je dosta bivših nacističkih vojnika prebjeglo na Haiti i čine osovinu predsjednikove osobne policije, a i prezime Kovacz odgovara tom podatku. U Libellusovom izdanju je bijelac - nasreću!
- Libellus je tako dobro odradio prijelaz na završni dio trećeg sveska, da je teško odmah uočiti koje su dvije vinjete naknadno ubačene.
- Dnevnik je izbacio čak 27 stranica. Sreća pa sam ovo izbjegao! Angry

Komentar:

Castelli nas prvo vodi u Caracas, glavni grad Venezuele, gdje Mister No ima standardnih problema uz male varijacije s putnikom kojeg je tu doveo. Praznih džepova naleti na bivšeg suborca, koji umre na tajanstven način. Prije smrti tražio je njegovu pomoć, a u unutrašnji džep jakne gurnuo je novce s slikom njega i jedne žene. Slika je slikana u glavnom gradu Haitija, Port-au-Princeu. Sada ide najnaivniji dio priče. Mister No umoran zaspe u nekom odmaralištu i sanja vudu ritual u kojoj je žrtva djevojka sa slike, a koji će se na isti način i ostvariti na kraju priče. Šta je s tim htio reći ne mogu dokučiti, ali imao je Castelli puno lakših načina za dodatno zainteresirati našeg junaka za slučaj!
Nakon svega, Jerry je odlučan otići na Haiti, suočiti se s vudu opasnošću, otkriti krivce i pronaći djevojku.

Uz ovu već spomenutu, u priči ima još samo jedna očita nelogičnost, a to je reakcija, odnosno djevojčin izostanak reakcije na informaciju o smrti njenog dragog. Donekle situaciju ublažava činjenica da je zgodna dama neustrašivi vođa haićanske gerile u borbi protiv ugnjetavačke vlasti.

Sveukupno sam više nego zadovoljan ovom epizodom i Castellijevim debijem. Slično kao Nolitta, upoznaje nas s raznim zanimljivostima vezanim za mjesto radnje, a u spajanju fikcije sa stvarnošću je najbolji. Posebno mi se svidio taj dio s tajnim njemačkim uzletištem, kao i prvi kratki isječak iz Mister Noovog ratnog puta.

Lik pukovnika Kovacza je najupečatljiviji i diže kvalitetu priče za nekoliko ocjena. Upečatljiv lik je i Genevieve. Baš mi se svidjelo što je žena vođa gerile.

Izuzev navedenih nelogičnosti, priča i scenarij savršeno funkcioniraju s dosta nepredvidljivih situacija i efektnom završnicom.

Bravo majstore Castelli!!

Bignotti je već u Zagorovoj epizodi na Haitiju pokazao da mu ta tema odlično odgovara, pa je i ovdje sve odradio na najvišem nivou.
Naslovnice nemaju veze s radnjom, pogotovo druga, upečatljivija, koja je ujedno i glavna naslovnica Libellusovog predivnog izdanja.

(priča: 9, scenarij: 9, crtež: 9, naslovnice: 6) - 87%

Po ovome što si napisao ovo je priča koja bi meni mogla biti u top 5-10, nacisti i vudu magija.
Može li bolje?!Baš si me zaintrigirao komentarom.
Dobro komentiraš, nije recenzija a više je od običnog komentara, ja nikako da nađem taj neki okvirni dio gdje bi smjestio u par rečenica komentar i to je to,nego to je opširno dosta a redovno prije toga opteretim mozak s masu informacija i onda mi je previše.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Spock
#71 Posted : 12. studenog 2018. 20:26:54(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
@Keziah: Hvala na komplimentu!Smile
Nadam se da se nećeš razočarati nakon čitanja. Iskreno, meni nije sjela ova epizoda kad sam je pročitao prvi put prije desetak godina. Sada, iskusniji i najčitaniji, vidio sam ono što tada nisam, a to je moguće samo kod priča napisanih od majstora kakvi su Castelli i Sclavi. Njihove priče nisu jednostavne i jednobrazne kao npr. Nolittine. Nemoj me krivo shvatiti, Nolitta je majstor, ali ne treba mućnuti glavom da se svi konci u priči pohvataju.
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
Spock
#72 Posted : 12. studenog 2018. 20:30:32(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
Keziah wrote:
Zgotovio sam Rio Negro, ali sutra ostavim komentar jer me izmorilo to pisanje i sve ostalo.
Čak ni ne vidim baš smisao da to stavljam pod običan komentar jer dosta iscrpno ja to napišem i sve sredim,tako da to više izgleda kao recenzija nego komentar.


Ostavi komentar / recenziju za sada ovdje. Lako ga je poslije premjestiti.Cool
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
ReemCP
#73 Posted : 12. studenog 2018. 21:03:21(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Keziah wrote:
Zgotovio sam Rio Negro, ali sutra ostavim komentar jer me izmorilo to pisanje i sve ostalo.
Čak ni ne vidim baš smisao da to stavljam pod običan komentar jer dosta iscrpno ja to napišem i sve sredim,tako da to više izgleda kao recenzija nego komentar.

Ovdje je kod mene problem, nekako gubim volju pisati osvrt, a opet mi glupo ako samo napisem recenicu. Procitao sam u medjuvremenu prvu knjigu Nick Raidera, 3 ep, jako mi se svidjelo, a ne znam sto da napisem. A cita mi se dalje..

Imam nekako osjecaj da mi se komentari samo ponavljaju i da uvijek pocinjem sa istim rijecima, pa to glupo ispadne, nisam pametan sto napravit. A bas uzivam u Mister Nou isto i volim procitat Spock-ove osvrte, takodjer i Keziah lijepo napise, a i vidi se ulozen trud. I zeza me ako nakon citanja prodje par dana, onda pogotovo ne znam sto napisati jer brzo zaboravljam, pa se i ne mogu sjetit svih detalja. Vise nekako volim komentirat neciji komentar ili slicno, negu zgodu u stripu i to..
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Spock
#74 Posted : 12. studenog 2018. 21:47:58(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
@ReemCP: Meni su prije svi komentari bili slični i kratki, ali pisanjem razviješ sposobnost izražavanja. Prije nego sam počeo pisati recenzije svi komentari su mi bili kratki i slični, a sada imam drugi problem. Više ne mogu napisati komentar, već svaki put napišem skoro gotovu recenziju i to na mobitelu u pola sata. Riječi same dolaze. Npr. jučer pročitao Kit Teller, ovaj što sada treba izaći (Old Nick) i krenuo danas napisati komentar, kad ono sad imam već skoro spremnu recenziju jedne nebitne epizode junaka o kojem se navodno nema šta puno napisati.

Pogledaj i Dodsferdove komentare kako postaju sve kvalitetniji s svakim slijedećim.

U svemu je bitan samo trud i volja, sve je stvar prakse, ali bitno je da radiš ono što te veseli, a ne što moraš.
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
ReemCP
#75 Posted : 12. studenog 2018. 22:07:13(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Hvala Spock na ovim riječima Smile baš imam volju za stripovima i kupujem samo ono što mislim čitati. I toliko toga mi je na "čekanju".
A opet mi je glupo da ništa ne iskomentiram nakon čitanja. Komentirat ću pa kako bude, možda s vremenom bude bolje, nešto kvalitetnije kako si napisao Smile
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Keziah
#76 Posted : 12. studenog 2018. 22:42:44(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
Spock wrote:
@Keziah: Hvala na komplimentu!Smile
Nadam se da se nećeš razočarati nakon čitanja. Iskreno, meni nije sjela ova epizoda kad sam je pročitao prvi put prije desetak godina. Sada, iskusniji i najčitaniji, vidio sam ono što tada nisam, a to je moguće samo kod priča napisanih od majstora kakvi su Castelli i Sclavi. Njihove priče nisu jednostavne i jednobrazne kao npr. Nolittine. Nemoj me krivo shvatiti, Nolitta je majstor, ali ne treba mućnuti glavom da se svi konci u priči pohvataju.

Ovo što si napisao tako dobro opisuje Rio Negro, naravno Nollita je majstor, ali on piše prče koje su više avanturističkog duha, to vidimo i kod dosta Zagorovih priča,vrlo su jednostavne nabijene akcijom i to je baš onako za razonodu.
Castelli je nešto drugo a Sclavi dimenzija više.
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
DinkoJ
#77 Posted : 13. studenog 2018. 15:53:17(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.11.2018.(UTC)
Posts: 66
Location: Osijek
Evo samo da pozdravim učesnike foruma. Kao prvi post moj najdraži Mister No i spada u TOP 10 priča svih stripova i svih strip junaka koje sam ikada pročitao je
Spock
#78 Posted : 13. studenog 2018. 18:49:38(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 20.10.2018.(UTC)
Posts: 411
Location: Makarska
DinkoJ wrote:
Evo samo da pozdravim učesnike foruma. Kao prvi post moj najdraži Mister No i spada u TOP 10 priča svih stripova i svih strip junaka koje sam ikada pročitao je


Pozdrav i dobrodošao!
Što nas više komentira, to bolje!
Epizodu "Leteći tigrovi" još nisam čitao, ali čuo sam sve najbolje o njoj.
Život je toliko zamršen da iz njega nitko ne izlazi živ!
DinkoJ
#79 Posted : 13. studenog 2018. 21:19:53(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.11.2018.(UTC)
Posts: 66
Location: Osijek
Libellus ima odlično izdanje, samo cijenaCrying
Keziah
#80 Posted : 13. studenog 2018. 22:51:48(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 24.10.2018.(UTC)
Posts: 341
Location: The dark side
DinkoJ wrote:
Libellus ima odlično izdanje, samo cijenaCrying

Oho, dobro nam došao Dinko!ThumbsUp
Inače vrlo kvalitetan forumaš.
Ako se men pita cjena je u redu, problem su aukcije Bored
Svjedočio sam i sudjelovao u tami koju ne možete zamisliti i zato nemam straha da hranim strah!
Users browsing this topic
Guest (2)
11 Pages«<23456>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,241 seconds.