Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

34 Pages«<2829303132>»
Pitanja za LL
Igor23
#581 Posted : 22. lipnja 2023. 19:23:37(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2021.(UTC)
Posts: 74
Location: Rab
Dado R. wrote:
darkwoodaxe wrote:
da, od 13. knjige kolor biblioteke je određeni best of s time da će (velikim dijelom već jesu) objaviti 15 priča po glasanju forumaša.

http://www.libellus.hr/i/crvena-ruka/310/0/-2


Da, dobar dio tih 15 priča smo objavili kao i dio priča iz našeg izbora. Plan nam je bio i ostao objaviti 50 knjiga unutar te kolorne biblioteke, među kojima će knjige od 13-50 biti najbolje epizode Texa.
Dio po vašem izboru, dio po našemu. Svakako nas tu još čeka pregršt sjajnih epizoda!Smile Smile
Ok ,onda uskačem u vagon:)
Dado R.
#582 Posted : 23. lipnja 2023. 20:37:20(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Igor23 wrote:

Ok ,onda uskačem u vagon:)

Ono skačeš s konja i hvataš ze za neku šipku zadnjeg vagona, kao Tex...Smile BigGrin BigGrin
mmihoci
#583 Posted : 26. lipnja 2023. 11:59:10(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 526
Location: Koprivnica
Jel' bi moglo skoro osvanuti i koja od ovih egzotičnih kombinacija Benellija s likovima iz drugih izdavačkih kuća (valjda za sad samo s DC-ijem)?
Recimo u idućoj ili idućim knjigama u Superbook biblioteci?
Igor23
#584 Posted : 26. lipnja 2023. 14:04:52(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2021.(UTC)
Posts: 74
Location: Rab
Dado R. wrote:
Igor23 wrote:

Ok ,onda uskačem u vagon:)

Ono skačeš s konja i hvataš ze za neku šipku zadnjeg vagona, kao Tex...Smile BigGrin BigGrin

Šipka puca(loše zavarena .štedilo se na materijalu)Pomislih gotvo je!!!Cijeli mi život proleti u djeliću sekunde ispred očiju(ekipa sa šanka ,ekipa ispred dućana s mješovitom robom ,prevareni diler)Trenutak kao vječnost.Zadnjim atomima snage hvatam se dentijerom (zubnom protezom )za zadnju stepenicu vagona,,,, Vlak i dalje nezaustavljivo juri ,ja ne puštam ,,,koljena udaraju po šinama .Konj je zastao i ne vjeruje onom što vidi ,valja se pička od smijeha,,,,,,,Povičem ,,,samo da se izvučem nabit ću te na Sebastijana ,nezahvalmiče jedan ,,,,,,Nastavak ove nevjerovatno zajebane i dirljive priče možete pročitat u sledećem broju,,,",Kiša pada ,ja te volim vrloi"
Dado R.
#585 Posted : 26. lipnja 2023. 19:47:27(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Igor23 wrote:
Dado R. wrote:
Igor23 wrote:

Ok ,onda uskačem u vagon:)

Ono skačeš s konja i hvataš ze za neku šipku zadnjeg vagona, kao Tex...Smile BigGrin BigGrin

Šipka puca(loše zavarena .štedilo se na materijalu)Pomislih gotvo je!!!Cijeli mi život proleti u djeliću sekunde ispred očiju(ekipa sa šanka ,ekipa ispred dućana s mješovitom robom ,prevareni diler)Trenutak kao vječnost.Zadnjim atomima snage hvatam se dentijerom (zubnom protezom )za zadnju stepenicu vagona,,,, Vlak i dalje nezaustavljivo juri ,ja ne puštam ,,,koljena udaraju po šinama .Konj je zastao i ne vjeruje onom što vidi ,valja se pička od smijeha,,,,,,,Povičem ,,,samo da se izvučem nabit ću te na Sebastijana ,nezahvalmiče jedan ,,,,,,Nastavak ove nevjerovatno zajebane i dirljive priče možete pročitat u sledećem broju,,,",Kiša pada ,ja te volim vrloi"

BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin
mmihoci
#586 Posted : 27. lipnja 2023. 19:59:54(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 526
Location: Koprivnica
mmihoci wrote:
Jel' bi moglo skoro osvanuti i koja od ovih egzotičnih kombinacija Benellija s likovima iz drugih izdavačkih kuća (valjda za sad samo s DC-ijem)?
Recimo u idućoj ili idućim knjigama u Superbook biblioteci?


Ponavljam pitanje pa ak ima neki info oko toga.
Dado A.
#587 Posted : 27. lipnja 2023. 20:08:52(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.664
Location: Makarska
Igor23 wrote:
Dado R. wrote:
Igor23 wrote:

Ok ,onda uskačem u vagon:)

Ono skačeš s konja i hvataš ze za neku šipku zadnjeg vagona, kao Tex...Smile BigGrin BigGrin

Šipka puca(loše zavarena .štedilo se na materijalu)Pomislih gotvo je!!!Cijeli mi život proleti u djeliću sekunde ispred očiju(ekipa sa šanka ,ekipa ispred dućana s mješovitom robom ,prevareni diler)Trenutak kao vječnost.Zadnjim atomima snage hvatam se dentijerom (zubnom protezom )za zadnju stepenicu vagona,,,, Vlak i dalje nezaustavljivo juri ,ja ne puštam ,,,koljena udaraju po šinama .Konj je zastao i ne vjeruje onom što vidi ,valja se pička od smijeha,,,,,,,Povičem ,,,samo da se izvučem nabit ću te na Sebastijana ,nezahvalmiče jedan ,,,,,,Nastavak ove nevjerovatno zajebane i dirljive priče možete pročitat u sledećem broju,,,",Kiša pada ,ja te volim vrloi"


LOL LOL LOL LOL LOL LOL
Dado A.
#588 Posted : 27. lipnja 2023. 20:12:00(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.664
Location: Makarska
mmihoci wrote:
mmihoci wrote:
Jel' bi moglo skoro osvanuti i koja od ovih egzotičnih kombinacija Benellija s likovima iz drugih izdavačkih kuća (valjda za sad samo s DC-ijem)?
Recimo u idućoj ili idućim knjigama u Superbook biblioteci?


Ponavljam pitanje pa ak ima neki info oko toga.


Samo opušteno... Znaš da ne volimo ići predaleko u budućnost s pričom...Smile
CheddarBob
#589 Posted : 12. srpnja 2023. 16:43:47(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.4.2015.(UTC)
Posts: 234
Man
Location: Samobor
Pitanje u vezi Dampyr knjige #2:

Ima li samo moj primjerak problem, ili je čitava naklada takva? Neke su stranice (npr. 349, 365-367...) otisnute u osjetno nižoj razlučivosti. Pikseli se jasno vide, razlika između ispravnih stranica i ovih o kojima pišem je značajna i ometa čitanje (otprilike kao da gledate film čija se rezolucija nasumično i naglo mijenja iz scene u scenu).
SZOCK
mmihoci
#590 Posted : 12. srpnja 2023. 16:52:32(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 526
Location: Koprivnica
CheddarBob wrote:
Pitanje u vezi Dampyr knjige #2:

Ima li samo moj primjerak problem, ili je čitava naklada takva? Neke su stranice (npr. 349, 365-367...) otisnute u osjetno nižoj razlučivosti. Pikseli se jasno vide, razlika između ispravnih stranica i ovih o kojima pišem je značajna i ometa čitanje (otprilike kao da gledate film čija se rezolucija nasumično i naglo mijenja iz scene u scenu).


Gledam kod sebe i ne vidim to.
Igor23
#591 Posted : 12. srpnja 2023. 17:25:44(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2021.(UTC)
Posts: 74
Location: Rab
mmihoci wrote:
CheddarBob wrote:
Pitanje u vezi Dampyr knjige #2:

Ima li samo moj primjerak problem, ili je čitava naklada takva? Neke su stranice (npr. 349, 365-367...) otisnute u osjetno nižoj razlučivosti. Pikseli se jasno vide, razlika između ispravnih stranica i ovih o kojima pišem je značajna i ometa čitanje (otprilike kao da gledate film čija se rezolucija nasumično i naglo mijenja iz scene u scenu).


Gledam kod sebe i ne vidim to.

Kod mene sve ok!
CheddarBob
#592 Posted : 13. srpnja 2023. 8:29:28(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.4.2015.(UTC)
Posts: 234
Man
Location: Samobor
Blago vama!

Sad vidim da nije problem u pikselima, nego u tisku. Nemoguće je to uočiti dok se ne čita epizoda. Prema kraju knjige sve je više takvih stranica.

Nažalost, vidim da na zalihi više nema ove knjige pa ne vidim kako popraviti stvar. :(

SZOCK
mmihoci
#593 Posted : 13. srpnja 2023. 8:41:25(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 526
Location: Koprivnica
CheddarBob wrote:
Blago vama!

Sad vidim da nije problem u pikselima, nego u tisku. Nemoguće je to uočiti dok se ne čita epizoda. Prema kraju knjige sve je više takvih stranica.

Nažalost, vidim da na zalihi više nema ove knjige pa ne vidim kako popraviti stvar. :(



Sam pošalji na info@libellus.hr i vjerujem da će ti Libellus izaći u susret oko toga.
Dado R.
#594 Posted : 13. srpnja 2023. 11:09:59(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Svakako nam se javi na mail... Smile
cladis
#595 Posted : 16. srpnja 2023. 12:37:34(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 330
Location: Austrija
uf ja svoje još nisam ni počeo čitati, za sada samo provjerim redoslijed stranica.Nadam se da je sve OK
Paulo Adolfo
#596 Posted : 18. srpnja 2023. 9:53:20(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 416
Location: Bar
Ne znam gdje je najbolje da ovo napisem, pa cu napisati ovdje, s upuceno je Dadama. Naime, sad citam knjigu 59 pilota, "Tajna dnevnika". Uocio sam da u njoj ima nesto vise stamparskih gresaka nego u ostalim knjigama. Nije nista strasno, ali skrecem vam paznju kako biste to eventualno korigovali prilikom rada na kolornoj verziji iste price. Smile
Meni to nista ne smeta, ali posto znam da uvijek tezite savrsenstvu, mozda ne bi bilo lose jos jednom temeljno proci kroz tu knjigu, mada ima jos vremena do tada. Smile
Dado R.
#597 Posted : 18. srpnja 2023. 10:47:42(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Paulo Adolfo wrote:
Ne znam gdje je najbolje da ovo napisem, pa cu napisati ovdje, s upuceno je Dadama. Naime, sad citam knjigu 59 pilota, "Tajna dnevnika". Uocio sam da u njoj ima nesto vise stamparskih gresaka nego u ostalim knjigama. Nije nista strasno, ali skrecem vam paznju kako biste to eventualno korigovali prilikom rada na kolornoj verziji iste price. Smile
Meni to nista ne smeta, ali posto znam da uvijek tezite savrsenstvu, mozda ne bi bilo lose jos jednom temeljno proci kroz tu knjigu, mada ima jos vremena do tada. Smile

CB knjiga 59 je davno objavljena, mislim prije oko 10 godina i ne sjećam se da je bilo ikakvih problema s tom knjigom.
S obzirom da kao nužno zlo "voliš" pirate, da nisi dobio takvo izdanje? BigGrin Flapper BigGrin
A što se tiče kolorne verzije te priče čak i da je bilo nekakvih problema nema brige, kolorna izdanja se ne rade s tim materijalima.
Paulo Adolfo
#598 Posted : 18. srpnja 2023. 10:57:30(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 416
Location: Bar
Dado R. wrote:
Paulo Adolfo wrote:
Ne znam gdje je najbolje da ovo napisem, pa cu napisati ovdje, s upuceno je Dadama. Naime, sad citam knjigu 59 pilota, "Tajna dnevnika". Uocio sam da u njoj ima nesto vise stamparskih gresaka nego u ostalim knjigama. Nije nista strasno, ali skrecem vam paznju kako biste to eventualno korigovali prilikom rada na kolornoj verziji iste price. Smile
Meni to nista ne smeta, ali posto znam da uvijek tezite savrsenstvu, mozda ne bi bilo lose jos jednom temeljno proci kroz tu knjigu, mada ima jos vremena do tada. Smile

CB knjiga 59 je davno objavljena, mislim prije oko 10 godina i ne sjećam se da je bilo ikakvih problema s tom knjigom.
S obzirom da kao nužno zlo "voliš" pirate, da nisi dobio takvo izdanje? BigGrin Flapper BigGrin
A što se tiče kolorne verzije te priče čak i da je bilo nekakvih problema nema brige, kolorna izdanja se ne rade s tim materijalima.

Valjda nisam, zaboga... BigGrin BigGrin Sto ne znaci da se to nece desiti s brojevima 60-74, iako imam zigosan broj 73, kupljen po regularnoj cijeni. Crying
Onda je sve ok, nema nikakvih problema. Smile
Paulo Adolfo
#599 Posted : 30. srpnja 2023. 10:55:14(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 416
Location: Bar
Drugari, imam pitanje u vezi pilota. Smile Prije svega da naglasim da nije u pitanju nikakva kritika niti ista tome slicno, radi se samo o cistoj radoznalosti.
Upravo sam zavrsio s citanjem knjige 91, a procitao sam i dvije prije nje. Nista hronoloski, naravno, citam onako kako nabavim, eh... Huh
Dakle, koliko se sjecam iz ranijih brojeva, ostavljali ste unutar stripa one "podnaslove", ako ih mogu tako nazvati. Vidim da ih u brojevima 89, 90 i 91 nema, pa me zanima postoji li neki poseban razlog za tako nesto. Isao sam prelistati SD izdanja (a izdanja VC nema potrebe ni gledati jer kod njih nikada nije bilo tih podnaslova, pretpostvljam po uzoru na ZS) jer sam mislio da je u medjuvremenu to "nestalo" i iz originalnih izdanja, ali vidim da u izdanju SD ima tih podnaslova.
Eto, cisto da zadovoljim radoznalost, nije da mi smeta sto toga vise nema. Smile
Dado A.
#600 Posted : 30. srpnja 2023. 11:14:28(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.664
Location: Makarska
Paulo Adolfo wrote:
Drugari, imam pitanje u vezi pilota. Smile Prije svega da naglasim da nije u pitanju nikakva kritika niti ista tome slicno, radi se samo o cistoj radoznalosti.
Upravo sam zavrsio s citanjem knjige 91, a procitao sam i dvije prije nje. Nista hronoloski, naravno, citam onako kako nabavim, eh... Huh
Dakle, koliko se sjecam iz ranijih brojeva, ostavljali ste unutar stripa one "podnaslove", ako ih mogu tako nazvati. Vidim da ih u brojevima 89, 90 i 91 nema, pa me zanima postoji li neki poseban razlog za tako nesto. Isao sam prelistati SD izdanja (a izdanja VC nema potrebe ni gledati jer kod njih nikada nije bilo tih podnaslova, pretpostvljam po uzoru na ZS) jer sam mislio da je u medjuvremenu to "nestalo" i iz originalnih izdanja, ali vidim da u izdanju SD ima tih podnaslova.
Eto, cisto da zadovoljim radoznalost, nije da mi smeta sto toga vise nema. Smile


Sve ovisi o materijalima koje dobijemo i iz kojih radimo. Ako ima podnaslova u materijalima - prevedemo ih i stavimo, a ako ih nema - ne stavimo.
Users browsing this topic
Guest (4)
34 Pages«<2829303132>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,136 seconds.