Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

5 Pages«<345
Mister No Almanah - ORIGINALI vs pirati!!!
mmihoci
#81 Posted : 27. travnja 2023. 12:20:15(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 524
Location: Koprivnica
Paulo Adolfo wrote:
Marko R wrote:
Paulo Adolfo wrote:
Ako je tako, onda imas originale. Bez problema se oni mogu prepoznati kada ih imas u rukama, papir je znatno drugaciji, tj. losiji. Medjutim, problem je kada se nabavljaju preko aukcija, tada je bas tesko primijetiti. Tako se zna desiti da platis Libellus (ili bar tako mislis), a kad ti strip stigne vidis da si dobio piratsko izdanje...

Ok, kako ti onda npr. izgledaju ovi? Evo, lik prodaje brojeve 59-68. Meni deluju kao originali, ali opet, na slikama se vide samo korice, a ja nikad nisam video te pirate koje pominješ, pa ne bih imao sa čime da poredim.

Rekao bih da su ovo sve originali, tj. nadam se. 🙂 Evo, bas bih htio da ga kontaktiram za broj 58 posto ni taj nemam.
No, sto se tih tvojih tice, ne bi trebalo da imas bilo kakvu dilemu ako je vec sve isto kao kod ostalih LL izdanja, mislim na korice, papir...
Pirati imaju znatno losiji papir, nesto poput roto papira, dok su im korice skoro kao Libellsuove. Kada vidis samo fotografiju onda su potpuno identicni. Zaista bih volio da znam u koliko je primjeraka to radjeno, buduci da sam ih samo jednom vidio. Confused


Meni se isto čini kao orginal zbog ovog utora na koricama gdje je uvez.

Brinu me samo 2 stvari a to su:
1) Stanje: Nekorišten - znači nije ni prelistan pa te može zapast primjerak s tiskarskom pogreškom
2) Kupindo - kao kod nas Njuškalo lako te netko može zeznuti pa ti uvalit nešto. Ipak više vjerujem stripovi.com aukcijama jer tamo ima donekle sigurnost da nema muljaže, bar i to da se požališ adminu za tog i tog da mulja s aukcijama.
Paulo Adolfo
#82 Posted : 27. travnja 2023. 14:28:49(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 415
Location: Bar
mmihoci wrote:
Paulo Adolfo wrote:
Marko R wrote:
Paulo Adolfo wrote:
Ako je tako, onda imas originale. Bez problema se oni mogu prepoznati kada ih imas u rukama, papir je znatno drugaciji, tj. losiji. Medjutim, problem je kada se nabavljaju preko aukcija, tada je bas tesko primijetiti. Tako se zna desiti da platis Libellus (ili bar tako mislis), a kad ti strip stigne vidis da si dobio piratsko izdanje...

Ok, kako ti onda npr. izgledaju ovi? Evo, lik prodaje brojeve 59-68. Meni deluju kao originali, ali opet, na slikama se vide samo korice, a ja nikad nisam video te pirate koje pominješ, pa ne bih imao sa čime da poredim.

Rekao bih da su ovo sve originali, tj. nadam se. 🙂 Evo, bas bih htio da ga kontaktiram za broj 58 posto ni taj nemam.
No, sto se tih tvojih tice, ne bi trebalo da imas bilo kakvu dilemu ako je vec sve isto kao kod ostalih LL izdanja, mislim na korice, papir...
Pirati imaju znatno losiji papir, nesto poput roto papira, dok su im korice skoro kao Libellsuove. Kada vidis samo fotografiju onda su potpuno identicni. Zaista bih volio da znam u koliko je primjeraka to radjeno, buduci da sam ih samo jednom vidio. Confused


Meni se isto čini kao orginal zbog ovog utora na koricama gdje je uvez.

Brinu me samo 2 stvari a to su:
1) Stanje: Nekorišten - znači nije ni prelistan pa te može zapast primjerak s tiskarskom pogreškom
2) Kupindo - kao kod nas Njuškalo lako te netko može zeznuti pa ti uvalit nešto. Ipak više vjerujem stripovi.com aukcijama jer tamo ima donekle sigurnost da nema muljaže, bar i to da se požališ adminu za tog i tog da mulja s aukcijama.


Slazem se za vecinu napisanog. Ipak, kad vidim da pise da je nekoristen, u to apsolutno ne vjerujem. Pretpostavljam da je bar jedanput pazljivo (manje ili vise) procitan. Ne znam ko bi kupovao jedno takvo luksuzno izdanje da bi ga kasnije samo drzao na policama i onda jednog dana prodao. Iskreno, to mi zvuci besmisleno. Nesto sto je u tako luksuznoj opremi odradjeno i dosta skuplje od ostalih izdanja valjda kupis zato sto zaista zelis da procitas. Druga je situacija s npr. raznim reprintima Zagora. Ako imas extra ediciju, a zatim kupujes i klasik i zlatni klasik, nije da moras citati sve to, valjda sakupljas zato sto si neki hardcore fan pa zelis imati svaku ediciju odredjenog junaka, u ovom slucaju Zagora. Medjutim, izgleda mi besmisleno nabaviti neko luksuzno izdanje i dati za to paprene (manje ili vise) novce, a onda to ne procitati, ili bar ne pogledati. To bi onda znacilo da je sasvim uzaludno potrosen novac jer ti izdanje nicemu ne sluzi. Ako uzmes samo da bi njime "pario" oci, to onda mozes raditi i gledajuci sliku istog na internetu, zar ne? Smile Takvo je bar moje misljenje, mada je poznato da smo mi stripadzije zaista cudni ljudi. Kad god kupim neko izdanje koje ima mali tiraz, sto znaci i da je dosta skuplje (LL, Golkonda, neka VC kolekcionarska izdanja) obavezno najpazljivije moguce pregledam je li sve "na mjestu", ako vec nemam vremena da odmah procitam. Smile
stripomanijak
#83 Posted : 27. travnja 2023. 16:27:03(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 22.2.2023.(UTC)
Posts: 26
Location: Italy
Pulo imas nos za stripove ,morat cemo skociti do Manausa
Paulo Adolfo
#84 Posted : 27. travnja 2023. 19:09:28(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 415
Location: Bar
stripomanijak wrote:
Pulo imas nos za stripove ,morat cemo skociti do Manausa

To obavezno! Smile
kolekcionar
#85 Posted : 27. lipnja 2023. 15:10:16(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 9.12.2014.(UTC)
Posts: 9
Man
Location: BiH
Dado R. wrote:
Evo primjeri prodaje pirata sto su nam javili stripofili pa da vidite gdje se prodaju...

Pozivamo vas da objavite i sami ako naidjete na slicne prodaje, ne samo MNO almanaha vec i drugih izdanja koja vam izgledaju sumnjivo.
Ako ne zelite objaviti ovdje moze i nama anonimno na mail info@libellus.hr



https://www.olx.ba/artik...-almanah-br-2-libellus/

https://www.olx.ba/artik...almanah-1-i-2-libellus/





Prodavač sa OLX-a pod nickom xdamir77 je zadnjih godina više puta gurao lažnjake i kopije, inače jedna veoma neotesana i bahata osoba.
Čak je i navodno neki pravnik po struci, koliko sam ranije čuo.
Moj savjet je prijaviti ga nadležnoj poreznoj ustanovi u BiH, a ako vam treba bilo kakva pomoć ili savjet oko toga, sestra mi tamo radi pa ću vam rado biti na raspolaganju.
Zasigurno će inspektori imati posla, što zbog sumnjivih stvari, a i zbog neprijavljenog poreza.

Dado R.
#86 Posted : 30. lipnja 2023. 22:47:44(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
kolekcionar wrote:
Dado R. wrote:
Evo primjeri prodaje pirata sto su nam javili stripofili pa da vidite gdje se prodaju...

Pozivamo vas da objavite i sami ako naidjete na slicne prodaje, ne samo MNO almanaha vec i drugih izdanja koja vam izgledaju sumnjivo.
Ako ne zelite objaviti ovdje moze i nama anonimno na mail info@libellus.hr



https://www.olx.ba/artik...-almanah-br-2-libellus/

https://www.olx.ba/artik...almanah-1-i-2-libellus/





Prodavač sa OLX-a pod nickom xdamir77 je zadnjih godina više puta gurao lažnjake i kopije, inače jedna veoma neotesana i bahata osoba.
Čak je i navodno neki pravnik po struci, koliko sam ranije čuo.
Moj savjet je prijaviti ga nadležnoj poreznoj ustanovi u BiH, a ako vam treba bilo kakva pomoć ili savjet oko toga, sestra mi tamo radi pa ću vam rado biti na raspolaganju.
Zasigurno će inspektori imati posla, što zbog sumnjivih stvari, a i zbog neprijavljenog poreza.



Prije svega isprika što se nisam stigao prije javiti. Hvala što ste se javili i što želite pomoći. Naravno da nas sve informacije zanimaju.
Poslat ću vam privatnu poruku pa ćemo tamo nastaviti...
aeronauticar
#87 Posted : 15. srpnja 2023. 7:37:05(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 143
Location: Manaus, Brazil
https://www.njuskalo.hr/...libellus-oglas-36641725

https://www.njuskalo.hr/...libellus-oglas-35436832

Ako je piraterija protuzakonita, Njuškalo ne bi trebao odobravati takve oglase. Ovdje se spominje i Libellus. No, čak i da se ne spominje..
Paulo Adolfo
#88 Posted : 15. srpnja 2023. 10:29:36(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 415
Location: Bar
aeronauticar wrote:
https://www.njuskalo.hr/ostali-strip/mr-no-velika-pljacka-br-10-libellus-oglas-36641725

https://www.njuskalo.hr/...libellus-oglas-35436832

Ako je piraterija protuzakonita, Njuškalo ne bi trebao odobravati takve oglase. Ovdje se spominje i Libellus. No, čak i da se ne spominje..

LOL LOL LOL
Ovakvi brojevi meni trebaju da zatvorim rupu 60-72... BigGrin BigGrin
Prilicno nepopularna metoda, ali zelim te price obavezno imati u c/b verziji. Originalna izdanja cu svakako imati u kolornoj verziji. Znaci, imacu bar jedno (iako SAMO kolorno) ORIGINAL izdanje price.
No, nije mi dovoljno. Problem je sto ja zelim obavezno imati i c/b izdanje, kakvo god da je. Nazalost, da bi nabavio te brojeve u originalnom izdanju moras minimum prodati bubreg. BigGrin BigGrin BigGrin
Dakle, moracu jednom definitivno nabaviti pirate, sto opet ne znaci da odobravam bilo kakvu vrstu piraterije, ovo je jednostavno "visa sila". Vjerujem da ima i drugih koji imaju iste probleme kao ja... BigGrin
A, da... cekam od Dada jednog dana c/b verziju pilota 3 u 1, od mene ce definitvno imati podrsku, za druge ne znam... BigGrin BigGrin Mozemo se i dogovoriti, svaki primjerak unaprijed placam, tj. dok jos ne izadje iz stamparije! Flapper
Dado R.
#89 Posted : 18. srpnja 2023. 11:06:51(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
aeronauticar wrote:
https://www.njuskalo.hr/ostali-strip/mr-no-velika-pljacka-br-10-libellus-oglas-36641725

https://www.njuskalo.hr/...libellus-oglas-35436832

Ako je piraterija protuzakonita, Njuškalo ne bi trebao odobravati takve oglase. Ovdje se spominje i Libellus. No, čak i da se ne spominje..

Mislim da se svaki portal (web stranica) s mogućnosti prodaje nečega ogradi od odgovornosti kroz uvjete korištenja tako da odgovornost prebaci na korisnika koji postavlja određeni proizvod.
Paradoks je, naravno, da mi svaki put kad se javimo nekome trebamo iznova dokazati da imamo prava na određen proizvod odnosno da je ukradeno od nas na neki način.
No, ima tu nekoliko "začkoljica" u zakonu i može se pripremiti jedna veća tužba i svakako ćemo tražiti način da se svemu tome stane u kraj.
Paulo Adolfo
#90 Posted : 18. srpnja 2023. 11:28:29(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 415
Location: Bar
Cekaj malo, kako cu onda ja nabaviti te brojeve? LOL LOL LOL
Sacekajte par mjeseci dok nekako ne nabavim tu pirateriju, a onda ih slobodno i namlatite ako hocete. LOL LOL LOL
Marko R
#91 Posted : 26. srpnja 2023. 9:27:06(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
Evo jedan pirat. Ali Srbija, Kupindo, pa je pitanje kolike su pravne mogućnosti.
Paulo Adolfo
#92 Posted : 26. srpnja 2023. 12:22:28(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 415
Location: Bar
Marko R wrote:
Evo jedan pirat. Ali Srbija, Kupindo, pa je pitanje kolike su pravne mogućnosti.

Cekaj da kontaktiram prodavca i pitam ga za redovnu seriju, mozda ima iste takve "Libelluse" koji meni nedostaju. BigGrinBigGrin BigGrin
Inace, nabavio sam jos neke brojeve ovih dana, tj. dogovorio se za kupovinu istih, pa cu opet morati da gnjavim Dade cim mi prodavac posalje slike. Smile
Edi B
#93 Posted : 23. rujna 2023. 3:52:11(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.9.2020.(UTC)
Posts: 78
Location: Split
Paulo Adolfo
#94 Posted : 23. rujna 2023. 10:47:35(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 415
Location: Bar
Edi B wrote:
https://www.njuskalo.hr/europski-strip/tex-wiler-stripovi-oglas-39232877

Samo 500 eura. Prilično skromno, zaista... uz to još i SC Libellus, raritet kakav se ne viđa često! LOL
Users browsing this topic
Guest
5 Pages«<345
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,134 seconds.